Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

IPajule

Oproti prvním dvěma dílům, tohle bylo fakt super. Krásný příběh plný napětí a trochu toho adrenalinu. Will Smith a Tommy Lee Jones je perfektní dvojka. Konec úchvatně vymyšlen. ()

Hpatrik

Není to tolik zábavné jako dvojka a tváří se to o trochu vážneji. Will Smith hlásí ve velkém, Josh Brolin je opravdu příjemné osvěžení a záporák je taky v pohodě, film docela svižně odsýpá ale příběh není tolik zajímavý a to je možná ten kámen úrazu.Špatné to ale rozhodně není. ()

FanKalEl

Muži v čiernom po desiatich rokoch a k tomu v tej najlepšej forme ! Pri prvom zhliadnutí som bol filmom úplne unesený. Je to zábavné sci-fi s pár akčnými sekvenciami pre veľké publikum ale očarí aj fajnšmekrov. Toto je presný opak suchopárnosti. (90%) ()

Whitebeard

Naprosto geniálně hláškující Will Smith. Ty jeho držky co při tom dělá, s tim se člověk musí narodit :) Tommy Lee Jones s kamennym ksichtem, Josh Brolin s kamennym ksichtem (ta podoba s "K" je naprosto úžasná, fakt povedený). Michael Stuhlbarg mi naopak celý film připomínal Joaquin Phoenixe a opravdu jsem si myslel, že je to on. Ostatně se podívejte na pár jejich fotek, další zvláštní podobnost. Moc pěkná minirole Nicole Scherzinger, pánové si pochutnají, škoda že jen na pár minut :) Bavil jsem se. Asi jako kdysi u jedničky a tak po nemastný neslaný dvojce konečně zas povedený pokračování. 4* ()

tranquill

"To, že vidíte černocha řídit dobrý fáro, neznamená. že ho ukrad! No, jo, ukrad jsem ho. Ale ne proto, že jsem černej!" Myslím, že i třetí díl se povedl. Vtip a především skvělé digitální efekty mu nechybí. A o to v téhle akční sci-fi jde. ()

P. J. D.

Po ne příliš povede dvojce docela překvapivý obrat k lepšímu. U třetích dílů bývá obvykle kvalita o poznání horší, nicméně tenhle případ tomu neodpovídá. Naopak. Vtípky mísící současnost s minulostí a jejími neduhy. Scénář, který má zajímavou zápletku i rozuzlení. Režie a zpracování, jaké se jakoby táhne v "retro" duchu zpracování jedničky. Za mě osobně spokojenost. ()

josieaddms

Mám pro Muže v Černém slabost. Je to kombinace parodických, ironický, i zcela vážných prvků. Je to místy trochu nechutné, ale na takové příjemné hranici. Will Smith a Tommy Lee Jones jsou skvělý, a zde dost slušně přihrával i Josh Brolin. Pro mě tu byla i velmi zábavná Emma Thompson. Navíc to mělo i zajímavý scénář. Barry Sonnenfeld je dost dobrý režisér který není svázaný žádnými klasickými filmovými tendencemi, což dost často i ve svých filmech dokazuje. Navíc si tu a tam rýpnou do "citlivých" věcí, což mě neskutečně baví a hlavně je to naplněné skvělými vtipy a hláškami. Líbili se mi navíc i ty vážné prvky, filozofické nebo dvojvýznamné, metaforické. Zkrátka a dobře, je to pěkný film, je dobře že se v kině tu a tam, mezi novými filmy objeví kromě té hrůzy, i nějaký skutečný skvost. ()

IwoCZ

Podle zdejších komentářů jsem byl dost skeptický a do kina jsem se na to dostal víceméně náhodou. O to víc mě ale příjemně překvapilo, jak jsem se u tohoto kousku dobře bavil. Mělo to i slabší chvilky, ale celkově určitě němůžu říct, že by to nebylo tak průměrné, jaké zde převažuje hodnocení. Vtipy byly vtipné, akce tak akorát, sympatické herecké výkony, slušné 3D... prostě pokud na to člověk jde s rozumným očekáváním, tak podle mě nemůže být zklamán. ()

radeckator

Horší než jednička, lepší než dvojka, nic nečekanýho, spousta opravdu vtipných scén, 3-D úplně zbytečný anebo velmi málo využitý, výborný Josh Brolin + kýbl popcornu a velká kola = příjemný nedělní podvečer. ()

Listyx

Za mě milé překvapení. Čekal jsem bezduchou slátaninu typu MIB2 a dostal jsem poměrně hezkou nálož typu MIB. Těší mě, že se tvůrci nesnažili diváka prochechtat celým filmem za každou cenu a z „teletabíz“ humoru dvojky se přesunuli k jemným gagům. Chápu, že pro někoho to může být zklamání a těšili se, že uvidí blijící vesmírnou krávu, ale ta tam není a já jsem za to rád :) Milým překvapením je i Josh Brolin. Opravdu jsem se na mladého „K“ netěšil. Ba jsem si k němu vypěstoval odpor sotva jsem se o něm dozvěděl, ale zvládl to na jedničku s hvězdičkou a nedovedl bych si tam představit kohokoli jiného. Za mě tedy supr. Dal bych čtyři *, ale dám jich pět :) Ne za to, že bych se chlámal něco víc jak hoďku a půl a mlátil při tom hlavou do sedadla. Především za to, že jsem tou hlavou do sedadla mlátit ze zoufalství nemusel a někdo měl tolik soudnosti a vrátil se k tomu, co jsem měl na jedničce rád. ()

haWranka

Co se týče děje, tenhle film trochu kulhá (ale snaží se!). Ovšem hlášky všechno zachraňují, některý narážky prostě skvělý, já musím říct, že jsem se upřímně pobavila. Josh Brolin je kvalitní "nástupce/předchůdce" Tommy Lee Jonese a do role se opravdu hodí. A na dílo Andy Warhola se už nikdy nebudu koukat stějně jako dřív... ()

ER

Roztomilá zábava pokračuje,byť s ,pro mne, přemírou sentimentu.Ubylo akce,přibyl (spíše slovní) humor a protože stáří T.L.Jonese se již nedá "zamaskovat",tak se vymyslí zápletka s jeho mladší verzí. Občas to zafunguje skvěle,občas ne, ale zklamán by neměl být nikdo,kdo má tento typ filmu rád. Naštěstí výběr Joshe Brolina jako mladého agenta K byl skvělý a jeho kamenná tvář a úsečné"tak jdeme" ,má až parodující účinek,takže se v podstatě neubráníte úsměvu,což se neubránil v občasných momentech ani sám herec. ()

dodona

Nie je to vyslovene zlé, ale nie je to ono. Niečo tomu chýba. Josh Brolin je fakt super ako K za mlada, je tam pár vtipných momentov a dosť dobrá hudba, ale scénár je silno predvídateľný a má dosť hluchých miest. Napriek tomu nehaním ... len to mohlo byť aj lepšie. ()

tomikan

Jako transformers, no ne? Tahnouci se dej, casto mdly, nudny a zbytecny dialogy, film postavenej na skvelym, humornym a hrdinskym vykonu jednoho herce. Lehce je spojitost obou hitovek viditelna na sikovne vyuzity tematice prvniho letu na Mesic a predevsim na skvelym obrazovym dojmu. Zapusobi i pribeh s hodinkama. Nuda to sem tam je, to ano, ale do akvarka taky dovedu cucet aniz bych toho litoval. Will+hejbajici se obrazky+Griffin+OK.. me to staci ke spokojenosti. ()

PedroPo

Měl jsem z toho trochu strach, přece jen tyhle natahovaný série většinou po první díle za moc nestojí, ale MIB 3 obstáli snad ve všech bodech. Byl jsem překvapený, jak moc tvůrci přitlačili na city a klidně se přiznám, že finále mě dostalo. A vedle něj ještě dvě věci - scénka s Andy Warholem (můj oblíbenec z SNL Bill Hader), která myslím úplně odhalila ten bullshit, který je kolem některého jeho "umění" vytvářen. A pak ještě předpovídač budoucnosti Griff - něco tak vtipného a roztomilého už jsem na plátně dlouho neviděl. Čtyři hvězdy zaslouženě. ()

Franc1s

Bohužel,ale pro mě nejslabší díl. Kdyby nebylo Willa,jeho hlášek a Griffina,tak se nedokoukám do konce. Škoda...6/10 ()

Pathrose

Trojka se neuspěchala jako dvojka a je to znát. Vtip zde opět nechybí, ale tentokrát se zahraje i na trošku vážnější notu ke konci než v předchozích dílech a nemůžu říct, že by to bylo špatně. Právě naopak. Samozřejmě Tommy Lee Jones zde nedostane tolik prostoru, ale Josh Brolin ho zastoupí dokonale. Will snad nestárne a já se přiznám, že jsem se Mužů v černém 3 obával. Zbytečně. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=oMX1sc3eOTE Zostarli všetci a priam hnilobná recyklácia z neschopnosti 99% UnHollywoodu točiť nové veci, neobišla ani v minulosti extrémne a zaslúžene obdivovaných mužov v čiernom. Smiech sa vyčerpal s istotou v dvoch častiach, tretia neponúka absolútne nič, čo by v princípoch, náznakoch, faktoch nevideli predtým, všetko však akosi nahlodané zubom času. Nútenosť na každom kroku, strata schopnosti prekvapiť, zaslúžene pobaviť, pohrať sa s divákom. Neklamem sám seba, ale mrvenie na stoličke a odpútanie od deja aj maličkosťami v externom prostredí (a to nielen nahými ženami) nastávalo nebezpečne často. Svetlé momenty ako svetlá Alicinho NY to má, vymenovať je ich zložité...Ja si len spomeniem, predtým než použijú neutralizér, že pre mňa najlepšie definoval film americký kozmonaut: „Videl si to?“„Budem sa tváriť, že som nič nevidel“. (videné 07.09.2012,BDrip) ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den