Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

meda2016

Kdo má rád válečné sci-fantasy, bude spokojený. Výhoda bohatých studií je dokonalý obraz, animace, kásting bez pardonu, bezbřehá distribuce. Pokud je příběh jen lepší než blbý, dá se uspět. ..... Proč píši takto? O ději nemá cenu se zmiňovat. Prostě se koukněte, jak dětská fantazie funguje v dospělém světě. ()

PanPyzamo

Druhý díl byl pro mě výrazně slabší a třetí mi bohužel přišel ještě krapet horší. Dějová linka Sama byla podle mě nudná. Absence Megan Fox tomu taky zrovna nepomáhá. Jediné, co film tahalo byla samozřejmě akce. Ta byla ovšem neskutečná. Řekl bych, že ještě mnohem víc výbuchů oproti předešlým dílům. Zkrátka vás film od určité chvíle nenechá vydechnout a když už budete chtít, tak máte konec. Tím chci říct, že oproti předešlým filmům, které pěkně uzavřeli děj, tak zde mi ten konec přišel nic moc až dokonce řekl bych malinko ustřižený, jako by tam ještě něco chybělo. Co dodat. Akčňák s velkým A bez hlubšího děje. Pokud hledáte výbuchy na každém rohu, tak nejspíš chybu neuděláte. Pro ostatní bych spíš nedoporučil a dal šanci jiné akční podívané s lepším příběhem. Za mě nadprůměrný film. 6,5/10 ()

gpx

Těžko chtít od takovýho filmu víc než co dostanete tady. Pěkný efekty, pěkná baba, dobrá akce. ()

PTuranyi

Efektové akčné orgie naplnené klišé a pátosom. Začiatok sa sústreďuje na Sama a jeho zbytočný život a neschopnosť zaradiť sa do normálneho života. To však nebráni aby mu partnerku Carly robila miss universe a priľahlého vesmíru Rosie Huntington-Whiteley, ktorá prekvapivo nahradila Megan Fox. Po prehliadke alternatívnych dejín, v ktorých bola misia Apolo 11 cestou na preskúmanie vesmírnej lode autobotov a Černobyľ bol experiment Rusov s energonom, vyložia všetci karty na stôl a začne skutočná mela. Logika tu opäť nehrá rolu a vyhráva ten komu drží stranu scenárista, bez ohľadu ako sa to javilo do daného okamihu. Čím viac sa Niké prikláňa na stranu ľudstva a autobotov, tým viac pátosu sa tlačí z obrazovky. No a na záver nesmie chýbať kúpeľ v slovách vesmírnej múdrosti Optima Prima. 40% ()

aallccaapp

MEGA NÁŘEZ!!!! IMAX RULEZZ!!!!!!! KevSpa neberete vůbec vážně, asi viděla uplně jinej film, nebo se někde po cestě z kina bouchnula do hlavičky, protože první hodinu se tam toho uděje opravdu hodně a akce prakticky nekončí celou dobu!! Tohle není biják pro ty rádoby náročné diváky na které si tady většina trapáku hraje!! Nechápu proč vůbec na takovéhle filmy koukáte... Jeďte raději do K.V. koukat na dokumenty o feťácích a šlapkách a pak se rozplývejte nad tím jak to zasáhlo vaší duši. ()

Kenny03

Obrovske zklamani a absolutni vitezstvi formy nad obsahem. Scenar je deravej jak statni rozpocet a herce ani rezisera to uz viditelne nebavi. Vizualne ovsem perfektni. 3ti hvezda je az za stravitelny konec 40% ()

terissa

Velice slabé oproti předchozím dvěma dílům. Přikláním k názorům, že Megan Fox by se do filmu hodila víc než Rosie Huntington-Whiteley. Film měl velké nedostatky a tříhodinová stopáž diváka akorát uspí. A ještě jeden poznatek z filmu. Jak se může hlavní hrdinka klouzat po podlahách, skákaz z vysokých budov, schovávat se před Deceptikony a na konci zůstat čistě bílá? Ovšem Shia LaBeouf mě herecky nezklamal. ()

PePiG7

nadmíru spokojenej, efekty,hudba,3D všechno super, ikdyž jsem se trochu bál Rosie tak se s tím vypořádala dobře, ikdyz na Megan nebude mit zadna :) ()

DarkViper

Dávám jednu hvězdičku, za akční scény, ale takhle zmrvit děj, to je nepopsatelné, opravdu jsem si připadal jak ve strážcích vesmíru, každý říká co udělá pěkně nahlas aby to osmileté děti pochopily a přitom klaďas Optimus na konci zabije vzdávajícího se jeho bývalého velitele, no opravdu jsem se v kině už dlouho takhle nenudil a Semova přítelkyně která není ani uvedená mezi hlavními herečkami, no ta je tam opravdu jen na okrasu :-( těžké zklamání ()

Glowlady

Hmmm teda jsem dost zklamaná. Podle upoutávek a informace, že film bude točit Michael Bay, jsem se moc těšila a zainvestovala i do 3D provedení, ale ani to nestačilo na to, aby mě film v polovině nějak bavil a udržel mou pozornost... bohužel jsem spíš poslední asi půl hodinu nervózně poposedávala a čekala, kdy už bude tomuto utrpení konec. Výměna Megan Fox film shodila asi o 90%, bohužel výběr blonďaté pipinky, která vůbec neumí hrát a navíc je na konci filmu, kde se pořád někde válí a padá úplně čistotně bílá, dokonale namalovaná a učesaná, bylo šlápnutí opravdu dost vedle. Kromě toho je film naprosto předvídatelný, plný trapných amerických vtipů a záběrů, až mi to nepřipadalo místy vůbec vtipné. Připouštím, pár vtípků se povedlo, výborný byl John Malkovich a ti dva malí robůtci :) Ano i pár (mých oblíbených) zpomalených záběrů typických pro Michaela Baye vyzdvihlo tento film na 2 hvězdy a 40%. ()

iL3gAl

Musím říct že jsem nebyl zklamán ale ani nijak ohromen... Osobně se mi film líbil už jen proto že mám rád Bayuv styl filmů. Jeho řežby bývají mnohdy prostě epochální :D Jen bych film trochu sestříhal protože 160 min je moc a ve filmu je asi 1 hodina která by určitě šla zkrátit na 10min a nikdo by si toho ani nevšimnul. Taky škoda že John Turturo se vždy objevil jen krátce přitom v předchozích dílech byl luxusní :D A navíc je zbytečné platit za 3D když je to znát asi tak prvních 10 minut. P.S. ---- Ta závěrečná řež vážně trvala téměř celou hodinu ;) P.P.S. ---- Megan je větší kočka než Rosie ale nestěžuju si... ()

Faithfighter

Děkuji Michaele, lepší můj první 3D film jsem si ani lépe vybrat nemohl. Bylo by pošetilé stoupnout si do kroužku a zpívat "Pějme chválu do světa, do světa...", ale Odvrácená strana měsíce je jednoznačně nejpůsobivějším filmem o partičce Zemi bránících eMZáků. Třetí rozměr posunul požitek z tohoto filmu, ba dokonce film samotný, o hvězdičku blíže k cíli. Bay se nás jednoznačně snaží vtáhnout do středobodu každého souboje, jako kdyby kamera měla být umístěna v tom posledním zoubku bitvami opotřebené čepele, který nakonec přetne ten zbývající článek spojující Deceptikonovu hlavu s jeho tělem. Vždycky jsem měl chuť vyzkoušet si wingsuit a ejhle, tu zkušenost mám právě za sebou. Sice jsem nevěřil úhlu pod jakým dokázali plachtit, ale tou scénou jsem jednoduše unešen a doufám, že mi ten pocit ještě chvíli zůstane. Strašně rád bych se dočkal nabídky, že bych dostal možnost vidět letícího Shie zapadnout do Bumblebeeho ve slowmotionu. Bylo by to třešničkou na dortu určeného k oslavě zničení posledních zbytků Cybertronu. Dvojice miniAutobotů byla příjemně obveselující a komicky předvídatelná, ne jako ta nevyvedená dvojčata z Pomsty poražených. Nezahrnul jsem vše, ale shrnul podstatné (snad jen ještě, že Rosie je modelka jak se patří) a za mě jasných *****(90,5%). ()

Fhilipo

Takto nejak mala vyzerat uz dvojka. Efekty opat na nebeskej urovni ale od polky filmu vas to zance nudit lebo sa to stava prilis rutinnou zálezitostou ako aj zvyok deja. Tie vrazene peniaze je v tom filme vidiet. Je to predsa Bay style.Nelogickosť v deji a scenari su samozrjemostou aj pre tento diel, ktorý je ale zmysluplnejsi a viac cieleny k zaveru trilogie, práve kvoli tomu ze je to posledny diel. Za jeden z najrusivejsich elementov filmu pokladam frajerku hlavneho hrdinu ktora neoplýva inteligenciou nijak zvlast a hodi sa iba na titulku maximu ci esquieru. Tí dvaja k sebe tak nepasujú, že ešte aj 6 metroví roboti su reálnejší. Koniec koncov vsetko dobre, vsetko ako ma byt vsetci zlí su mrtvi a dobrí ziju stastne a dlho az kym nepomru na zhrzdavene diely. Som zvedavy do coho sa Jerry a Michael zahryzne teraz. ()

brody1988

Absolutní parááááda. Jediný co mi vadilo bylo, když ta bloncka domlouvá Megatronovi, že šéf by měl být vlastně on. SPOILER ALERT - ale závěr kde ho Optimus s jednou rukou nakopal do koulí to zachránil. Kdo šel do kina hledat nějaký ducHOVNO a teď tu dává nízký hodnocení, tak je blbec. Těšim se na 4, třeba ve 4D. ()

novi74

Musím ač nerada hodnotit pouze 3hvězdami, vše zajímavé z 3 jsme už viděli v předešlých dvou dílech. Je to dějově hodně nevyvážené, buď se skoro nic neděje, nebo je akce tak mohutná, že si ji ani nevychutnáte. V tomto případě platí staré české přísloví: "Méně je někdy více" ()

e-pilot odpad!

Pokud jste utpěli mozkovou příhodu, při porodu vás pustila sestra na hlavu, anebo za sebou máte lobotomii, pak je to film právě pro vás! ()

DHard

Transformers 3 předčil veškěrá moje očekávání!!! Po efektním historickém úvodu a překvapivé akci v Černobilu se přesuneme do Wahingtonu, kde se seznamujeme s novou Samovou přítelkyní, která ač je krásná, hrát neumí, nicméně je hezkým doplňkem a neurazí. Megan ale schází. Poté sledujeme Sama, hledajíciho si práci, seznamujeme se Patrickem Dempseym, který v roli záporáka příjemně překvapí, role mu sedí. Frances McDormand a John Malkovich v dalších rolích poteší, i když mohli oba dostat větší prostor. První polovina filmu je zajimavá, vtáhne Vás do dějě, ani chvilku nenudí. Od akční scény na dálnici jsem čekal trochu více, nicméně je efektní. Co se týče závěrečného NON-STOP akčního inferna v Chicagu, trvajíciho téměř hodinu, tak to u mě předčilo vše, co jsem doposud viděl, a dlouho ještě neuvidím. Finále vypadá jedním slovem famózně, akce dechberoucí, nepřekonatelná, s vrcholní scénou padajíciho mrakodrapu. Dabing neobtežuje, naopak umožňuje plné soustředění na akci. Podtrženo a sečtěno - grandiózní, bombastické, famózní, efektní! ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy