Sonnik

Greed is Good. Wall Street 2 je tak dobrý jenom kvůli jedničce. Příběhově to tady není žádná sláva, ale tohle je prostě Stonovo dítě, které vyrostlo do krásy a Oliver si na něm dal opravdu záležet. V hlavní roli je tady prakticky Shia, kterému perfektně sekunduje dvojka hajzlů Douglas + Brolin. Stone mi tímhle jenom připomněl, že se jednou musím podívat na Manhattan, a že ten čtvrtstoletí starý Wall Street byl zatraceně dobrej. Já mu za to děkuju. "Bulls make money. Bears make money. Pigs? They get slaughtered." ()

Sfinkter

Občas jsem zaslechl silná slova chvály o bezchybném díle a jakožto milovník jedničky jsem byl poměrně natěšený. První půlka obsahuje přehršel dialogů o věcech, kterým většina lidí nerozumí a navíc pro mě nevedených přitažlivým způsobem, druhá půle zlepšení, i tak pouze lehce nadprůměrný dojem. Starý Gekko už není takovým žralokem a Douglas dostal méně prostoru než bych požadoval, navíc se neocitl v odzbrojujících situacích jako v prvním díle. LaBeouf dobrý, i když na něj i na celý film pravděpodobně rychle zapomenu, narozdíl od potřetí zmiňované skvělé jedničky. I když se tak možná nestane, poněvadž mi na dveřích visí velký poster Douglese a LaBeoufa - a ten sundávat nehodlám. ()

Charlizee

Gordon Gekko je v pokračování úplně jiný chrakter a to mě často vytrhovalo z děje. Věřím, že vězení může změnit některé vlastnosti a povahové rysy, ale určitě ne celou osobnost. Ani ta slabá londýnská chvilka mě nepřesvědčila. Gekkova osobnostní NEnávaznost mi brání v tom, abych udělila plný počet hvězdiček, protože jinak pro mě Money never sleeps předčilo svého předchůdce ve všech ohledech. ()

arbitr

Filmy Olivera Stone mám rád a Michaela Douglase taky. První Wall Street bylo velmi dobré a laťka pro jeho pokračování tak ležela poměrně vysoko. Ale bohužel při vší úctě k oběma jmenovaným i ke snaze obou mladých herců a Joshe Brolina nemůžu dát více jak za tři. Možná není čistá, ale 3,5 dát nejde a po pravdě řečeno film se příliš táhne, je patetický a popisem finanční krize vytváří pouze kulisu romantickému příběhu. Zaber Olivere, kde jsou tvoje pravé možnosti jsme dříve viděli, s tvými zkušenostmi a tahem na bránu je v tobě mnohem víc. Tak snad zase příště. ()

LordSnape

Hodně dlouhý a příliš nudný film o penězích. Shia hraje pořád stejně. To, co fungovalo v Transformers, neobstojí v dramatu. Michael Douglas měl docela málo prostoru a přišlo mi, že jako jediný v tom umí chodit. Ve filmu se děje úplný prd i když se Stone snaží, že je to hlavně o mezilidských vztazích, ale všichni řeší jen peníze, peníze, burzu, akcie... Takže ve výsledku je nejzábavnější jen ten dědek o holi - Julie. ()

Micro41CZ

Stone se rád utápí v kritice společnosti. Od Takových normálních zabijáků navíc předvádí, že se v této oblasti nebojí ani experimentálních a kontroverzních tnutí do živého. Jestliže tenkrát kritizoval masovou kulturu a s ní spjatou komplexnost manipulačních praktik, které skýtá, Wall Street 2 jako kdyby reflektoval Coppolova Kmotra a jeho základnu. Organizovaný zločin se totiž (i ve skutečnosti, a především tam) přesunul z italských čtvrtí do nejvýznamnějších peněžních institucí a kmotři dneška po fyzické stránce nehnou ani prstem, aby vydělali neskutečné jmění. Vše se provádí virtuálními spekulacemi, manipulací nebo jinými "praktikami s čísly a kontakty". Atmosféra setkání finančníků na nejvyšší zákulisní úrovni, kterou ve snímku Stone vykreslil, pak jako by kopírovala atmosféru klasických výjevů setkání mafiánských rodin či Národní komise. Výrazná kritika individualizmu a kapitalismu skrz (organizovaný) zločin „výdělků bez tvorby hodnot, pouze prázdných bublin“ a kolaps etických norem pak takovou společnost odsuzuje k nevyhnutelnému konci. A prasknutí bubliny. ()

anli

Stone po 23 letech znovu ozivuje Michaela Douglase jako Gordona Gekka a jako sekundanta mu prihodi snoubence jeho dcery Jacoba,v podani Shii LaBeoufa.A veru velmi se mu to dari!Velmi slusny scenar-no,snad ten konec trochu skripal,ale bohuzel jinych koncu se dockavame jen velmi zridka-zlata era normalnich koncu je pryc!Precizni Stoneovska rezie,plna skvelych dialogu,tedy obcas to trochu prehani s rodinnymi dialogy,ale to neni nic hrozneho.No a duo Douglas&LaBeouf je vynikajici.Cely film ma skvelou atmosferu a stoji pevne na Stoneovskych nohach,takze za prvnim filmem zaostava opravdu jen o chlup(asi prave o ten konec),takze davam 75%. ()

Javad

< Jednotka zostala neprekonaná > Je pekné, že sa Oliver Stone vracia späť k tejto téme. WALL STREET: MONEY NEVER SLEEPS je dobre natočený film, Shia keď nehrá teenage tajtrdlíka, tak je skvelý a Michael Douglas je stále veľký frajer. Viacej pozitív nenachádzam. Čakal som viac napätia, intríg, "boj o moc" a dostal som niečo ako rodinnú drámu a Love story miešanú s WALL STREET. P.S. Finanční makléri a ľudia pipľajúci sa v danej tematike si môžu kľukne pripísať minimálne jednu hviezdičku naviac. ()

Beky

...a nakonec si vás stejně všechny koupím!! Řekl Gordon Gekko a po dvou ne nudných ale ne příliš zajímavých hodinách se skutečně tak stalo a všechno bylo najednou happy...ach jo!!! Tohle není Wall Street, tohle už není dravý, chybí skutečný záporák, skutečný zmetek...ke konci filmu svitla naděje, ale když uviděl cvrčka...i největší ledovec roztál...bohužel!! Verdikt: Konec je na Wall Street prostě špatnej, ten obrat v poslední scéně o 360 stupňů je fakt děsnej a když teda záporákem měl být někdo jiný ( Josh Brolin ), tak jeho postava byla nudná a nezajímavá...charitativních 60%!! ()

uiu

"Jedničku" Wall Street neznám, ovšem ani dvojka mě nenavnadila natolik, abych si ji pustila a doplnila tak svoje filmové vzdělání. Ono totiž celých 133 minut jsem zírala na něco, čemu jsem totálně nerozuměla a poslouchala dialogy, které používaly slova, jejichž význam si ani nedokážu představit. Burza, akcie a vůbec všechny termíny ekonomiky jdou naprosto mimo mě (řeknete mi hruška a já si představím hrušku, řekněte mi akcie a vidím bílo). Dokonce ani postavám nebyl věnován patřičný čas, abych si je jakkoliv zalíbila či zprotivila. Shia LaBeouf mohl být dokonalý hajzl bažící jen po penězích, kdyby šel ve stopách svého tchána, ale zůstal při zemi a to u mě film nejvíce zhazuje, protože si nehrál s tou nejzákladnější podstatou člověka - být svině, abych něco dokázal, i když jsem býval hodný. Oproti tomu postava Michaela Douglase si u mě nezískala ani potřebné antipatie, protože se nezachoval jako hajzl, ty peníze byly v podstatě jeho. Nemastný neslaný snímek, který laiky v burzách a akciích nezaujme. ()

Thommie

A já si pět dám, i když bych čekal jiný konec... nevím ale jaký. Nicméně! Tři věty: Finančník slastně pomlaskává, filmový fanoušek taktéž... a já, já se těším... Upřímně Shia LaBeouf je pro mě herec, kterej se nacpal do filmů, kterým jsem nevěřil, nelíbily se mi a tím pádem jsem si vytvořil o něm dojem, že je to lamař. Toto je nicméně třetí 5* film v řadě. Tragédie se odehrávala jinde: Carey Mulligan - to není ženská, to je dítě a vždycky bude! Opravdu jí nemám rád a snad v žádným filmu se mi nelíbila. Nehraje nejhůř, ale nikam se nehodí. Jinak krásný film o finanční krizi, o významu peněz, o skutečných vládcích světa, o tom, že dnes obchodujeme s hodnotou, která žádnou hodnotu nemá a spoustě dalších užitečných věcech. Pustil bych každému povinně, because that's not about money, it's about the game. The game between people. That's it. ()

Maki89

o chlp horsie ako prvy film spred 23 rokov... znova vyborne to zahral Douglas, Shia LeBeouf ukazuje ze nebude asi az taky marny herec predsalen a potesila ma mala scenka s Charlie Sheenom... co sa pribehu tyka tak bol priehladny ako stripterkina bluzka, no zasa sa clovek dozvedel vela zaujimavych postojov k zivotu a inych pravd... mne sa to pacilo... 7/10 ()

KitFisto

Vpodstatě se nejedná o nic velkolepého jak naznačoval trailer. Film se celou dobu vleče, mnoha věcem okolo burzy jsem nerozuměl a nic moc se neděje. Oliver Stone natočil pěkně vypadající film, kterému se nedá moc vytknout, ale zároveň nemá co nabídnout. ()

ywo666

Hmm nebol to zlý film. Napriek tomu ma až tak nepresvedčil. Dej je taký nejaký okresaný. Hlavnú ženskú rolu mohli dať krajšej herečke. Koniec mohol byť menej happy. Čo ma však najviac sralo boli rýchle titulky, ktoré som nestíhal čítať, takže mi prvá polvica dávala zabrať aby som rozumel. Dougles je ale skvelý. LeBeouf obstojný, Réžia tiež dobrá. Pár krát som aj zasmial. Keby sa eliminovalo niekoľko chýb niekoľko zavinených aj nezavinených chýb mohol to byť super film. Takto za 3* ()

ivan bohatyr

Zajímavé, ale jinak celkem nuda. Finance, fondy, spekulace, banky, investice, krize - to podle mě není prostředí pro dobrý film, jedině pro průměrný jako tenhle. Na to, že to má přes 2 hoďky, tak se to dost táhne, až sem se nudil. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina