Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 187 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(251)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

DuMonT

Veľmi zaujímavé dokumenty, ktoré poskytujú alternatívny pohľad na svet ako taký a to čo mohlo byť dávno pred nami. Seriál vypĺňa prázdne miesta v dejinách, alebo ponúka odpovede na mnohé otázky, z ktorých niektoré sú uveriteľné, iné zasa odvážne. ()

Matamoroz

Některé z prezentovaných souvislostí a objevů jsou opravdu zajímavé a možná na nich i něco bude. Mulder a Scullyová by měli radost. Problém je v tom, že se pomocí mimozemšťanů snaží vysvětlit uplně všechno. Däniken je zkrátka profesionální záhadolog, který se musí brát s velkou rezervou. Tenhle seriál je na tom stejně. ()

moviepill

Toto je ten typ dokumentu, ktorý má bohužial skromné zastúpenie. Zvlášť čo sa týka tematiky ufo a pod. Žiadne presvedčovanie, tlačenie na pílu. Je to rozprávanie o histórii, o možných interpretáciách dejín. Niektoré stavby a miesta sú vážne zvláštne. ()

Pejska

Když si člověk zvykne, že pomalu z každé druhé věty vyplývá, za všechno můžou MIMOZEMŠŤANÉ (což jsem brala s humorem a nadsázkou -> takže jsem se i slušně bavila), tak jde o celkem zajímavý dokument, jenž nám předkládá otázky, které jsou opravdu k zamyšlení. A i bez toho ETho je tam velmi mnoho neskutečně zajímavých informací. Proto bych ocenila, kdyby obdobných dokumentů (záhady, duchařinky, nadpřirozeno nebo jen dokumenty o strašidelných místech atd.) bylo víc. ()

ESNYR

Lidé kteří vytváří tyto skvosty plné konspiračních teorií a plné slov jako mimozemšťané a záhady, musí mít hodně smutný život. Při všech těch nástrahách co na nás venku číhají, nemůžou ani vyjít z baráku ne ? Viděl jsem asi 30 dílů a v každém jsem slyšel že za to můžou mimozemšťani. Tak to teda zírám. Představte si takový mix Krajních mezí, Akt X, Věřte nevěřte a dalších podobných seriálů, pojmutých v dokumentární formě. Řekl bych že informativní hodnota je hodně blízko nulovému stavu. ()

Stumbleine

Všechny druhy hominidů, které během paleolitu obývaly tuto planetu, nedokázaly přes 1.5 miliónů let vyrobit nic efektivnějšího, něž pěstní klín. Pěstní klíny zkrátka vyráběly automaticky, jako si např. ptáci staví hnízda. Poté ale cca před 200-300 000 lety byl tento automatický proces zastaven, ve chvíli, kdy byly do DNA jednoho z vybraného druhu těchto hominidů vloženy zdánlivě nic nekódující sekvence, tzv. genové enhancery, díky kterým jsou lidé v současnosti schopni abstraktního myšlení a matematiky. Na základě tohoto zásahu upravili první potomci hominidů pěstní klín na oštěp, čímž stonásobně zefektivnili lov a později se stali mnohem úspěšnější něž ostatní hominidé, které později sami vyhubili v rámci konkurenčního boje o teritorium a potravinové zdroje. Čili z potomků těchto hominidů vznikl první Homo Sapiens - člověk moudrý, který během pouhých sta let dokázal to, co jeho předchůdci nedokázali téměř za celé dva miliony let. Už jen na základě toho jsem velký zastánce archeo-astronautické teorie, nicméně se sérií Ancient Aliens se příliš neztotožňuji, neboť ačkoliv je zde opravdu mnoho zajímavých historických faktů, je zde až příliš nesmyslných závěrů - především od Dannikena nové generace - Giorgia Tsoukalose. Této sérii by slušel pouze vznik jedné, maximálně dvou sezón, ty ostatní jsou opravdu zbytečné, překombinované a některé navíc tak směšné a nesmyslné, že jsem je ani nesledoval do konce. Čili za prezentaci různých archeologických nálezů a jiných objevů a za historická fakta dávám pět hvězd, ovšem za nesmyslné sci-fi závěry pro změnu odpad.. ()

infernet odpad!

Když vám někdo v mediích cpe do hlavy očividné bláboly, označíte ho za blázna, lháře, nebo propagandistu. Když někdo natočí "dokument" a dělá v něm totéž, ocitne se na ČSFD v červených číslech. Neuvěřitelné! :-D Dva příklady za všechny: V jednom dílu se řeší, že Tesla byl vlastně debil z tramtárie, kterou průměrný Američan neumí ani pojmenovat, a geniálního vynálezce z něj udělaly signály z vesmíru... A v jiném dílu zase, že všechny významné události v dějinách lidstva byly ovlivňovány a usměrňovány mimozemšťany-včetně zmírnění následků Černobylu a Fukušimi. Jednoduše řečeno, když v tomhle veledíle každou druhou větu uvádějí slovy: "Někteří lidé věří, že..." a "zastánci teorie o archeoastronautech spekulují o tom, že...", je to prostě ODPAD! Proč ty prachy, co tahle hrůza stála, nepošlou radši do Afriky na pomoc při vrtání studní a stavby škol? :-D ()

Vault_13

Ne, že bych se něco extra nového dozvěděl, každopádně dobrá práce a ti, co stavěli Puma Punku, byli frajeři. Ale s tou náloží materiálů, kterou má Däniken (+ jiní záhadologové) k dispozici, by šla sestavit určitě mnohem působivější směs, která by případné kritiky konečně donutila trochu se nad Dänikenovým pohledem alespoň zamyslet. ()

John Dunbar

Lahůdka History Channel, kterou jsem konečně ochutnal a to zcela obstojně servírovanou v českém dabingu. Tvůrci mi v základu potvrdili a v širším komplexu rozvedli moje po léta mravenčí prací sbírané střípky informací. Lidem, jenž se u nás v ČR před několika lety podepsali pod stažení pořadu Detektor z obrazovky ČT a jejich zastáncům tento seriál rozhodně vonět nebude. Jeden z hlavních účinkujících švýcarsko-řecký spisovatel Giorgio A. Tsoukalos je důstojným pokračovatelem světově nejznámějšího Ericha Von Dänikena, který v seriálu rovněž vystupuje. Pevnou páteří seriálu je výklad díla legendárního překladatele sumerských textú Zecharii Sitchina. Byl jsem rovněž nadšen, že k výrobě seriálu byl přizváni i velcí znalci starověkého Egypta a to Robert Bauval a Robert M. Schoch. ()

marrrrian

Krásne si tvorcovia a zástancovia predhadzovaných mimozemských teórií vedia otočiť všetko vo svoj prospech. Občas to je tajomné a dáva to aj nejaký hlbší zmysel, podnet k zamysleniu, inokedy je to na silu zrekonštruovaná kopa absolútnych výmyslov, ktorým by sa vysmialo aj malé decko. Čo je však dôležité, že na tom nezáleží, lebo človek pri sledovaní vidí skutočné veci, stavby, pamiatky, o ktorých sa niečo dozvie a na vrch dostane porciu konšpirácie, ktorá ľudí proste baví. ()

superzurda

Člověk by skoro uvěřil, že Měsíc je pozorovatelnou a 21. 12. 2012 bude den velké zkoušky a někdo rozhodne, zda má smysl, aby naše civilizace měla dál existovat. ()

Desmi

Výborná série, není dílu, který by vám nenasadil brouka do hlavy. Mnohdy sice založené na domněnkách, které jsou divákovi představovány jako fakta, ale pravdu nevnucuje nijak násilnicky. V podstatě se Vám dostane pod kůži a vy začnete přemýšlet a to je potřeba. Nelze než doporučit, protože některé informace jsou alarmující a těžko vysvětlitelné. Vypadá to, že základy dějepisu jsou asi trochu jiné, než jak mě učili.. ()

Eraisuithiel

Tenhle dokument... Za navštívená místa by zasloužil 4 hvězdy... Za tu demagogii a nejvíc okatý výmysly by zasloužil těžkej odpad... Za ty kecy "Za všecko může ufo" by zasloužil těžkej odpad taky... Nicméně je to pořad, kterej je relativně zajímavej, takže tentokráte za 2 hvězdy ()

BaffoSK

Celkom zaujímavé teórie, to musím uznať ale v každej epizóde "Podľa zástancov teórie o pradávnych mimozemšťanoch...". Naozaj tam nemôžu dať "Podľa bežných ľudí..." alebo niečo také? :/ Inak naozaj dobrý seriál, s ktorým si spríjemníte deň, hlavne smiechom nad pár vecami. ()

PeteBuck

Zatiaľ som na konci 3. série, takže ten môj komentár je poznačený tým, že poznám iba časť seriálu. Nie je to zlé. Je mi jasné, že to určitým typom ľudí nesadne. Páni ufológovia, čo veria, že mimozemšťania tu sú už veľmi veľmi dlho (ako to kedysi povedal Muž z Pentagonu v Aktoch X) dostali šancu, aby si povedali svoje. Zábery pekné, faktografia by sa zišla občas trochu doplniť či poopraviť, ale inak sa dá. A áno, páni ufológovia vidia mimozemšťanov naozaj všade. Stoja za epidémiami, Janou z Arku, rôznymi stavbami, sú príčinom vzniku všetkých možných mytológii, určite sem dotiahli aj Georga Busha staršieho aj mladšieho. Občas som sa fakt zasmial. Treba ale pripomenúť, že sa páni nazývajú teoretikmi, ak ste si nevšimli. Je to proste ich názor, náboženstvo, presvedčenie, ako to inak nazvať? Definitívny dôkaz nemajú, tak čo? Demagógia? Pozrite sa na archeológov, a že to viem, býval som archeológ. Snažia sa rekonštruovať minulosť na základe doslova čriepkov, takže ich predstavy o minulosti sú často teórie, domčeky z karát, ktoré sa dajú ľahko zrútiť. A často to prezentujú ako fakt. Ale ich teórie sú ľahko stráviteľné, a tak sa z nich v rôznych učebniciach stávajú fakty. Čo je neskutočne smiešne. Čo bola napr. pyramída v Gíze? Nikto nevie. Kedy bola postavená? Vraj za Chufeva, ale aj o tom sa donekonečna vedú debaty. Nekomentujem. Už samotní architekti, fyzici, matematici sa smejú pri predstave, že niečo také postavili ľudia s kamennými, kostenými a medenými nástrojmi. Nevravím, že verím, že to urobili mimozemšťania, ale evidentne nám tam niečo uniká. Takže páni vedátori by si mali ostatných aspoň vypočúť, než ich označia za magorov a demagógov. Keď už pre nič iné, odmyslite si názory týchto týpkov a kochajte sa zábermi nad zaujímavými otáznikmi minulosti. Nie je to najhoršie. Celkom výpravné, plné paranormálnej príchute. ()