Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Zabiak

Arnold je skvělý a je jen škoda, že nedostal víc prostoru, začátek je čekání na Arnolda, a zbytek filmu také. On jediný drží film po hromadě. Jinak překombinovaný, nesympatičtí "hlavní hrdinové". Bez Arnolda by to byly 1-2 hvězda. Je to opravdu škoda. ()

L.O.T.R

Nakoniec je to lepšie než som čakal. Aj napriek negatívnemu hodnoteniu je tento terminátor dobrý. Síce som sa musel trochu snažiť aby som sa zorientoval v časovom príbehu keďže sa tam behá z jedného deja do druhého. Herecké obsadenie celkom vyšlo len škoda že Arnold tam nemal toľko priestoru ako by si možno zaslúžil. Možno keby ten dej nebol podaný tak zložito by som si to viac užil ale inak to bola celkom dobrá priemerná akčná jazda kde už nemôžeme čakať kvalít aké mali prvý a druhý diel. Za mňa slušných 70%. ()

Drslw

Celkom zaujímavé intelektuálne cvičenie na témy: a) cestovania v čase a časových línií, b) čo všetko vydrží akože titanová kostra a akože magnetický prach, c) koľko môže mať jeden nápad pokračovaní a koľko desaťročí sa dá dojiť. Bohužiaľ, chýba tomu apokalyptická, znepokojivá atmosféra prvých dvoch dielov - a obávam sa, že s týmto matrošom sa už nikdy nevráti. Čo však nemusí byť škoda, máme predsa nové filmy a nové nápady! ()

ferdomravec

Velmi slusne ... necakal som ze piate pokracovanie moze byt na takej urovni. Podla môjho je to 3 najlepsi film serie tesne pred vzburov vibrátorov :) ()

pornohavo

Nebyť zlého obsadenia by som rád ešte jednu hviezdu za efekty a scenár pridal. Nijak mi tam tí "herci" nepasovali... Pokazili celkový dojem z inak dobrého pokračovania Terminátora. Ale veď budúcnosť sa dá zmeniť. ()

deckard242 odpad!

Jako die-hard fanoušek prvních dvou dílů (kde T2 bude mezi mými TOP10) nemůžu hodnotit jinak než jako odpad! a jít se vyzvracet, jen je mi trochu smutno po přečtení mnoha pětihvezdičkových hodnocení od lidí, kteří budou asi tpodobně starý jako já a hlásí se taky k tvrdýmu jádru... Ne že bych si to nějak moc bral, protože nikoho z nich neznám a Terminatoří filmy jsou v zásadě komerce oslovující obrovský spektrum lidí, nicméně i tak mne to překvapilo, protože bych takovému filmu přál věčné zatracení někam hkluboko pod 50%. Nicméně když někdo před každým filmem smotne brko a pak se dívá na monitoru u počítače, tak je jasný že mu ke štěstí postačí tupý CGI a recyklovaný hlášky. Svět se tak hrozně změnil, ach jo.... Na druhou stranu je skvělý, že na Edwarda Furlonga, Lindu Hamilton, Biehna a Patricka můžeme pořád v dobrém vzpomínat jako na dětské sny. ()

kajicek27

A Terminátor zklamal. Trošičku vtipu, ale to je tak všechno. Když jsem na to koukala říkala jsem si, že udělali remake z jedničky. Ani té akce tam nebylo moc. Jak už to tak bývá tak, když se na něco hodně těšíte tak vás to zklame. To přesně se stalo mě. ()

doom.cz

solidní průměr. hra na coby kdyby mě docela bavila, ale... kyselo bylo moc kyselý, bramborák bramborový a efekty efektové... tvářilo se to hodně nízkorozpočtově. herci taky nic moc, až na Arnolda, ten se povedl :) ()

tXtX

Nenormálny guláš. Prečo to muselo byť tak komplikované ? Prvé tri filmy mám vcelku napozerané, no aj napriek tomu som sa tu strácal. Efekty boli pekné ale to je asi všetko. Neviem prečo to vlastne hodnotím tak ako to hodnotím. Zrejme z nostalgie a kvôli Arnoldovi. Jason Clarke bol nesympatický, na rolu Johna sa teda vôbec nehodil. Rolu J.K. Simmonsa som tiež absolútne nepochopil. Hudba o ničom, až v záverečných titulkách človek konečne počul legendárny motív. Celkovo mám z toho dosť rozpačité pocity, aj keď musím povedať, že som sa počas sledovania nenudil. Stačilo mi to ale vidieť raz, ako aj Salvation. Šestka mi je ukradnutá. Tak ako aj v tomto prípade, si počkám na premiéru HBO. 50% ()

io.

Taková sci-fi komedie po americku. Arnold mně docela bavil, hlavně když šrotoval svého mladšího dvojníka. Trochu tvůrci nedomysleli, že borci si do time mašiny nemohli vzít ani trenýrky, natož pak něco železnýho..., ale jinak si roboti normálně z budoucnosti přicestovali kam chtěli. Jen tomu poslednímu T1000 to nevyšlo, protože byl kovový, no, co na to říct? - to překousne asi jen americký mozek. Jinak to je docela pěkná akční termi-komedie. Děj to určitě má, když před tím nebudete moc hulit, určitě se zorientujete a do odpadu to má hodně daleko. Pokud někdo neviděl odpad, ať se podívá na "M is for Mad Cow" a zkusí to srovnat ;-) ()

Maza2222

Komentář z postavy.cz Fakt nechápu, co proti tomu lidé na csfd mají. Tento díl byl opravdu dobrý. I když se mi na něj koukat nechtělo, tak jsem nakonec to musel udělat. Ani jednou jsem se nenudil. Byl rozhodně lepší než trojka. SPOILER Akorát mě štvalo, jak rychle zlikvidovali T-800 a T-1000 - s jedním s mořej celou jedničku, s druhým celou dvojku a najednou je za deset minut po nich, i když jsou tam oba naráz ()

DarthArt

BACHA, NĚJAKÝ TEN SPOILER! ----- Kamarádi mi říkali, že "nový" Terminátor nestojí za to, a ať se na něj ani nedívám. No, stalo se. Ne, že by film neodsýpal, kouká se na něj docela pěkně a jako odpočinková střílečka celkem funguje, ale co je to platný, když téma cestování v čase je vyčpělý jako měsíc otevřená lahvička toluenu, scénáristi nevědí kudy kam a tak přibývá desátá, dvacátá, padesátá varianta budoucnosti, takže v tom má divák totální guláš a nepomůže ani neustálý vysvětlování zestárlýho T-800, což je vlastně jediná charismatická postava celýho snímku. Zbytek postav naprosto nulový a v případě Johna Connora skoro urážka legendární postavy - příště by scénáristi už snad jen mohli vzít pana profesora z Vyššího prinicipu a udělat z něj reinkarnaci Reinharda Heydricha. Zkrátka kde není potenciál, tam ani SkyNet nebere a je už úplně jedno, jestli vznikne dalších pět, deset nebo patnáct filmů o terminátorech, protože každý soudný fanda téhle série to zabalil maximálně po trojce! ()

StarFsh

Hrôza. Nie som síce bohvie akým milovníkom série filmov o Terminátorovi, ale tento diel je totálnym zničením sveta, ktorý predchádzajúce filmy vybudovali. PG rating sa zmenšil úplne na minimum, paradox cestovania časom, ktorý dokázali zvládnuť už v Back to The Future tu dostáva poriadne nafrak, akcia je nudná, napätie nulové, rovnako, ako herecké výkony. Zbytočnosť, ktorá by nefungovala ani ako pilotný film k nejakému blbému seriálu. ()

Wladow

Osobně jsem byl oproti Salvation dost potěšen. Mohli trochu lépe vysvětlit proč, kdo poslal koho do minulosti. Celkově však děj odpovídá povaze všech příběhů o terminátorovi, která si přijemně hraje s tím "co se stane, když zkoušíš změnit minulost". ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka