Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

T-pack

Když přemýšlím, jak nejrychleji a nejlépe popsat třetí Transformery, napadá mě přirovnat je k vychýleným vahám. Celý snímek se totiž nese v naprosté nevyrovnanosti. Pokud jdete na trojku jen kvůli akci (podobně jako já), doporučuji přijít do kina v půlce snímku a stejně si budete muset sníst svůj popcorn během nějakých dialogů. Celý začátek i prostředek je zaplněn nějakou zápletkou, pak se nakreslí tlustá čára a do konce je to už jen čistá akce. Apokalyptické ladění se snaží zabrnkat na naší strunu beznaděje a to hned několikrát, pokaždé však až nešikovně marně - snad úplně každý ví, že to dobře dopadne a kdo to netuší, je naivní trubka. Právě proto mě neuvěřitelně obrovská přesila Decepticonů prohrávající s hrstkou Autobotů nutila skřípat zuby. V zájmu akce by se daly prominout drobné nelogičnosti, na druhou stranu jich je tam tolik, že nejde si jich nevšimnout (jak dlouho se hlavní hrdinka klouzala po skle mrakodrapu v záplavě střepů, aniž by si ve svém sexy topu pořezala záda?). Příběh z kritiky rovnou vynechám, je i pravda, že mi o něj u tohoto snímku vůbec nešlo. Tak a teď dám čtyři, i když si je film teda vůbec nezaslouží. Viděl jsem film ve 3D a Bay si na plátně konečně uklidil a naservíroval překrásnou a přehlednou akci. Kdyby jí bylo víc, nebo kdyby jí alespoň servíroval pěkně v průběhu celého filmu, mohl bych se nechat přemluvit i k pěti hvězdám. A co mě ještě táhne spíše k čtyřem? Nejsem úplně objektivní, ale protagonista. To víte, Shia. ()

Playman

Takhle nějak si představuju invazi neznámé mimozemské rasy! To co provedl Michael Bay s Chicagem, nad tím se dá jen vrnět blahem (svěřte mu někdo Fallout). Trosky, bordel, špína, kouř, prach a sem tam proletí po zuby ozbrojené vesmírné plavidlo a do toho všeho partička maníků v čele se supermodelkou a klukem, kterým by chtěl být každý z nás. Dávám 5* A to z toho důvodu, že svět filmu se změnil. Mnoho blockbusterů postrádá jiskru, vlastně většina. Všechno je to na jedno brdo. Ale ty filmy Michaela Bay, na nich zkrátka pořád něco je. On to prostě umít natočit! On to ví! Je jedno, že Transformers 3 jsou opět roboti a opět se bojuje a opět všechno vybuchuje. Pořád si připadám jako malý kluk, který jen s úžasem kouká a nezmůže se na nic jiného než: "Jé, robot". A navíc je to všechno hrozná prča. Spousta skvělých hlášek a fajn momentů. A jako třešnička na dortu typické Bayovské záběry (zpomalené vrtulníky...) a start raketoplánu jak z Armageddonu. Dokavaď se sem tam objeví v kinech něco podobého, můžu s klidem říct, že svět se ještě úplně nezbláznil a lidi se chtějí bavit. ()

asirtes odpad!

Komerčný kalkul abstrahovaný od čohokoľvek zmysluplnejšieho, vyskladaný ako puzzle z najtuctovejšieho obrazového materiálu s kaki samolepkou "toto bude určite baviť". Farebný grc bezmyšlienkovito naplácaný na plátno v drasticky tržnom predpoklade, že vaše oči tieto blikajúce a vybuchujúce vecičky zabavia a umocnia 3x v 3D. Podarilo sa. Sračka s naozaj velkým S. ()

puleček

Fakt, že ultra super čupr vymakaný mimozemský autobot, dokonce velitel jejich rasy používá stejné dělostřelecké nabojnice jako německý wermacht ve druhe světové válce místo plazmoveho děla nemá s hodnocením nic dělat. Btw beztak tu máme do dvou let Transformers 4 odehravajicí se opět v dokonale americe, kde zase budou bojovat autoboti proti těm zlym deceptikonum a zas jim zmari jejich dokonaly plan na ovladnuti sveta - proste NUUUUDAAAA ()

