Ctí komorní jedničku díky hravým alternativním přepisům kultovních scén, skrze termoše s medvědí brokovnicí pomrkává na akčnější dvojku, akceptuje pop-cornovou trojku a její notně odlehčenější tón, a nakonec i rozvádí špinavou čtyřku, když zdařile dokončuje její story o evoluční skynetí mytologii. Výborná akce nabitá super efekty, hláškující Arnold, nahatá Emilia, napínavá hra o čas a prostě šmakózní kotel blockbusterové srandy - nikoliv srajdy! Tolik svých zbývajících vlasů jsem si ve vzteku z vynechání kina snad nikdy nevyrval.(5.10.2015)

Strašný bordel, ale nech si hovorí kto chce čo chce, tak mňa to bavilo! Maličká Emilia Clarke s gigantickými guľovnicami a brokovnicami, do toho T-800 starostlivo sa starajúci o jej sexuálne priority ("Je ideálna doba na spárenie sa s osobou menom Kyle Reese.") a mohutné akčné scény sa postarali o to, že som sa permanentne bavil. Ničomu som síce nerozumel (a nič nedávalo logiku), ale no a čo. Výborný je i starnúci Arnold Schwarzenegger, ktorý konečne (po mizernom Salvation) má poriadny priestor a naplno si ho užíva a využíva. Miestami je ale trikov každopádne priveľa, J.K. Simmons o ničom, Jason Clarke nemal byť nikdy do ničoho s názvom Terminátor obsadený a scenár je fakt bieda.(14.11.2016)

Uráželo mě to rozhodně méně než Terminator Salvation. Vidět a zapomenout.(10.10.2015)

Hra s "terminátořím" fikčním světem, jeho zachováváním, přepisováním i rozšiřováním, mi poprvé od druhého dílu přišla fakt zábavná a inspirativní - a daří se to zejména díky pomocníkovi T-800, který jediný o nic definitivního neusiluje, nijak se nemění a je stejný sympaťák jako ve dvojce, čímž vytváří v celém tom narativním bláznění stabilní bod. Film, v jehož uspořádání by narace, syžetová struktura i významový řád tak moc ustupovaly blbnutí se světem a variacemi očekávaných vzorců jeho fungování, jsem neviděl snad od 2012.(9.7.2015)

• arachneuss

Bezpáteřní rape odkazu Jamese Camerona.(10.7.2015)

• Jai Courtney

• - Aby Jason Clarke lepšie zvládol svoju rolu J. Connora, čítal pasáže od Shakespeara a sledoval aj rečnícke vystupovanie S. Jobsa. (MikaelSVK)

• - James Cameron před začátkem produkce Arnoldu Schwarzeneggerovi poradil, aby svou účast nepotvrdil, nebude-li se děj soustředit na jeho postavu. Podle Camerona totiž pořád ještě existuje celá řada příběhů o T-800, které za vyprávění stojí. (max1234)

• - Hudbu k filmu měl původně na starost Christophe Beck. Během natáčení jej však nahradil Lorne Balfe. (radik92)