Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Pokusit se přepsat původní filmy nebyl zas tak blbý a svatokrádežný nápad, jak by jeden řekl, ale zároveň se tím rozbila dosavadní úsporná přehlednost a černobílost prvních tří terminátořích filmů, kdy stál po celý film vždy jeden dobrý terminátor proti zlému. V SALVATION a zde je přítomno více terminátorů, z nichž někteří jsou hodně rychle zničeni, což poněkud shazuje jejich jedinečný a nezničitelný status. Následující dvě věci jsem pak vyčítal i VZPOUŘE STROJů - chybí apokalyptická atmosféra a a nový terminátor není ani náhodou tak cool, jako kdysi ten původní nebo později ten tekutý. Celkově pak nevýrazná režie servíruje sterilní blockbuster s nijak revolučními, za to okatě počítačovými triky, stupidními akčními scénami na efekt a nesourodým castingem. Arnie - ve filmu neustále opakující, že je starý, nikoli zastaralý, ačkoliv okolo pobíhají hned dva vyvinutější terminátoři - už se podle mě do role terminátora vracet neměl, byť byla jeho sešlost ve scénáři logicky vysvětlena, na Emiliu Clarke se sice dívá líp než na Lindu Hamilton, ale její Sarah Connor je dost otravná, Jai Courtney je tupé hovado, Jason Clarke řekněme a J. K. Simmons nemá co hrát. Kolem a kolem je to podobný průser jako SALVATION, které ale aspoň v trajlerech působilo cool.(26.9.2015)

 • verbal
  ***

  S pátým Téčkem se nijak zvlášť nesrali. Prostě vzali jedničku, přidali trochu dvojky, sympatického herce Majkla Bína nahradili nesympatickým nehercem, jehož přítomnost ve velkofilmech si lze vykládat pouze tak, že to patrně musí být vynikající prostitut, no a jedinou dokonalou Sáru Konorovou v podobě testosteronové mužatky Lindona Hemiltna vystřídala nějaká vylesbená Barbína jen proto, že z ní pár nezletilým leštilům zacukalo v šulíncích při Hře o trůny. Té sice asi nemuseli před každou klapkou přeholovat záda, nicméně jako drsná a bezskrupulózní bojovnice proti Skájnetu působila zhruba stejně, jako by do role Ramba nacpali Denyho DeVita. Celé to pak popatlali časovými skoky a paradoxy, z nichž by si i Ajnštain rozpačitě začal cucat palec a Oidipus by se upřemýšlel xmrti, kterého že z těch příbuzných to vlastně nakonec ošukal, hodili do mixéru a vzniklou směs zapekli v troubě s nekvalitními čínskými polymery. Vznikl tak neinventivní a neefektní prefabrikát, sloužící výhradně jako Árnýho předražené píárko. V tomto ohledu je však naprosto vynikající! I jako stárnoucí, atrofovaný křáp s roboartritidou je Árny fantastický, s věčným přízvukem rakouského GESTAPA pálí jednu hlášku za druhou a na všechny strany rozdává jakoby záměrně přehrávané, kožené úsměvy, které však všichni dobře známe i z rolí, kdy nepřehrával a snažil se ze své obličejové obrny vydolovat charakterní maximum. A to prostě musí každému fanouškovi způsobit akutní záchvat nostalgie a přinutit jej dotlačit tuto jinak nezáživnou patlanici alespoň do slabšího průměru.(10.8.2015)

 • Mertax
  ****

  Stará láska nerezaví, a ta ke kovu obzvlášť. Do jisté míry film těží z nostalgie po prvních dvou Terminátorech, ale i Jurský svět se dá v jednom odstavci odsoudit velice rychle z podobných důvodů jako Genisys, mezi které patří také poněkud hloupé chování postav. Když však lze běžet před T-rexem na jehlách, může se klidně Arnold střemhlav vrhnout na vrtulník a přežít s menším škrábancem. /// Současný blockbuster si žádá odlehčení v podobě humoru, takže se vtipkuje. Uznávám, že někdy se to příliš nedaří a Arnoldova prkennost v moderní akční sci-fi působí spíše rozpačitě, ale do jisté míry to odráží právě ono mimoňství T-800, který humor naprogramován zkrátka nemá./// Kdo se nechal oblbnout promo videem od Camerona, neměl by radši marketingové kampaně filmů sledovat. Však proč by taky režisér nebyl spokojen, když na plátně po letech vidí tentýž dialog slovo od slova, který si sám napsal (T-800 shání oblečení), tytéž scény včetně téměř identických záběrů které mezitím zkultovněly (zhmotnění do temné uličky s bezdomovcem, zhasínající oko, terminátor kráčející ohněm etc.), a tytéž hlášky, kterými budoucí guvernátor bavil svět./// Imax filmu přidává na intenzitě (proto 4*), zároveň jsou více patrné určité trikové nedostatky. Herci jsou obstojní, ´khaleesi´ pár kilo navíc svědčí a u herců je nač se koukat – Morgenthau mužska těla místy až fetišizuje. Tak jim ty svaly nezáviďte, hoši, a zvedněte se občas od těch kompů./// Tvůrci odvážně aktualizují známý příběh, který zasazují do doby, kdy nás sociální sítě a moderní technologie šmírují a ovládají ještě více, byť z toho oživení značky, jako se povedlo Abramsovi se Star Trekem, asi nebude. S podivem je, že produkce opakovaně oslovila béčkaře Lussiera, aby napsal scénář. Dvojka by mohla zodpovědět nevyřešené otázky a nabídnout zajímavou alternativní budoucnost, kterou jednička načrtla, musí však více propracovat postavy, odpustit si spoileroidní plakát a mít rating R. [Imax, 3D s titulky ](15.7.2015)

 • Hitman_47
  ****

  Z duelu Jurský svět a Terminator: Genisys vychází druhý jmenovaný jednoznačně jako jasný vítěz. Kde si oba filmy podávají ruce je bohužel celkem dost blbej scénář. Krom příšerného scénáře je tu ještě Jai Courtney, který své neherectví předvádí i zde v plné kráse a dělá z Kylea Reese naprosto zoufalého borce, co si chce za každou cenu zašukat (prostě takové ty namakané frajery, které vidíte každý pátek na Stodolní). Blbej scénář naštěstí dost "vyrušují" akční sekvence, kterých tu je více než dost, a oproti dinosaurům jsou i zábavné a občas i napínavé. Taky robotí porážejí brontosaury co se provedení CGI a vůbec zvláštních efektů týče .... Jurský svět měl spoustu na sílu tlačeného CGI, které bylo velice špatně naklíčované a vypadalo, jako kdyby to dělalo Thajské studio v pauze na oběd ... Termouš sice žádnou cenu za efekty nedostane, alespoň ale zapadají do všech scén skoro bezchybně (až na vrtulníkovou sekvenci, která je příšerná ... ne Expendables 3 příšerná, ale pořád příšerná). Genisys je prostě nenáročný, nijak zvláště výjimečný, letní popcorn.(13.7.2015)

 • xxmartinxx
  ***

  Ten film je fakt úplně dementní! To je asi nejsilnější emoce. Složený z jakoby náhodně seskupených scén 1) skupina lidí si povídá 2) přesně když dořeknou vše důležité, zaútočí terminátor 3) hodí na něj piáno a přesunou se do vedlejší místnosti 4) o něčem si povídají 5) přesně když dořeknou vše důležité, zaútočí terminátor 6) hodí na něj piáno a přesunou se do vedlejší místnosti... a tak do nekonečna. Abych ale nebyl zase za sebe, má to tempo, i když to nikdy nejede na plno. Je to v mnoha ohledech jako Jurský svět v povrchnosti, brakovosti a kálení na vyšší cíle, jen to tolik nešlape jako atrakce. Dá se to přežít, naštěstí se čas zastavuje na dvou hodinách, ale kdo byl po dinosauřím překvapení a Jimových slibech připravený na něco víc, ten má smůlu. Prostě výsledek na úrovni Salvation v nemotorné práci s mytologií a snaze posunout svět dál. Jo a neodpustím si: fakt nechápu, proč ten film svojí rutinní antihudbou przní z pozice výkonného producenta Hans Zimmer, když podle titulků měl všechny původní melodie k dispozici... atmosféra na nule.(30.6.2015)

 • - Název filmu Terminator Genisys odkazuje na SYS neboli počítačový systém. (DEXTER099)

 • - S filmom bol dlhší čas spájaný režisér Justin Lin, ktorý sa dokonca viackrát stretol s Jamesom Cameronom, aby spolu prediskutovali ďalší vývoj, ktorým by sa séria mohla vybrať. Napokon od projektu odstúpil, pretože si chcel dať od režírovania prestávku. Po niekoľkých mesiacoch hľadania nového režiséra bol najatý Alan Taylor. (m.a.t.o.)

 • - Spoiler: Model T-1000, ktorého si zahral Kórejčan Byeong-heon Lee, sa na scéne objaví len počas 25 minút. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace