Krt.Ek

Je-li prdel měřítkem zábavnosti ("fakt prdel" = 5*), pak ani poloprdel. ___ Když je Troška takovej lidovej a rozumí svým Čechům, ptám se sám sebe, to máme být my - tam ti prospěcháři, fúrie, hlupci, zbabělci a xenofobové ženoucí se za mamonem? Pokud jo, chci být mamba, sss. 35% ()

MartinezZ

23.10.2010 ~ Troškovi by už někdo měl říct, že by neměl točit. Už nikdy. ~ Maestro Troška si vzal tentokráte na paškál nějaký Nepraktův vtip a skončilo to přesně tak, jak se dalo čekat. Průserem. ~ Seznámíme se s poněkud nepraktickým slušným svědomitým doktorem, který ale nemá příliš velké ambice a díky tomu ani peníze. To více méně nese v nelibosti jeho mladá manželka, která by se po boku doktora ráda viděla na vyšší noze, a hlavně je z toho na větvi její matka, Eva Holubová, která tohle nehodlá nechat jen tak. Dále se tu setkáváme se šarmantním dalším doktorem, který ví jak sehnat peníze a zalichotit ženám, prostě sukničkář. Nu a tento sukničkář začne lozit za ženou dobráka a potřebuje se ho zbavit. Dobrákovi tak dohodí lukrativní dlouhodobější práci lékaře v Africe. Dobrák tedy vyrazí, v letadle se seznámí s letuškou, která se do něj zblbne, ale protože je nejen dobrák nýbrž i blb, v zájmu domnělé záchrany života si ufikne kus prdele (a nedělám si srandu, tohle asi měla být bohužel vážně ta nejvtipnější část téhle "komedie"). Vrací se tedy domů jako idiot, sukničkář přestává mít kontrolu nad uháněčnou dobrákovou manželkou a hlavně její matkou a začíná mu jít "o krk". A tak dále, blabla blabla blabla. Bla. ~ Postav je tu více a s nimi i více jejich vlastních titěrných příběhů, ale nejsou ani zábavné, ani pro děj důležité, takže jsou tu naprosto k ničemu. Postavy jsou vyprofilovány zřejmě vtipně, to znamená, že tu není nikdo normální, ale všichni jsou extrém. Hnusní či krásní, hloupí nebo vychytralí. Několik vtipů se tu najde a možná, kdyby scénář psal někdo jiný než tady a nad Troškou držel dozor někdo s rozhledem větším než od hoštické Jednoty do hoštického kravína, mohla z toho být sice jednoduchá, ale za to koukatelná komedie a možná i s troškou dramatu. Takhle je z toho jen další česká trapná rádoby komediální sračka s Troškovým podpisem. Gratuluji a už PROBOHA NIC NETOČ! ()

Historik

Film zcela splňuje, co slibuje. Je to nenáročná veselohra, která má jediný cíl: pobavit. Snad to jen mohlo být trochu kratší. ()

ivishka

Nevím jestli mi to přijde více tragické či komické. Už jen ta situace kdy si pan doktor uřízne kus p**ele mě dostala do úzkých zda je vůbec dobrý nápad dávat tak vysoké hodnocení... Ale křivdila bych snaze Jiřího Langmajera,Terezy Bebarové a Evy Holubové. Ani ty komedie Zdenka Trošky už nejsou co bývaly :-( hold Slunce seno spolu s pohádkami Z pekla štěstí jsou jeho vrcholnými díly. ()

Siegmund

Ve filmu se podle mě „příliš tlačilo na pilu“. Nebýt kouzelné a milé letušky Alžbety Stankové, tak jsem se na to snad ani nedodíval. ()

blackrain

Koukám, že posvátná vlna novodobého Antitroškovství dosáhla svého pověstného vrcholu. Zatracovat a posílat film do horoucích pekel jen proto, že ho natočil Zdeněk Troška mi příjde jako hodně malicherný nikoliv pádný důvod. Ale nikomu nebudu brát jeho názor a zároveň nebudu nikomu vnucovat ten svůj. Zajímalo by mě, jestli většina zdejších "odpadkářů" dokáže operovat i jiným argumentem nebo se jen veze na právě frčící módní vlně. Zvláštní, že dnes 27.2.2010 z kina neodcházel nikdo znechucen nebo dokonce zhnusen. Všichni odcházeli z kina příjemně naladěni i já. Alespoň jsem se mohla dokonale přesvědčit, že nejlepší je udělat si na věc vlastní názor a nenechat se zvyklat druhými. PS.: mít za tchyni Evu Holubovou, tak prchám do Afriky taky. ()