Bobik9

Jasně, není tam Megan, je to moc přehnané, Shia má menší roli, je to moc dlouhé a příběh je vyloženě jednoduchý. Ovšem, ty efekty jsou neuvěřitelné, spomalené záběry úchvatné a celkově je to víceméně velkolepě pojatý konec. Nepovedlo se to tak, jak jsem čekal a trochu mě to mrzí, ale musím říct, že to byla akční jízda. K tomu všemu, muzika od tohoto dílu byla naprosto nejlepší: Skillet, Goo goo dolls, Serj Tankian, Paramore a v čele Linkin Park a samozřejmě úžasné instrumentální tóny. Není to sice konec v jaký jsem doufal, ale bylo to výjimečné. ()

DonHUS

Zklamání se nekoná. Tak trochu ale jen proto, že hůř než dvojka to mohlo dopadnout jen těžko. První hodina je vesměs o ničem, akce skoro žádná, jen (pod)průměrné vtipy, které ale naštěstí nejsou trapné jako ve dvojce. Následující půlhodinka s příchodem Turturra začne být konečně poměrně zábavná. Pak nastane hodinová velkolepá akce a totální destrukce města, jak to umí jen Bay. Tohle je megafilm v pravém slova smyslu. A i když se tu většinou řeže spousta robotů najednou (na 1 vs 1 díkybohu taky dojde), je to přehledné! Atmosféra, hravost a nezapomenutelné cool momenty "minimalistické" jedničky jsou sice nenávratně pryč, ale přesto je to oproti dvojce veliké zlepšení. PS: Rosie nevadí, jen je totálně zbytečná, dabing ujde a 3D stojí za to. 70% ()

majxik

Divný a ne moc zajímavý příběh se snaží ukrýt za akci a rádoby vtipné poznámky, a po celou dobu filmu je to znát, dokonce až tak že jsem se v půlce filmu začál nudit i když se rozpoutávali vizualní orgie na plátně. ()

uiu

První hodina nudná omáčka o tom, jak Sam žije s novou přítelkyní, jak hledá práci, jak je v depresi, že žádnou nemůže najít a že jeho sexy přítelkyně flirtuje se svým bohatým šéfem. Když tuto hodinu přežijete, čeká na vás ještě další hodina a půl a ta už je konečně o tom, kvůli čemu si vlastně Transformers pouštíte - akce, akce, nadupaná akce. Nebo snad čekáte drama na úrovni oscarových aspirací? Já se parádně bavila, nervy mi pracovaly společně s hrdiny a adrenalin prýštil z nadledvinek jako o závod. Pořád je to slabší než jednička, ale o dost lepší než dvojka, která byla plná dějových chyb a špatných sestřihů. Někdo tu psal, že tento díl neobsahuje žádné zapamatovatelné akční scény - já si tedy užívala konečně scény, kdy se auta mění v roboty, i když v sobě vezou lidi. Jako fanoušek jsem nebyla zklamána. PS: Carly v podání Rosie Huntigton-Whiteley je jedna z nejzbytečnějších ženských rolí a vůbec přítelkyň filmografie. Megan Fox se ještě dala snést, neboť to byla sexy kočka, ale zároveň dokázala i opravit auto a dát najevo, že se s ní kluci baví jen proto, jak vypadá. Carly tu je jen od toho, aby se usmívala, smyslně nasedala do auta a nechávala diváky v úžasu, kde Sam pořád na ty modelky chodí. ()

venison

Omluvte mě, jestli jste skalními fanoušky robo-autíček, ale já na to zkrátka nemám.. Pro mě byla 1 blbá, 2 stupidní a 3 jsem ani nedokoukala.. Pro taky? Příběh nemá hlavu ani patu, efekty jsou hezký - to přiznávám - ale baví mě tak 10 minut a herecky? Shia LaBeouf je provařenec ze všech "sci-fi", "akčních" a "dobrodružných" slátanin, tak mu hlavní roli odpouštím - nějak se herec živit musí a tenhle rozpočet není zrovna malej - ale jinak se na ostatní nedalo koukat (kromě Frances McDormand a Johna Malkoviche, kteří jsou tam dohromady asi 15 minut filmu).. Navíc zvuk.. Chápu, že je to o autech, který hučej, ale zhruba po hodině mě z toho začala bolet hlava a po další hodině mi rozměklý mozek skoro vytekl z ucha díky ději, který byl ne přitažený za vlasy, ale skalpován.. Polední půl hoďku jsem nedala.. Kdybych byla v kině, tak bych odešla.. To i reklamy v televizi jsou smysluplnější.. U mě zkrátka shit.. ()

tnp101

O totální demenci třetích "intelidžentmekanyklbýings" by se tu dalo psát donekonečna, ale když ono se na to i přesto tak skvěle kouká, že si nemůžu pomoct a musím napálit čtyři hvězdy. Ty akční onanie jsou totiž tak megalomanské a tentokrát i přehledné, že si „pouze“ tři hvězdičky, které jsem udělil dvojce, nezaslouží. Na „Bayovky“ se přece nikdo nechodí dívat kvůli propracovanosti zápletky, komplexnosti charakterů, či síle hereckých výkonů, ale aby si užil destrukci na tisíc způsobů a v tomto konkrétním případě desítky mimozemských robotů rozbíjejících si navzájem držky. Vždyť je to čistokrevný blockbuster, tak co, že je stupidní. Já se už napotřetí bez výraznějších zaváhání 150 minut bavil a myslím, že s přehledem zvládnu i další projekce (tzn. podobně jako u prvního filmu … v případě dvojky tomu tak do takové míry nebylo). No, co říct závěrem … Megan občas chybí, Shia solidně přehrává, Rosie je divná, ale neotravující a Míša mě už zase potěšil! 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Třetí „Transformers“ u nás, stejně jako po světě, vyšli počátkem listopadu loňského roku ve 2D Blu-ray verzi bez jakýchkoliv bonusových materiálů. Už zprvu bylo samozřejmé, že se jedná o zatraceně chytrý, avšak pro koncového zákazníka naštvání hodný, marketingový tah. Uběhly tři měsíce a souběžně se světem se k nám dostává „plnohodnotná“ verze titulu s filmem ve 3D a bonusovým diskem. Pokud vám připadají uvozovky podezřelé, vězte, že ačkoliv by to tak mělo být u každého balení s filmem ve 3D, v tuzemském balení jsme se na rozdíl od těch v zahraničních nedočkali 2D disku, přičemž dvourozměrná verze se nenachází ani na disku s 3D. V praxi to znamená, že člověk nevybavený 3D televizorem, 3D přehrávačem, či obojím (pochopitelně :-D) se na samotný film koupí limitovaného 3D BD + bonus BD balení nebude schopen podívat. Mezi ty postižené se bohužel řadím i já, avšak problém jsem vyřešil současnou koupí původního 2D balení, což mě sice stálo nějaké ty peníze navíc, ale vzhledem k „demo“ aspektům disku bych si jej nejspíš pořídil i tak - když už ukázkový disk, tak s největším možným datovým tokem. 3D balení je mi tak v současnosti k ničemu, ale v budoucnu jej určitě využiju a po zkušenostech s předchozími BD dvoudiskovami Bayových robotů jsem chtěl bonusový disk za každou cenu. Ale to předbíhám a můžeme se vrhnout na technický rozbor obrazového přepisu. Ten je spolu se zvukem až na třetí rozměr na 3D i 2D disku totožný. Přece jen však mohu o kvalitě místního 3D něco napsat. Disk sice nemohu prakticky vyzkoušet, ale pokud budu vycházet ze zkušeností z 3D kino-projekce a faktu, že se primární část filmu točila ve 3D nativně, mohu mluvit jen v superlativech. Michael Bay nesází na vyskakující předměty (i když i těch si v různých podobách užijete), ale na obrovskou hloubku, čehož si lze hodně viditelně všimnout i u 2D přepisu, jež často působí spíš jako takový mezník mezi regulérním a zdánlivým 3D. Třetí rozměr se zde zkrátka řadí mezi špičku a věřím, že stejně tak je tomu i v případě BD. Jak je na tom však obraz v ostatních parametrech? ÚŽASNĚ! Jásal jsem u prvního filmu, ještě o něco víc u druhého, a ačkoliv se to zdá skoro nemožné, zatím poslední film vypadá ještě lépe. Naprosto špičková ostrost, vykreslování i těch nejdrobnějších detailů (viz scéna s řítící se budovou) a zrno je ve většině záběrů až na výjimky takřka nepostřehnutelné. Bay tentokrát lehce ubral na drastických filtrech, což naštěstí neznamená, že si neužijeme již klasického vyššího kontrastu s precizní černou, i jiných sytých barviček, které pospolu tvoří ultimátní „blockbusterovskou“ podívanou. Tolik oranžové nejsou tentokrát ani pleťovky, což je jedině dobře a tím myslím mohu skončit, protože víc psát o obrazu již zkrátka není potřeba - naprosto referenční záležitost. A jak jistě tušíte, s maximální chválou ani zdaleka nekončíme, protože na řadu přichází originální Dolby TrueHD 7.1 zvuková stopa, jež dokáže s patřičnou aparaturou na desítky okamžiků zastavit srdce. Jde o neskutečně výbušný poslech, který je však v jádru zároveň tak jemný a precizní v každém jednotlivém zvukovém prvku, že vám budou v přímém porovnání všechny ostatní velice kvalitní stopy připadat jako slušný nadprůměr. Maximální prostorovost, úžasná dynamika a již zmíněná dech beroucí práce se subwooferem, křišťálově čisté dialogy a stovky a stovky vrstev nejrůznorodějších detailů v rámci každého okamžiku. Tohle je popravdě řečeno ta nejlepší stopa, jakou jsem do této doby slyšel, takže ano, referenční kousek mezi referenčními kousky. To česká stopa v DD 5.1 je na tom zvukově jak chudý bratříček. Tím největším problémem je její prostorovost, kde rozdíl mezi HD stopou propastný a docela špatný je také dabing. To bychom tedy měli jednu „ultra-chválící“ část recenze a můžeme přejít ke druhé. Pustíme se totiž do bonusového BD disku, jež je nedílnou součástí 3D verze titulu. Začneme hlavním tahákem, tedy 110 minutovým „making of…“. Jde o výborný dokument. Pokud máte zkušenosti s bonusy u předchozích dvou dílů, nic se tu nemění, ale přece jen pro pořádek uvedu, že se s velkým smyslem pro upřímnost, detail i zábavnost zabývá pre-, post- i samotnou produkcí. Dočkáme se reakce na ohlasy na druhý film, designu nových i stávajících robotů, důvodu absence Megan (Bay říká, že se tak rozhodli proto, že již nevypadala jako Mikaela, což je vzhledem k hodně medializované verzi podstatně odlišná podoba důvodu a popravdě nevím, čemu mám tedy věřit), důvodu přítomnosti Rosie, tun záběrů z produkce (konkrétně u NASA, v Chicagu), parašutistů, post-produkce (střih, vizuální efekty, zvuk atd.), záběrů z premiéry v Moskvě a jiných. Zkrátka hodně výživné dvě hodiny, ve kterých stejně nezbyl čas na všechno. Následující bonus představuje 26 minutový dokument o NASA a zhodnocení její minulosti, přítomnosti i budoucnosti z úst nejpovolanějších a dále pokračujeme ukázkou pre-vizualizace (17 minut) a vizuálních efektů (19 minut) předlouhé závěrečné bitvy ve městě. Materiály si můžete spustit samostatně i v přímém porovnání s finální verzí z filmu, to vše navíc podkreslené selektivním audio-komentářem. Poté na nás čeká galerie robotů, lokací, zbraní a lodí čítající kolem 150 snímků a několik krátkých filmečků: 3 minutovka s M. Bayem a J. Cameronem o 3D, 2 minutovka z premiéry v Moskvě, 2 minutovka o parašutistech, 2 minutovka o takové Bayovo dobročinné akci a nakonec hodně zajímavá 9 minutovka o mixování zvuku. Nakonec tu máme ještě teaser, trailer a 40 snímkovou galerii promo materiálů. Všechny bonusy jsou prezentovány v plném HD rozlišení a vybaveny českými titulky. Na špičkový bonusový disk dvojky tento sice úplně nemá, ale přesto jde o hodnotnou kolekci materiálů, které mu mohou jiné tituly závidět. Takže i přesto, že jsem koupí obou prodávaných „rozměrů“ připlatil prakticky dvojnásobek, určitě toho nelituji. Navíc představuje další impuls k zájmu investovat do domácí 3D výbavy. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem zrecenzoval dva samostatně prodávané tituly, pro každý z nich udělím jedno hodnocení - 2D BD verze 70%; 3D BD + bonus BD 90%. A nakonec ještě hodnocení jejich kombinace pokud nebudu brát v potaz vyšší pořizovací náklady, tedy lepších 90%. () (méně) (více)

Phietros

Bohužel pravidlo to nejlepší nakonec, tady neplatí. Od prvního dílu má transformers klesající tendenci a trojka jen potvrdila že už tvůrci nevědí co by a holt překombinovali a udělali jeden veliký guláš. Sice s audio-vizuální fantazií, ale příběhově o ničem a o přehnanosti scén ve filmu ani nemluvim! Takže Michael Bay trošku zklamal! je pravdou že akce je tu a všeho ostatního mraky, a ikdyž Transformers žeru, tak bohužel mě nenatchla. Kvalitově na 65% ale i přesto dávám 3* ()

noriaki

Poučka "pokud máš dvě stě miliónů a chceš je zdvojnásobit, dej je Bayovi a nech ho natočit film" stále platí. Režisér znovu prokázal, že vysokorozpočtové akční eposy dělat umí. Na snímku je vidět každý utracený cent. Vše je uhlazené, luxusní a vypadá to velice nákladně. Bohužel tentokrát nepotvrdil svou schopnost skloubit přání producentů s očekáváními diváků, a první skupině udělal mnohem větší radost, než té druhé. Film má všechny ingredience, které musí obsahovat správná akční pecka léta. Konkrétně vizuál a hudba se opravdu povedly, Transformers : Dark of the Moon vypadá úchvatně a dokonce i přehledně, což u tvůrce posedlého neustálým střihem nebývá pravidlem. Když mluvím o vzhledu, je třeba zmínit jedno obrovské zklamání. Megan Fox byla odejita a nahrazena nejvíc sexy ženou světa, modelkou a nově i herečkou Rosie Huntington-Whiteley. Přestože má blonďatá Angličanka impozantní vstup na scénu, její herecké kvality se omezují na umění dobře vypadat, a tvářit se dostatečně vyděšeně a zachránitelně. Hlavním záporem nejnovějšího robotího eposu ovšem není herecké obsazení, ale nuda. Po hodinovém ospalém začátku nastupuje neméně dlouhá akce, která místo nadšení a údivu přináší otupělost a rozčarování nad tím, že vrchol celé ságy není vtahující ani ohromující. Pocit velkoleposti se nedostaví, scény jsou navzájem lehce zaměnitelné a žádná nezanechá hlubší dojem. Což je neuvěřitelná škoda, protože každá jedna vedle druhé vypadají monstrózně, a tak realisticky, až má divák touhu zkontrolovat si, jestli Bay ve své tvůrčí orgii Chicago doopravdy nezbořil. K závěru se autor doslova protrápil, na děj či hlubší myšlenku zcela rezignoval, a konstantně udržoval vysoké tempo zobrazované demolice. Scénář se omezil na výbuchy, střelbu, souboje nerozlišitelných robotů a snahu hlavní dvojice přežít. Paradoxně chybí gradace finální scény. Boj proběhne tak nějak mimochodem a najednou se objeví závěrečné titulky. ()

lennyd

Sam (Shia LaBeouf), který již podvakrát se svými přáteli Autoboty zachránil zemi před zlými Deceptikony, se snaží žít tak nějak normálně jako ostatní lidé. Jeho (nová) přítelkyně Carly (Rosie Huntington-Whiteley) mu sežene práci, seznámí jej s přáteli i se svým šéfem. Ale válka mezi Autoboty a Deceptikony nekončí - stále je ve hře něco, co první vesmírná expedice Apollo 11 objevila na odvrácené straně měsíce, a co může dát Deceptikonům opět sílu bojovat... Komentář ke dvojce jsem končil slovy, aby se Michael Bay nebál, a ve stejných šlépějích pokračoval i ve trojce. Ale to mu i přes všechnu snahu nevyšlo - i když ze začátku vypadají třetí Transforméři velmi lákavě. Ale zhruba od poloviny filmu se někam vytratí veškerý příběh, asi desetkrát se opakuje scéna typu že lidé někam doběhnou, tam na ně čekají Deceptikoni, pár (bezejmených) jich sejmou, přiběhne nějaký Autobot, zbytek zachrání a jede se po novu. Ke konci už jsem se doopravdy nudil, což se mi u filmu Michaela Baye zatím nestalo. Po herecké stránce ucházející - jen chyběla mi Megan Fox a nepochopil jsem roli Johna Malkoviche (i když se mi líbila)... ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Jsem na sebe částečně pyšný, že jsem se už napoprvé nenechal ošálit efektními výbuchy, dokonale zaoblenou kočandou a... a dal jsem třetím Transformerům jenom dvě ** hned napoprvé. Paměť mi ale dala zapomenout a odhodlal jsem se k rewatchi. Poprvé mě tato výplachová séria začala urážet, protože styl humoru hned od začátku zkouší uspět na opravdu nízké laťce, a přitom bych se nebál sám sebe označit za fandu Mizerů 2 a vlastně i odpočinkového stylu prvních Transformers. Zde není co sledovat, vůbec ne komu fandit, děj nedává VŮBEC smysl a kdyby se závěrečné zúčtování neodehrávalo v mém nejoblíbenějším městě v USA, asi bych neměl problém usnout či se konečně začít učit háčkovat. Další pokračování si neplánuji nechat utéci, ale tentorkáte to nebude vůbec kvůli akci, Bayovi či obřím robotům - namakaný Marky Mark, zaslouženě nový bard akčních filmů, má moji heterosexuální pozornost zaručenou. 45 % ()

Beatle

Těžko říct, jestli jsou to čtyři hvězdičky jen z principu (a za Shiu), anebo se mě to fakt tolik líbilo. Nevím. TRANSFORMERS 3 mají všechno, co jsem vlastně očekávala. Občas tak akorát, občas Bayovsky megalománsky navíc. Děj je rozhodně smysluplnější než u dvojky. Zajímavostí a chytlavostí se spíše podobá jedničce. Je vtipný, hlavně na začátku. A trapný, hlavně na konci. Hned od počátku je možné sledovat, jak si Bay potrpěl na tom, aby byl film ideální pro 3D konzumenty (což já nejsem, takže díky bohu za digital 2D verzi). Průlety, bitvička jak z trojky Hvězdných válek, a k tomu pokračování o tom, co se "doopravdy stalo" při přistání na Měsíci. Pozitivní je, že je to další film, který přistání na Měsíci nepopírá. Následuje Sam Witwicky a jeho život nezaměstnaného absolventa s plastikovou plavovláskou, se rty tak abnormními, že by mohla Angelina Jolie závidět. Co mě na TRANSFORMERS vždycky vadilo, byla pozornost na ženské. Ale ve srovnání s prvním a druhým dílem - vystřihněte děj, bitvy a Shiu, a jsem si naprosto jistá, že pánové by mohli docela příjemně masturbovat. Uznávám, že britská top modelka Rosie Huntington-Whiteley se snaží hrát. Jen s tím drobným detailem, že se snaží až příliš hrát. Popravdě jsem se občas přistihla, jak přemýšlím, jestli to "Huntington" je jen jméno, nebo zároveň odkaz na její herecký výkon (neboť Huntington je zároveň neurodegenerativní genetická porucha, což je sice zlé, ale vysvětlovalo by to hodně). A i když je Shia LaBeouf dobrý herec, tak stejně vedle této až příliš uhrané slečny, vypadá jako přihlouplý sekundant. Což je v rámci charakteru dobře, ale jako věřitel Shiova talentu to vidím jako veliké mínus. Nejlepší scény jsou tedy ty, kdy je Shia sám nebo s autoboty. Spocený, špinavý a plakající....anebo když si hraje na Legolase a přeskakuje a podskakuje auta. Ale popojedem. Určitě můžu pochválit ty všude zmiňované "zpomalené záběry". Souboje alespoň nepůsobí tak hekticky a divák má přece jen možnost si více uvědomit, kdo je vlastně kdo, a jestli tahle useknutá hlava patří autobotovi nebo desepticonovi. Na druhou stranu, závěrečná EPICKÁ bitva je abnormálně dlouhá a po 10 minutách začíná být nudná. A s tím vším, co partička odboje lidí přežije, ať už mi prosím nikdo nevyčítá, že mě nevadí padající neon v Bayově "THE ISLAND". Budova sešrotovaná obrovským desepti-červem je sice zajímavý nápad (a tak trochu návod, co dělat, když padá budova), ale kdyby byla scéna byť jen o 3 minuty kratší, neublížilo by to. Jenže bitvy jsou Bayův koníček, takže je to tak trochu plakání na špatném filmu. Romantické scény stojí naprosto za starou belu. Kromě vtipné sekce s králičí pacičkou, jsem už dlouho nic stupidnějšího neviděla (a to mi prosím ARMAGEDDON přišel ještě v pohodě). Takže nakonec skončím u toho, že nejvtipnější jsou narážky na STAR TREK, kterých je ve filmu požehnaně. Že Sentinel Primea namluvil samotný Leonard Nimoy, a na začátku filmu se u Carly v bytě koukají robůtci na epizodu TOSky "AMOK TIME", to bylo ještě okay. Ale že Nimoy, jakožto zrádný autobot pronese hlášku: "The needs of the many..." atd., to jsem opravdu nečekala. Dokonce bych řekla, že v jednu chvíli zazní skrze Bumblebeeho i hlas Williama Shatnera, avšak to jsem si zatím neověřila. No a Bumblebee...ten je prostě luxusní jako vždycky. Zakončím to nádhernou hudbou od Stevea Jablonskyho, a podle všeho i docela sympatickým zpívaným soundtrackem. A nakonec to nejhorší - scéna, kdy Sam poletuje zavěšený na drátě na desepticonovi. S rozpočtem, jaký film měl, bylo tohle neskutečně nepovedené. Zakončím to na 65 % za film jako celek. Kdyby byla závěrečná bitva kratší a romantické scény nebyly tak klišoidně klišoidní, tak i 70%. () (méně) (více)

Krysa SPK

Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu chtěl. Tedy dokonalou akci s bombastickými efekty (asi nejlepšími, co jsem kdy viděl), říznou hudbu a hlavně mé oblíbené Autoboty v plné síle. Od scénáře jsem naopak neočekával žádné zázraky, ale jeho jednoduchost (možná ještě slabé slovo) překvapila i mě. Motivace postav pramalá, charaktery některých zúčastněných žádné a některé dějové linie nechtěně groteskní (Carly promlouvající Megatronovi do duše). Ale co, vem to čert, Michael Bay a Steven Spielberg srovnali Chicago se zemí a mně se to moc líbilo :-) Za neuvěřitelně povedené vizuální afekty a pro mé statečné Autoboty lepší tři hvězdy nebo horší čtyři, jak chcete :-) "AUTOBOTS ?! LET´S ROLL !" PS: Viděno ve 2D a v originálním znění (díkybohu). PS2: Pokud čtvrté Transformery vezme do ruky méně šílenější režisér, mohla by to být výrazná změna k lepšímu. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy