Carol Pifková

Komédia ničím extra výnimočná. Každý musel vedieť aspoň z polovice čo sa asi stane, ako čo dopadne a bla bla bla. Občas som sa zasmiala, a občas to čo malo byť vtipné malo na mňa efekt a lá kamenná tvár. Proste slabý priemer. A kedže taká možnosť ako pol "hvízdy" tu neexistuje tak dávam slabé 3* ()

Frajer42

Vzhledem k obsazení by člověk čekal, že se bude jednat o naprostý komediální nářez. Vyklubal se z toho jakýsi mravokární paskvil s velmi málo vtipnými hláškami a absolutně nulovým situačním humorem. Jediný aspekt, díky kterému stojí film za zhlédnutí je zřejmě velmi pohodová atmosféra, která celý film vyplňuje a nerad bych opomenul šípovou ruletu, která jistě stojí za zahrátí. Jen bych asi nedokázal vystřelit šíp tak, aby dopadnul na místo, ze kterého byl vystřelen. Děj je nemálo ubohý. Parta různě divných lidí jede společně strávit víkend mimo civilizaci, kde dělají přesně to, co lidé s dětmi běžně dělají. Nečekejte žádné šílenosti. Většinu stopáže se jen sedí a kecá a není vidět větší snaha někam s filmem pohnout. Vážně mě film zarmoutil, protože když v komedii chybí humor, tak je něco špatně. Pěknější hvězdička. ()

teutates

"Poučné" americké melodrama... ak to mala byť vyložene komédia k pobaveniu od "Sandlera", tak potom začínam mať strach, pretože popravde? dosť bieda... klasický US žáner na nedeľné poobedie no v jeho rukách celkom nezvyčajné... Potešila Salma Hayek, ktorej to tuna neuveriteľne pristalo. 4/10 ()

oje

Byl by to moc příjemně působící snímek, už kdyby byl celou dobu záběr jen na srub u jezera, kam si na weekend partička zamířila. Jen u prostředí to ale neskončilo. Objevuje se dokonce pětice skvěle se doplňujících komiků, kterým to společně parádně šlape. Hlášky sypou jednu za druhou a rýpou do sebe o stošest. Narážky ale zuby nehty drží na decentní vlně, a film tak spadá spíše do rodinného šuplíku. Není to tak jedna z komedií, u které by se divák umlátil smíchy, zároveň se ale filmu nedá upřít, že fórů se tvůrcům podařilo do 102 minut namontovat znaměnitě mnoho. Podobně příjemnou záležistí o starých puškách je Divočáci. Alternativa: Wild Hogs. ()

mil@n.fanatik

Začátek vypadal na nudu a zklamání, ale pak se film jakš takš rozjel a nejednou jsem se zasmál. Celkově mírný nadprůměr. Jinak Sandler (tak jak všichni herci v tomto filmu) skvělý/í. 60% ()

predators

Americká komedie na motivy české komedie S tebou mě baví svět, akorát se neodehrává v zimě a není tak zábavná :-) Ale jinak jde o svěží výlet s 5-ti kamarády a jejich drahými polovičkami a ratolestmi na chaloupku u lesa. K tomu nějaké ty buchty, několik trapasů a samozřejmě...samozřejmě basket. 55% ()

Zodd

Vlastně nic zvláštního - pár frat pack přátel se sešlo, trochu popilo a hodilo to před kameru. Tedy ne jako amatérské video, ale s pomocí poměrně řemeslně zdatných jedinců. A překvapivě diváka na tu svou party vtáhne, i když po vystřízlivění si člověk zas tak moc nepamatuje. A k tomu jakási basketbalová linie, bláblá. Tak samozřejmě Rob Schneider mi nikdy vtipný nepřišel, ale ostatní tváře zapadnou dobře a nevadí. Nevím, co v takovém filmu dělá Steve Buscemi - a že nad jeho sádrou někdo zapláče - nebo Salma Hayek, ale ta vypadá skvěle, že na to nemyslíte. Celý film v podstatě působí jako jeho scéna s tobogánem - rychle si ho párkrát sjedete, ale po nějaké době zbydou jen pocitové vzpomínky, ne ty vizuální. Ale když si sami sjedete tobogán, bude to větší sranda. A jo - rozhodně se vyhněte dvojce, blé. ()

Ratemus

No Sandler nikdy nebyl pořádnej režisér a už vůbec ne výbornej herec, zde jsem se ale bavil docela dobře, je to sice tupý a dementní, ale pořád to není nejhorší. ()

WANDRWALL odpad!

