A příchod Windows 10 začíná budit novou vlnu obav... Zábavný mišmaš prošpikovaný akcí se zajímavým námětem, ale mizerným scénářem, který místy zabíjí toporné dialogy a nevyvážené triky. Celkově mám z pátého dílu lepší pocit než z trojky a čtyřky, protože se alespoň snaží provázat děj s Cameronovými majstrštyky, i když jim nesahá ani po malík na noze. Courtney je pořád mizerný, ale už méně otravný než v předchozích filmech, Clarkeovci zářili spíš někdy jindy, někde jinde, ale taky si svoje uhrajou. Dokonce bych řekl že jsme se dočkali nejzajímavější verze Johna Connora vůbec a ten v trailerech propálený twist považuju za jeden z největších kladů Genysis. Taťka Arnolda Schwarzeneggera je samozřejmě diváckým miláčkem a tím nejlepším co ve filmu uvidíte. Opakuje se, hláškuje tak jak to máme rádi, ale už to není ten Terminátor. Ten byl jenom jeden - respektive dva - od Camerona. Celkově ale překvapivě slušná zábava, která updatuje (velice podobně jako Jurský svět jen s diametrálně odlišnými výsledky - lidi nechodí), ale už ne plnohodnotný díl ságy, spíš přívěsek.(9.7.2015)

• MrHlad

Nic moc. Vlastně spíš nic než moc. Pátý Terminátor do značné míry zklamává úplně ve všem. Arnold je zatlačený do pozadí na úkor příběhu Sarah Connor a Kyla Reese, který ovšem není zrovna přesvědčivý, stejně jako oba herci. Scénář prakticky nedává smysl a na paradoxy a problémy spojené s cestováním časem tu všichni otevřeně kašlou, a když po půl hodině přestane hrát na nostalgickou notu, je z toho nakonec jen generické akční sci-fi, které sází spíš na kvantitu než na kvalitu. Akce je tu hodně, obvykle ovšem nenabízí víc než průměr a v některých momentech se to tvůrcům evidentně vymklo z rukou (honička ve vrtulnících byla něco skutečně děsivého). Terminátor kope druhou ligu ve všech aspektech a doufá, že vás umlátí odkazy, Arnoldem a množstvím výbuchů, přestřelek a rvaček. A moc mu to nevychází. Výsledkem je víceméně nezajímavé akční sci-fi za sto padesát mega, kde se pořád něco děje, ale vy si nejspíš nebudete úplně jisti, jestli vás to baví. Na Terminátora dost málo, za sebe však říkám, že mě to moc nepřekvapuje.(30.6.2015)

• choze

Pokusit se přepsat původní filmy nebyl zas tak blbý a svatokrádežný nápad, jak by jeden řekl, ale zároveň se tím rozbila dosavadní úsporná přehlednost a černobílost prvních tří terminátořích filmů, kdy stál po celý film vždy jeden dobrý terminátor proti zlému. V SALVATION a zde je přítomno více terminátorů, z nichž někteří jsou hodně rychle zničeni, což poněkud shazuje jejich jedinečný a nezničitelný status. Následující dvě věci jsem pak vyčítal i VZPOUŘE STROJů - chybí apokalyptická atmosféra a a nový terminátor není ani náhodou tak cool, jako kdysi ten původní nebo později ten tekutý. Celkově pak nevýrazná režie servíruje sterilní blockbuster s nijak revolučními, za to okatě počítačovými triky, stupidními akčními scénami na efekt a nesourodým castingem. Arnie - ve filmu neustále opakující, že je starý, nikoli zastaralý, ačkoliv okolo pobíhají hned dva vyvinutější terminátoři - už se podle mě do role terminátora vracet neměl, byť byla jeho sešlost ve scénáři logicky vysvětlena, na Emiliu Clarke se sice dívá líp než na Lindu Hamilton, ale její Sarah Connor je dost otravná, Jai Courtney je tupé hovado, Jason Clarke řekněme a J. K. Simmons nemá co hrát. Kolem a kolem je to podobný průser jako SALVATION, které ale aspoň v trajlerech působilo cool.(26.9.2015)

Tech noir styl jedničky i akční kulervoucnost, osudovost či převratnost dvojky minul Taylor uctivým obloukem, vystačil si jen s vizuálními odkazy a alternativní realitou, v níž to pankáč Bill Paxton neschytá a dítě Sarah Connor si splete strany. Z prašnosti postapo čtverky nabídl jen pár minut boje proti strojům, takže mu asi přišlo, že nejlepší cestou bude Mostow a jeho parodické panoptikum. Já vám nevím, ale cenění ex-guvernérova pěstěného chrupu a upgrade terminátora na T-801 Frank Drebin není to, co může kultovnímu Cameronovu dítěti dělat společnost či ho nedej bože někam posunout. Když navíc nemáte inteligentní scénář, který by to všechno udržel pohromadě, akce je tristní (vrtulníky nad Friscem byly jak z Návratu Jediho) a modelové v čele s Khaleesi tápou, nezbývá nic jiného, než zlikvidovat čip. Nic proti Arniemu s robotickým Parkinsonem, on je v tom de facto nevinně, ale slovy Bohuše Stejskala mu je nutno vzkázat: „Už sa nevracaj..!“(9.7.2015)

Hodně bolestivá prohra. Můj verdikt je jednoznačný, netočte prosím už dalšího Terminátora! Je skandální že na takto důležitém fanouškovském filmu se může scénářem podílet člověk jako je Patrick Lussier. Rovněž je skandální že někdo do tohodle filmu pustil nechvalně známé herecké vemeno jménem Jai Courtney. Pokud bych se měl vyjádřit zda tento díl vlastně mohl dopadnout někdy dobře, tak musím usoudit že leda pokud by minimálně na to celé dohlížel Cameron buď v roli producenta a ideálně samozřejmě jako režisér. Ten jediný by si tenhle díl dokázal plně ošéfovat. Když bych tuhle sérii srovnal například s Alienem, tam je situace o něco snadnější. Zajímavý příběh se dá vždy vykouzlit a Vetřelci můžou klidně ohrožovat planetu za planetou a nuda to určitě nebude. U Terminátora je problém v tom, že Cameron ve dvou dílech "vybabral" vlastně všechny možnosti vyprávění. První Terminátor se vrátil v čase, aby zabil Saru Connorovou, protože má porodit v budoucnu syna, který bude vedoucím odboje. Druhý Terminátor chránil samotného syna. Tečka. Koho by měli chránit v dalších dílech? Uteklo 25 let od druhého dílu a samotné cestování časem už nikoho neohromí. Z Terminátorů se pomalu musí stávat Transformeři, aby to dobře vypadalo. Kdepak ty cesty kudy by měl příběh mířit jsou vlastně uzavřeny. Když odhlédnu od příběhu, tak mě zároveň neskutečně sere fakt, že tohle celé prostě netočili fanoušci, ale jen lidé, kteří by velmi rádi vyrýžovali na známé značcě ještě nějaký peníz. Castingové složení je jedním slovem nekončící hrůza. Sledovat takhle kravské herce, kteří neumí zahrát jedinou scénu přesvědčivě je utrpení. Jediný kdo obstojí je J.K. Simmons. Linda Hamilton nebyla skvělou herečkou, ale věřili jste jí každé slovo a každé gesto. To stejné Michael Biehn. Arnold zůstává Arnoldem. Můžete mít ve výsledku dokonce i skvěle napsaný příběh, ale když se sehne Jai Courtney k malému chlapci, aby mu něco jakože neskutečně důležitého pověděl, tak to prostě pořád fungovat nebude. Bolí to bolí, ale Pětka si nezaslouží vyšší hodnocení než 40% PS: Druhá projekce vylepšila dojem, přecejen prvotní šok odezněl a Arnold je ukázkový. 60%(10.7.2015)

• - Jason Clarke (J. Connor) sa objavil v seriáli All Saints (od r. 1998), kde stvárnil postavu Eddieho Furlonga. Edward Furlong, herec s takmer totožným menom sa predstavil takisto ako J. Connor vo filme Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991). (MikaelSVK)

• - V scéne so zatknutím je možné vidieť výšku T-800 – 6.6 ft, čo je približne 196 cm. Arnoldova súčasná výška sa však odhaduje iba v rozpätí 179 – 183 cm. (ywo666)

• - Původní plán Jamesona Camerona už při natáčení Terminátora (1984) byl ten, že pošle do minulosti jak T-800, tak i T-1000, ale v tehdejší době na to nebyly dostatečně vyvinuté speciální efekty a i rozpočet byl menší. Vše se podařilo až v Terminátor Genisys. (DEXTER099)