filipvrbik

Tak dobré, jako jednička to není.. Ale není to nezajímavé, jen to prostě nemá ten tah na branku, jako první díl. Stárnoucí Michael Douglas už to má na háku (alespoň zdánlivě), naopak potěší v malé roli Charlie Sheen a Shia LaBeouf to odtáhl celkem dobře...60% ()

Greg25

Wall Strret: Peníze nikdy nespí je dobrý film - má hodně nosný a vytříbený scénář (přirovnávání k bublině i lidská etika a morálka versus svět peněz, kde nidko nezná bratra) nemá chybu (myslím tím zejména dialogy, nikoliv děj samotný). Má perfekní herecké výkony, kterým nejde nic vytknout (Michael Douglas herecky perlí jak zamlada). V neposlední řadě to má i ten dokonalý aspekt atmosféry New Yorku a čiší z toho vůně staré doby, kdy se ještě dramata dělala tak nějak poctivěji a s koncem, který.... A jsme u toho - sladkobolný děj, protínající se, nebo spíše míjející se s Wall Street jako takovou. Ano, vadilo mi to, vadila mi ta sladkobolná rovina, která to kazí, protože je to jako kdybyste do filmu Kuře melancholik vrazili ještě navrch katastrofický film. Ve Wall Street nejde o peníze, nejde vlastně ani tak o vztah otce a dcery (už proto, že Michael Douglas hraje bohužel spíše roli vedlejší), vlastně jde "jen" o ten morální kredit, o to, že morálka a city vždycky vítězí, o tom, že i ti největší hráči s penězi mají srdce, tam kde by ho měla mít většina lidí. Nechtěla jsem tragický snímek, ale takhle sladce pozitivní taky ne. Děj není nosný, je plynoucí spíš asi jako palchetnice v období bezvětří (pár vážně hluchých míst), což by nevadilo, jenže "Wall Street 2", ač řemeslně dokonalá a promyšlená (mimochodem výborný soundtrack) nedisponuje tím čím by měla - zajímavostí nebo aspoň zjitřením emocí - v tomhle směru je svým způsobem dokonale nad věcí. 65% "Uzavřeme dohodu, ty o mně nebudeš rozšiřovat lži a já o tobě nebudu říkat pravdu." ()

masiko

Tak moc jsem se tesil... Nebyl jsem sice v pravem slovasmyslu zklaman, ale rozhodne jsem nebyl nadsen. Asi to bylo tim, ze jsem se tesil zase na megalomanskeho Gordona Gekka a dostal jsem misto toho skoro az minimalisticky film, kde Gekko hraje druhe housle. ()

msn

WS2 je velmi kvalitní snímek. Jen je možná trochu jiný než by člověk čekal. První půlka filmu doslova roztočí prostředí zelených bankovek (nebo spíše čísel a grafů ?) ve stylu, který zaujme, nenudí, má vtip a hlavně koule. Wall Street je místo, kde ideální číslo vašeho ročního přijmu představuje cifra, kterou jste možná doteď vůbec neznali - a sice: "víc !". Místo, kde jediným pravým poctivým řešením situace totálního bankrotu, kdy vás trh nemilosrdně srazil na kolena, je udělat si ráno svěží procházku po NY a zakončít jí přesně mířenou šipkou pod kola hromadné nadzemky. Proč ? Protože nic lepšího vám zkrátka nezbývá ! Stejně tak jako režisérovi nic jiného nezbývá, než se v příběhu nějak porvat se samotnou postavou Gordona Gekka, která mu "umožnila" návrat k tématu ekonomie a kapitalismu. A právě tato skutečnost se nešťastně odráží v druhé polovině filmu a ubírá hodnocení onu pátou hvězdu. Je to škoda, protože Michael Douglas předvádí perfektní výkon, stejně jako zbytek hereckého "teamu". Oliver to mohl dotáhnout mnohem dál .. Na druhou stranu - stromy taky nerostou až do nebe, zisky a HDP už vůbec ne. A ve chvíli, kdy si někdo usmyslí opak, tak začnou praskat bubliny. ()

dickadonna

Gordon je zmrd, Gordon neni zmrd, Gordon je zmrd, Gordon v sobě má ale aspoň kapku humanity, Gordon je hodnej dědeček. Tak jak? Carey přehrává jak o život, Shia standardně potvrzuje, že umí i jiný role než teenage blbečka s roboautem. Sheenovo cameo alá Charlie Harper pobavilo. Zbytek vata. Fascinace z prvního dílu nad světem peněz se neopakuje. ()

Strike

Škoda , že jsem to neviděl v kině... Tolik parádních přeletů Manhattanu se jen tak nevidí. Ano, vizuální zpracování je asi to nejlepší na celém filmu. Hned za tím jsou herecké výkony - výborné od kohokoliv. I přes to, že dějově druhý Wall street není nijaký zázrak, herci mají co hrát a jejich dialogy jsou velmi fajn. 7/10 P.S. nevim jestli po tomhle filmu chci někdy vidět Shiu ve fimlu typu Transformers ( a to se na Tr3 dost těšim). Myslim, že již herecky dorostl a může být hercekým partnerem kohokoliv... P.S.2. Tak nevím jestli Charlie Sheen neměl ve svém cameu spíš představovat Charlieho Harpera z Two and a half men, než Buda Foxxe z Wall street... ()

Domec

Nez se clovek probere a dokaze se zorientovat ve vsech cislech a terminech, ktere tam rikaj, je pulka filmu pryc. I pres slabsi pribeh postav, wall street dokaze udrzet slusne tempo a clovek se nenudi. Zabery z wall street a pozdeji financni krize jsou velky plus . Shia je roztomilej, Douglas je proste Douglas a potesi pritomnost Susan Sarandon. Celkove se to vyvynulo na 4**** ()

Gore

Nemůžu si pomoct, ale nikdy jsem nepřišel na chuť herci LaBeoufovi a poslední dobou často obsazovaná Mulligan mi je silně nesympatická, proto tím utrpělo i mé hodnocení filmu. Do jisté míry to zachraňují výteční Douglas a Brolin. Potěší cameo Sheena a Wallach bude hrát snad i za 5 let, kdy oslaví rovných sto let své existence. ()

LaGomme

Přijemná oddychovka u které se víc hledí na image, než na scénář, ale obojí je dost dobré na to, aby to stálo za shlédnutí. Výtečný Michael lehce doplňován Shiou posílá tento film o několik příček víc, než by si zasluhoval. 75% ()

M1k9

Líbí / nelíbí, jinak to hodnotit nemůžu. Po prvním díle se mi chtělo sáhnout, ale teď je otázkou (ne času) kdy na něj přijde řada. Srovnávat tedy nemůžu. Řekl bych, že načasování filmu je výborné - po finanční krizi téměř každý poznal důsledky systémové chyby na vlastní kůži. Navíc peníze jsou dá se říct zajímavé téma samo o sobě. Peníze nikdy nespí, to je jedna z mnoha výstižných frází. V komentářích jsem narazil na hodně zhořklých pocitů z finanční terminologie. Pro mě je vše až příliš jasné. Navíc, byl jsem připraven na mnohem větší vtáhnutí do finančního světa. Líbila se mi přednáška Gordona Gekka. Naznačilo to, že se vše bude točit spíše kolem morálky lidí. Nejen ve filmu, ale i ve skutečném světě. 5.5/10 ()

Kratoc

Už to není co bývalo, ale znalce prvního dílu potěší mihnutí Charlieho Scheena (a nejen jeho). Michael Douglas hraje sice skvěle, ale Shia LeBeouf je prostě ještě mlaďoch, kterému teče mléko po bradě a na takovéhle role se moc nehodí. Celkově je to vlastně nic moc :) Nakonec nejlepší z celého filmu se mi zdá úvodní scéna propuštění z věznice (telefon, limuzína). ()

Bivoy

Slabý odvar původního filmu Wall Street z roku 1987. Jediné, co v tomto pokračování zůstalo stejné, je postava Gordona Gekka v podání Michaela Douglase. Píšu stejné, ale Michael Douglas je přirozeně starší a především mnohem méně přesvědčivý coby ztělesnění zla ve světě financí. A ani Shia LaBeouf nemůže dost dobře nahradit Charlieho Sheena, který ve své ambicióznosti a prvotní nevinnosti představoval ideální bytost, která mohla být ďáblem svedena na scestí. Pokud jde o jinde zářící Carey Mulligan, tak ta bohužel nemá v roli ublížené dcery ďábelského otce prostor pro nic jiného než pro vzdychání nad tím, jak k ní byl tatínek nefér. Zkrátka herecké výkony nevalné a zápletka bez šmrncu. Měla jsem co dělat, abych se dodívala až do konce, kde mě čekala nejprve rádoby dojemná scéna smíření a následně v pozadí titulků snad až kýčovité záběry šťastné rodinky na ideální americké narozeninové party. Dvě hvězdičky dávám jen kvůli tomu, že je Michael Douglas mým oblíbeným hercem, byť mě zrovna v tomto filmu zklamal. ()

rotel

Celkovo by som hodnotil vyššie, no záver...Navyše si neviem predstaviť, že tak naivný Shia LaBeouf by sa dopracoval k takému postaveniu aké zaujímal vo firme na začiatku filmu. ()

Spiizy

V ten semestr jsem na škole navštěvoval předmět, který se točil kolem kapitálových trhů, především pak s nimi spojené problémové otázky - inside trading, spekulativní bubliny apod. Po dodatečném shlédnutí prvního dílu jsem očekával modernější, svěžejší provedení, ale bohužel jsem se nedočkal. Zbytečný romantický podtext bere vítr z plachet hlavní zápletce, která tím ztrácí na gradaci a především pak na přímočarosti. Zabíhá do zbytečných kliček a propojenost a logická struktura se mi zdá silně nevyrovnaná. Příště bych volil více věnovat se hlavní podstatě filmu - burzovnímu investování a podvodům, vynechal bych zbytečné lásky plné epizodky. 55 %. ()

Salmayo

Velmi dobré dialogy hlavně s moudry rozdávajícím Gekkem, výtečný Brolin, chudší děj prokladaný pohodovou písničkou se slabším koncem. "Tohle je ten nejhnusnější čas ze všech časů a jen ti nejhnusnější vítězí" ()

Antaeus

Tešil som sa na film z prostredia financií, o ktorých viem hovno a preto na to rád pozerám. Jednak aby som si rozšíril obzor v oblasti, ku ktorej v živote ani len nepričuchnem a jednak kvôli intrigám, záludnostiam, podrazom a iným "delikatesám" typickým pre mafiánske spôsoby. Nuž.. Doslova som sa tešil, kedy sa na obrazovke objaví Michael "Gordon" Douglas, aby som sa prestal nudiť. Shia mi nevadí, ale jeho rolu som mu neveril. Dej ma absolútne nechytil, svetlých okamihov, kedy šlo o napätie a kedy ma vážne zaujímalo, ako sa záležitosť vyvrbí, bolo pramálo. Ku koncu filmu som na pár minút dokonca zaspal. Škoda, dúfal som, že to bude PECKA. Nebola. Edit: tak neviem, či som sa zmenil ja alebo iba môj pohľad na svet, ale s odstupom času akosi film vnímam inak.. ()

kamil.i

Wall Street: Peniaze nikdy nespia má veľa podobného s prvým dielom. Tento "finančný" thriller analyzuje morálne problémy západnej spoločnosti a chamtivosť brokerov v drahých oblekoch. Je rovnako dobre zahraný a natočený. Dokonca je rovnako nudný. Prostredie v ktorom sa odohráva tvorí súčasná finančná kríza, čo je veľké plus. Veľké mínus predstavuje scenár plný slabých patetických výrokov a dialógov, ktoré podrážajú nohy nielen hercom, ale celému príbehu. Aj bez prečítania úvodných titulkov je jasné, že ide o Stoneov film bez jeho scenára. Na druhej strane je plný Stoneových otravne radikálnych, jednostranne zameraných politicko-ekonomických názorov, čo rozhodne nepridáva nielen obsahu, ale ani atraktivite príbehu. ()

Haniczka

Kapitalismus je pro levičáky o penězích, pro liberály o možnostech. Vyberte si, kým chcete být. Film není ani jedním z nich a je to velká škoda... ()

ddf76

Stone vymekl :(. Natocit takovej cajdak, dej jde pomalu kupredu bez nejakych komplikaci, spousta dobrych myslenek je proslovena v dialozich, ktere postradaji naboj. Spousta deje je hrozna vata. Gekko takovej tvrdak vymekl. Ve srovnani s jednickou je tohle cajicek pro maly deti. Herecky vykony jsou hrozny, jedinej prumer je Douglas a Carey Mulligan alias Winne Gekko. Tohle drama postrada drajv. Skoda, nektere mysleny dobre ( napr. zelena bublina a o financich, ktere rika Gekko nebo scenka s Charlie Sheenem), ale v nudnem deji. Asi uz Stone starne (parkrat se mihne na platne), coz je skoda. Tohle je Stone bez kouli :(. P.S Snad jen hudba Byrne a Brian Eno + vyzvaneni mobilu Leboufa se starickym Eli Wallachem potesi :). ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina