Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

KASUGI

Netuším, proč přes všechen ten Bayovský patos, klišé, kiksy a kupu nudných scén neakčních dávám 4 hvězdy... Snad pro ty scény akční? JO!!! Taky chválím dospělejší ztvárnění oproti jedničce a dvojce: roboti už "krvácí" a vidíme taky konečně umírat vojáky a civilisty. Někde jsem tu četl, že prý ve filmu není jediná snaha o nějaký "WOW" záběr. Dotyčný nejspíš koukal na kreslený storyboard, ne? :D)))))) Dálniční honička, letecký den (teda noc) policejních aut, útok na Chicago... ty voe tohle mohl být na velkém plátně celkem slušný orgáč. 70% ()

drackula

Úvod úplne postrádal dynamiku. Bol síce dôležitý z pohľadu zoznámenia sa s problematikou, ale na môj vkus bol až moc rozťahaný. Po úvode nasledovali zhruba 2 hodiny akcie a aj tu musím skonštatovať, že jej bolo až moc. Boli scény, ktoré mi vyslovene vadili. Asi najviac scéna v budove, ktorá sa stále rozpadala, lámala atď. Inak ale srdiečko decka ktoré vyrastalo na transformeroch vo mne opäť zaplesalo a do sýtosti sa nabažilo všetkých tých robotov, výbuchov a megalomanských akčných súbojov. Suma sumárum spokojnosť, ale zostrih o nejakú pol hodinu kratší by mohol byť ešte pútavejší. 80% ()

Ravi

Já nevim, no. Tohle je bombastická akční podívaná a vy jste redukováni na pouhé účastníky projekce. Film je konzumním ekvivalentem Big Macka z McDonalds. Nádherné a draze zabalené ho.no, které když zkonzumujete, na chvilku zeženete hlad, ale nejspíš si taky zaděláte na nějaké střevní potíže. První Transformeři byli proti tomu intelektuální zábava. Včera jsem viděl "Světovou invazi", která je o třídu lepší, doopravdy ano. A ta blodýna s vyšpulenou hubou ala Angelina Jolie? Proč jako? Jestli máte rádi Fastfoody, naleštěná auta i oblečení a dějové sekvence, které nemusí navazovat - prostě povrchní zábavu, koukněte se na to, ale pro mě zklamání. Od Baye a titulu Transformers z produkce Spielberga jsem čekal opravdu mnohem víc, než pozlacený vysavač na prachy. Akce ano, roboti ano, celkový nápad ano, ale ostatní ne 40% = 2/5 Dodatek: Měl jsem z toho dojem, že Bay udělal, co se po něm chtělo, ale jakmile odložil kameru, šel si radši zahrát golf. ()

Scar

V každej poriadnej "trojke", by už mali scenáristi namiesto obohrávania starej platne radšej vytiahnuť v duchu tradície 80.-90. rokov nejakú ženskú - robota, do ktorej by sa Optimus Primus zaľúbil a mali by malé robotčatá. Akcia pozerateľná, ale často neprehľadná. ()

Ev.D.

Třetí díl série tak co k tomu říct. Film super, téměř srovnatelný s jedničkou ,ale Rosie Huntington-Whiteley mi tam moc nesedí, no po pravdě ji nemůžu vystát . Kvůli ní bych dala i 4**** ale je to Transformers a já ho mám fakt ráda takže 5***** ale Megan Fox by se mi tam určitě líbila víc. 5***** také kvůli tomu nejlepšímu. SLS AMG ♥ Když nemáte důvod proč se na to podívat tak řeknu ten Mercedes za to stojí :D ()

mkubalikova

Po protrpěné dvojce jsem odmítla jít na trojku do kina. Bohužel jsem se jí nevyhnula. Byla nebyla jedna týdenní plavba na obří lodi z Miami do Mexika a zpět. Tato cesta ale postrádala to podstatné - dobré počasí. Co tedy dělat na lodi, kde se 3.000 odporných Američanů permanentně přežírá, opíjí a prohrává své peníze v kasinech, když je venku zima a vás trápí zánět průdušek? Já zvolila koukání na video. Každý den šel v určitých intervalech na každém ze tří kanálů stále dokola jeden film. Výběr to byl báječný, samé novinky roku 2011, které výrazněji uspěly v kinech (Harry Potter 7/2, Rychle a zběsile 5, Rio atd.). Ve středu byli na programu Transformers 3. Kvalitativně srovnatelné se dvojkou, Bay vykrádá sám sebe naprosto otevřeně a evidentně se u toho už ani nebaví, ale za honorář si zřejmě koupil nové auto, které mu samozřejmě přeji. Kdybych to měla vidět v kině, tak budou tři hvězdičky maximum. Ale protože mi pohodlná kajuta a opakované zhlédnutí umožnilo film vstřebat, přihazuji hvězdičku. 70% ()

Bagr_007

Je to veliké, vizuálně vypiplané a má to skvělé 3D. Ale je to ještě hloupější než předešlé dva díly. Ono to hold bez dobrého příběhu ani v těch největších blockbusterech nejde. ()

Autogram

Sfilmovať predajňu hračiek v dva a pol hodinovej reklame je naozaj trúfalosť. Vizuálna stránka je tá jediná hviezda filmu a druhú si to nezaslúži ani za podarené scény cestných naháňačiek, v ktorých mi príšerne vadili práve transformeri. Naviac hlavní hrdinovia s nulovou charizmou a ešte aj modelka s kačacími perami. ()

vyfuk

Ne, ne, ne. Mezitím co si jednička nastavila laťku nad očekávání cyniků, dvojka svým úchylným sexismem malinko klesla, trojka byla jen spleť prvních dvou dílů v důvěře, že to bude koukatelný. Trojka mi tak trochu připomínala Transformers verzi Battlefield 4 a Call of Duty: Ghost... jeden průser vedle druhého. Pořádně bych nevěděl jak to celé pojmou, ale přišlo mi, že skutečně už tvůrci neví co ždímat... stále se opakující příběh vedoucí k milionovému výsledku v dolarech. Popravdě se silně těším na čtvrté pokračování, od kterého očekávám kreativnější a originálnější příběh. V Marka vkládám veškerou svou víru čtvrtého pokračování. ()

Kurikmoon

Akčne a vizuálne to nie je zlé. Lenže, ak si zapnete zvuk... Tie kecy sú tak COOL,...na zvracanie. Takže priatelia, radšej si pred pozeraním vypnite i mozog. ()

Ementaler86

Přeobsazení Megan Fox tvůrcům asi nikdy neodpustím. Věřím, že se jí nemuselo s Michaelem Bayem pracovat úplně nejlíp, ale mohla zatnout zuby a ten poslední díl s ním dotočit. Namísto ní tak dostáváme plitkou bárbínu, která je po celou dobu filmu jenom na obtíž a ještě k tomu je pořádně otravná. Myslím, že kdyby scénáristi poslali Megan na dovolenou na Bahamy a Shia LaBeoufa nechali pobíhat po plátně samotného, udělali by lépe. Kromě této nepříjemnosti se ale jedná o vcelku vkusné zakončení trilogie, ve kterém se opět výbuchy a trapnými vtípky nešetří. ()

faraon

Michael síce poslúchol ohlasy na druhý diel, ale vydržalo to len prvú polovicu filmu. Potom sa zase rozvášnil a do konca už len dominovala akcia, často nezaujímavá, ničím výnimočná. Hlavná ženská bola pre mnňa až moc sladká a preto mala zmijoidná Megan viac do seba (netýka sa to krásy, ale skôr charakteru, ak sa dá o niečom takom hovoriť). Taký štandard bayovský... ()

Styxos

Trochu jsem se bál, ale Míša nezklamal a právě si vysloužil přezdívku Destruktor. Po dementním druhém díle je to návrat ke starému stylu, byť jednička stále vede. Je to epické, je to kulervoucí, je to nářez a já si tenhle film budu s chutí pouštět na dvd znova a znova. Někdo tomu může vytknout "imbecilní" příběh a patos, ale kdo by to řešil, když akce je tak vymazlená a na Rosie Huntington-Whiteley se tak úžasně kouká. ()

Ludivitto

Transformers 3 jsou přesně ten důvod proč chodím rád do kina. Čistokrevný popcorn! Dementní. Ale hrozně zábavný!! ()

Andrew78

Pozitiva? Akce, digitální efekty a Rosie Huntington-Whiteley. Negativa? Všechno ostatní, hlavně šíleně hloupý scénář, za který jsem měl chuť dát někomu pořádně pěstí. V porovnání s tímhle výtvorem je dvojka (kterou nejnovější díl neuvěřitelně vykrádá) ještě skvělej film. ()

Melo4three

To je snad jediná série, kterou sem viděl celou v kině - to je co říct... o tom, že kvalita byla descendenční, není třeba mluvit. Jednoduše mi vadil ten stereotyp, kdy Sam všechno sám bokem vyřeší, že cvičení vojáci sou mnohem natvrdlejší a bojácnější než 40 kilový civil :)) V jedné pasáži útoku na Chicago se úplně vytratili hlavní záporaci - Sentinel a ten druhý, to šli na párek nebo proč neútočili? Všemocný a nezničitelný Megatron půl akce proseděl s rozpůlenou hlavou a pak zachránil celý svět... no byl to mix ze kterého se mi křivil obličej...Sem tam sem se aspoň zasmál. 3* ()

latvar

Znamenité záběry, které mě zvedaly ze židle. Třetí pokračování Transformerů se určitě zdařilo, příběh byl sice trošku slabší, ale vše ostatní bylo skvěle propracované. Režisér Michal Bay měl snahu v první řadě diváka pobavit a to se mu povedlo, pro mě 80% ()

HomeAlone

Je to standardne vyborna zabava , ktora ani chvilu nenudi . Akurat je to dost dlhe a preto by som to skratil cca o pol hodiny . Megan Fox tam chybala a popravde dost . Jednoducho to nejde len tak , ze si niekoho vyskrtnem a basta . Inac , spokojnost ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy