Traktorista Tóna Boháček má rád svůj klid a víkendovou partičku karet s kumpány v hospodě. Jenže je ve věku, kdy se měl už dávno oženit, a tak ho jeho máma přinutí, aby se s někým seznámil aspoň na inzerát. Myšlenka na ženění je to poslední, co se Tónovi zamlouvá, ale nakonec mu nezbude než mámě přivézt zootechničku Janičku Pazderkovou z nedaleké vesnice, se kterou si pod nátlakem dopisoval. Jenže Janička se kvůli škodolibým kamarádkám stydí, a nakonec nikam neodjede. Tóna se za každou cenu chce zbavit dotíravé maminky, a tak si přece jen přiveze dívku. Podaří se mu totiž přemluvit náhodnou stopařku, Pražačku Květu, aby jela s ním a předstírala, že je Jana. Třebaže Tóna je pro Květu jen venkovský balík, přece jen si spolu mají co povídat, a dokonce stráví několik příjemných hodin. A paní Boháčková je aspoň na nějakou dobu spokojená. Jenže v neděli ráno u jejích dveří zazvoní skutečná Janička… (Česká televize)

the_weaver

Šikovný mládenec Tonda "Nechci se ženit" Boháček z Číčelic s humorom uzemňuje zúfalú mamičku, ktorá ho na každom kroku tlačí do ženby. S geniálnymi hláškami sa vymaní z každej bizarnej ale pritom tak realistickej situácie, čo sa mu prihodí, keď sa musí vydať na prvú návštevu svojej korešpondenčnej známosti.↵  Ktorý chlap by nechcel byť takým pánom situácie ako Tonda? Pritom ale nepôsobí nijak namajstrovane, ale práve tak bezbranne, aby zaujal každé dievča, s ktorým sa dá do reči. Casanova by mohol blednúť závisťou.↵  Landovský so Zázvorkovou vystupujú tak prirodzene a vzhľadom tak zapadajú do rolí, že som mal pocit, že nesledujem film, ale priamy prenos. ()

Damnsinead

Nuda. Ten Boháček je strašně otravný, pořád žvaní, vtipného nic, čert aby ho vzal, je to vůl. Jediné, co se na tom dalo obdivovat, byl stylový dům Boháčkovy maminky. Je zajímavější než dění okolo. Zasmála jsem se jenom jednou, těm- jacksonům? Džeksnům? 20% ()

Hombre8

Slušná komedie v novovlňáckém stylu, čili divná. I Landovský je divnej. Jak by taky nebyl... Přesto všechno je film docela koukatelný a zábavný. Už proto, že hlavní představitel už zde herecky uzrál a hraje jako ďas. ()

T369

Páni, jak mě tenhle film bavil! Pavel Landovský roli vesnického burana Tondy Boháčka zvládl znamenitě. Děj je skvělý a prostě nemůžu dát méně než pět hvězdiček. Landovský by si jich zasloužil možná i víc! ()

zdendap

Jak jsem nedávno slyšel nejmenovanou celebritu v televizi: "Lanďák natočil mnoho filmů a zahrál mnoho různých rolí, ale pro mne je mladým Boháčkem!" Jeden z vrccholů zlaté éry československého filmu. ()

Ludva

2020-04-29] * [2009-03-24] * Co věta, to hláška. Při sledování jsem si připomněl staré americké komedie. Tam jsou dialogy výsledkem precizní práce scénáristů, tady jde spíše o dílo náhody při improvizaci, ale tím je to snad ještě lepší. Neskutečný koncert Lanďáka, ale i Zázvorkové ("Měla džeksny!", scéna s koštětem, "Tonda na nočníku, Tonda ministruje, tady je Tonda jako pionýr a tohle je dědeček v rakvi." a další). Oběma "nápadnicím" to sluší a hrajou přesně jak mají. Nelze jinak než za plný počet. ()

radek.896

Co věta z Lanďákových úst, to byla perla. Starého mládence zahrál bravůrně! Scénky se stopařkou dopadli na výbornou, jen škoda toho smutného konce, kdy se vrátil do stereotypu... ()

PORTER44

Skvělý herecký koncert Landovského v roli vesnického mládence který bydlí sám s mámou na vesnici a ta ho uhání do ženění a nakonec se mu v chalupě sejdou hned dvě zájemkyně najednou.Příjemná i když černobíla podívaná. ()

karelondatra

Výborný Pavel Landovský ve své (asi) jediné hlavní roli. Kdo má mladého Lanďáka rád, tady si ho užije vrchovatě, je to opravdu ukázka jeho mistrovství. Ale není to jen o něm, scénář a výkony ostatních herců mu skvěle sekundují. A musel jsem se smát, když se ve filmu mihnul mladičký Jan Kanyza v roli pubertálního tvrďáka. ()

Shellou

Podle mě je to životní role Landovského. Společně se Zázvorkovou naprostá herecká extratřída - to se musí vidět :-) ()

bambiz

Pavlu Landovskému jsem dosud jako herci nemohla přijít ns chuť,ale tenhle jeho zmatenej a nezáludnej týpek mi dal pěknej záhlavek. Příjemné pokoukání. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip