Bastinka

Většína lidí v mém okolí říkala, že je to odpad a proto jsem čekala něco opravdu strašného, ale nemyslím si, že tento film je tak úplně ztracený...existují mnohem horší české filmy. ()

venca206

Co na to říct? Další Troškův pokus o to, natočit film.. Jednu hvězdičku dávám jen kvůli krásné Stankové, pro kterou mám jistě nejen já slabost... ()

Šňůra

Dobrou zprávou je, že Doktor od Jezera hrochů je asi tak o 100% lepší než trilogie Kameňáků. Je to však dobrá zpráva jediná, protože i tak tahle komedie za mnoho nestojí. Troškův buranský humor je totiž na míle vzdálený humoru Švandrlíkovu, jenž je založen především na kvalitním lidovém jazyku. Ten se do filmu, bohužel, přenést nepodařilo, i když herecké obsazení bylo kvailitní. Jenže pod tímhle režijním vedením vlastně nebylo co hrát. ()

karlee

Je fakt, že to není zas tak strašné, jak jsem čekal. Na druhou stranu od komedie bych čekal, že se občas zasměju, tady mi přišla vtipná asi jen scénka s Gondíkovou. Druhou polohvězdu dávám za tu sympatickou letušku, příjemně civilně zahranou, i ten Troška by si mohl dávat větší role. ()

TEKAS

Katastrofa! Jediná možná vtipná scéna s Lagmajerem a Bebarovou v chodbě. Holubová odvedla svou roli dobře. Té a možná taky trochu Langmajerovi za dobré (klasika) zvládnutí své postavy. ()

JohnZ87

Jeden z mála opravdu povedených českých filmů, u kterého jsem se opravdu pořádně zasmál. Zejména bych vyzdvihnul zářný výkon Evy Holubové v roli skvělé hyperaktivní tchýně, která veškerou svou energii věnuje do štěstí své dcery. Čekal jsem ale trochu více scén v Africe. 80% ()

kenileja

Nechtělo se mi do něj. Na Doktora od jezera hrochů jsem již od prohlédnutí plakátu neměl chuť. Ale jak to tak bývá, když se na něco netěšíte, dobře to dopadne. Není to žádný excelentní film, ale musím říct, že jsem se opravdu bavil. Ano, zábava to je hloupá, ale pořád je to zábava, a to se počítá. Zbožňuji Evu Holubovou, která zde byla skvělá a vlastně i Jaroslav Šmíd se do role doktůrka, bojícího se každé druhé věci, hodil. Vtipná vsuvka byla Adéla Gondíková alá baletka. :-) ()

Jacccob

Dobře dobře, Troška je v Česku asi to samé jako Bolt v Německu, ale tohle neni až tak zlé. Podle mě někteří ani nepřipustí, aby se jim to líbilo, to by bylo přece pod jejich úroveň! Klenot to úplně neni, ale prostě to místy pobaví a není to tak hrozné jako například Kameňák. ()

Neddo odpad!

Jen díky výkonu E.Holubové, jako fanatické tchýně a A.Stankové, jako anděla dávám 2.5** J.Šmíd v hl. roli tragický, J. Langmajer průměr,ponížil se hrát v tomhle. Z Afriky bylo vidět opravdu hodně, spíše podprůměr. Troška nic jinýho neumí,škoda. ()

dewil21 odpad!

Nechápu, jak se z tak dobré knižní předlohy podařilo udělat Troškovi takovou slátaninu. Doporučuji shlédnout jako poslední možnost při několikadenní zácpě. ()

Godhaj

,,Jedeš někam ty dobytku jeden zfetovanej!“ Doktor od jezera hrochů je prostě další česká stupidní komedie, která staví na absurdních postavách, které jsou hloupé, zjednodušené na primitivní jednání jen jedním směrem. Jakákoliv mnoho vrstevnatost zde chybí. Za to je zde nadbytek trapnosti a závisti. A především nadbytek Holubové, ta ženská je prostě nesnesitelná, i když to bylo asi postavou, kterou hrála. Vtipy jsou tvořené pitvořením se postav a tím, že se chovají jako naprostí vymaštěnci. Pokud přimhouřím asi dvacet očí, tak z celého filmu mi nebyla nepříjemná snad jen postava letuška v podání sympatické Alžběty Stankové. ()

topi80

Pavlačové maloměšťáctví bylo passé už v komediích Petra Schulhoffa, který však měl k dispozici aspoň o něco lepší herecký materiál i asi i režijní schopnosti. Troška to dokázal dokonale zparodovat ve Slunce, seno a pár facek, ale od té doby je opakování stejných postupů nesnesitelnou křečí. Oceňuji pár sympatických postav, ale ač jsem šel do sledování filmu s těmi nejpozitivnějšími úmysly, výš se hodnocení nedostane. Jaroslav Šmíd by možná mohl být českým Pierrem Richardem, ale to by musel celý materiál vypadat úplně jinak. Navíc, i doktor může být nesmělý trumbera, ale něco o uštknutí hadem by snad vědět mohl... Je tady v komentářích jeden příspěvek hovořící o tom, že Troška pracuje výhradně s karikaturami. Tady se překonal, některé postavy jsou normální a u Jiřího Langmajera dokonce došlo k takovému zázraku, že ho jakožto protřelého intrikána dokonce vykreslil docela jako správňáka... Zato zlá macecha, to bylo peklo... ()

IvonaK odpad!

Tak na začátku jsem se u tohoto filmu strašně nudila a myslela jsem si že se nedodívám ani do půlky. Ale nakonec jsem se k tomu dopracovala a všechno tak dětinské a nereálné. :-( ()