Chlupatá odplata

• USA Furry Vengeance (více)

Dan Sanders (Brendan Fraser) se kvůli práci přestěhuje i s rodinou z Chicaga do oregonských lesů, kde má dohlížet na stavbu zdánlivě ekologického projektu. Zpočátku si myslí, že největším problémem pro něj budou zhýčkaná manželka (Brooke Shieldsová) a pubertální syn (Matt Prokop), jenž má z přírody panickou hrůzu. To ovšem ještě netuší, že se kvůli své nové funkci stal nepřítelem č. 1 pro všechna místní zvířata, která se nehodlají svého domova vzdát bez boje! Divoká stvoření z místních lesů ztrpčují Danovi život na každém kroku. Ničí jeho práci, rodinný život i oblečení. Zoufale se brání útokům perfektně organizované zvířecí armády. Postupně ale zjišťuje, že jsou jeho pokusy zcela marné a navíc mu nikdo nevěří. (oficiální text distributora)

v.indruchova

Mám slabost pro B.Frasera a byla jsem zvědavá jestli patří mezi ty herce, kterým už není dvacet a tak berou béčkové filmy. Ze smutkem musím říci ano. Je tam pěkně obtloustlý. Morálně v háji. Zvířata jsou lidsky zlá, mají přidané určité zvuky a grimasy. Což mi přijde nevkusné. Film se mi nelíbí a určitě to není komedie. Najivní, nevkusné, předvídatelné. Nebyla jediná věc za 30 min čemu bych se zasmála. Pak jsem to nevydržela a musela to vypnout. Doslova mě vytáčelo jak si tam všichni dělají naschvály a ubližují si. Odplata. Klasická plytká americká věc.Tu jedničku dávám za myšlenku filmu...kdyby se příroda dokázala sama bránit před ziskuchtivými lidmi. A za Frasera. ()

kelet

Je všeobecne známe, že Brendan Fraser nedostáva, ani sám nepredstavuje najpútavejšie role. Je to práve naopak, väčšinou hrá jednoduché role, v ktorých stvárňuje prostého, nevinného chlapa. Takže o hereckom orgazme tu reč nebude. No a? Tento film totiž určite nie je písaný ako vážna vec pre dospelých, ktorý chcú ísť na pecku do kina. Je to klasický rodinný príbeh urobený pre deti, aby im rodičia urobili radosť a pustili si to doma spoločne na gauči. V tomto prípade film spĺňa všetko, čo má a je aj zábavný. Ak sa aj pozrieme na počítačové efekty, nie sú zlé a teda po technickej stránke je film spracovaný dobre, príbeh je stará klasika a zasmejeme sa párkrát. Takže ak to mám hodnotiť ako film pre deti a rodinu, hodnotím ho veľmi kladne. Inak je to u mňa za jednu hviezdu. Hodnotenie: 30% ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

Franki69

Občas je potřeba intelektu ulevit a přitom si při proplachování mozkových závitů neodrovnat játra. Každý má nějakou metodu, mezi ty mé patří nablblé komedie. Když je nejhůř, sahám po A.Sandlerovi a jeho Zohanovi aka kadeřníkovi. Jen o stupínek víš je duo Zoolander I. a II. No a když to není úplně na výmaz, přijde na řadu Vybíjená. Někde v šuplíku s komediemi A.Sandlera se mi teď usadila tahle infantilnost s Brendanem Fraserem. Vtipnosti se dosahuje zásadně eliminací rozkroku hlavního herce nebo prací s hovny lidskými i zvířecími a jinými škálami převážně fekálního a hrubě primitivního humoru. A přesto…rád jsem to viděl. Je to oddychovka, u které je od prvních minut jasné o co půjde a je na vás se rozhodnout – budu koukat, nebo ne? Mě to jasné bylo a tak jsem si ten film – v momentálním rozpoložení, v kterém mě dostihl v TV, docela užil. Kdyby se mě ale někdo dneska zeptal, jestli Chlupatou odplatu znám, budu zatloukat a zatloukat že jsem ji viděl, abych si nezkazil pověst..Dávám 40%, a to hlavně za to, že zvířátka v tomto filmu nemluví. ()

pav38 odpad!

Tak tohle je největší blbost co jsem kdy viděl v kině byla totalni nuda, ale chápu malé dětí že se jim to líbilo. Příběk totálně o ničem, efekty žádné. Zbytečně vyhozené peníze. ()

Mr.Lordi

Co proti tomuhle filmu všichni máte že házíte odpady? Dlouho se mi nestalo abych v kině od začátku filmu až do konce měl co dělat, abych se smíchy udržel na židli a nevyplašil ostatní diváky. Chcete se pobavit? Tak se podívejte na tenhle film, ale jestli se v něm snažíte najít něco hlubokomyslného, tak si radši pusťte jiný film, tenhle prostě slouží na to odreagovat se po dlouhém namáhavém dni, což byl zrovna můj případ :-) P.S. Nejvíc se mi líbí kritici, kteří ani neumí pořádně pravopis a píšou něco o mentální zaostalosti :-D ()

snupko13

Zvieratká mám rád a zvieratká sa snažili, aj som sa zasmial chvíľami a potešila aj Brooke Shields, pre mňa videná po dlhej dobe. Zaujimavá bola vedľajšia postava konšpiračného strážnika, ktorá sa síce ku koncu divne zmenila, ale čo už. :) B.Fraser nikdy nebol herec vážnych rolí a úlohy "pajácov" mu sedeli, takže na neho sa ani hnevať nemôžem. Ale nie, nehnevám sa asi na nikoho, aj keď film sa mi nejak extra nepáčil, ale ani sa mi nič nestalo. Zvieratkovská téma na rodinný spôsob tu už dlho nebola a pre vačšinu ľudí zapôsobí ako rodinná oddychovka, prípadne detský film a viem si predstaviť, že naše "skvelé" tv stanice po uvedení na televíznu úroveň, to budú uvádzať ako bomba komédiu. ()

e-pilot odpad!

U hodnocení tohoto filmu budu osobní. Obtloustlý, utahaný Fraser nezahrál pořádně ani jediný vtip, o Shieldsové nemluvě, od pohledu nesympatický herec, představující jejich syna (radši ani nebudu pátrat po jeho jméně). Vydržel jsem plných 20 minut, za čež by se měla rozdávat medaile! ()

kacudzde odpad!

Dokoukat do konce jsem to nezvládla. Nevtipné a trapné. Obtloustlý Brendan Fraser pobíhající v růžové teplákovce velikosti S, to byla ta poslední kapka... ()

gizi

Opravdu rodinná komedie pro zasmání a nic víc ani míň. Mohlo to být samozřejmě lepší, ale i horší. 70% a 3*. 27.12.10. ()

chaosteory

Chce to nový formát přístupnosti filmů. Ne OD kolika let se na něj má koukat, ale DO kolika let. Tohle je tak do tří let, protože pak je velká šance na trvalé následky. Film chce být za každou cenu vtipný, ale není. Většinou je trapný až hrůza, humor a gagy jsou nucené a jelikož zvířata toho moc nenamluví, je to na Fraserovi ( je to vůbec on?) Fakt, dřív by takovou, no ehm . . . kravinu klidně utáh, ale dneska? Sám tam trapčí skoro celej film a přitom se tváří jako malej harant, co ukrad lízátko. Dost zabrat mi dal i zbytek osazenstva, ať tupý securiťák, dementí babka a ta zvěř. Okamžitě nasadit u Delta Force, ještě líp Navy Seals a ta parodie na Mela byl smrťák. Abych jenom neplznil tak, místy mě k smíchu donutili a chápu, že je to možná pro jiné diváky, a někdy může mít člověk chuť shlédnout . . . Vždyť víte. :-D ()

BigQuik

Tak to byl vrchol! Armáda zvířat v čele s mývalem, která útočí na právě přistěhovanou rodinu. Trapné "vtipy", nesmyslně vychytralá zvířata a rozmazlený syn, přesně to je Chlupatá odplata. Jedna hvězdička za Kena Jeonga, který tomuhle odpadu alespoň dodával takovou tu ,,Korejskou zábavu". ()

Chlo0opek

Tak nás američané učí, že nemáme dělat to, co sami dělají. Klasická "rodinná" komedie, která nenabízí nic, co by stálo za to. Snad jen ty triky nejsou tak špatné.. ()