Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

bif

Strašně jsem si přál, aby se mi Ip Man 2 líbil. Možná až moc. Jednička byla naprosto úchvatná, ale nejsem si jistý, že dvojka měla vzniknout. Ono upřímně, je to trošku o ničem, i když skvěle natočené. 3 a 3/4. Bohužel. ()

mi-ib

Jasně, souboje jsou zde to nejlepší, ale díky jejich velké četnosti mě přestaly tak v půlce filmu bavit. Navíc ději hrozně ubližuje to, že téměř každá situace vyplyne v boj. Samozřejmě o to v takovýchto filmech jde především a dokonce věřím, že ten kdo tohle hltá si přijde na své, ale já nejsem žádný velký fanda kung-fu filmů. Navíc souboj bojovníka kung-fu a boxera mi přišel jako hrozná blbost. Mám dojem, že tentokrát ten příběh není, tak dobrý jako v jedničce. Film má klesající kvalitu. Ze začátku mě výborně bavil, ale souboje se časem okoukají a kvalita příběhu také postupně klesá. Dávám proto průměrné hodnocení. ()

Torgal

Dvojka Ip Mana sa nesie na vlne pokračovaní - viac všetkého, ale horší výsledok ako v prípade prvého dielu, i keď v tomto prípade len nepatrne. Súboje sú síce veľmi pestré a niekto sa na plátne mláti skoro nonstop, ale už je v nich priveľa "mágie" (rozumej drôtov). Príbeh navyše totálne vykráda sériu Rockyho, obzvlášť je to viditeľné v závere v súboji východ vs. západ. I napriek tomu sa mi tento film páčil takmer rovnako ako jednotka. Možno to bolo celkovo uvoľnenejšou atmosférou filmu a tradičnou výstavbou deja, ale bavil som sa v podstate rovnako. 8-/10 ()

anitae

Pro mě možná lepší než první díl - vyrovnanější, možna jsou některé scény přehnaně, ale to vůbec nevadí, se těším na třetí díl. ()

longercz

Docela povedená hra na lidské city, ne příliš odlišná od amerických hrdinských příběhů. Úroveň akce bych řekl, že zůstává zhruba na stejné úrovni, možná trošku povýšila. ()

PEZ

Po prvom diely som netusil, o com by dvojka mohla byt. Prvydiel bol v podstate uzavrety. Ale v skutocnosti prvy diel ukazal len asi jednu dekadu Ip Manovho zivota, takze dvojka mohla krasne nadviazat na jednotku a ukazat, ako pokracoval Ip Man v Hong Kongu pri realizovanie svojho sna - zalozit si vlastnu Wing Chun skolu. A podarilo sa (aj skola, aj film ;)). De facto ta ista zostava (reziser, scenarista a Donnie Yen), takmer rovnako maximalny zazitok. Film sa sklada z dvoch casti, prva ukazuje akymi prekazkami musel Ip Man prejst, aby vobec mohol oficialne skolu zalozit, druha ukazuje vplyv zapadnarov (britov) na cinu (resp. na Hong Kong) a ich netolerancie k inej kulture. Nebyt trosku "americkeho", cize prehnaneho zaveru, mohlo to byt aj za pat. Treba vzdat poklonu za kvalitu druheho dielu - Donnie Yen JE Ip Man. Skvele choreografie to len zaklincovali (suboje na stole boli neuveritelne!). 8/10 ()

Kadas97

Napriek tomu, že jednotka ponúkla počas svojích skoro dvoch hodín veľa, tak dvojka jej neostala nič dlžná a vytiahla eso rukáva. Tým esom bol súboj arogantného boxera a pokorného a vyrovnaného majstra Ipa. Ďalšie dve hoďky vycibreného bojového umenia. 10 z 10 ()

Zoidlord

Kdo viděl jedničku, tomu dvojku doporučuju. Podle mého soudu je ještě o třídu lepší než jednička. Je to naprosto brilantně podáno a těch 108 minut uteče strašně rychle. Vyvrcholení v podobě zápasu Ip Mana proti nejlepšímu západnímu boxerovi je nejlepší souboj, jakej jsem kdy viděl! ()

tranquill

Opět souboj s uzurpátory, jen japonská vlajka nahrazena britskou. Malinko klišovitější, ale ne na úkor hlavní postavy. A palety, pokud se pamatuji, nemá v repertoáru ani Jackie! ()

Blowler

Souboje opět vynikající, čínština s občasnou britskou angličtinou hrozně dobře zní. Mohla se vynechat ta zbytečná umělá tupohlavá agresivita Britů, která tak nějak evokuje odpor ke všemu nečínskému. ()

Kingjiri

Pokračování na jedničku ztrácí v příběhu, kterej nebyl už tak silnej. Hlavně se mi pak zdálo, že už se skutečnejma událostma nemá dvojka moc společnýho a závěr působil jako čínská kopírka Rockyho. Taky mě moc nesedla rychlá přeměna antipatií v sympatie u nějakejch postav (např. vztah Ip Mana s mistrem Hungem). Akce ale byla naopak víc propracovaná, jednotlivý akční scény delší a samozřejmě opět pěkně nakroucená. Nakonec teda vzhledem k akci přihmouřim obě oči a i přes nepřesvědčivej příběh přihodim čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

aR3Zz

První díl měl duši. Druhý byl jen hloupým a umělým pokračováním. Zápletka podivná, herci nesympatičtí a celé to bylo takové upatlané a těžko uvěřitelné. Pár soubojů bylo natočeno výborně, o tom se přít nehodlám. Ale dialogy, nebo dokonce některé příběhové přešlapy?! Mistr Hung, se kterým se Ip nemá od začátku rád, umírá a Ip pokrytecky na pohřbu hraje nejlepšího kámoše... A takových non-sensů tam bylo povícero. Jsem zklamán. 30% ()

Slunkoo

Majstrovské dielo.Inteligencia, kľud pri boji a technika mi nedovolili mrknúť. Tento film ma doslova poznamenal a patri k mojim najlepším spolu s jednotkou a tréner Bruca Leeho ...no konec. ()

Tamten

Trochu nevyrovnaný pohled na Ip menovi téměř nadpřirozené schopnosti čelit 20 sečným zbraním či balancování na letícím stole proti "neschopnosti zmlátit" jednoho obyčejného boxera. Toto téma již navíc bylo téměř identicky zpracované ve filmu Úder otevřenou dlaní. Jinak je ale film svižný, zábavný a souboje standardně dobré, jak jsme u Donnieho Yena zvyklí. ()

zberatel

Solidne pokracovanie skvelej jednicky, ktora sa mi ale zdala o kusok lepsia po akcnej stranke, ale pribeh je to jeden aj ked je zlozeny z dvoch casti, zmenilo sa miesto ale problemy ostavaju, len japoncov po vojne vystriedali arogantni briti. Velmi som uvital Sammo Hunga ktoreho mam velmi rad z jeho starsich filmov, bohuzial cas sa neda zastavit. "Za 20rokov ma hravo porazis, ludia starnu, nikto na svete nieje neporazitelny na veky". ()

dessa

Po pravdě, filmu bych dal plný počet, ale za tu chvilkami ani neskrývanou protizápadní agitku o dokonalých a rozumných číňanech a zlých agresorech ze západu musím jít o hvězdu dolů. ()

m_a_c_a

Pro mě o něco méně zdařilé než 1. díl, ale pořád opravdu kvalitní. Snímek nenuceně navazuje a klade spíše důraz na čínskou kulturu a bojová umění obecně. Každopádně opět jsem žasnul nad Wing Chun s otevřenou pusou. 85% ()

Lartfort

Výborne spracovaný film, bojové scény nemajú chybu. Dej je sice trochu predvídatelný a väčšinou sa len bojuje ale v tom to prípade vobec nevadí. Dal som len 4 ale kebyže sa dá tak dám viac no 5 nie. ()