Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

SilGhost

Jediné, co se povedlo kolektivu, který se podílel na vzniku tohoto filmu, tak je to, že dle mého názoru definitivně uzavřeli neslavně celou tuto sérii. Nevím, kdo schválit tento projekt, ale nemohl to být fanoušek série Terminátor, ale asi jen někdo, kdo v tom viděl snadné peníze vydolované z pouhé recyklace tématu. Ve snaze vytvořit nějaký novodobý blockbuster pro náctileté bez znalosti dřívějších dílů se bohužel obrátil proti jeho tvůrcům, neboť mezi většinové publikum tohoto filmu budou patřit fanoušci Terminátora. A ti mají v dobré paměti druhý díl Terminátor 2: Den zůčtování, který si myslím patří mezi nejlepší z této série. Důležitým prvkem Terminátora vždy byla atmosféra v beznadějné budoucnosti. A stačí si vzpomenout na pár scének z budoucnosti prvního dílu, kde vidíme Kyla Reese, jak prochází základnou odboje, a ty pocity jsou opravdové, a to si přátelé uvědomme, že je tomu již 25 let, co to natočili. A oni nejsou po 25-ti letech schopni docílit s mnohem lepšími prostředky alespoň něčeho podobného. Málem jsem si na začátku filmu myslel, že si do něj odskočil na chvilku Batman. Z hlediska obsazení herců ve filmu musím říci, že nejlepší je Arnold a pak už nikdo. Vždyť co říci na tendenční obsazení rolí hlavních hrdinů, když dva z kladných hrdinů jsou vyloženě herci, kteří jsou od pohledu padouši? Nevěříte, tak se podívejte na představitele role Kyla Reese - Jai Courtney, který naprosto skvěle ztvárnil nájemného žoldáka ve filmu Jack Reacher: Poslední výstřel. A tady má hrát někoho, do koho se má zamilovat Sarah Connorová? Takhle romantika nefunguje… A to už nemluvím ani o představiteli Johna Connora u kterého jsem už jen, jak jsem ho uviděl zde poprvé, tak jsem věděl, že něco bude špatně. A nechci se ani vyjadřovat k obsazení Sarah Connorové, která nominaci získala asi z předchozí role ve Hry o trůny – tzn. jako známá tvář. Je evidentní, že neustálé pře obsazování rolí v kultovní sérii může přispět i k jejímu pohřbení. Takže, co s tím. Spoiler – na konci filmu je odkaz na to, že SkyNet asi nebude tak úplně zničen, nedokážu si však představit úspěch možného pokračování, který by na tento díl navazoval. Arnolde, je mi to líto, ale zůstal jsi sám "Hasta la vista, baby". ()

vlcekmirek

Po pravdě řečeno, na začátku filmu jsem čekal, že to bude mnohem horší. Už jen proto, že se film vpodstatě odvolává na prvního a druhého Terminátora, kteří byli nesrovnatelně lepší. Nad čím jsem nejvíce dumal bylo to, proč si autoři aspoň nepustí původní (30 let staré) filmy, když už chtějí navazovat na původní děj. Proč, když tam mají vystupovat postavy z původních filmů, nesnaží se aspoň najít herce, kteří by se těm původním třeba jen trochu podobali? Je jasné, že po 30 letech vypadají herci z jedničky trochu jinak, než tehdy (uznání a poklona Arnoldovi, to se musí nechat.), ale nemohli by se ti noví, hrající stejné postavy, nějakým způsobem aspoň stylizvat do originálu? Ale budiž. Po chvíli jsem to nějak překousnul a díval se dál a nelituju. Na originál to sice nemá, je tam docela dost nelogičností a dějových nesmyslů, ale co bychom čekali u amerického filmu, že? S logikou a fyzikálními zákony se tamní tvůrci nezatěžují. Člověk se s tím musí smířit, pak to jde. A tak jsem to dokoukal bez větší psychické újmy. Není to sice film, ke kterému se budu (narozdíl od jedničky a dvojky) vracet a koukat na něj znovu, ale úplně do šrotu bych to nedával. Pořád lepší, než některé marvelovky. ()

d-nao odpad!

Vratim sa v case do 84, kde sa uz zazrakom dostal T-800 (ten dobry) predtym a cudujme sa, je tu aj T-1000! Az odstranime jedneho T-800 (ten zly) a T-1000, presunieme sa casom do 2017, kde na nas caka okrem T-800 aj sam velky Johnny (teraz uz vlastne ako T-3000), akurat tu nikto logicky nevysvetlil, kedy bol splodeny-narodeny(?). Davam jednoznacny odpad! za napad vobec taketo cosi vytvorit. ()

vampvegetar

mohlo a malo byť kvalitnejšie, niekoľko dobrých nápadov v scénari a zo 2-3 fajn akčné scény (most, vzdušné naháňačky a trochu záver) sú ale nahradené do polovice filmu priam pátosovou nostalgiou a rebootom scén z prvých dielov a na akčák aj priveľmi ukecané dialógy. V tej novej časti pre zmenu vadí pričasté cestovanie a "oživovanie" verzií Terminátorov na oboch stranách a viac-menej prediktívny dej bez nejakých výnimočných inovácií ( snáď len mutácia Connora ). Kupodivu Arnold to drží skôr na úrovni ( decentne akciou i rečou ), no vážnosti filmu uberajú chaotické, nevhodne vtipné a nesúvislé konexie na dobu , kde sa ocitnú a všetko sa točí len okolo pár postáv. Práve to prepojenie na aktuálny svet miesto spomínacích a zbytočných repete scén mohlo byť prínosom( viď prvé 2 diely ), no niekedy film stráca svoj štýl a vážnosť. Záver ukončený podobnou bunkrovou formou ako 3.diel, no bez dôkladného a inak ladeného režisérskeho riadenia nečakám výrazný návrat k úvodným 2 až 3 filmom. Ale ak sa to urýchli (Arnold ešte ujde aj bez trikov herecky - no nevhodné "oslovenie "starec" teší a baví snáď len mladú Saru), tak možno napraviť klesajúcu tendenciu. ()

P3rcy

Ty dvě hvězdy jsou za Arnieho show. Zbytek filmu působí neuvěřitelně uměle, levně a lacině. Nejsem fanoušek Emilii Clarke a ani po tomto filmu jejím fanouškem nebudu, stejně jako nebudu fanoušek "Jaie Courtneyho", který by se hodil možná tak do dalšího dílu Žraločího tornáda. ()

Natt

Nechapem tunajsi hate. Ako na T1 a T2 sa to nechyta, ale je to podla mna o dost lepsie ako T3, T4 ci Dark Fate. Prijemne "guilty pleasure". ()

Koleno

Totální blbost, a samý debilní herci teda kromě Arnolda samozřejmě, a co ta mladá Sara Connorová strašná kráva a ten blbec Jason Clarke a Jai Courtney blbci ()

RADX1

Láká mě dát větší hodnocení, ale i menší. Z jedné strany to zas úplný propadák není, ale s původním terminátorem má jen společný jeden jeden "kvalitativní" jmenovatel: Arnie. A tak se skýtá otázka: "Není to málo Antone Pavloviči?". Emilia Clarke působí spíš jak puberťačka které uvěříte leda to, že se umí setsakramentsky dobře poprat s uhry (povšimněte si prosím toho malého u!). Vlastně ještě jedna kladná věc - některé hlášky nebyly fakt zlé - avšak bylo jich tolik, že fakt nevím kterou jsem si to měl vlastně zapamatovat... Nepatřím mezi puristy co říkají že další díl Terminátora nemá ani vycházet, ale nepatřím ani mezi vítače kdejaké slátaniny, či v tomto případě spíš přeplácaniny. Takže fakt z toho všeho prostě musí vylézt průměr. ()

Jimclark

Jsem toho názoru, že pokud se ve sci-fi musí cestovat časem (naprosto chápu, že někdy je to nutné, jinak bychom se neměli na co dívat), mělo by se to udělat jednou a dost. A už v té časové linii pěkně zůstat, tak, jak to bylo v prvních třech (vlastně čtyřech) dílech. Jinak z toho vznikne takový bordel, jako tady. Tenhle Terminátor je totiž skvělá akční jízda, ovšem, zase s poněkud prapodivnou premisou. Nejsem sice žádný teoretický fyzik, ale jsem si poměrně jistý, že reality se cestováním časem nijak nezmění, změní se pouze pro samotného cestovatele. Takže cestovat do minulosti, abych změnil budoucnost, je vlastně blbost, protože tou změnou okamžitě vznikne realita další, zcela nová. A v té původní, ze které dotyčný odcestuje, si tudíž žádné změny ani nevšimnou. To znamená, že to jediné, čeho Kyle Rees dosáhl tím, že do toho stroje vstoupil, je, že on sám přežil. V budoucnosti, ze které odcestoval, zůstali stejně všichni mrtví, takže k čemu jim to vlastně bylo, že ho do toho stroje strčili? Mám tudíž pocit, že kdyby věděli, to co teď vy, nejspíš by u toho generátoru kvantového pole byla daleko větší tlačenice všech těch dobrovolných "zachránců lidstva". 😉 Ale podívaná to byla pěkná, o tom žádná. 75%. (P.S. Osobně jsem přicestoval časem z roku 2015, abych si to v roce 2020 znovu připomněl.) ()

Elanornegra

Opäť zaujímavý počin, skvelý začiatok, v podstate sa to začalo kaziť, keď sa odhalil John. Odvtedy to na niečom strácalo. Ale pozerať sa to dalo. Záver taktiež veľmi slušný, len neviem proste na T1 a T2 atmosféru nemalo aj keď snažili všetci herci hlavne nevýrazný Kayle Reese. Aj Sara sa len snažila, ale jedine Arnie tu bol fakt dobrý, lepší ako v 3ke. Scenár bol veľmi dobrý a zase hudobná stránka, ktorá zdobila predošlé diely docela low. Problém je, že už to fak nepôsobí revolučne, novátorsky ale iba priemer v tom com kedysi táto značka nemala konkurenciu.....ale za to silne prepojenie na predošlé diely....75% ()

iggy_pop

Späť v čase by sa mali vrátiť aj scenáristi tohto paškvilu, ideálne do 90. rokov, aby videli, ako sa točili poriadne akčné filmy. Najhorší a najzbytočnejši Terminátor. ()

MrMorce

Jakožto velký fanoušek terminátora mě opravdu bolí dávat tomuto filmu dvě hvězdy, ještě když v něm hraje jeden z nejlepších herců všech dob. Ale prostě kromě Arnolda nevidím na filmu žádné pozitiva. V první řadě mě nehorázně vytáčí, jak si prostě režie řekla, že vymaže celý původní kánon a udělá nový příběh. Mnohem více bych ocenil, kdyby natočili pokračování Salvation, třeba rok 2029, kdy odboj poráží Skynet a držely se původní časové linie od třetího dílu. Po shlédnutí navíc dostáváte více otázek než odpovědí. Jason Clarke se mi do role Johna Connora fakt nehodí. Sarah Connorová i Kylo Reese jsou v tomto filmu naprosto nesympatičtí, absolutně to nejde porovnat s originálem. [SPOILERY] Hlavně ten Kylo, z odvážného, klidného a charismatického vojáka se stál jen hloupý, rozčílený a zbytečný kluk, který vlastně za celý film nic nedokázal. Navíc absurdní konec, kdy T-800 přežije a dokonce upgraduje na T-1000 jenom tím, že spadne do tekutého kovu. Absurdní film připomínající nějakou fanfikci. ()

Salsecnew

Návrat do úspěšných prvních dvou dílů, což působí pozitivně, jako comeback, ale i negativně, jako recyklace. Inovace zápletky je zajímavá a nečekaná. Bohu žel hlavní pár je charakterově úplně odlišný od svého vztahu v jedničce. A jejich syn, to je úplně šok, to jistě nikdo nečekal. Je zde mnoho otazníků, které slibovaly být zodpovězeny v šestce, nicméně šestka se vydává zcela jinou cestou, takže mnoho otázek zůstává otevřených. ()

stringers

2 hvězdy za Arnýho, jinak jsem to dokoukal v křečích a ta úleva co se dostavila s koncem byla asi jako když držíte 4 hodiny řídký sraní a pak booom! ()

andy60

Arnie je zpátky, i když tentokrát je z něj Děda. Nemůžu si pomoct, ale do téhle série prostě patří (narozdíl od komedií ala Junior). Dějově jsme zpátky v roce 1984, objeví se dokonce jednotlivé sekvence z jedničky, ale výsledek se jejím kvalitám ani nepřibližuje. ()

Milan2511

Není to úplně dokonalý díl téhle série ale je to novodobé pojetí prvního dílu ze začátku během zbytku to je předělané pojetí toho konce prvního dílu bohužel to úplně stoprocentně nefunguje hlavně to že největší zaporák je svým způsobem i klaďas. Hlavně to tak zachraňují herecké výkony Arnolda Schwarzeneggera a Emily Clarke. Není to úžasný díl ale dá se na něj furt ještě koukat . ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka