dopitak

Optikou filmového zpracování solidní počin, protože Troška už se za ta léta naučil, jak natočit film. Kdo ale proboha přišel s tak stupidním nápadem? Opravdu Švandrlíkův námět? Jediná hvězdička je za Betku Stankovou, která ve filmu působí jakoby z jiné planety, a coby letušce s vyčesanými vlasy jí to setsakramentsky sluší. Což se nedá říct o zbytku filmu a "Doktor" se tak kupodivu nezařadí mezi další Troškovy schizofrenie - jeho filmy jsou silně opovrhovány (až ignorovány) kritiky, ale kupodivu vřele přijímány diváky. ()

Marze

Producenti zjevně vyšli z předpokladu, že přepis stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka, jíž se od 80. let prodalo na půldruhého milionu výtisků, zaručuje i divácký hit. Ale už nezkoumali, jestli se vůbec dá natočit a jestli za to stojí. ()

MontyBrogan

Neviem či Troška nadobro uviazol vo svete rozprávok, ale tento film vôbec nepripomína reálny život. Je plný skreslených charakterov, ktoré s prehnaným pátosom stvárňujú prehrávajúci herci (Tereza Bebarová si cvičí pred zrkadlom duckface) a celé sa to vyvinie (spoiler) v happyend gigantických rozmerov, kde dobro víťazí nad zlom. Tento film Vám neponúkne o moc viac ako jeho farebný cover. ()

SOLOM.

Ach ty letušky….Asi jediný důvod proč jsem se na to dodíval až dokonce. Film byl plný trapných scén i nepříliš vábivých hereckých výkonů, ale nadržená Zuzana Slavíková mě docela dostala. Stačilo mi to vidět jednou a nikdy více. Na rozdíl od tebe jsem Jino neměl takové štěstí a milosrdný spánek mě nepřepadl. ()

ARI50

Další nesmysl který se nepovedl což je škoda někteří herci umí hrát v pohodě a tady se neměli vůbec srát, Troška přestáva bavit. ()

duklak2

Na tento film jsem se vypravil jen ze zvědavosti. Zajímalo mě, jestli budu dávat tak nízké hodnocení jako většina z vás, nebo snímek budu hodnotit podstatně lépe. Výsledek už tedy vidíte:-) Co si budeme povídat. Je to troškovina od začátku do konce. Ale určitě ne taková nuda, jak to vidí ostatní. Musím pochválit na české poměry pěknou kameru. Rozhodně překvapila. Herecké výkony nejsou nejhorší, i když někteří herci jsou trochu trapní. Srovnání s Kameňákem není na místě. To je potřeba si uvědomit. Za sebe mohu říci, že existují horší české komedie. Je ale třeba ještě dodat, že ve skutečnosti bych takového doktora a ani tchýni nechtěl:-) Hodnotím 45% ()

MáŠa

Tohle se nepovedlo, a to říkám jako člověk, který ty Troškovy dřívější věci celkem snášel nebo měl i dost rád. Tohle je taková komedie s kupou slabých vtipů a spoustou přehrávání. ()

Earl_23

Takový typický český film, který nenadchne, ani neurazí (příliš :). Ale kdo se bude těšit na prostředí Afriky, bude hodně zklamán. ()

Tommassi3

"Takže, vážený pane kolego, já si myslím, že nejjednodušší bude uříznout vám rovnou i tu druhou půlku prdele, ať je to pěkně symetrický.. Je to poměrně jednoduchá operace, jak jste si právě sám ráčil vyzkoušet.." ;) ()

Wewik

Nemohu si pomoct, ale chtělo to jiný název, člověk by pak měl úplně jiný pohled na film. Nápad dobrý, ale nedokoumaný! (2+) ()

adamo_znk odpad!

Dávali to v autobusu po cestě z Brna do Prahy, takže jsem byl nucen se na to dívat. Ale nakonec jsem docela rád, protože alespoň mám ve svém žebříčku nový film, který můžu bez sebemenšího rozmýšlení nazvat jako ta největší sračka jakou jsem kdy viděl. ()

Mulosz odpad!

Zboznuji alternativni proud soucasneho ceskeho filmu, jehoz hlavnim predstavitelem je prave Zdenek Troska. Od realizace Olmerova dila "Jeste vetsi blbec, nez jsme doufali" nebyl u nas natocen dekadentnejsi film, nez je Doktor od jezera Hrochu:-) ()

Hismael

Jediná věc, která se dá pochválit, je Eva Holubová. Všechno ostatní je klasický podprůměrný Troška. Bůh ví, jaké by bylo hodnocení, kdybych znal knihu. Když to trochu přeženu, tak děj postrádá nějakou trochu normální linii běžného chování lidí a proto málo která postava jedná nějakým racionálním způsobem. Výsledek rozhodně není humor. Paradoxně těch pouhých 15 minut v Africe u jezera hrochů, je dost možná ta nejhorší část celého filmu. Troškovi výroky o tom, jak točí filmy pro českého diváka, ve kterých by se mohl poznat, mě začínají děsit. ()

m.krudenc

Mě se tato česká komedie líbila. Ale uznávám že to může někoho hodně rozlobit. Je to odechový film který potěší. ()

Tryskomyš

Hodně mě to zklamalo. Nejhorší Troškova komedie. I co se týče toho, jak se film propagoval. Čekala jsem ho o dost lepší. ()

Astaroth12

Jeden z mala filmov poslednej rezijnej tvorby pána Trošky, ktorý ma celkom bavil. Je to tiez somarina, ale mila somarina, kde vidím, že herci si to užívajú a hrajú celkom sympatický. Priznám sa, že aj ja som sa zaľúbil do letušky Lenky, ktorá tam pôsobila, ako keby tam padla z nebies. Všetci sú tam ukričaný, urevaný a hysterický a ona len príde a už je hned stredobodom pozornosti. Je to trocha sci-fi, lebo taká krásavica sa zahladí do takého mimozemšťana sa da naozaj asi len v Troškovom filme, ale odpúšťam mu, som rad, že tam bola. A tak moje hodnotenie zdvihla na slabé, ale 4*. ()