Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

Flego

Hoci si Muži v čiernom udržujú ľahko nadštandardnú kvalitu, predsa len trojka neponúka nič nového. Určite je lepšia ako dvojka, ale k najlepšej jednotke sa nepribližuje. Ťaží predovšetkým z dobrých dialógov a zopár skvelých nápadov, inak ide o scenáristickú zmätenosť. Určite si to treba pozrieť, film neurazí a vcelku sa naň dobre díva. ()

MontyBrogan

Michael Stuhlbarg sa tu predstavil ako nový Robin Williams, no každý skloňuje len Brolina. Zistenie a využitie toho, že pripomína mladého Tommy Lee Jonesa je určite na pochvalu, ale mňa bavil viac prvý menovaný. Inak chápem, prečo je trojka MiB zase v červených číslach. Humoru tu nie je viac, zápletka je však najpremyslenejšia zo všetkých častí. Vlastne prvýkrát nie je taká jednoduchá, že by sme hovorili len o komédii s príšerkami, ale o sci-fi asi na úrovni X-Menov. A ja si nie som istý, či je to tak správne. Boli by sme radi, keby sa to isté stalo s pokračovaním Ghostbusters, či inej oddychovej klasiky? Pochybujem. Slabšie 4*. ()

rikitiki

Zábavné a svižné vyprávění. Na jednoduchou hlavní kostru příběhu se nabalují scény, které mají hlavně pobavit. Zejména odkazy a vtípky na události pozdních 60. let udržují film v zábavném duchu. Rozhodně lepší než dvojka. ()

honajz

Vtipné, milé, chytré, inteligentní, s dostatečnou akcí, nadhledem, pár politicky nekorektními hláškami a s několika zajímavými doteky ohledně americké historie. ()

Roman.Ticka

Směle se můžu podepsat pod Cervenakem (už podruhé☺), i když zjišťuji, že jsem asi ani neviděla předchozí díly, určitě ne celé. Takže se mému nenadšení sama nemůžu divit. Tohle je parketa, která mi nesedí a patrně nikdy nebude. Dokonce zpětně zjišťuju po přečtení hereckého obsazení, že jsem většinu z těch "hvězd" ani nezaznamenala, což je s nadsázkou řečeno alarmující a svědčí to o jediném. A to už o překombinovaném raketovém ději raději pomlčím. Nicméně Will Smith válí pořád spolehlivě na plné gule! ()

anais

Josh Brolin je v imitaci Tommy Lee Jonese perfektní a kouzlo 60.let je samo o sobě tak silným motivem, že to skoro stačí. Jenže to by musel scénář dávat smysl. Jak je možné, že je Agent J jediný, kdo si pamatuje předchozí realitu? Co se tedy stalo agentu K, že je v budoucnu tak zatrpklý? Proč K nechodí s O? Celý film vyvstávají tyto a další otázky a ne konci se odpovědí v podstatě nedočkáme. Přijde jen lehce násilná pointa, která se vybuduje až během posledních pár minut. ()

HellFire

Veskrze průměrné, zbytečné a natahované pokračování. Příběh je vycucaný z palce jen pro to, aby se mohlo roztočit další kolo, ve kterém se potencionálně točí miliardy. A že je to celé pitomé a totálně bez humoru? Hlavně že na to lidi budou chodit do kina. ()

Pítrs85

(Zatím) poslední díl jen potvrdil (alespoň pro mě) co do kvality sestupnou tendenci. Sice je z toho pořád cítit taková ta MiB atmosféra, ale nejen hlavní postavy na mě působí poněkud unaveným dojmem, jako by tomu, co mají hrát, ani moc nevěřily. Stejně tak je s podivem, že oba starší díly (jenž jsou už o víc jak deset let starší) působí mnohem rozmáchlejším dojmem. Kdyby byly filmy MiB videohrami, jejich třetí díl je spíš něco jako datadisk. Přestože se Josh Brolin v kůži mladého Ká snaží co může, šmrncu dvojice Smith-Jones prostě nestačí. Není to žádný propadák, ale nic světoborného bohužel také ne. Ale ten emzák, co viděl do budoucnosti, byl super. A motorky, co vyjely z auta mladší verze K, mi zas připomněly jisté přenášedla Mr.Garrisona ze South Parku :-)) ()

Kailo

Víc hlášek, víc technických vymožeností, málo Jonese, hodně Brolina (ta jeho mimika) a někde nám tu prý běhá i Bieber. Taková popcornovka se zaručenou zábavou a tuctovým scénářem. 75% ()

claudel

Já trojku nemohu hodnotit jinak než pozitivně už kvůli místu, v němž jsem ji viděl. Staré letní kino na Ostrově Hvar, zvuk trošku bubínky praskající, v anglickém znění s chorvatskými titulky, za sedadly vzadu lehce pofidérní bar, atmosféra se vším všudy. Jinými slovy nezapomenutelný zážitek. Ani mi nevadilo, že jsem neviděl dvojku. ()

ARI50

Naopak po podle mně úspěšné 1 a 2 sem čekal brutálně našlapanou 3 a dočkal jsem se zklamáni bohužel no. ()

Beastmaster4

Ani nevím, co k tomu napsat. MIB 3 je průměrně zábavná sci-fi komedie. Víc jsem se bavil u dvojky, třetí díl mi přišel dost křečovitej. Všechno jakoby stálo na Willu Smithovi a on to nějak nemohl ustát, je na něm vidět snaha, která ovšem ve výsledku působí dost uměle. Pozitivně mě pak překvapil závěr filmu. Mimozemšťanů tu bylo na můj vkus nějak málo, vizuálně to ušlo = průměrné 3 hvězdy. ()

Earl_23

Trojka Mužů v černém od začátku není dějově nejkvalitnější, je vidět, že autoři už neměli moc možností, kam sérii posunout. Vybrali si zprvu trošku nešťastnou volbu, která trochu podkopává předchozí dva díly, ale až nečekaně skvěle nakonec zapadne do kontextu celého filmu. Zkrátka to, co se vůbec nepovedlo ve druhém dílu, ten třetí nahrazuje i s úroky. Na jedničku to asi nemá, ale po stránce humoru a akce si film drží vysokou kvalitu... a nečekaně silný závěr! ()

mm13

V záujme zachovania úrovne vlastného vkusu a z pocitu zodpovednosti voči filmovej tvorbe celkovo, rozhodol som sa viac nemávať rukou nad výplodmi typu MIB III. Ešte včera podobný výtvor za tri a ani nemám potrebu komentovať, ale nie, stačilo. Čo to akože malo byť? Scenár zbúchaný až hrôza, hlavne, že máme priestor na akciu a vtip. Len škoda, že akcia je taká fádna, vtip (hlavne úvodom) v riadnom kŕči (pani Thompson, čo si to prosím Vás dokazujete?) a celé to dáva pramalý zmysel. Že je to také schválne, lebo poďme sa nezáväzne baviť? Neberiem!! Nezáväzne a na úrovni som sa pobavil pri nedávnych opakovačkách typu Policajt v Beverly Hills a Krokodýl Dundee, s vašim prístupom bežte do prdele. Zápletka mala nie malý potenciál, no kruto ste to odflákli, vážení. Nebyť dokonalého prevtelenia Josha Brolina do mladého Tommy Lee Jonesa (no niečo úžasné), ani nedopozerám. Nasrát, jo nasrát! ()

JASON_X

Do třetice všeho dobrého - po průměrné dvojce se Men in Black vrací na plné koule. Pryč je ta otravná dětinskost předchozího dílu - Boris the Animal je opravdu odporný a zlý hnusák. Skvělá zápletka s cestováním v čase, skvělý scénář se skvělými scénami (např. Lunar-Max, "čínská" restaurace, Warholova The Factory, vizuálně parádní scéna souboje na rampě Saturnu 5), spousty skvělých gagů a vtípků... no a pravda jedna malá úlitba průměrnému americkému divákovi (nějaký "zázračný" přiblblý zápas v nějakém přiblblém baseballu). A ten pathos v závěru mi kupodivu tentokrát nijak zvlášť nevadil. Napoprvé jsem byl z téhle dospělé pohádky nadšený a i po třetím zhlédnutí jsem stále naprosto spokojený. ()

luka4615

Naprosté zklamání. Třetí díl Men in Black už je jen chabým přízrakem s velmi chabou režií a rutinním příběhem, který divákovi nemá nic moc co nabídnout. Jistě, sice je zde výborný Josh Brolin, který se snaží hrát seč může, avšak ani on tuto potápějící se mimozemskou loď nezachrání. Škoda. „Don't ask questions you don't want to know the answer to.“ ()

Sawy

Noví MiB neoplývají v žádném ohledu kdovíjakou originalitou.Nejsou převratní po trikové stránce,v čemž je obrovský rozpočet způsobený dotáčkami a problémy se scénářem poněkud zavádějící.Příběhově spíše variují nejrůznější filmy o cestování v čase a kombinují je s předchozími díly série.A po režijní stránce je to opět starý známý Barry Sonnenfeld,tedy spíše solidní realizátor vizí,které mu předloží studioví hlavouni,než nějaký zázračný talent.Ovšem i přes tohle všechno jsem opět dostal poctivou dávku zábavy,která je příjemná už tím,že je hodně odlišná od toho,co dnes na poli blockbusterů vzniká.Filmu nikdo tak úplně nevěřil,přeci jen se oživovala víceméně zapomenutá značka,starpower Willa Smithe díky čtyřleté pauze přeci jen oslábla a když se navíc začaly objevovat zvěsti o přepisování scénáře a odhady,že rozpočet šplhá neuvěřitelně vysoko,bylo zaděláno na kvalitativní i finanční fail obřích rozměrů.Který se rozhodně nekoná.Jen pro pořádek,já jsem člověk,který si (opakovaně) užil i kritizovanou dvojku,kterou považuji za mimořádně koukatelnou a velmi zábavnou nostalgickou sci-fi.To samé bych klidně mohl říct i o trojce,která sice ještě maličko vyšperkovala triky,Tommy Lee Jones už je skutečně maličko jetej a místo Michaela Jacksona tu máme Lady Gaga,ale jinak jakoby ustrnula v čase,protože nám opět předkládá nostalgické sci-fi retro,které se pyšní vydatnou porcí estetiky 90. let a více než na povrchní trikové atrakce sází na dialogy a chemii mezi postavami,čímž absolutně nezapadá mezi dnešní Bitevní lodě a další nablýskaně tupé velkofilmy.Čímž také představuje vítané osvěžení.Will absolutně nezestárnul,je fajn znovu ho slyšet hláškovat na velkém plátně a navíc si parádně sednul s Joshem Brolinem,který si mladší verzi Jonese střihl s velikou chutí.Další věc,kterou musím vyzdvihnout,je fakt,že jsem viděl trailer a po jeho zhlédnutí jsem měl pocit,že minimálně půlku filmu už mám za sebou.V kině se ale přede mnou vyloupnul značně odlišný film,než jaký byl v ukázkách představen,scény z traileru se v kontextu staly zajímavé,tvůrci do něj nevystříleli zdaleka ty nejlepší fóry a podařilo se jim až do filmu utajit několik klíčových postav a dějových linií.A utajili i největší slabinu filmu,kterou je jednoznačně záporák,který je z celé série suverénně nejslabší.Chybí také výraznější ženská postava (Emmu Thompson bych raději nekomentoval,Alice Eve je pohledná,ale má prostor zhruba tři minuty),což je trochu škoda,ale zato se tvůrci mohli více soustředit na vztah dvou ústředních hrdinů,což je bezpochyby hlavní téma filmu.Cestování v čase s sebou sice přineslo spoustu logických nesmyslů a nedotažených paradoxů,ve kterých bych se teď nerad hnípal,ale zase se díky němu povedlo prohloubit charaktery,trochu se ponimrat v minulosti postav a taky přineslo trochu emocí,bez kterýchby třetí Muži v černém jen těžko fungovali tak,jak fungují teď.Navíc,60. léta učinily film ještě zábavnějším,protože je o to větší sranda sledovat jej v druhém plánu,tedy se spoustou kulturních i dobových narážek,kterým suverénně vrcholí návštěva u Andyho Warhola.Právě díky podobným drobnostem se dokonce těším,až si film dám podruhé a věřím,že bude pro mě mít stejnou opakovací hodnotu jako jednička s dvojkou.Pak tady budeme mít krásně vyrovnanou multižánrovou trilogii,kterou určitě lze objektivně za mnoho věcí kritizovat,ale já si ji proto rozhodně nebudu užívat méně.Protože Muži v černém mě zkrátka i po letech baví a jejich třetí díl to jen a jen potvrdil. 80 % () (méně) (více)

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den