FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (TV seriál)

• Česko

Záblesk budoucnosti

FlashForward

FlashForward

Drama / Sci-Fi

USA, 2009, 22x45 min

Joseph Fiennes, John Cho, Jack Davenport, Sonya Walger, Zachary Knighton, Christine Woods, Peyton List, Courtney B. Vance, Brían F. O'Byrne, Annabeth Gish, Lee Thompson Young, Ryan Wynott, Lennon Wynn, Gina Torres, Rachel Roberts, Gabrielle Union, Dominic Monaghan, Shohreh Aghdashloo, Barry Shabaka Henley, Alex Kingston, Genevieve Padalecki, Júko Takeuči, Michael Massee, Callum Keith Rennie, Rodney Rowland, Frank John Hughes, Michael O'Neill, Peter Coyote, Julio Oscar Mechoso, Elizabeth Rodriguez, Ricky Jay, Tom Everett, Michele Boyd, Bryce Robinson, Glynn Turman, Navi Rawat, Jessica Tuck, Talia Balsam, Gil Bellows, James Cosmo, James Remar, Owiso Odera, Amy Rosoff, Ravi Kapoor, Michael Ealy, James Callis, Neil Jackson, Lindsay Pulsipher, Barbara Williams, Toši Toda, Anthony Azizi, Jake Johnson, Cynthia Addai-Robinson, Dominic Rains, Marc Menchaca, Blair Redford, Chris Coy, Elise Robertson, Ted Alderman, Sean O'Bryan, Gina Hiraizumi, Seth MacFarlane, Will Poston, Mackenzie Foy, Mike Cochrane, Matt O'Neill, Stephnie Weir, Lisa Darr, James Frain, Russell Vance Bailey, Daniel Zacapa, Mel Rodriguez, Pascal Petardi, Vinicius Machado, Blake Robbins, Clint Culp, Ashley Jones, Sufe Bradshaw, Laura Marano, Geoffrey Owens, Mark Famiglietti, Chelsea Rendon, Hannah Marks, John Prosky, Milauna Jackson, Adam Tsekhman, Chyna Layne, Elizabeth Sung, Rizwan Manji, Nick Roth, Peggy Stewart, Lawrence Mandley, Kelly Galindo, Micole Mercurio, Robb Skyler, Omid Abtahi, Jerome Ro Brooks, Patti Yasutake, Lynn Whitfield, Guido Foehrweisser, Brian Skala, Carlease Burke, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith

Mělo to docela potenciál. I když by se to zase točilo v kruhu kolem jedné věci, ale i tak to mělo svůj náboj. Bohužel se producentům zdála sledovanost kolem 6 miliónů diváků málo. Škoda.. zrovna mě to začalo bavit :)(22.2.2011)

• Hrabka

Pár epizod v úvodu navnadilo, ústřední nápad stojí za to, ale po zhlédnutí celé první (a zřejmě poslední) série můžu říct dvě slova: promrhaný potanciál. To, co začne tak dobře, se postupem času změní v polonudnou nastavovanou kaši. Autoři pořádně neví co a jak, děj začíná čím dál tím víc nudit a přibývá momentů, za který bych autory nejradši odstřelil. Vlastně se sám sobě divím, že jsem to dokázal dokoukat. Čekal jsem aspoň obstojný zakončení, ale toho jsem se taky nedočkal. Konec je vlastně nekonec, pauza, nic... To mě teda dost naštvalo a díky tomu snižuju ještě o hvězdičku, ale co mě během celýho seriálu vytáčelo ještě víc byly ty neskutečně sračkoidní, po americku vyblitý, vedlejší příběhy, který tam byly jednak úplně k hovnu, ale hlavně byly neskutečně otravný (Aaron-Tracy, Bryce-Nicole-Keiko, těhotenství Janis,...). Celkově postavy nestojí za moc, Mark mi ke konci s těma jeho pohledama už lezl krkem (měl radši zůstat se Zajcevem v kašně ve Stalingradu :-)), zbytek osazenstva taky nic moc, nejoblíbenější byl asi "MCBP" Dementri a "Smíšek" Simon. V celkovým pohledu můžu říct, že se z toho nápadu dalo vytřískat mnohem víc, seriál za moc nestojí a nemůžu ho nikomu doporučit.(1.7.2012)

Rozjezd (první čtyři díly) opravdu parádní. Dumání o (ne)možnosti změnit budoucnost je moje oblíbené téma a doufám jen, že tvůrci mají děj opravdu dobře promyšlený až do konce. Jinak budu zlý.(17.10.2009)

FlashForward kombinuje známé propriety (agenti FBI, alkoholismus, manželské rezepře, kriminální pátrání) s velice originální zápletkou. Právě sci-fi kontext vzpomínek na budoucnost dává seriálu druhý rozměr: hlavní hrdina vidí sám sebe, jak bude v budoucnosti znovu pít. Jeho manželka vidí, že ho (pravděpodobně) opustí a bude žít s někým jiným. Ale dojde k téhle budoucnosti, když ji oba viděli? Dá se budoucnost vůbec změnit? Nebo k téhle budoucnosti dojde právě proto, že ji viděli (např. všimla bych si toho chlapíka, kdybych ho neviděla ve své vzpomínce na budoucnost)? Pochválit musím casting. Joseph Fiennes nechává zapomenout na svého zamilovaného Shakespeara (skvělý americký přizvuk!) a agenta FBI mu věříte od začátku, Sonya Walger zvládá polohu doktorky, matky, manželky a ženy, která přesně neví, co si má počít se svým FlashForwardem, kde se zaplete s Jackem Davenportem, který má přesně tolik charismatu, abyste paní doktorku chápali. A takhle bych mohla pokračovat (Bryce a jeho Japonka, Dominic Monaghan atd.). Originální, chytlavé, napínavé, dobře natočené, ty peníze jsou v seriálu opravdu vidět. Posledních šest dílů je velká jízda a finále mi vzalo dech a to se mi jen tak nestává.(30.12.2009)

Čo vám poviem, vyzeralo to veľmi sľubne, ale ako to už obvykle býva, skončilo to zle vlastne ani nie skončilo..začalo to byť zlé už po pár častiach a nie stratením kvality obrazu(keď sú v tom peniaze, tak sú), ale kvality scenáru, príbehu....Z hercov sa mi páčil Joseph Fiennes, John Cho a Zachary Knighton:-) a to aj ako postavy. Postavy, ktoré mi boli absolútne nepríjemné sú Sonya Walger-ktorá chcela pre svoje manželstvo zo začiatku obetovať všetko, ale potom priznala, že osudu sa jednoducho vyhnúť nedá!!:-D a samozrejme Jack Davenport, ktorý nepríjemnejší asi už ani nemôže byť(a k tomu pomohol aj český dabing a jeho prejav)...Skončilo to tak, že mi to liezlo na nervy, ale tú jednu sériu som dopozerala, čisto pre moju zvedavosť. KONIEC môjho prejavu škoda dobrého nápadu...Mohlo to byť aj 5* a sú z toho 3:-((28.2.2011)

• - Seriál je adaptací románu "FlashForward", jejímž autorem je Robert J. Sawyer. Román byl publikován v roce 2000 a znázornil lidstvu vizi budoucnosti za 21 let. (Elwanelyn)

• - V první epizodě hraje jednoho z FBI agentů Seth MacFarlane, mimo jiné tvůrce seriálů Family Guy (1999) a American Dad! (2005). (Komprimus)

• - V několika prvních dílech seriálu můžeme vidět velký reklamní plakát v ulicích. Na něm je zobrazena společnost Oceanic Airlines, fiktivní letecká společnost vytvořena pro seriál Lost. (Amroth666)