Kde kdo si chce říkat MACHŘI, ale zamachrovat tak, až bych se smál, tak to už ne. Tohle že je komedie? Tragédie z komedie udělaná. ()

Rocky62

Tak mám asi vážně chorý smysl pro humor, jinak si těch 65% nedovedu vysvětlit. Vtipné momenty tu sice jsou, ale aby to bylo co se stopáže týče vyvážené, musela by tahle do nebe volající nuda trvat 5 minut. Z herecké plejády je mojí parketou akorát Salma Hayek a Steve Buscemi, kterému jsem poslal vzkaz, aby mi laskavě vysvětlil, proč se rozhodl účinkovat (i když krátce) v této příšernosti. Nemám rád, když si kvalitní herci neváží své důstojnosti. Komedie jsou pro mě na nějaký čas tabu. 15% ()

LoLaa

Nadprůměrné herecké obsazení, hudba a ty děti, hluboce podprůměrné "vtipy", vše ostatní průměr, takže 50% je tak akorát. ()

SeBig

Krásná komedie opět skvělá Sandlerovka a herci co mám rád perfektní taková sestava! A navíc krásná Salma Hayek a pár dalších sexy hereček. Výborná rodinná komedie kde jsem se ani na vteřinu nepřestal smát proste super! Akorát mě sklamal konec že to z ničeho nic skončilo pro mě to bylo krátky! :( ()

iamek

Na spojení Dugan + Sandler jsem se dost těšil a čekal jsem pořádnou porci zábavy. Machři nejsou špatná komedie, ale moc jsem se nenasmál spíše jen usmíval. Trošku mě překvapila role Steva Buscemiho a divím se, že takové role vůbec bere. Salma Hayek je taky čím dál krásnější a ve filmu mi akorát vadil Rob Schneider, který je stále trapný. ()

klerik

Neškodný film, až máte chuť dať tri hviezdy. Veď je tam aj Steve Buscemi! Ale v skutočnosti je to len prázdny rodinný film s celkom sympatickými postavami. Film bez konfliktu nemá zmysel pozerať. Ako pozadie pri umývaní riadu či debate o globálnom otepľovaní je táto polokomédia geniálna... ()

Chrustyn

Dennis Dugan nikdy nebyl moc dobrý režisér ale natočil řadu úspěšných a občas i docela slušných komedii. Tentokrát přináší příběh 5 přátel, kteří se po 30 letech opět setkávají aby se mohli pochlubit svými zpackanými životy a během pár dní vše změnit. Režisér má k ruce své oblíbence (Sandler, Schneider, James) s Davidem Spadem navrh a k ruce ženskou posilu v čele se Salmou Hayek. Natočil nenáročnou pohodovku s překvapivě sympatickým obsazením, jejíž hlavní problém není v tom, že by byla hloupá ale že není příliš vtipná. Najde se zde pár situací, u kterých se divák ušklíbne ale nic co by ho donutilo se naplno smát. Na druhou stranu je to film, u kterého se dá příjemně odpočívat a nijak divákovi neuškodí. ()

LaciLC

Pred pár dňami som videl iný nový Duganov film so Sandlerom SKÚS MA ROZOSMIAŤ. Musím povedať, že DOSPELÁCI ma bavili o čosi viac (hlavne tu bolo viac scén na skutočné "zasmianie sa", kdežto pri prvom spomínanom filme to bolo skôr "pousmianie", napriek tomu ale hodnotím rovnako) Sandler štandardne dobrý, zvyšok party tiež (škoda, že namiesto napr. Spadea nehral jeho rolu Buscemi, ktorý tu má síce rolu zaujímavú :), ale hrá hrozne málo). Humor väčšinu času tvorí ich vzájomné podpichovanie sa, ale kupodivu ma to bavilo. Ženám to svedčí (hlavne Salme - tá je krásna a prirodzená a nesmiem zabudnúť na 2 z 3och Schneiderových "teen" dcér - mimochodom scéna, keď všetci čumia na tú blondínku je skvelá) Teda ďalšia dobrá komédia od Dugana a teším sa na pokračovanie. ()

Arsenal83

Keď tam Salma Hayek v jednej scéne Sandlerovi povedala: „To není vtipné.“, akoby charakterizovala prierez jeho kariéry za posledných 15 rokov. Ono pokus to bol dobrý, pozvať najväčší počet komikov na meter štvorcový na jedno miesto a automaticky to musí byť vtipné, nie? Ale bez scenára sa nepohnete a Sandlerovi už v roku 2010 dochádzali nápady. A tak sa uchýlil zase k trápnostiam ako striekanie mlieka z bradavky či permanentné obdivovanie jednej modelky. ()

heyda

Nechápu to. Tolik známých tváří, nádherná Salma Hayek a tak otřesný film?! Trapné scény, fekální humor, scénář plný otřepaných klišé, pro vás asi ne, ale pro mě velké zklamání. Adam Sandler je dobrej komediální herec, ale ať už nic nepíše ani neprodukuje. 20% ()

honajz

Od úspěchu Old School (česky Mládí v trapu) se v Hollywoodu pokoušejí natočit podobný film - z poslední doby je to třeba Pařba ve Vegas, Starý páky a nebo tento Sandlerův pokus. Mezi námi, Sandler hodně rychle ztrácí dech. Pokud vezmeme Sandlerovu tvorbu, asi největším jejím vrcholme byly filmy Punch Drunk Love (Opilí láskou), Kurs sebeovládání a 50x a stále poprvé. Do té doby točil žánrové oddechovky, kde se snažil prokázat až přehnaně jakýsi komický talent, a po této éře začal točit filmy podle svého, ve své částečné produkci i dramaturgii, a to nikdy nebývá dobře. Protože nad sebou nemáte nikoho nestranného, kdo vás usměrní a řekne, tudy ne. Machři mají docela slušný nápad, občas výborné vtipy a slovní přestřelky ("Ten tvůj pes má hlas jak Stephen Hawking."), jež jsou však vzápětí následovány scénkami a vtípky naprosto trapnými a pubertálními. A neomlouvá je ani to, že tématem filmu je setkání pěti kamarádů po letech na pohřbu bývalého trenéra košíkové. Na něž se všichni dostaví se svými manželkami a rozmazlenými fakany. Trošku to připomíná sérii National Lampoon, střihnutou Zoufalými manželkami. Špatné je, že ani nevíte, co si o postavách myslet. Sandler zde třeba hraje hollywoodského hereckého agenta, ale chybí mu jakákoliv sebereflexe, takže svou postavu nijak nekritizuje, nebo jen trošičku (o což si podobné zaměstnání vyloženě říkalo), a na konci ze sebe dokonce udělá posla morálního a mravního poučení. Aby pak mohly vybuchnout na obloze ohňostroje a všichni se k sobě družně tulili přes všechny trable, které o víkendu ve velké chatě v lesích u jezera prožili. U některých herců je dokonce zcela nevyužitý potenciál - například Chris Rock jakožto domácí hospodyňka zde nemá co hrát, hodně upozaděny jsou ženské role, kde vyniká Salma Hayek, na níž je vidět, že si natáčení užívala s nadhledem a dokázala jediná svou postavu potřebně podat. A pokud se týče oněch vtípků a jejich nevyváženosti, vězte, že i tady se dočkáte těch zbytečných fekálních, včetně kuřích ok a tlusté černošky, která pořád někde padá - v té chvíli si skutečně vzpomenete na Škopkovou ze Slunce, seno, a řeknete si, že ten Troška není až tak špatný režisér. Což už je tedy co říct, viďte? Skutečně škoda, protože Machři mohli být docela příjemnou sondou do životů čtyřicátníků, jenže jim chybí sevřenější dramaturgická koncepce, příběh s alespoň nějakým zvratem nebo rozvíjením něčeho, a posléze i ona vyváženost a tah na branku. Tohle je do filmu poskládaný koktejl silvestrovských scének v podání několika amerických komiků, a podobně jako ona silvestrvoská pásma, bez jakékoliv soudružnosti. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/machri.html ()