Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

harryy

Na Transformer3 je už cítiť vyčerpanosť. Z boja na Zemi i putovania vesmírom. Z Bayovej réžie (chudák musel sa o rok poponáhľať), z Jablonského hudby, z LaBeoufoveho Sama i iných tvárí. Je dobojované Bay si meno vylepšil, no latku žánru príliš neposunul. Asi niet kam aj keď Paramount sa nás bude snažiť novým režisérom raz presvedčiť o opaku.Kombinácia bojov ľudských a neskôr výlučne robotov ide Bayovi skrátka výborne. Transformers 3 sú dobrý akčný film, a nie dychberúce zavŕšenie trilógie, ktorú sme si azda v roku 2007 tak strašne priali po výbornom úvode. 70% ()

pravdovravny

Tu sa stalo to čoho sa každý človek pri zmysloch obával. Pán Bay sa prvú pol hodku držal ,ale potom to prišlo. Utrhol sa z reťaze!! a to tak že vznikli stoho cca 2hodiny vizuálnej dokonalosti. Pre niekoho priveľa, pre niekoho to prečo šiel do kina na tento film, tento film bol určený iba na vizuálne a zvukové potešenie, tak nič v tom iného nehľadajte prosím. Bez kina alebo domáceho kina nemá zmysel tento film vidieť. Celú atomosféru podkresluje soundtrack od skupiny Linkin Park, ktorý je správne pochmúrny a temný. Finálna bitka v Chicagu je to najvelkolepejšie čo doteraz vzniklo:) ()

romajz15

Potřetí už by to už možná chtělo nějaký nový nápad, pouze efekty (i když jsou ohromné) tenhle film už neutáhnou. Příběh je celkem nudný a hlaně nepřináší nic co by tu už nebylo. Transformerů je tu už tolik, že se nedá orieontavot v tom, kdo ještě žije a kdo ne. Myslím, že už si tvůrci měli odpustit okoukaného Megatrona a jako hlavního záporáka dát Schockawavea s Drillerem. ()

Sany33

Na Transformeroch už cítiť vyčerpanosť. Z boja na Zemi i putovania vesmírom. Z Bayovej réžie (chudák, musel sa o rok poponáhľať), z Jablonského hudby, z LaBeoufoveho Sama i iných tvárí. Je dobojované, Bay si meno vylepšil, no latku žánru príliš neposunul. Asi niet kam – aj keď Paramount sa nás bude snažiť novým režisérom raz presvedčiť o opaku. Transformers 3 sú dobrý akčný film, a nie dychberúce zavŕšenie trilógie, ktorú sme si azda v roku 2007 tak strašne priali po výbornom úvode. 55% ()

lykan9

V Odvrácené straně Měsíce jde už opravdu jen o speciální efekty. Střih byl doslova příšerný - v jedné minutě Bee chytá Sama, když padá z baráku a v druhé minutě je Bee zajatcem na úplně jiném místě. Bay už opravdu tímto filmem zanevřel na filmařskou práci a jen šel po penězích. A dodával tomu korunu LaBeouf, který už jenom v tom všem zvládal řvát, vztekat se a běhat. Do toho ještě vyhodil Megan. Ne, že by Rosie byla špatná, ale na Megan Fox prostě nemá.  Jedna hvězda pro Bumblebeeho, ale víc si tahle slátanina nezaslouží. ()

svobik

Jen lehce nad úrovní dvojky (hlavně díky lineárnějšímu scénáři), pořád ale plné dějové vaty a v závěru opět docela monotónní. Nechápu lidi kolem sebe, kteří říkají, že si Bay vzal k srdci všechny výtky ohledně dvojky. Ani prd, závěrečná akce má zase hodinu a z toho největší část pobíhají vojáci po městě a ostřelují je roboti (a je to nuda). Až pak se konečně serve všechen plech a můžou rolovat titulky. Na druhou stranu, Optimovo sólo mě málem odpálilo ze sedačky, stejně jako akce na silnici, tam byl Bay v neuvěřitelné formě. Jinak ale ve spoustě ohledů zklamání...snad kromě Rosie, která mě příjemně překvapila. Možná za to může i dabing, který z ní dělá několikanásobně lepší herečku. 6/10 //////// Při druhém zhlédnutí první půlka takřka k nepřežití, závěrečná akce ale naopak přesvědčivá. ()

blackJag

Dramaturgické peklo. Film je strašně dlouhý, zapomíná na záživnost a Bay sám se už hodně opakuje. Neříkám, že by tyto aspekty nutně musely znamenat negativa, v tomto případě ale skutečně raději počítejte s horší eventualitou. Chyběla mi tam nějaká odezva z mé strany. Snímek nesaje z diváka žádné emoce, nežádá ho o žádný vklad. Nenabízí žádný vygradovaný nástup, žádnou vyloženě kulervoucí scénu, za to má trapných scén na rozdávání a pošlapanou interní logiku. Zlaté předchozí dva díly, procenta navrch jen za vynikající triky. 50% ()

Krosmen

Ach Můj Bože! Michael Bay před natáčením T3 zřejmě seděl před televizí a koukal na dějiny kinematografie a přitom si dělal poznámky - tohle bych tam mohl dát a tohle taky, jen prostě změním upíry za boty. Jo a čím to ještě opepřit? Vrazíme tam Rusko a tajný agenty, jo a ta holka, no hlavně to musí bejt kočka, jméno třeba Angel a aby to vyniklo, že by vždycky byla v bílým, co se nikdy neumaže? Jo tak to je ono! Heureka, dejte mi 200 mega mám tady pro vás něco na léto. Potěšil mě Malkovich, to byla sympatická postava. Jinak je to jen nastavování. Doufám, že pokračování už nebude. Přece jen autobotů už nám moc nezůstalo a že by zase v tom malém počtu s pomocí 6 lidí přemohli kvadrilion vyspělejších nepřátel? Co Ty na to, Majkle? Šel bys do toho?Hmmm,pokračování, říkáte?... ()

Gerret

Na film jsem se těšil už od oznámení, že na něm Bay pracuje. Efekty a akce v druhé polovině filmu narostly a byly lepší než v prvním díle, ale příběh místama pokulhával a musím říct že Megan Fox byla v předchozích dílech lepší než teď Rosie Huntington-Whiteley. Myslím, že by se Michael Bay už neměl dále touto sérií zabývat a natočit něco nového a neokoukaného. Hodnocení 75%. ()

ghatos

Jednoznačně nejlepší Transformers. Po těch předcházejících katastrofách je tady pokus o nějaký konzistentnější děj. Akční scény jsou přehledné a americký patos je dávkován snesitelněji. Samozřejmě, John Turturro nebo ta blonďatá kravka jsou ubozí (John Malkovich taky zrovna nezáří). Michael Bay se trochu zkrotil, tak se na to dá dívat. 59%. ()

Lukyn007

Každopádně lepší než druhý film. Tím to u mně hasne. Dvě a půl hodiny dá se říci pěkný nudy. Z typických Bayovských záběrů se mi dělalo už vážně špatně. Navíc tento film si lehce protiřečí s prvním. Megatron letěl v prvním díle na Zem proto, že hledal Prajiskru. Nyní to vypadá, že to měl více promyšlené, než si on sám asi dokázal představit. To se prostě nepovedlo. Chápu "postavu" Sentinella, proč "zradil" Autoboty, ale totálně mi uniká charakter Megatrona. Zkrátka stupidní robot, stejně jako postava nové přítelkyně hlavního hrdiny. Bože můj, mohli to vysvětlit daleko lépe, proč ho Mikaela odkopla. To se vlastně ani nedovíme, jen prostě fakt, že ho nechala. Ach jo. Kde mám pokračovat? Chudák John Malkovich, tomuhle se zaprodat.... A velký mínus dávám Stevu Jablonskému, a to za zřejmě největší hudební krádež, jakou jsem kdy slyšel. Poslední samuraj, Počátek, dokonce i skladba Mind Heist, která byla použita v traileru na Počátek, to všechno jsme mohli ve filmu slyšet. Zůstaňme ještě u hudby. Titulní píseň od Linkin Park je skvělá, obzvláště je pěkná složka s pianem. Ve spojení s hlavním tématem Autobotů to je prostě lahoda. Ale na můj vkus ho bylo ve filmu slyšet až až. Ano, je to pěkné, ale Bay to mohl použít klidně ve dvou třech scénách, a ne asi v desíti. Jenom doufám, že už nebude čtvrtý díl, poněvadž to by byl už vážně trapas se vším všudy. Tomuto, doufám, že poslednímu snímku s mimozemskými roboty, dávám 40 %. ()

Myrreczech

Co se příběhu týče nejhorší díl, co se výkonů týče nejspíš také nejhorší díl. Ale na takové detaily Bay nikdy moc nebyl a radši přece zničí celé velkoměsto. A to už byla víceméně zábava. Ale stejně ji bylo málo když celou dobu vidíte tisíce zbytečných scén, trapných pokusů o vtip a ještě do toho ten příšerný dabing. Nic jsem nedostal, ale naštěstí jsem nic nečekal. ()

Dreadd

Po průměrné dvojce jsem nečekal moc ani od dalšího pokračování robotích soubojů. Trailer mě však navnadil, nadhozené téma se mi velmi zamlouvalo a usoudil jsem, že nakonec by to nemusel být úplně propadák. Nebyl, ovšem nadšením jsem po dvou a půl hodinách v kině bez přestávky zrovna neoplýval. První zděšení přišlo hned v počátku - tahle blondýna má nahradit Megan Fox? Nechci jí křivdit, asi se za ty peníze snažila, ale mě tam moc nepasovala. Navíc nebyla ani zmínka o tom, jak skončil vztah Sama a Mikaely, všichni se tvářili, jako by snad nikdy neexistovala. První půlku filmu nelze popsat, protože se tam vlastně nic moc neděje. Druhá půlka má být nacpaná rádoby akcí, která ve výsledku akčně příliš nepůsobí. Film je sice sci-fi, ale myslel jsem, že předloha Chicaga je z reálného světa. Zde však působí Bayovy zákony, nepodobné těm fyzikálním a budovy se mohou naklápět jak chtějí, stejně nespadnou, dokud tomu tak nebude chtít režisér. Když se rozhodnou vyhnat Autoboty z planety, jednoduše připevní celou jejich loď k raketoplánu s nosností 25 tun a bez problémů odstartují. Autoboti se ale chytře všichni schovají do nosné rakety a nikdo si toho nevšimne. ()

Taio

O čom je už toto? Nudný humor, nemehlo v ženskej úlohe na ktoré sa síce pekne pozerá ale to dá sa povedať stačí kedže tu ide len o efekty a o ľudí čo ich vytvárajú. Kde je pointa a dej? Slabota... Tento film je príklad na čistú komerciu. ()

J-o-k-e-r

Ve výsledku hodnotím o něco výš než dvojku. ALE...má to pořád dvě stránky, v té první je to audio-vizuální pecka, se skvělou hudbou a efekty na té nejvyšší úrovni. M. Bay zkrátka umí natočit akční jízdu, během které vidíme plno výbuchů, bitek, ačkoliv občas je ta akce trochu nepřehledná. Zkrátka pokud se ve filmu objevují transformeři v čele s Optimem, přijde mi to neskutečně zábavné. Co se týče té druhé stránky - hlavní rádoby hrdina mi tam absolutně nesedí, hraje si na něco co není,. M. Foxx byla nahrazena - opět, sexy holka, která mi tam nesedí, armáda je vždycky rozprášena, ale hlavní dvojice vydrží vše. Hláškující autoboti, kteří mají působit neuvěřitelně cool a celému filmu mají nasadit nějaký druh nadsázky zde působí neuvěřitelně stupidně, a celkově tupý děj ničí vynikající podívanou. Škoda, ale věřím, že už série skončí, a kultem zůstane pouze výborná jednička. ()

Guzo

Technické stránce a hudbě asi není moc co vytknout, všechno ostatní tu vůbec nefunguje. Scénář asi psal někdo stylem "Sem by se hodila nějaká scéna s padouchem. A teď Shiovi někdo přijde na pomoc..", protože scény se střídají naprosto nesmyslně a snaha vecpat někam emoce za každou cenu je vidět celý film. Bay sice umí točit akci prokládanou vtípky, ale na vážnější věci opravdu není vhodným režisérem, takže po dvou dobrých dílech přichází zklamání a snad už se s dalším pokračováním nesetkáme. Jo a náhrada za Megan taky nestála za nic. 5/10 ()

Zagi20

Zklamání. Bayovi trailery lákaly naprosto neuvěřitelně, člověk měl pocit že to bude opravdový nářez roku, kasovně skutečně byl, po filmové stránce to tak slavné není. Od začátku až do konce je to monotónní jízda, sice akční ale to nestačí, pokud se za ty 2,5 hodiny nestane nic závažného a ani se neobjeví nic co by mě zvedlo z křesla. Slabé 3 hvězdy. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy