poster

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (TV seriál)

 • Česko

  Záblesk budoucnosti

 • USA

  FlashForward

 • Slovensko

  FlashForward

Drama / Sci-Fi

USA, 2009, 22x45 min

Hrají:

Joseph Fiennes, John Cho, Jack Davenport, Sonya Walger, Zachary Knighton, Christine Woods, Peyton List, Courtney B. Vance, Brían F. O'Byrne, Annabeth Gish, Lee Thompson Young, Ryan Wynott, Lennon Wynn, Gina Torres, Rachel Roberts, Gabrielle Union, Dominic Monaghan, Shohreh Aghdashloo, Barry Shabaka Henley, Alex Kingston, Genevieve Padalecki, Júko Takeuči, Michael Massee, Callum Keith Rennie, Rodney Rowland, Frank John Hughes, Michael O'Neill, Peter Coyote, Julio Oscar Mechoso, Elizabeth Rodriguez, Ricky Jay, Tom Everett, Michele Boyd, Bryce Robinson, Glynn Turman, Navi Rawat, Jessica Tuck, Talia Balsam, Gil Bellows, James Cosmo, James Remar, Owiso Odera, Amy Rosoff, Ravi Kapoor, Michael Ealy, James Callis, Neil Jackson, Lindsay Pulsipher, Barbara Williams, Toši Toda, Anthony Azizi, Jake Johnson, Cynthia Addai-Robinson, Dominic Rains, Marc Menchaca, Blair Redford, Chris Coy, Elise Robertson, Ted Alderman, Sean O'Bryan, Gina Hiraizumi, Seth MacFarlane, Will Poston, Mackenzie Foy, Mike Cochrane, Matt O'Neill, Stephnie Weir, Lisa Darr, James Frain, Russell Vance Bailey, Daniel Zacapa, Mel Rodriguez, Pascal Petardi, Vinicius Machado, Blake Robbins, Clint Culp, Ashley Jones, Sufe Bradshaw, Laura Marano, Geoffrey Owens, Mark Famiglietti, Chelsea Rendon, Hannah Marks, John Prosky, Milauna Jackson, Adam Tsekhman, Chyna Layne, Elizabeth Sung, Rizwan Manji, Nick Roth, Peggy Stewart, Lawrence Mandley, Kelly Galindo, Micole Mercurio, Robb Skyler, Omid Abtahi, Jerome Ro Brooks, Patti Yasutake, Lynn Whitfield, Guido Foehrweisser, Brian Skala, Carlease Burke
(další profese)
 • virus10
  **

  Hodnocení po celé první a nejspíš i poslední sérii. Zajímavý nápad, ale hodně tomu chybí. Žádný vtažení do děje, postavy mě až na malé vyjímky nezaujaly a celkově je to takový nezáživný. Ani mi nevadí, že druhá série nevznikne.(1.11.2010)

 • Nathalie
  ****

  (pilot) Geniální premisa. Tak geniální, že jdu shánět předlohu odehrávající se v CERNu. Hraje tam prý větší roli kvantová fyzika než alkoholismus nějakého chlápka od FBI. Ale těší mě, že odvěký spor determinismu s teorií volby má důstojnou seriálovou bázi :)(25.2.2010)

 • honajz
  ***

  Po prvních pěti dílech dávám zatím lepší 3 hvězdy. Možná půjdu na 4, ale až podle vývoje seriálu, který má zajímavý nápad i potenciál, ale pár indicií mne varuje, že to scenáristi můžou lehce zničit jako zničili Heroes. Efekty jsou úžasné, dokonalá kamera, práce s atmosférou, barevnými odstíny... Zápletka zajímavá. Jen ty postavy tak nějak, mi nesedí. Nesedí mi mladej Fiennes a nevěřím mu jeho roli. Ostatní se hodně snaží, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to, co se stalo, bude jen atraktivním pozadím pro rodinné problémy - viz naprosto zbytečný díl v řetězci fast foodu s tím dealerem. Jsou tam nelogické věci, kdy třeba agent FBI hned uvěří anonymnímu telefonátu, nebo že letěj do Německa, aby zjistili, že v době výpadku padaly z nebe vrány (to nepadaly i jinde a nikdo si toho nevšiml?) A skutečně mi začíná vadit, že místo mysteriozní cestou se tvůrci vydávají tou cestou rodinných problémů a začíná to vypadat spíš jako Zoufalé manželky na Měsíci. Ostatně, většina 5. dílu byla WTFkoidní... EDIT PO 6. DÍLU: Snižuju na dvě hvězdy. Tohle je fakt o ničem a WTF momentů stále víc. --- EDIT po všech dílech. Nechám tři hvězdy. Na rozdíl od Lost se aspoň tvůrci snažili jednotlivé linie pospojovat, ale těch děr a logických nesmyslů je tak skutečně až moc. Některé věci jsou nahozené, jiné nedovysvětlené, jindy si už člověk ťuká na čelo (SPOILER: Když už na mně míří pistole napojená na mechanismus odpočtu a automatického stisku spouště, je možná jednodušší mezi pistoli a člověka umístit překážku, do níž by se kulka zaryla, než složitě přemýšlet, který drát dřív a jak, a dávat k tomu návod ve formě písničky z Dr. Seusse. Celé se to tváří tak strašně komplikovaně, ale už to neřeší třeba nerovnováhu, kdy lidé, kteří měli žít, spáchali sebevraždu. Stejně tak ti, co nic neviděli - proč hned zavádět sebevražedné a vražedné sdružení, když není jasné, jestli ti lidé nespali nebo mohlo jít o jiný problém? A nakonec mi vadí, jak seriál lavíruje mezi osudem daným a možností svobodné vůle, aby pak se přiklonil spíše k té determinaci, ale zase už dále nerozvíjí téma Božího muže... Zkrátka v mnoha ohledech se seriál posléze stává poněkud nevyváženým a neujasněným, postavy se chovají divně a všelijak, nu a co říci ke konci? Mysleli si tvůrci, že na konci každé sezóny přijdou další vize budoucnosti a zase se budou lidi honit za fantomy? Sorry, ale už v první a jediné sezóně to bylo časem únavné. A btw, kde je v posledním dílu ten nacista, co měl přiletět do Ameriky? Jo, a btw 2, jak to, že když byl v Americe den, byl den i ve všech dalších zemích světa, a ne třeba v Afghanistánu noc? A btw 3 - docela by mne zajímalo vysvětlení klokana - symbol, nebo náznak toho, že jde o sen?(23.10.2009)

 • J*A*S*M
  ****

  Hodnocení pilotní epizody. Velmi slušný začátek, vyvolat ve mně zájem o další sledování se rozhodně podařilo. Jenom upřímně doufám, že se seriál nebude přespříliš věnovat té načrtnuté rodinné krizi (a vztahům všeobecně), ale odrazí se spíš od té úplně poslední scény, která ukazuje na (možná) velice zajímavou mytologii... Zatím každopádně spokojenost. Druhá epizoda: Ještě lepší zážitek než minule. Děj vyvážený, několikrát jsem za těch 45 minut byl překvapen nečekanými zvraty, a hlavně se povedlo to, co je u mysteriózního seriálu nejdůležitější - hrozně mě zajímají odpovědi na nastolené záhady. Plné hodnocení je jen otázkou udržení stávající kvality po celou sezónu. Vě třetí a čtvrté epizodě se znatelně ubralo na tempu, a sice se hned nedá říct, co z toho bude do budoucna důležité, ale teď mi přijde většina z těch dvou dílů jako povrchní vata. Což je na začátek seriálu docela divné. Následujících pár dílů se pohybuje v rozmezí významu adjektiv "otravné" a "slušné", avšak epizoda před zimní pauzou už je zase konečně špičková. Po polovině první řady stále čtyři hvězdy. Dvojdíl 11-12 hodně dobrej. Vztahovýho balastu ubylo, začíná se poodhalovat konspirační pozadí, zvrat střídá zvrat ... pokud to scenáristi nepřeženou (už teď je tam tolik postav a motivů, že orientace není úplně jednoduchá), budu spokojenej. Epizoda 13 celkem vatovitá, somálská 14ka povedená a se zajímavým cliffhangerem, stejně tak 15ka. Díl 16 ušel, 17ka vyloženě vynikající. Škoda slabé sledovanosti, kvůli níž bych se nedivil, kdyby seriál po první sérii skončil. Byla by to však škoda - vzhledem k událostem sedmnácté epizody zde je prostor na pěknejch pár sezón... Tak série ukončena obstojně. Určitě bych měl zájem sledovat seriál i nadále, bohužel se potvrdily mé obavy a další série nebyla odklepnuta. 80 %(18.9.2009)

 • zelvopyr
  ****

  Skvělý rozjezd, hluchý prostředek, strhující závěr. Za slabinu seriálu považuji bohužel ústřední trojici (hlavní hrdina s manželkou a parťákem), kteří jsou co se týče sociální inteligence (mezilidské vztahy) na úrovni prvňáčků. Strašlivé natahování jejich vztahů a protivenství nejspíš seriál potopilo a zazdilo pokračování. Opravdoví herci ve vedlejších rolích na sebe strhávali pozornost, kdykoli dostali prostor, zejména J. Callis v závěru, průběžně slušný D. Monaghan -- tihle dva snad jako jediní dokázali i hrát tělem -- ale i další (Williams, Jay). Nebudu mít připomínky k nepravděpodobnému deus ex machina odhalení v úplném závěru... protože o to přece šlo, že.(10.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace