Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

Yweet

Dávám tři hvězdičky ale spíš ze soucitu, protože jsem celou dobu čekala že z klasicky skvělé sestavy Pegg-Frost-Wright vzejde to, co je osvědčené a výborné, ale bohužel nedočkala jsem se...Frost zachraňuje celý film, Pegg hraje neuvěřitelně otravnou a ubohou postavu, která stahuje celý film do jakéhosi dramatu...Jinak oceňuje skvělé obsazení ve vedlejších rolích - Freeman a Pike ()

elanista1

Bolo pre mna celkom prekvapenim ako sa vyvinula scena na zachodoch, kedze som nevedel co idem pozerat. Ma to smrnc asi do dvoch tretin, kde som sa smial takmer nonstop /trikrat som sa dokonca zasmial hlasito, teda inak ako rychlym vyfukovanim vzduchu z nosa :D/, ku koncu to zretelne straca tempo v akcii a vtipov je coraz menej, uplny zaver ma uz vobec nebavil. ()

dudo24

Tento film som si zapol v nevedomosti, že sa jedná o ďalšiu spoluprácu Edgara Wrighta a Simona Pegga. A som rad, že sa tak stalo pretože som bol veľmi prekvapený keď ako v predošlých filmoch prišiel klasický dejový zvrat. Oveľa viac som si ho užil. Keď to prišlo tak s rozpaženými rukami a smiechom som si hovoril „What the fu*k“. Jedinečný dejový vývoj a jedinečné herecké kombo Pegga a Frosta. Ďalší vydarený kúsok do tejto série. ()

Blazis34

Edgar Wright se snažil diváky pobavit a vzal si k ruce herecké eso Simona Pegga, který napsal i scénář a byl tím hlavním, který měl obecenstvo bavit. To jestli se mu to podařilo, musí soudit každý podle sebe. Za mě ne, nepodařilo. Příliš laciný humor a až moc dávky sci-fi, které jako třeba u Apokalypsy v Hollywoodu mi dojem z filmu kazilo než tomu pomáhalo. Herecké seskupení nebylo na špatné úrovni, ale myslím že jejich potencionál je vyšší. Dávám 35% - dvě hvězdy. ()

stolista

A jak já se těšil na tenhle film.Tyhle dva maníky (Frost+Pegg) můžu.Už jenom proto,že tam hráli dávám 1.*. Ale tenhle film byl pro mě zklamání. Vše se točí kolem chlastu a prostě být free.. Choreografie soubojů mi místy přijde hodně strojená, jinak efekty super a za to dávám 2.*Ale víc mi tenhle filmek opravdu nedal. ()

dannyfe

Tak tenhle film mne nenadchnul, ženská co má místo rukou nohy , to už je jako nějaký béčkový film ,když tvurcům dochází nápady. ()

krumlajs

Wright+Pegg+Frost = Epický zakončení nejlepší komediální trilogie současnosti. Kvalita filmů se postupně stupňovala od parádní zombíky po nejvtipnější invazi emzáků co jsem viděl. Doufám , že tato trojka neřekla ještě poslední slovo, protože by to byla škoda ()

Crybaby

Keď som videl, že film je od tvorcov Shaun of the Dead, myslel som si že to bude aspoň na podobnej úrovni, no nebolo. Nudnejší rozbeh filmu som nezažil a prvú polhodinu som dostával pravidelne mikrospánky. Celkovo jediná postava ktorá ma ozaj zaujala bol Andy, pretože len u neho sa postava vyvíjala. Zaujímavý bol aj koniec, scéna v bare World's End a jej podzemí. Príbeh a atmosféra spojená so zábavou gradovala naozaj až ku koncu a preto je tento film viac menej priemerný. ()

CrazymanM

Mám rád filmy tria Wright/Pegg/Frost,takže to podvědomě nadhodnocuji,byla to vtipná,sci-fi komedie,možná už ne tak skvělá jako předchozí snímky,přesto se mi líbila!! ()

waltosin

Ve všech dílech musí bojovat prakticky proti všem i když toto byl asi neslabší díl, tak je to furt dobrá jízda ze Simonem a Nickem, kteří určitě nezklamou i když příběh není tak perfektní jako ze zombíkama nebo policajtama. :) 60% ()

chrustie

Film kde hraje Pegg, je zárukou nefalšované nudy. Doba, kdy dostanu rozum a přestanu se dívat na ty jeho sračkovní výtvory, vejde do dějin mého mrzkého života. Nedělejte tu samou chybu. Wright se zase ukázal jako solidní voucher do filmového řitního otvoru. Já sem opravdu tak tak tak moc velký debil, že se nechám uchlácholit zdejším hodnocením a ty jeho zkurvené fekály si pustím :-( . Tohle je už vážně naposled. ()

Yivo

Asi nějak nerozumím tomuhle opileckému humoru. Mělo to sice pár vtipných pasáží ale celkově to nedosahuje kvalit předchozích filmů. ()

Vojtas12

Typicky britské, velmi zábavné a krutě podhodnocené. Průběžné střídání žánrů od pubertální komedie, road trip komedie, dramatu, sci-fi, akčního filmu až po filosofický (a opět velmi vtipný) závěr... a přitom bylo jediným cílem se opít. Geniální. ()

elpin

Já se u toho filmu královsky bavil. A troufám si říct že takhle překvapivý dějový zvrat, který nastal zhruba v půlce filmu, jsem ještě neviděl :-D ()

x_ander

Závěr Wrightovy Cornetto trilogie svým předchůdcům rozhodně nedělá ostudu. I World's End je neskutečně zábavná a nahláškovaná komedie na britský způsob. Jen Pegg možná hraje ještě většího vola než obvykle. Body film ale sbírá i za akční scény, které jsou natočeny tak dynamicky, že by je mohl závidět leckterý blockbuster. ()

Thovt

Kdyby chlapci místo do bombastický a zbytečný závěrečný scény investovali do pomocnýho scénáristy... ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)