• H34D

Moje osobní radost z pana Schwarzeneggera je to jediné, co drží tento hypermoderní paskvil nad vodou. Zbytečné dějové komplikace a neelegantní zacházení s cestováním časem podtrhuje neinvenčnost a neobratnost scenáristů. Kvůli neustálé potřebě vysvětlovat má film nevyrovnané tempo a je zbytečně dlouhý. Pouze na akční scény se kouká pěkně, plus oceňuji, že se zakomponováním starého, ale ne zastaralého Arnolda se tvůrci vypořádali velmi dobře. 5/10(11.10.2015)

• arachneuss

Bezpáteřní rape odkazu Jamese Camerona.(10.7.2015)

• ClintEastwood

Tak jsem film napotřetí zdárně dokoukal. Terminátor prý necítí bolest, ale já ano a ta bolest je s každým dalším pokračováním série větší a větší. Mám sice rád, když se ve filmech objevují odkazy na starší, kultovní díla, ale v Genisys je doslova přeodkazováno. Chyběl snad jen chameleon na ledničce, model kamionu na silnici či hydraulický lis s torzem cyborga. Tak trochu upovídaná parodie sebe sama, zabalená do rádoby temnějšího kabátku, pod kterým je ale bohužel jen nahý skelet T-800. S každým novým dílem je nám nabídnut nový (nutno podotknout, že zbytečně zmatečný) osud lidstva a mě už to překrucování minulosti či budoucnosti začíná silně nevonět. Obdivovatelé vizionáře Jamese Camerona, trikového mága Stana Winstona či Arnolda Schwarzeneggera musí jen nostalgicky zamáčknout slzu v oku při vzpomínkách na vynikající snímky o nezastavitelných strojích z let 1984 či 1991 a tento digitální škvár poslat bez milosti do propadliště dějin. Než další díl, tak snad radši Soudný den... P.S. Po dvou dnech se mi všechno rozleželo v hlavě a musím změnit hodnocení směrem níž, protože tohle byla opravdu bída. Pro mě končí Terminátor druhým dílem, když Arnold zvedne palec nahoru.(27.7.2015)

A příchod Windows 10 začíná budit novou vlnu obav... Zábavný mišmaš prošpikovaný akcí se zajímavým námětem, ale mizerným scénářem, který místy zabíjí toporné dialogy a nevyvážené triky. Celkově mám z pátého dílu lepší pocit než z trojky a čtyřky, protože se alespoň snaží provázat děj s Cameronovými majstrštyky, i když jim nesahá ani po malík na noze. Courtney je pořád mizerný, ale už méně otravný než v předchozích filmech, Clarkeovci zářili spíš někdy jindy, někde jinde, ale taky si svoje uhrajou. Dokonce bych řekl že jsme se dočkali nejzajímavější verze Johna Connora vůbec a ten v trailerech propálený twist považuju za jeden z největších kladů Genysis. Taťka Arnolda Schwarzeneggera je samozřejmě diváckým miláčkem a tím nejlepším co ve filmu uvidíte. Opakuje se, hláškuje tak jak to máme rádi, ale už to není ten Terminátor. Ten byl jenom jeden - respektive dva - od Camerona. Celkově ale překvapivě slušná zábava, která updatuje (velice podobně jako Jurský svět jen s diametrálně odlišnými výsledky - lidi nechodí), ale už ne plnohodnotný díl ságy, spíš přívěsek.(9.7.2015)

• Lima

Scenář psal určitě Jára Cimrman podle vzoru jedné ze svých divadelních her. Takže je jasné, že jsi můj syn, ale vlastně bys mohl být i můj otec, případně bratr a když časový paradox dá, tak i otec a syn zároveň, spolu s mojí matkou, která je vlastně mojí dcerou. Ale dobrý. Časové paradoxy tady byly vždy, co je sci-fi žánr sci-fi žánrem. Jenom jsem si ale uvědomil, že terminátor v dnešní kinematografii již nemá místo. To, co působilo v době uvedení prvních dvou Terminátorů od Camerona revolučně, novátorsky a okouzlovalo metamorfózami T-1000 modelu užaslé diváky, protože digitální kejkle byly na počátku věku, dneska již – v době přeplněné a přeplácané digitálním zvěrstvem – nikoho neohromí a mimo to již nemá co nabídnout. A když jádro příběhu, ony mnou již zmíněné časové paradoxy, podáte tak kostrbatě jako Alan Taylor, pak je tu problém. O to víc, že ten film nemá ani jedinou (!) pamětihodnou akční scénu, kterou si budete pamatovat ještě za několik let. Na rozdíl třeba od Terminátora 2, který je naopak učebnicí akčního žánru. A Arnold? Vzhledem k ději tu nemá zásadní místo, jeho přítomnost je tu spíš ikonická, stačí, že se objeví a nahodí pár hlášek a fandové jsou spokojeni. Ale je fajn a nutno říct, že jediným (překvapivě) světlým bodem celého filmu. Pokud by měl terminátor stárnout, tak určitě tím způsobem, jakým zde Arnold předvedl.(14.7.2015)

• - První film série, který obsahuje skrýté scény po závěrečných titulcích. (tedvidek94)

• - Spoiler: Aby Sarah Connorová (Emilia Clarke) zabila T-800, musela použít odstřelovací pušku typu M98B. Jedná se o ráži padesát a náboje mají velikost 70mm. Odstřelovací puška M98B dodnes drží rekord o nejtěžší odstřelovací pušku vůbec. (Yoshitsune)

• - Ve scéně, kdy Sarah (Emilia Clarke) zachrání Reese (Jason Clarke) a policistu v obchodě s oblečením. vystřílí Sarah do T-1000 celkem 13 nábojů bez přebíjení ze samonabíjecí pistole Desert Eagle. Ta se však vyrábí pouze ve verzi pro sedm nebo osm nábojů, podle použité ráže. (Mr.Ganja)