Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

jedna_vrana

Film, ktorý bol natočený v roku 2010, ale je zasadený do 70tych rokov. Príbeh troch mladíkov, ktorí pochádzajú z totálneho zapadákova a ako väčšina mladých ľudí, hľadajú každý svoj spôsob úniku. Nechcú si pripustiť, že by mohli skončiť ako ich otcovia, ktorí v živote nič "výnimočné" nedosiahli. Britský humor, prostredie a vzťahy. Jediná slabina je predvídateľný príbeh Freddieho. Situácie, ktoré prekvapili: Freddieho stará mama a jej postrehy voči ostatným členom rodiny alebo Ples víťazov a odovzdávanie krištáľovej misy zaslúžilému zamestnancovi. Celý film je pekný sarkazmus. Sranda, čo nie je vôbec korektná a smútok z nenaplnených osudov. Čo je v živote príťažlivejšie? Istota alebo spontánnosť? Asi sa budete musieť rozhodnúť... ()

žvanimírek

Příjemné překvapení, nikde nebylo o Cemetery Junction moc slyšet, a nakonec se z toho vyklubala parádní záležitost (ne komedie)! Cemetery Junction je úžasnou ukázkou touhy dravého mládí udělat něco s každodenním stereotypem, se svým životem, potřebou opustit rodnou hroudu (díru) a v neposlední řadě důkazem, jaký vliv a "moc" mají ženy. Pro mě jasnejch "pět" ze dvou prostých důvodů: 1) UK produkce, 2) v něktěrých momentech jsem se našel. ()

ivan_drago

Povedené sociálně-kamarádské drama na téma upachtěnosti a honbou za mamonem, s pár rodinnými dramaty a několika neskutečně vtipnými scénami... I těch pár klišé nechť je tvůrcům odpuštěno a zůstane nám velmi povedený buddy movie... ()

bubun

Ani Slade, ani Bowie, ani Rain song od Led Zeppelin to nezachránili, možná to jen udělali trochu snesitelnější. Ještě možná ten týpek, co hrál holohlavýho policajta, ten byl taky dobrej, ale jinak je to naprostá slátanina, hrající si na hlubokomyslnou komedii (vtipný to tedy taky neni). A k tomu ten patos. Trojice hlavních "hrdinů" dokonale nesympatická, vytáčeli mě už od začátku (a ten úplně hlavní, na konci, v tom vlaku - takže on by teda neodjel, jo? By poníženě zas přilezl domů, jen kvůli tomu, že s nim nejeli jeho kámoši?! Po tom všem srdceryvnym loučení? A to s ním jako má divák cítit?). Nedoporučuji - tady to samozřejmě všichni vychválej, protože je to britský a retro, ale v podstatě je to jen průměrný až podprůměrný film, který nepřináší nic novýho a je děsně předvídatelný a černobílý. ()

GrooveJump

Pan "Žervé" se nám pouští do středoproudu a snaží se propojit dva, pro britskou kinematografické typické, opěrné body: Loachovský sociální obraz UK hladu po sociální rovnováze (chachá) a špetku sobě vlastního "kancl" humoru", který se k mému hrůznému zjištění, opírá pouze o nezdravé množství sprostých výrazů (double chachá). A tak jsme, přes poměrně sympatický výkon, na první pohled slizkého blonďáčka, který svoji asexuální vizáží (subjektivně a heterosexuálně myšleno, budí dojem, byť prostoduchého, ale v dialozích velice obratného řečníka), svědky komerčního a značně otřepaného trendu který nás po britských "vlnkách" dostává do "pirátských vod", kde panuje ten divotvorný element: "Láska nebeská". A tak jsem měl před sebou pohyblivé obrázky plné kvantitativního a americky zhovadilého pojetí děje, v němž nechybí tendenční (a bohužel ještě nevymřelé) scény, kdy "pohledný" páreček dobíhá vlak, jedoucí do neznáma, láskyplné obětí, na oko drsných kamarádů, otců a policistů, větičky typu "I love you" tam kde se dají odhadovat, asi stejně jako při Pretty Woman s přesností na klišémilimitr. V samotném dlsledku to vyolává ve mne pocit , že Ricky Gervais, i přes evidentní režisérskou kompaktnost tohoto díla, si začíná v komidálním "film pubu" po dvacetiletém kalení, obědnávat teplé mléko s extra cukrem navíc.... ()

neoBlast

Pamatujete jak byli všichni vyjukaní, že Ben Affleck je docela dobrý režisér a jeho Gone, Baby, Gone se stala jedním z nejlepších filmů roku 2007? A když ve vážných rolích excelovali komici typu Adama Sandlera či Jima Carreyho? No tak na seznam omylů si přidejte i Rickyho Gervaise, od kterého jsme vždycky čekali komedii, se kterými se ve Státech ne a ne prosadit... a on nás nečekaně zasáhne civilním dramatem z Británie 70. let. A je to milé překvapení, protože Gervais a navrátivší se Merchant jedou celou dobu v kolejích absolutní režisérské i scénáristické jistoty. Příběh je mně osobně hodně blízký a ten slzopudný závěr... hmmm. To čumim (stejně jako na sexy Felicity Jones). 85 % ()

Cushing

Všechno jasné a předpověditelné, vedlejší figury jednorozměrné. Příběhy tří kamarádů nejsou stejně významné ani stejněou měrou propracované. Takže co zbývá? Občas dobrý fór, občas méně vtipný. Ale líbí se mi tam příběhová tradice -- vše je dopovězeno, do zavináče pěkně zavinuto, asi jako v románu nebo dobré povídce. A citace starších filmů a literárních děl o o dělnické třídě a snaze dostat se výš potěší, zvlášť nás, co máme ze všeho nejradši V sobotu večer, v neděli ráno nebo Místo nahoře. Obrázky pěkné -- Anglii 70. let pamatuju, na venkově to místy opravdu vypadalo takhle. Scéna s pojišťovákem propuštěným do důchodu a odměněným křišťálovou mísou -- nepřimoníná někomu Hoří, má panenko? ()

terunka003

Britské, o životě, mladé, perspektivní i stále stereotypní. Typický film o životě mladých lidí s celým životem před sebou, odehrávající se v malém britském městečku. Co je lepší, zůstat doma a žít životem rodičů, či se pokusit o nějaké dobrodružství a změnit tak stereotyp a přestat se flákat po hospodách, rvát se a balit holky? Tyhle klubovky Britové prostě umějí. Film s vtipem, britským slangem a akcentem, sympatičtími herci a trochou toho pozitiva na konci. ..jsem zvědavá, kdy mi přestane můj budoucí muž děkovat za připravený nápoj a večeři.. ()

venison

Sedmdesátá léta tentokrát ve staré dobré Velké Británii.. Mile se na to koukalo, ale nenašla jsem v klasické dospívací komedii "Cemetery Junction" nic přelomového.. Přísloví "tisíckrát nic umořilo osla" tu rozhodně platí.. Jediné výraznější zpestření je nádherná Felicity Jones.. Konec jsem zaspala.. ()

zdenny

Film o třech mladých flákačích, kteří se hledají a neví co dál se svými životy. Vše zasazeno do anglického městečka. Film je prodchnut anglickým humorem a celkově je laděn poměrně komediálně - ale anglicky. Což je opravdu příjemná změna. Mládenci by možná na svých životech chtěli něco změnit, možná by potřebovali udat směr. Ale něco magického je stále drží v jejich čtvrti, která ale nenabízí žádnou budoucnost. Je to film o tom, co bych od života chtěl, co já mu mohu nabídnout a jestli si chci splnit své sny či nikoliv. Z postav se mi nejvíce líbila postava Bruce a to proto, že hledal ztracené pouto ke svému otci, což mi připadalo zajímavější než romanticky laděná postava hlavního hrdiny a jeho vztah s dcerou místního snoba. Postava třetího mladíka - byl to vlastně takový pitomec, ale hodně i díky něj měj film ten typický anglický náboj humoru. ()

VasaX

"Dospívání" po britsku. Aneb jak se bortí utkvělé představy, mladistvá lehkovážnost a krátkozraké ideály. Velice povedený snímek, hořce vtipný ale upřímný, se střízlivým pohledem ale lehce idealistickou třešinkou na závěr. Obecně až na pár legrácek se jedná spíše o drama. Ale poměrně dobré a lehce stravitelné. Nic co by se vám zaseklo v hlavě, ale rozhodně neurazí a místy hezky pobaví. ()

hroubek

Četl jsem na tento film spoustu chvály a taky to, že je to suprová feel-good podívaná. Já feel-good filmy mám hodně rád, takže nebylo o čem a film jsem musel vidět. Nezjišťoval jsem si o něm nic, a o to více jsem byl překvapený na co to vlastně koukám. Ricky Gervais a Stephen Merchant si natočili velmi osobitý snímek, který prostě umí z nás vydolovat patřičné emoce, a při tom to dělá tím nejpřirozenějším způsobem. A ono to funguje moc dobře, že jsem se ani nepozastavoval, nad některými věcmi, které byly jasné už od začátku. Film má velmi příjemné herce, které si svoje role užívají, parádní soundtrack a taky výbornou atmosféru 70. let minulého století. Cemetery Junction je velmi příjemná komedie, která sice nepřekvapí, ale to je tak asi jediný její zápor. Velký palec nahoru. ()

zigíš

tradičný model eskapismu malomestskej mládeže (ale) v úžasnom retro kabátku takže schématičnost nie je na prekážku ..žervému to fakt žerem:) ()

Krosmen

Poněkud pomalější rozjezd se nakonec promění ve stoprocentní lehký nadprůměr. Film o životě, přátelství, rodině, nevyřčených tajemstvích, odvaze něco změnit, odvaze si něco přiznat. Občas se objeví i vtipný dialog nebo hláška. K tomu všemu roztomile krásná Felicity Jones a zpěváka The Verve neodbytně připomínající jeden ze tří kamarádů. Throw your heart out and run ahead to catch it ()

Killda

Některé filmy si prostě zamilujete, ikdyž to nejsou zrovna trháky, co diváctvo posadí na prdel. Tohle je další laskomina, kterou jsem objevil, za což jsem nesmírně rád. Film o přátelství, lásce, rodině a životě. Skvělý britský humor z per dvou géniů (Gervais, Marchant). Skloubit komedii tak abychom se v jednu chvíli řezali a v druhou zamýšleli nad vlastním životem, to je umění. Když tak přemýšlím, tomuhle kousku opravdu nechybí nic - skvělí herci, kamera, hudba, scénář... je to prostě vynikající. ()

blackJag

"HOĎ SVÉ SRDCE PŘED SEBE A UTÍKEJ HO CHYTIT." Říká prý jedno arabské přísloví... a má pravdu, chce to jen nalézt odvahu :-) Dosti filozofie, pojďme na film :-) Napsali si to Gervais s parťákem Merchantem, taky si to natočili a chvílemi je to i poznat (scénky Gervaise s jeho filmovou rodinou mě upřímně pobavily a skoro jako by ani nebyly z tohoto filmu). Zbytek není špatný, takové britské VYPRÁVĚJ, s pečlivě stylizovanou dobovou atmosférou, někdy snad až přestylizovanou (má to pár lokací a ty jsou doslova přeplněny rekvizitami), ale ok. 65% ()

P1tr

Gervais a Merchant se odprostili od své tradiční komediální tvorby a pokusili se nám naservírovat něco víc. Oproti předchozím počinům ubylo humoru a přibylo romantiky a psychologie postav. Klasická premisa ambiciózního sympaťáka z maloměsta, obepnutého zpohodlnělými, neambiciózními přáteli, se nijak nesnaží vybruslit z žánrových klišé, ani přijít s něčím novým. Cemetery Junction naopak sází na jistotu a v daných pravidlech bruslí s mistrnou lehkostí. Dobová atmosféra je vykreslena bezprostředně a výborné výkony převážně neznámých herců jsou podpořeny velice příjemným soundtrackem. Dokonce i režisérské duo se vytáhlo a za celou dobu nechybuje a naopak přichází i s několika dobrými nápady. Ačkoliv Cemetery Junction díru do světa neudělá, jedná se o velice příjemný film, který uteče jako voda a zahřeje u srdce. ()

tommmy89

Zrovna ako komédia mi to neprišlo, ale drámu mi to teda pripomínalo skoro kažú minútu :) Počas celého filmu som rozmýšľal, prečo sa mi to tak páči a vydržal som sedieť práve pri niečom, čo nesie anglický názov a z počiatku som to nechcel vidieť, lebo mi to prišlo ako ďaľšie retro anglické klišé ! Zaujímavá voľba, aj otázka. Moja počiatočná obava bola síce naplnená, ale presvedčil ma Soundtrack, (predvídavý scenár), herci a klasika (pretože v jednoduchosti je krása a oni tú krásu našli v srdci, ktoré hodili pred seba a utekali ho chytiť.) :) ()