FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (TV seriál)

• Česko

Záblesk budoucnosti

FlashForward

FlashForward

Drama / Sci-Fi

USA, 2009, 22x45 min

Joseph Fiennes, John Cho, Jack Davenport, Sonya Walger, Zachary Knighton, Christine Woods, Peyton List, Courtney B. Vance, Brían F. O'Byrne, Annabeth Gish, Lee Thompson Young, Ryan Wynott, Lennon Wynn, Gina Torres, Rachel Roberts, Gabrielle Union, Dominic Monaghan, Shohreh Aghdashloo, Barry Shabaka Henley, Alex Kingston, Genevieve Padalecki, Júko Takeuči, Michael Massee, Callum Keith Rennie, Rodney Rowland, Frank John Hughes, Michael O'Neill, Peter Coyote, Julio Oscar Mechoso, Elizabeth Rodriguez, Ricky Jay, Tom Everett, Michele Boyd, Bryce Robinson, Glynn Turman, Navi Rawat, Jessica Tuck, Talia Balsam, Gil Bellows, James Cosmo, James Remar, Owiso Odera, Amy Rosoff, Ravi Kapoor, Michael Ealy, James Callis, Neil Jackson, Lindsay Pulsipher, Barbara Williams, Toši Toda, Anthony Azizi, Jake Johnson, Cynthia Addai-Robinson, Dominic Rains, Marc Menchaca, Blair Redford, Chris Coy, Elise Robertson, Ted Alderman, Sean O'Bryan, Gina Hiraizumi, Seth MacFarlane, Will Poston, Mackenzie Foy, Mike Cochrane, Matt O'Neill, Stephnie Weir, Lisa Darr, James Frain, Russell Vance Bailey, Daniel Zacapa, Mel Rodriguez, Pascal Petardi, Vinicius Machado, Blake Robbins, Clint Culp, Ashley Jones, Sufe Bradshaw, Laura Marano, Geoffrey Owens, Mark Famiglietti, Chelsea Rendon, Hannah Marks, John Prosky, Milauna Jackson, Adam Tsekhman, Chyna Layne, Elizabeth Sung, Rizwan Manji, Nick Roth, Peggy Stewart, Lawrence Mandley, Kelly Galindo, Micole Mercurio, Robb Skyler, Omid Abtahi, Jerome Ro Brooks, Patti Yasutake, Lynn Whitfield, Guido Föhrweißer, Brian Skala, Carlease Burke, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Anna Khaja

Veľký potenciál, ktorý ani po 10 dieloch nevyprchal. Rozuzlenie deja prichádza v rozumných dávkach a dobre obsadené aj napísané postavy začínajú s nezadržateľným časom bojovať o svoju budúcnosť. Tento úžasný seriál zrejme nepokračuje z dôvodu zásahu vyššej moci. Skvelý sci-fi seriál je o tom, že všetci ľudia naraz upadnú do bezvedomia a za dve minúty a sedemnásť sekúnd sa im ukáže ich budúcnosť. Zaujímavé a technicky slušne natočené, ktorému by sa dalo odpustiť aj občas trochu hluché miesta. Tým, že však bola natočená len prvá séria vyznieva do prázdna.(11.2.2015)

povedený seriál ! máme svobodnou vůli, anebo je vše dopředu dáno a svůj osud nemůžeme změnit? jen škoda toho otevřeného konce - tvůrci očividně plánovali pokračování, které ale nakonec nevzniklo, a tak nám nezbývá, než se smířit s tím, že se odpovědi na některé nezodpovězené otázky zřejmě nedozvíme.. a to je moc velká škoda - ještě alespoň jedna série by tomuhle seriálu rozhodně slušela.. na druhou stranu se ale nemůžu ubránit dojmu, že děj byl po celou dobu zbytečně natahovaný - celá série by šla podle mě namačkat do deseti dílů.. přesto zasloužené 4* :)(23.11.2010)

Hodnocení pilotní epizody. Velmi slušný začátek, vyvolat ve mně zájem o další sledování se rozhodně podařilo. Jenom upřímně doufám, že se seriál nebude přespříliš věnovat té načrtnuté rodinné krizi (a vztahům všeobecně), ale odrazí se spíš od té úplně poslední scény, která ukazuje na (možná) velice zajímavou mytologii... Zatím každopádně spokojenost. Druhá epizoda: Ještě lepší zážitek než minule. Děj vyvážený, několikrát jsem za těch 45 minut byl překvapen nečekanými zvraty, a hlavně se povedlo to, co je u mysteriózního seriálu nejdůležitější - hrozně mě zajímají odpovědi na nastolené záhady. Plné hodnocení je jen otázkou udržení stávající kvality po celou sezónu. Vě třetí a čtvrté epizodě se znatelně ubralo na tempu, a sice se hned nedá říct, co z toho bude do budoucna důležité, ale teď mi přijde většina z těch dvou dílů jako povrchní vata. Což je na začátek seriálu docela divné. Následujících pár dílů se pohybuje v rozmezí významu adjektiv "otravné" a "slušné", avšak epizoda před zimní pauzou už je zase konečně špičková. Po polovině první řady stále čtyři hvězdy. Dvojdíl 11-12 hodně dobrej. Vztahovýho balastu ubylo, začíná se poodhalovat konspirační pozadí, zvrat střídá zvrat ... pokud to scenáristi nepřeženou (už teď je tam tolik postav a motivů, že orientace není úplně jednoduchá), budu spokojenej. Epizoda 13 celkem vatovitá, somálská 14ka povedená a se zajímavým cliffhangerem, stejně tak 15ka. Díl 16 ušel, 17ka vyloženě vynikající. Škoda slabé sledovanosti, kvůli níž bych se nedivil, kdyby seriál po první sérii skončil. Byla by to však škoda - vzhledem k událostem sedmnácté epizody zde je prostor na pěknejch pár sezón... Tak série ukončena obstojně. Určitě bych měl zájem sledovat seriál i nadále, bohužel se potvrdily mé obavy a další série nebyla odklepnuta. 80 %(18.9.2009)

Mělo to docela potenciál. I když by se to zase točilo v kruhu kolem jedné věci, ale i tak to mělo svůj náboj. Bohužel se producentům zdála sledovanost kolem 6 miliónů diváků málo. Škoda.. zrovna mě to začalo bavit :)(22.2.2011)

(pilot) Geniální premisa. Tak geniální, že jdu shánět předlohu odehrávající se v CERNu. Hraje tam prý větší roli kvantová fyzika než alkoholismus nějakého chlápka od FBI. Ale těší mě, že odvěký spor determinismu s teorií volby má důstojnou seriálovou bázi :)(25.2.2010)

• Peter Coyote

• - Herci Jack Davenport (Lloyd Simcoe) a Sonya Walger (Olivia Benfordová) hráli dříve v seriálu se stejným názvem, ale nikdy se nesetkali. Jack Davenport v anglické verzi seríálu Párování (2000) a Sonya Walger v jeho americké verzi (2003). (Elwanelyn)

• - Aktéři seriálu vidí vizi, co se stane nebo nestane 29. dubna 2010. 29. dubna se narodil autor knižní předlohy Robert J. Sawyer. (Elwanelyn)

• - V první epizodě hraje jednoho z FBI agentů Seth MacFarlane, mimo jiné tvůrce seriálů Family Guy (1999) a American Dad! (2005). (Komprimus)