Traktorista Tóna Boháček má rád svůj klid a víkendovou partičku karet s kumpány v hospodě. Jenže je ve věku, kdy se měl už dávno oženit, a tak ho jeho máma přinutí, aby se s někým seznámil aspoň na inzerát. Myšlenka na ženění je to poslední, co se Tónovi zamlouvá, ale nakonec mu nezbude než mámě přivézt zootechničku Janičku Pazderkovou z nedaleké vesnice, se kterou si pod nátlakem dopisoval. Jenže Janička se kvůli škodolibým kamarádkám stydí, a nakonec nikam neodjede. Tóna se za každou cenu chce zbavit dotíravé maminky, a tak si přece jen přiveze dívku. Podaří se mu totiž přemluvit náhodnou stopařku, Pražačku Květu, aby jela s ním a předstírala, že je Jana. Třebaže Tóna je pro Květu jen venkovský balík, přece jen si spolu mají co povídat, a dokonce stráví několik příjemných hodin. A paní Boháčková je aspoň na nějakou dobu spokojená. Jenže v neděli ráno u jejích dveří zazvoní skutečná Janička… (Česká televize)

LadyPupu

Nejlepší role Pavla Landovského. Takovýho mamlase, aby svět pohledal, i když jeho definice, koho vlastně holky chtěj ("...holky z Děčína zase chtěj kluky z Prahy a holky z Prahy zase chtěj kluky z Ameriky a jedině holky z Ameriky by třeba chtěly nějakýho toho kluka z Čičelic a ty zase nevěděj kde to je...") je luxusní. Stella Zázvorková jako maminka dohazovačka taky nemá chybu. No a božská Regina ta prostě měla "džeksny". A to se cení :-) ()

pytlik...

Ač film na první pohled vypadá, že se řadí k dílům Papouškovým a Formanovým, není to pravda. Dialogy poněkud drhnou, a to nejen obsahově. Jak se sám Landovský vyjádřil v jednom rozhovoru, nevzpomíná na tento film rád, protože si v něm mazánci z FAMU ne příliš úspěšně hráli na dělnickou mládež, on to vycítil a hrál taky špatně. ()

noriaki

Prohlásím stokrát omleté, a řeknu že Pavel Landovský se v téhle roli našel. V pohodě přehrál vynikající Stellu Zázvorkovou, a zcela zastínil i svoje dvě nápadnice. Scénář mu v tom pomohl jenom zčásti. On totiž ani moc vtipný není, jen Tóňa Boháček z něj dokázal tu srandu vytřískat. Bohužel když není před kamerou, tak zábavnost prudce klesá a proto jenom čtyři hvězdičky. ()

Master19

Všestraně nenásilná komedie, kde se skutečně vyžívá Pavel Landovský, jako maminčin Tonda. Dialogy jsou úžasné, tohle se prostě muselo stát, to nejde jen tak vymyslet. :-) ()

Compadre

Tady by snad stačilo dát jen vytlemenýho smajla a fotku Pavla Landovskýho. ten tady fakt neuvěřitelně válel...absolutně přirozený výkon je asi to první, co člověka napadne, když Utrpení mladého Boháčka sleduje. Šílený situace, šílený hlášky, co lanďák trousí každou minutu, to je kumšt. A přitom je to vlastně tak obyčejný :)) ()

pursulus

Landovský! Zázvorková! Děvětašedesátej!¬         Ale jděte. Odmyslete si jména herců a rok výroby a vyjde vám velice průměrné dílko k večernímu kafi nebo limonádě. ()

PollyJean

velmi příjemný film, i když trošku nevyrovnaný, s trpkým až smutným závěrem - bylo mi líto hlavně postavy zobrazené mladinkou Jorgou Kotrbovou. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních herců už tu všichni pochválili sdostatek. ()

Autogram

Starší chlapec pod mamkinou papučou nie je celkom šťastná voľba, ale aj tak sa nájdu dve veľmi pohľadné dievčatá, ktoré sa o neho takmer pobijú. Toľko k trochu nereálnej zápletke a viac deja vo filme v podstate ani nie je. Trápnych situácií je zase nadbytok, niektoré celkom absurdné a občas je to až príliš aj na takúto komédiu. ()

ghatos

Předobraz archetypálního burana v kultovním podání Lanďáka ze zlatých šedesátek, co chcete víc? I want more... :) . 82%. ()

Ironfood

Landovský v jedné ze svých nejlepších filmových rolí. Navrch přihlouplý grobián, vespod karakter s výborným smyslem pro humor. Film je plný takové té správné trapnosti běžného života, podobně jako třeba Černý Petr. ()

Sdoom

Skvělá komedie s dokonalým Pavlem Landovským. Není to ten typ komedie, u které se divák řeže smíchy, ale spíš ten typ, u kterého má permanentní úsměv na rtech. Velmi velmi dobré čtyři hvězdičky. ()

netahlo

Vcera jsem si to po letech pustil, protoze ty silvestrovske nesmysly se fakt sledovat nedaji. A porad je to paradni komedie! Pavel Landovsky naprosto neodolatelny a jeho maminka v podani genialni Stellinky Zazvorkove jakbysmet. Pribeh ponekud predvidatelny, ale zahrano s velkym gustem. ()

velkyvezir

Klasika. Landovský může mít na kontě fůru blbě zahraných rolí, ale všechno vyrovná Boháčkem. Chlap, co v životě neměl problém s ženskýma a byl kanec, bravurně hraje uťáplého staromládence, který kvůli mamince si hledá ženskou na inzerát. Skvělá komedie, která bohužel byla dlouhá léta v trezoru. František Filip potvrzuje režisérské kvality. ()

Zagros

Znáte to, když si potřebujete na chvíli oddechnout od běžné dnešní produkce a sáhnete po něčem starším na odreagování a vyklube se z toho dosud nepoznaná perla? Laňdák a Stella jsou úžasní a jejich rozhovory, to je jedna skvělá "hláška" za druhou. Pokud zrovna netoužíte filozoficky hledat smysl života (i když:-)), budete se královsky bavit. Vůbec vám nemusí vadit, že příběh je velmi jednoduchý a zbytek herců spíše jen sekunduje. ()

Devadesát Dva

Lanďák v jeho přirozeném hereckém/ukecaném projevu, kde se Stella Zázvorková (pro mě archetyp děsně otravné báby v každým filmu) snaží svému synovi Tondovi, traktoristovi (který ale stráví celý film v obleku, ježděním v bahnu ve své volze) vnutit holku přes inzerát. Pod nátlakem si tady Tonda s jistou Janou (Jorga Kotrbová v té době byla výstavní) dopisuje. Tonda za ní následně jede, aby ji dovezl domů na večeři a uspokojil tak kafrající mámu (která beztak byla i důvodem skonu jeho otce) ale nedopatřením se kvůli škodolibým kamarádkám Jana Pazderková stydí a okřikne Tondu, když na ni vejde do jejího pokoje a vidí ji polonahou (což vidí její kamarádky oknem). Lanďák vlastně kraluje tím, jak je jeho postava neschopná se řádně vyjadřovat a od Jany tak po své typické slovní motanici ve vzteku odjede, ale cestou náhodou nabere v dešti Květu z Prahee, která následně souhlasí s tím, že na večeři pojede a pro mámu předstírá, že je Jana. Jenže během těch chvilek se do sebe Tonda s Květou tak trochu zahledí, ačkoliv je už z jedné dřívější scény jasné, že Květa je v komplikovaném vztahu s jiným mužem. Vše se ale zkomplikuje, když se skutečná Jana objeví. Lanďák hraje celou dobu tak nějak "ženský mě nezajímají", protože ho jeho přítelkyně zradila a vzala si jeho kamaráda. Ale spíše než komedii a její občasné humorné vsuvky jsem to vnímal jako pohled do tehdejších poměrů, vztahů, dohazování, praktičnosti na úkor všeho ostatního, všechny tyhle české komedie jsou o srovnávání s tím, jak se mají sousedi, to čecháčství. Ale Lanďák to neskutečně táhne a ani nemusí dělat moc. ()

Kovaja

Cudák Tonda,takovou matku bych nikomu nepřál.Musí to být peklo.Mám kamaráda který má taky problém najít si ženskou a dostal od ní ultimátum že pokud si nenajde ženskou do 25 tak ho vystěhuje z baráku.Tak mu zbejvá už jen 6 měsíců, no nevim nevim.?:-))Tak sem se aspon díky tomuhle zdařilému snímku vžil do role takových neštastníků. ()

duddek

Přesně padnoucí herecké obsazení. A pěkně nehollywoodské vyústění. "Ale vy nemusíte chodit, když nechcete, to můžete klidně zůstat." -"Jak to, na noc?" :) ()

Piškotka

Bylo to úsměvné a tragikomické. Mě toho Tóni bylo tak líto, díky mamince byl jak ve svěrací kazajce a bez samostatného myšlení. V jádru dobrý kluk, co se chová trochu neobratně, zato roztomile. V momentě vztahového čtyřúhelníku, kdy se najednou ocitl sám mezi třemi ženami, se mu nedivím, že z toho byl vedle. Paní Zázvorková hrála skvěle a Landovský mi alespoň zde byl celkem sympatický. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip