Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

El-Barto

Přesto, že jsem čekal akční komedii ve stylu Kick-ass, kterou jsem nedostal, jsem spokojený. Mělo to všechno - super Woodyho, dostatek vtipu a solidní děj. Především jde ale o vztahy a soucit, který Arthur perfektně vzbuzuje. Stejně jako jeho přátelům, tak i mě na něm záleželo a hned jsem si ho zamiloval. ()

sirien

Kdyby to nevyšlo o rok dřív, tak bych řekl, že to je zajímavá dekonstrukce / komentář ke Kick-Ass. A ono to tak vlastně stejně funguje. Není to moc komedie a nevím jak moc to je pro široké publikum, ale možná až v kontrastu ke své nízké produkci/rozpočtu to je natočené (...a zahrané atd.) velmi dobře - člověk až nevnímá, jak komorní a "úsporný" ten film je, dokud se nad tím nezamyslí. Má to hodně polemických rovin, ale žádná z nich se násilně nevnucuje a asi se to dá zkouknout i bez toho, abyste si některé všimli (dekonstrukce komiksu, polemika k některým motivům Watchman nebo Kick-Ass, reflexe angažovanosti... popravdě v sociální rovině trochu výsměch USA od Kanaďanů...) ()

Bohnice05

Napovrch zábava, že jsem se řechtal jak dlouho ne. Ale v jádru velice vážný psychologický film, která na mě udělal dojem po všech stránkách. Možná, že kdyby tam nehrál Woody Harrelson, bylo by hodnocení menší, ale on tam hrál, tak kde je problem že? ()

JohnSorrow

Tak tenhle filmek mě mile překvapil. Říkal jsem si, co to tak může být?! A bylo to super. Žádná slepá místa nebo nedokonalosti či nesmyslnosti ve scénáři. Krásná syntéza dramatu (nebo co to vlastně bylo) a úžasně přizpůsobené komixovosti. A závěr neuhnul z cesty, kterou se film vydal. Navíc byl celý snímek doprovázen nenápadnou, ale příjemnou hudbou. ()

Wargoo

Vynikajúce !!! Woody je pán herec, ja som to vždy tvrdil. Len potreboval na neho ušitú rolu. Tu ju máme, DEFENDOR rules... 4,5**** 81,146% ()

Sony1994

Velká zábava za malé peníze....úžasný režijní začátek Petera Stebbingse, ocenění hodný výkon Woodyho Harrelsona ale i ostatních herců (Elias Koteas potřebuje větší roli ve větším filmu!) a prvotřídní sountrack. Filmu na kráse ubírá pouze možná trochu moc znatelný přechod z počáteční komedie do závěrečného dramatu. Je to tedy obrovská škoda, že se o tomhle filmu zkrátka neví. 82% ()

Radek.SCH

Myslel jsem, že to bude něco jako Kick-Ass, akorát že míň akční a levnější, ale tohle bylo daleko lepší, než ta ptákovina pro puboše. A upozorňuji: ten údaj Drama / Komedie je hodně důležitý. V první řadě jde o drama (a nutno dodat, že hodně depresivní) a až pak o komedii (hodně černou). Bezvadně natočené a zahrané. Woody a Kat výborně obsazení. Bravo. ()

Hapretor

Příde mi podobné jako "Kick-ass". Avšak o level horší. Proč? Kvůli zábavě. Jen jsem se díval, nebavil. I když mi je jasné, že tento snímek není jasný adept na roztrhání divákovi bránice, jde spíš o "absurdní psychologické drama", přeci jenom ta vážnost měla být více kompenzována. W. Harrelson je sympaťák, ztvárněná postava mu sedla, fakt že jo, hrál to hezky, fakt hezky. Příběh celkově je dojemný, ty vážnější nabádá k zamyšlení, ty cynické k zasmání. Já jsem někde mezi. Příběh retardovaného, statečného a nakonec uctívaného chlapíka, který se pustil do boje se zločinem a dal v sázku svůj život, shledávám jako zajímavou vložku mezi strohé, tak početné - rozuměj tuctové scénáře. Dokáže vyvolat různorodé reakce ("emoce"), a je navíc ucelenější v záměru. Neodpustím si "přirovnání" k pohádce "Statečný cínový vojáček" nebo výbornému filmu "RainMan" - ve vojenském pojetí. Defendor u mě zaujímá takové místo mezi viděnými filmy, kde o něm moc nepřemýšlím, zas tolik mě nechytil, ne vyloženě bavil, ale pamatovat si ho budu o to déle. Více nenám co pitvat. ()

mala_kea

Na hudbu prostě nedám dopustit. I přes její velmi zřídký výskyt je skvěle zvolená, ale vyšší hodnocení mi nedovolí udělit malý počet gradujících scén, nedá se moc říct že by si film budoval nějaké rychlejší tempo nebo popřípadě chystal půdu pro překvapivý konec.(mohlo to dopadnout hůře) Defendor nepostrádá skvělý nosný nápad a lehce mi přivodil mírné pousmání (hlavně neprůstřelný Defendog na palubní desce), není to ovšem film pro široké publikum. Spíše se jedná o nějakou psychologickou studii jednoho obyčejného človíčka, který si usmyslel že je Superhrdina. ()

Vakomlok

Zcela překvapivě mnohem více drama než komedie. Snímek o psychickou poruchou trpícím muži, jenž si myslí, že je superhrdina a jeho vnímání reality je dost odlišné. Velice citlivý film o tom, že superhrdinou se člověk může stát i bez zvláštních schopností. ()

strikeman

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Peter Stebbings v podstatě natočil superhrdinský snímek, na který člověk zírá se stejným zaujetím, jako např. na Temného rytíře či jiné "megacomicsovky", jenže za podstatně méně peněz, bez náročnějších triků a s Woody Harrelsonem, který opravdu překonává ne-li sám sebe, pak Christiana Bale určitě. Snímek velmi sympatický, který dokáže i dojmout, což se u comicsovek nestává příliš často... 90% ()

Wolvie

Až dojemně demýtizující film s geniálním Woodym a kouzelnou Kat Dennings.Chudší bratříček Kick-Ass,který ale umí pobavit. ()

GOREGASM

Původním povoláním herec Peter Stebbings, si pro svůj debut vybral originální zpracování superhrdinské tématiky a zachází ještě dál než např. Kick - Ass. Hrdinou jeho díla je Arthur Poppington aka DEFENDOR, který po nocích pobíhá v temných ulicích a snaží se činit dobro. Jenže v situaci, kdy neovládáte žádné superschopnosti to jde velice ztuha, a přestože jeho činy mají vždy dobrý úmysl, tvrdá nakládačka u něj bývá na denním pořádku. Zpočátku působí Defendor úsměvně, ale čím hlouběji se do postavy (kterou dokonale tragikomicky ztvárnil Woody Harrelson) dostáváme, tím více nám tuhne úsměv na rtech a je nahrazen lítostí. Výborný scénář naštěstí nedovolí sklouznout k pseudodojímavé podívané, a i když není Defendor superhero od narození, v očích lidí se jím po tomto snímku určitě stane. Hrdinství je v každém z nás, ale ne každý ho ve správný čas objeví. 80% P.S.Elias Koteas ve vedlejší roli zkorumpovaného poldy opět posouvá laťku svých slizkých filmových figurek. ()

figliar

O tomto filme som sa dozvedel až po zhliadnutí Kick-Ass. Námet je dosť podobný, no tuto príbeh zakladá na korupcii a ľudskej snahe spraviť svet lepší. Herecký výkon Woodyho je úžasný, dovolím si ho prirovnať k Forestovi, alebo k Rain Manovi. Filmu určite domohol aj fakt, že na poste scenáristu a režiséra stála tá istá osoba. ()

Rockerman

Tak tohle je film podle mého gusta! Neotřelý příběh lehce mentálně zaostalého Arthura, který se převtěluje do superhrdiny zvaného Defendor. Nejen smích, ale i slzy a dojetí vyvolávají činy Defendora, když se snaží dostat zločince a ne vždy se mu to daří. Úpřimnost, přímočarost a neschopnost lhát jsou jeho vlastnosti, které mu však nadělají spoustu problémů. Uvažoval jsem jen o čtyřech hvězdách, ale dojemný závěr mě přiměl k tomu, abych přidal i tu pátou. Woody i Kat skvělí!!! ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze