Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Van_Stajpen

Už je toho dost. Další pokračování a úplně zbytečné... Výběr herců naprosto otřesný... 3 hvězdy pouze za Emily a efekty, jinak film bohužel o ničem... ()

padav94

No ja si myslím že to bolo o ničom, nechápal som tomu o čo tu ide, tota Sára sa zmenila povahovo, bola tu inač ako v jednotke, nechápem tomu, aj viac veci tu bolo čo ako keby nedávali zmysel, no nič no ďalšie časti už ma neláka pozerať. Jednička bola super, 3 a 4ka neboli také dobre ale ešte celkom znesiteľne a 2ka a toto boli o ničom si myslím. ()

Denzen

V tomto filme nie je ani jediná scéna, ktorá by trochu dávala zmysel, zaujala a už vôbec nie, aby ste si ju týždeň po zhliadnutí pamätali. Áno, je to drahé a hlučné, bavilo ma to, no v porovnaní s takou dvojkou by si toto zaslúžilo asi tak odpad. Ale za toho srandovného Arnieho to prestrelím až na 50% ()

Ehrmantraut

Mám respekt když někdo dodržuje pravidla a ctí zavedenou značku ! A že tahle značka má stále potenciál Genisys podle mě naplnil. Zpracování zůstalo na úrovni, příběh byl uvěřitelný, prostě to zase vyšlo. Kdo má rád tuhle ságu, nebude zklamaný ()

hujerita

Ale jo, celkom znesiteľné. Najviac ma pobavil Arnold a jeho úsmev od ucha k uchu :-D To už bolo iné umenie herecké, teda od terminátora. Z tejto látky neviem čo by sa dalo už viac vytiahnuť, leda ak by tých terminátorov hrali Sly, Arnold a Chuck nesmrteľný :-) ()

LiSaiFun

Není to zas tak špatný. Hlavně nechápu, jak to, že se tady všichni rozčilují nad recyklováním minulých dílů, když nad milionkrát horší recyklací v "Síla se probouzí" slintali. Jen mě dostalo, jak se elektronický T-800 na konci upgraduje na tekutého. Asi zkusím podle stejného principu upgradovat koště na vysavač. ()

energo

Důstojné pokračování legendární série. Faktem, ale zůstává, že v mnoha ohledech táhne za kratších konec ve srovnání s podceňovanou trojkou, nebo čtvrtým pokračováním. Hlavně v hercích, kteří nebyli nic moc, co se o předešlých částech nedalo říct. Herečka v roli Sarah Connor, nebyla ani přitažlivá, ani zajímavá. Rakušan však na svůj věk předvedl nadstandart . A některé souboje se záporákem byly skutečně drsné. Děj je tak překombinovaný, že se v něm až ztrácíte, časté cestování v čase. Mnohé scény jsou až přitažené za vlasy. Např. honička na vrtulnících a seskok rakušána to už bylo příliš. Záporák zase nezvládá situaci a nevytváří ani zdaleka takové napětí jako terminátory z jiných částí. Až ke konci to nabírá na obrátkách... ()

lukas.pukas.

Totalní sklamání , až na prvních 20min ktere sály za vstupné do kina.A já se ptám proč ? a ještě říct že to navazuje na druhý díl .No t2 je proste dokonalost a po každém shlédnutí to pořád do sebe více a více zapadá a asi to mělo skončit tak jak to skončilo v nezkrácené verzi t2 kde Conorova sedí na dětském hřišti jako babička Johna , protože co předvádí tenhle díl je klasická ukazka toho , jak se dnesk točí dráhé braky pro nenaročné diváky ,prostě vedí že na to pujdou do kina ,přece je to terminátor a hraje tam Arnold . No k samotnému filmu , jak už jsem psal prvních 20min je pěkných a má atmosvéru , ale pak asi došli peníze nebo nápady , ale i já bych vymyslel lepší děj. Dostala mě tam hláška ktera zabila celej film a to když se všichni potkaly na parkovišti v nemocnici a John chtěl zabit svou matku a ona mu řekla , když mě zabiješ tak zemřeš i ty , a odpověd byla, si myslím že to je jedno jsme jedna velka anomalie , no proste konec , pak to zabila scéna s helikopterou , do toho nějaká snaha dat Arnymu city , Proč ? Opravdu pro total fanoušky teto serie nedoporučuju shlédnout tento kousek . ()

Werne11 odpad!

Prečo sa nedržali pôvodnej linie aby to nejak nadvezovalo na predošlí diel ale robia novu sieru tak jasne že to bude bieda dobre je len to že konečne ukázali stroj času a začiatok nadvezuje presne na jednotku ale potom to ide dole vodou. ()

Duffman 97

Vůbec nechápu ty negativní komentáře.Je snad jasný že to co dokázal terminátor v 80 a na začátku 90 let už prostě nikdo neudělá i kdyby se do toho pustil samotný Cameron.Proto je čas se od toho odprostit a brát nový díly takové jaké jsou.A mně tento díl bavil.S hlavní trojicí nemám problém ( nová Sára je fakt kočka), bavil i nový začátek " jedničky" a samotný záporák byl taky hajzl.S čím mám ale problém je novej John Connor.Christian Bale se na tu roli hodil mnohem více než tenhle podivín.Příjemné překvapení ale byl zvrat v podobě Johnova přestupu na stranu Skynetu.To by bylo tak vše .70%.PS:Arnieho úsměv stojí za to. ()

bjindy

Tak Arnie akožto muž z ocele (a nemyslím tým supermana) sa nám vrátil. Čo na to povedať? Zostarnutý terminátor sa občas snaží byť vtipný, hoci to znie trochu kŕčovito a i keď sa film vizuálom, či atmosférou občas snažil napodobniť prvé dva diely, ako celok to nefunguje. Jason Clarke akožto John Connor mi tam vôbec nesedel (Christian Bale bol v Salvation lepší), príbeh sa plácal v alternatívnej histórii, ktorej chýbali kľúčové visvetlenia. Je to skrátka obyčajný akčný film, v ktorom sa síce mláti viacero terminátorov, no chýba v ňom to hlavné... "terminátorovská" atmosféra. ()

Caesarion

Až do scény kdy pošle Connor Tátu zpět v čase výborný. Od té doby jsem se celý film škrábal na hlavě a snažil se přijít na to, co má TOHLE jako znamenat. Nejen že je to hrůza jako taková, ale ještě to hyzdí kult na kterém to stojí nelogikou a vymysli z prstu vycucanych asi během natáčení nebo za pochodu či co. Nota bene se jim touhle demenci vtira ještě do jejich filmu. Herce nemůžete brát vážně když jim z držky padaj jen samé hovna a celé vyznění filmu není jiné, zvlášť když se zabrání soudnému dnu a z Arnolda se stane Táta pak Děda a pak se upgradeuje. PRŮSER roku jak vysitej. ()

PRASÁK

V sobotu 25. července 2015 večer jsme se autem vydali do Cinema City Zličín, abychom shlédli tenhle dlouho očekávanej sci-fi snímek ve 3D. A nikdo z nás nelitoval. Je nutný se při sledování tohodle filmu koncentrovat, protože v jeho průběhu se pohybujeme v letech 1984, 1997, 2007, 2014, 2017 a 2029. John Connor je zde jako dospělej a taky jako dítě, jeho souputník Kyle Reese rovněž, Terminator (Arnold Schwarzenegger) se zde vobjeví hned třikrát a celej film působí jako reálná apokalyptická vize budoucnosti, a zvláště ve 3D!!! Pochopíte, že „Genisys” v názvu filmu je vlastně Skynet. A vůbec, celej tenhle velkofilm se budete epesně bavit. Alespoň my jsme si ho dostatečně užili!!! ()

Majo.evans

Začiatok bol dobrý,mohli túto sériu konečne ukončiť.Ale čo tu robia s tým časom,fakt hrozné a zbytočné.Takto to môžu točiť donekonečna. ()

Camfour

Jak příznáčné, že odpověď na každou příběhově složitější otázku má Arnie zablokovanou. Záchrany na poslední chvíli a reference na předchozí filmy tvoří přibližně 121 minut filmu, a to je opravdu málo. Hvězdička navíc za Arnieho. ()

Daniel..7824

SHIT, jediné dobré díly byli první 2, zbytek SHIT spolu s tímhle. Tento díl byl vrchol sraček, nemůžu uvěřit kam tato série klesla. ()

Chuckymaster

Po tom co jsem viděl Salvation jsem tomuto pokračování nedával moc velké naděje. Ale film mě mile překvapil. Víc než mile, byl fantastycký! Opravdu se mi líbil a vzhledem k tomu že už je to pátý díl, tak to bylo super. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Budoucnost není daná. Existuje jen takový osud, který si připravíme. Musíš být silnější, než si dokážeš představit. Musíš přežít, abych já mohl existovat." Děda Schwarzenegger je starý, ale ne do šrotu. Cestování časem do roku 1984, kde je všechno jinak. Sára Connorová je drsňačka, kterou vychoval Terminator. Matka draků tady vybudovala silné pouto mezi strojem a člověk. Díky tomu je tady Arnii lidštější. Akce je tady požehnaně. Schwarzenegger sám proti sobě. Respektive ten, který vychoval Sáru proti tomu z prvního dílu. Žasl jsem nad tím, jak věrohodně to vypadalo. Pak tu máme korejský model T-1000, který je taky bez chyb. CGI a vizuál je celkově bez chyb. Jai Courtney mi zde vůbec neseděl. Také mi vadilo, že John Connor je záporák. To do do příběhu, který roky známe nepatří. - 80%. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka