Všechno v rámci mezí ok, pokud se u toho nezačne přemýšlet. Dostat se totiž do tohohle scénáře zvaný "bordel" dá skutečně kumšt, jelikož se ze všech těch minulostí, budoucností, přítomností, alternativních minulostí apod. zkrátka zatočí hlava a to je u takového brandu jako Terminator sakra škoda. Jako vypíchnutí těch nejlepších záběrů a ikonických scén z předešlých čtyř dílů to ale funguje vcelku fajn. Bohužel ale obecně vzato, to feeling z dvojky nemá vůbec, tah na bránu a vypiplaný eye-candy vizuál z trojky to nemá taky a ponurou post-apo atmosféru ze čtyřky tu také nenajdete. Kde jsou ty časy Kristanny Loken a jejích bitek s Arnoldem, protože po 12ti letech jsme se po technické stránce neposunuli v podstatě naprosto nikam ! Tzn. například něco jako kulervoucí scéna s náklaďákem tady není ani zdaleka. A to je k zamyšlení.(16.7.2015)

Čekal jsem víc, slátanina..(19.10.2015)

Každé další přepisování notoricky známé historie je riskantnější, ale tímhle směrem vede cesta více než slibná. Kalogridis s Lussierem totiž konfrontují ikonické scény přímým střetem, kdy nám explicitně ukážou použití stroje času a Arnoldovi dají šanci rozbít plechová ústa sám sobě - a tenhle smrtící úkol plní na jedničku. Ve chvíli, kdy je jasno, že Herr Schwarzenegger neodejde z žádné scény bez toho, aby ji pořádně vyhláškoval, se tak z Genisys stává téměř až rodinná podívaná, která dokonale sedí k faktu, že se změny týkají právě těch linií, které mě svého času svým pesimistickým vyústěním mrzely. Dokonce mi hlavou proběhla i kacířská myšlenka, že právě tenhle konec by mohl být koncem úplným a s třicetiletým odstupem celou ságu zakončit. Pokud jsem opravdu jen naivní a další díly můj optimismus rozmělní, bude to velká škoda. Terminátor už dávno nemrazí tak jako kdysi, ale vzhledem k tomu, že si to ani nedává za úkol, se takový přerod akceptuje vzhledem k nulovým očekáváním až překvapivě snadno. Tím spíš, že Emilia Clarke zahazuje všechny trůny daleko za sebe a je z ní Sarah Connor jako z nejodvážnějších fanouškovských snů.(11.7.2015)

• choze

Pokusit se přepsat původní filmy nebyl zas tak blbý a svatokrádežný nápad, jak by jeden řekl, ale zároveň se tím rozbila dosavadní úsporná přehlednost a černobílost prvních tří terminátořích filmů, kdy stál po celý film vždy jeden dobrý terminátor proti zlému. V SALVATION a zde je přítomno více terminátorů, z nichž někteří jsou hodně rychle zničeni, což poněkud shazuje jejich jedinečný a nezničitelný status. Následující dvě věci jsem pak vyčítal i VZPOUŘE STROJů - chybí apokalyptická atmosféra a a nový terminátor není ani náhodou tak cool, jako kdysi ten původní nebo později ten tekutý. Celkově pak nevýrazná režie servíruje sterilní blockbuster s nijak revolučními, za to okatě počítačovými triky, stupidními akčními scénami na efekt a nesourodým castingem. Arnie - ve filmu neustále opakující, že je starý, nikoli zastaralý, ačkoliv okolo pobíhají hned dva vyvinutější terminátoři - už se podle mě do role terminátora vracet neměl, byť byla jeho sešlost ve scénáři logicky vysvětlena, na Emiliu Clarke se sice dívá líp než na Lindu Hamilton, ale její Sarah Connor je dost otravná, Jai Courtney je tupé hovado, Jason Clarke řekněme a J. K. Simmons nemá co hrát. Kolem a kolem je to podobný průser jako SALVATION, které ale aspoň v trajlerech působilo cool.(26.9.2015)

• H34D

Moje osobní radost z pana Schwarzeneggera je to jediné, co drží tento hypermoderní paskvil nad vodou. Zbytečné dějové komplikace a neelegantní zacházení s cestováním časem podtrhuje neinvenčnost a neobratnost scenáristů. Kvůli neustálé potřebě vysvětlovat má film nevyrovnané tempo a je zbytečně dlouhý. Pouze na akční scény se kouká pěkně, plus oceňuji, že se zakomponováním starého, ale ne zastaralého Arnolda se tvůrci vypořádali velmi dobře. 5/10(11.10.2015)

• - Spoiler: První film v této sérii, ve kterém postava Arnolda Schwarzeneggera neumírá na konci. (tedvidek94)

• - Ve filmu si střihl miniaturní cameo původní představitel T-1000 herec Robert Patrick. Objeví se ve scéně, kdy Terminátor (Arnold Schwarzenegger) a John Connor (Jason Clarke) při vzájemném souboji proletí betonovou zdí z parkoviště do čekárny nemocnice, jako muž sedící s telefonem v ruce. (korbitch22)

• - V scéne so zatknutím je možné vidieť výšku T-800 – 6.6 ft, čo je približne 196 cm. Arnoldova súčasná výška sa však odhaduje iba v rozpätí 179 – 183 cm. (ywo666)