Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

tomashrabek

Duo Gervais/Merchant sa predvádza v tak trochu inom svetle. A vychádza to skvelo! Príbeh o troch podivínoch (každý z nich vytŕča tak trochu iným spôsobom), ich vyrovnávaní sa s dospelosťou a vhodením do reálneho života sa odohráva v (lákavo natočenej) dobovej atmosfére sedemdesiatych rokov. Netušiac, že Pink Floydi v tom istom roku vydajú album riešiaci podobné strasti a problémy, snažia sa uceliť si svoje predstavy o budúcom živote. Odísť, či neodísť z rodného mesta? Kde sa zamestnať, aby si domov nenosili výplatu v špinavých rukách? A čo sex? Staroba? Komplikované vzťahy s najbližšou rodinou? Nadčasovosť tém a ich príťažlivé spracovanie dávajú impulzy k tomu, aby sa i divák zamyslel nad svojím vlastným "Cemetery Junctiion", či už je to Prešov, Brno alebo (v mojom prípade) zahnívajúci Kežmarok. Fakt, že som sa nahlas a neskrývane rehotal zakaždým, keď sa na scéne objavil Gervais vo svojej klasickej buranskej póze, je už len príjemným bonusom. ()

PanPes

Lehce nadčasová komedie - aneb "pyramidová společnost" dnešní doby ženoucí se za snadným výdělkem dohání Anglii 70. let. ()

zahadum

Komédia o tom ako nudne funguje svet a to nielen v bohom zabudnutých mestečkách. Nekorektný humor dávkovaný citlivým realistickým " nadhľadom " ()

KOZEL84

Přišlo mi to jak Hřebejkovské Péčka nebo Občanský průkaz po britsku.Ze startu odlehčené s Rickyho humorem a stíráním (nejlepší je on sám a asi je i lepší v menších dávkách pro film-''lstivý řezník'' zbořil) a ve finále,sice ne moc originální,ale hezké a i dojemné.Skoro bych dal pět.Tak mi trochu přišlo,že to ty dva brzo přejde.Dneska už je to vypadnutí spíš nutnost.Ale rozhodně lepší než Rickyho trapné lhaní. ()

ink flo

Taková britská verze Pelíšků trochu. Hořkosladká komedie s vyváženým poměrem obou chutí, chytne za srdce. ()

nikolafojtu

Vyborne spracovaná miestami vtipná dráma, ktorej snáď ani nemám čo vytknúť. Výborne zvládnuté ženské role, skvelý scenár, aj napriek tomu, že sa v ňom vlastne nič nedeje, posúva sa stále ďalej. Celé som to zhltol ako chutnú jednohubku, po ktorej zostane pocit, že uplynulých 95minút nebolo nadarmo vyhodených.. ()

Olík

Tak to je velmi milé překvapení, dvojka Gervais – Merchant servíruje přitažlivé sociální drama ze sedmdesátých let o útěku od všední reality malého zaplivaného anglického města. Na příběhu tří nejlepších přátel nám humorně-dramatickým vyprávěním dají nahlédnout k poznání, že život není jen o vydělávání peněž, nočních pijatykách nebo velikosti „chobotu“ :) ()

Vakomlok

To je úplně super film. Super film o maloměstě, snaze o vymanění se z jeho vlivu a o lhaní sobě samému o své vlastní budoucnosti i minulosti. Atmosféra 70. let a výborní herci jsou už jen taková malá třešnička na dortu. ()

hazaba

Hořkosladká komedie ze sedmdesátých let dvacátého století z Anglie. První minuty se člověk neuvěřitelně baví typickým britským humorem, ale po chvíli mu úsměv mrzne na rtech... Všednost dnů, kam se člověk může dostat, i když se pokusí změnit práci ve fabrice za práci jinou vrcholí ve scéně z výročního plesu pojišťovácké firmy... Hořkost a zoufalství je výborně zobrazeno v maličkostech... A pak je tu naděje... naděje, kdy se rozhodneme vymanit z těch pout a odjedeme... Vynikající režie, herci, kamera. ()

merigieren

Drama? asi jo, když si vezmem osudy odpadlíků a jejich dospění. Spíš bych to označil jako romkom,, kde je ten vtip nevtipný, ale nenudí. ()

J. T. Kirk

Zajímavý film popisující sny a příběhy tří mladých kamarádů. Pokud bych měl brát Cemetery Junction pouze jako komedii, tak by u mě asi moc neuspělo, ovšem jako drama-komedie je to dobré. Pokud bych to měl srovnávat například s filmem Piráti na vlnách, tak by Cemetery Junction nemělo šanci. Konec byl dobrý, ale byl jasný od té doby co se na scéně objevily všechny z tech hlavnějších postav. Nemám si na co stěžovat, těch 95 minut jsem se nenudil a to je hlavní. ()

Rockerman

Pěkný filmek ze sedmdesátých let. Hořká, místy až mrazivá komedie, která mě potěšila už hudbou (Led Zeppelin, Slade atd.), kterou poslouchám dodnes. Film s několika pěknými hláškami mě bavil a nevadil mi ani happy-end, protože jsem si to i přál, aby se aspoň někdo osvobodil ze čtvrti, ve které se zastavil čas. ()

GOREGASM

Britské tvůrčí duo Gervais - Merchant mám hodně rád a stejně tak jejich humor. V Cemetery Junction kluci přeladili na více příběhovou linii, kde nejde jen o to diváka usmát k smrti, ba právě naopak. Nebojte zasmějete se a bavit se budete dobře. Chlapci jen zahráli nečekaně více na notu dramatickou a kritickou vůči sterilní­ britské společnosti 70.let, vše se špetkou pro ně ne vždy typického humoru. Suma sumárum jde o pří­jemnou britskou komedii, která nás možná donutí­ trochu zapřemýšlet o tom, kam směřujeme a ve mně zanechal pobavenou, ale otevřenou mysl na dobrou noc... 80% ()

sadlokan

Vtipný,ale vlastně pěkně depresivní maloměsto,až prdel světa.Ten hepáček to sundavá u mě na***,že ten chlapec frnkne beru,ale ta slečna už je moc,z teplýho hnízdečka se neprchá,i když je tam smrádek. ()

Rokle

Chvílemi sranda, chvílemi pořádně sprosté a chvílemi tuhne úsměv na rtech. Po celou dobu parádní... jak pro mladé, kteří mají život před sebou, tak i ty starší, kteří uvízli na "mrtvém" bodě. ()

TerushkaJ

Film otevírající oči. Nevím, jestli je to tím, že jsem z malého města, ale viděla jsem tam spoustu životů mně známých. Film sice užívá klasických, dech beroucích situací, kdy vám má naskočit husí kůže, ale i přesto není brakem. ()