Tá tretia hviezda je len za Arnieho :-/ Inak je to pre mňa ťažké sklamanie... v trojke som so zaťatými zubami prehryzla Nicka Stahla, ktorý absolútne ničím nepripomínal to, čo malo vyrásť z Edwarda Furlonga... vo štvorke som mala tiež problém s inak obľúbeným Christianom Balom, ale toto... toto už je len vykonštruovaný bordel, ktorý nemienim tolerovať. A keďže som žena, tak ani z nejakej Emilie Clarke kocky nekakám. Priznávam, že som čakala, že zaúraduje nostalgia alebo aspoň môj zmysel pre humor, ale proste to nefungovalo a zostávam skeptická. Čo už. Prvý a druhý Terminátor navždy ostanú v mojom srdci, trojku znesiem ako guilty pleasure a bude mi to musieť stačiť.(14.10.2015)

Prvních patnáct minut jsem si v duchu přál: Jamesi, vrať se!! Pak to ale začalo příjemně gradovat a podle všeho kvalitativně přeskočilo i dva přívěsky v podobě stále docela slušné trojky a mdlé postapokalyptické čtyřky, kde navíc ikonická postava T-800 chyběla. Tentokrát sledujeme prequel a současně remake a kdo ví, co ještě, místy se v té až ostudné překombinovanosti ztrácíme (ten je hodný, v jiném časovém období zase nikoliv), ale právě díky Arnoldovi (a několika přidaným hodnotám) je to vlastně solidní jízda. Vlasatý, obarvený, starý, ale ne zastaralý, s úžasným americkým úsměvem. Tvůrci na nás mnohokrát nostalgicky pomrknou, se starými dobrými scénami se vypořádali slušně, kombinují, až překombinovávají, vracíme se zpět a přepisujeme vše, co jsme znali. Hlavním pojítkem je tedy svým způsobem nostalgie, protože se tu skládají doslovné pocty prvním dvěma dílům. Obával jsem se (po úvodní sekvenci), že nás tvůrci ubijí světelnou akcí á la Hvězdné války, naštěstí přijde i řízná akce, ač místy mechanická, pásová a stereotypní. Chybí ryzí násilí, chybí něco provokativního, víc šťávy, dokonce ani zadek Emilie Clarke neuvidíme. Zatímco Cameronovy kousky, ke kterým se Genisys tak upíná, byly revolučními akčními sci-fi nářezy, pátý díl série je popcornovou letní zábavou. Když před téměř pětadvaceti lety stroj Roberta Patricka z tekutého kovu odněkud vyskočil, divákovi zatrnulo. Když propíchl hlavu pěstounovi Johna Connora s krabicí mléka v ruce, zamrazilo ho. Tady nemrazí. Arnold je slušný, Jason Clarke a nevyužitý J.K. Simmons taky, naopak spojení Jai Courtney a charisma je kapitolou, kterou bych raději obešel. Buďme upřímní, výsledku by asi víc slušely tři hvězdy, ale i s ohledem, že jsem vlastně čekal větší průšvih (se jménem béčkaře Patricka Lussiera u scénáře by to nebylo překvapení), ty čtyři hvězdy vlastně rád dám.(9.7.2015)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,783 // Otvárací Víkend v USA: $27,018,486 //(14.10.2015)

Při sledování T1 a T2 jsem byl po celou dobu filmu přikován do svého starého, leč stále pohodlného křesla a s napětím jsem hltal každou minutu těchto kultovních počinů. Terminátor 3 mě spíše pobavil, naservíroval mi dobře natočenou akci a vrátil mi Arnolda do ikonické role, za což jsem byl tehdy nesmírně vděčný. Čtyřku jsem pro jistotu nesledoval a znám tak pouze některé dílčí scény. A Terminátor Genisys? Napětí se nedostavilo, k zábavě došlo pouze ve scénách, které připomínaly staré díly a na to, že se jedná de facto o trhák Arnolda Schwarzeneggera, mi přišlo, že tam byl poněkud málo. Řemeslně je však snímek dobře ztvárněný, některé scény jsou úchvatné, ale necítím z nich potenciál, aby se staly pamětihodnými. Nemůžu se při hodnocení ubránit jistému rozčarování, ale také sentimentu, neboť když zazní ona úderná znělka a Arnie zahláškuje nějakou svoji typickou formulku, vracím se do dětských let. Z úcty k němu tedy dávám 4*, jinak bych volil střední cestu.(17.9.2015)

Vsadím tisíc bucků, že Arnie i na svém pohřbu skrz nahrávací recordér zařve I Be Back. Starší díly už si nepamatuji, takže nemohu příliš srovnávat, ale určitě Genisys nedělá ostudu. Plusem je slušná akce, slušný temný vizuál, solidní tempo, pár fajn hlášek a nejlepšími scénami je rozhodně Autobus s vrtulníky. Mínusem je zbytečná překombinovanost děje, kde se ztrácí režisér společně s divákem, cestování v čase tam a zpátky, terminátorů více než lidí v kauflandu a v tomhle ohledu je to opravdu šílený chaos a zmatek. PG13 vůbec nevadilo, chytrý člověk dávno ví, že z robota krev neteče a tudiž by nebylo ani náležitě využito. Potěšila korejská herecká hvězda Byung-hun Lee. 75%(10.7.2015)