gogos

Troška umí překvapit! Soudě dle stupidních trailerů, ještě horšího názvu a přiblblého popisu jsem filmu dal šanci, ani nevím proč. A nelituji. Doktor od Jezera hrochů je slušné překvapení. Jednoduchý příběh o tom, jak ťulpas ke štěstí přišel s ne přílíž výraznými hereckými projevy překvapivě funguje. Ač se nejedná o typickou Troškovu "crazy comedy", u Doktora máte pořád lehký úsměv na tváři a štěstí v podobě Alžběty Stankové dokáže pozvednout snímek o třídu výš. Nenudí, nenadchne, neurazí... Doktor od Jezera hrochů je fajn. ()

kaylin

Já si pořád myslím, že Troška je celkem dobrý režisér a je schopen udělat scénu takovou, aby evokovala to, co chce - vtip, napětí, apod. Problém je ale v tom, že má k dispozici scénář, který je jako celek prostě špatný. Je to hrozně předvídatelné, jednoduché. Postavy nemají žádnou hloubku, a co je nejhorší, není to vtipné. A tohle je u komedie celkem problém. Film navíc slibuje exotiku, ale ta zde v podstatě chybí. Některé motivy jsou nevyužity a film se vleče v banalitách. Ten scénář je opravdu hodně špatný. Kdyby se 50 % postav vyhodilo, nic by se nezměnilo. ()

Dr. Hawkeye odpad!

Když jsem před lety viděl poprvé Kameňák, brečel jsem po celou dobu smíchy. Pravda, byl Silvestr který jsme slavili na chalupě s kamarády, měl jsem v sobě asi deset piv a nemálo panáků (a něco THC), ale stálo to za to. Tady mi ale došlo, že ani takto silná intoxikace by Doktorovi od jezera hrochů nepomohla. Uchechtl jsem se jednou... ()

slunicko2

Mistře, úroveň Kameňáku jste nepřekonal. 40letý Jaroslav Šmíd má krásně vyrýsovanou postavu. Ani 44letý Jiří Langmajer nevypadá svlečený špatně. Troška se v pro něj typickém výběru pěkných lokací tentokrát vydal až do Keni. Nutno podotknout, že těch několik záběrů byly nejhezčí okamžiky filmu. Jo a pak ještě výprask, který udělila Adéla Gondíková Tereze Bebarové. Když to sečtu a podtrhnu, vyjde mi jedna hvězdička. ()

..Lucas.. odpad!

Trošku mám rád, především kvůli jeho pohádkám a trilogii Slunce, seno.., takže jsem si říkal, že toto nemůže být tak hrozné. Ale bylo. Musím říct, že to byl nejspíš jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl, bylo skoro až utrpení ho dokoukat do konce. ()

rt12

Já nevím , výkony Evy Holubové a její výběr filmů jdou v poslední době nějak do hajzlu. Její uječené přehrávání mi lezlo na nervy víc než u ostatních. Nejhorší na Troškových filmech je ta uřvanost a bodrost až na dřeň všech postav. Úplně to pokazí celý film a přestanete vnímat i celkem humorné chvilky. Docela jsem ocenila úsporný projev Šmída a těšila se kdy bude na obrazovce. Knížka je dost vtipná, film bohužel nic moc. ()

stration

Trošku menší hrůza než poslední Troškovy komedie, ale pořád to samé, určeno pro stejnou cílovou skupinu. A do té já fakt nepatřím - naštěstí. ()

Derek odpad!

po kamenaku 3 dalsi film ktory ma iritoval, ci uz nechutnou syntentakovou hudbou, trapne prehravajucimi hercami alebo nevyraznou televiznou reziou bez napadu a invencie... toto jednoznacne nie je film do kina alebo pre mna... troska sucks.. Nedavno som si pustil kawasakiho ruzu a nechce sa mi verit ze oba filmy su z jadnej atej istej krajiny:-/ ()

*Elfík*

Oddychová komedie.... A komu se to nelíbí, tak na něj pošlu kouzlo ,,Džu Džu'' (jak mám sakra vědět, jak se to píše??) ()