Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

bukowski83

Pěkná, vtipná, místy dramatická, inteligentní, ale přece ne taková jakou jsem očekával. Taková je buddy/road movie Due Date, těšil jsem se na oba aktéry, ať už na Downeyho tak na Galifianakise, který byl podle mě o trochu lepší než jeho herecký kolega a celou dobu, až na pár momentů snímek táhnul.Taky jsem čekal větší srandu a tím pádem i vydatnější porci smíchu, která se bohužel neservírovala, ale co...špatný to nebylo a lepší tři hvězdy si zaslouží. 70% ()

TomikZlesa

Je tu pár vtipných scének, ale nejedná se o žádný zázrak, Downeyho nijak zvlášt po Ironmanovi 2 nemusím a z Galianksodfisj cože ? se mi taky hlava netočí, ale i tak sem se u filmu celkem bavil , nenudil. Vlastně je to dalši celkem zbytečnej film :-) co bych ani videt nemusel. ()

DruidKarel

1018. hodnocený film: Herce jménem Zach Galifianakis jsem sice poznal teprve s jeho počinem ve filmu "Pařba ve Vegas" a od té doby jsem si jej asi zamiloval, protože je neskutečně vtipný a patří k málu herců, na které stačí pohled a už máte na tváři úsměv. Nejinak tomu bylo i u příležitosti shlédnout tento snímek, kdy se společně s Robertem D. juniorem vydává na cestu za jeho ženou a dělá mu při tom společníka. Skvělé zápletky na sebe nedají dlouho čekat a vy se bavíte a smějete se. Nakonec přijde i pár vážnějších chvilek, které tato dvojka skvěle zvládne. Suma sumárum mi to dává perfektní film na letní večer a 5* k tomu navrch. 5* ()

Amroth666

Sympatická, inteligentní, vtipná podivaná. Žánr Drama/Komedie dokonale vyplněn a já jsem nadmíru spokojen. Tato na první pohled obyčejná věc překonala například můj posledně viděný film Transformers 3. Tento film si na nic nehraje, hrají zde dobří herci a podávají velice slušné výkony. Když pomyslím na vtipy, nebylo jich málo, co třeba pití kafe, masturbující pes, akce příjezd na porod... tohle se musí filmovému fanouškovi líbit. ____ Tomuhle říkám "kolečko smrti". ____ ()

Agoran

Příjemná letní road-movie, která připomene Hangover, ale v lesčems ho předčí. Stále je to předvídatelné, stále se člověk občas stydí za svůj úsměv, ale ne tak často, aby to bylo nepříjemné. Navíc Robert Downey Jr. se prostě do podobných komedií - věřte či ne - hodí. ()

pufina

Velmi svižná a vtipná komedie, která je postavená na hereckých výkonech Roberta Downeyho Jr. a Zacha Galifianakise. Nedovedu si představit nikoho jiného na hlavní role. Začne to snem o medvědovi a pupeční šnůře, kde myslíte že to skončí? A netušila jsem, že se někdy dožiju toho, že ve filmu uvidím onanovat psa - stačila první vteřina záběru a kinem projel řev smíchu. A prosím Vás, až někdy budete převážet popel po některém vašem milovaném, nedávejte to do plechovky od kafe - Chutná to jako chcanky. Chutná to docela dobře.. ()

Hrůša7

Vtipná komedie se zajímavýám dějem, který je ukončen, né zrovna originálně, ale klasikou, která nezklame. Robert Downey a Zach Galifanakis dokáží rozesmát pouhým pohledem na ně. Dva muži, každý s jiným charakterem mě od samého začátku velmi bavili a mile pobavili.Opravdu někdy byli velmi vydařené scény, které diváky opravdu dostávali, až ze sedadel, např. Když Galifianakis chodil, bylo velmi vtipné ( teploušská chůze ). ()

campix

Ať už Robert Downey jr. nebo Galifianakis mají každý charizma několika patrového paneláku a nedělá jim problém samotným utáhnout nějaký film. Zvlášť když se spojí, tak z toho nic špatného vzejít nemůže. A je to pravda Na doraz je vtipná road movie, plná dobrých hlášek a jak už sem říkal vynikajících herců. Bohužel nějaké hlášky zas tak vtipné nejsou a některé road movie mi přišli daleko vtipnější (mimo jiné Zahulíme uvidíme, Road trip nebo Sex Drive). Prostě žádná velká pecka typu Pařby ve vegas to není, ale pohodová pokoukaná to jo. ()

Flynn

Příjemně jsem se bavil, podobná záležitost jako Pařba Ve Vegas, neboli lehce chlapská komedie, kde to necáká romantikou na všechny strany. Dokonce se to obejde i bez nechutných žertů s různými tělesnými tekutinami jak to bývá u teenage komedií. Dvojka hlavních hrdinů se skutečně hledala až se našla :o). Obávám se, že se Zach Galifianakis lehce zaškatulkovává, ale jeho ulítlí magoři mu jdou skvěle. ()

U_S_O

Nuda, nuda, šeď, šeď... Aspoň, že kvalita stúpala smerom ku koncu filmu a nie naopak lebo inak by som to asi nedopozeral (40%). ()

Wormboy

Kolko krat sme to tu uz mali? Sympaticky a uspesny clovek, ktoremu sa do cesty postavi nesikovny nimand a spolu sa vydavaju na cestu, aby sa napriek vsetkym rozdielom nakoniec zblizili a spriatelili. Co vtipneho sa im prihodi cestou? aaaaaaaablablablaaaaa... Jedine stastie, ze R.Downey jr. ma charizmu za desiatich a Z.Galiaestenieco je mu adekvatnym sekundantom. Todd Phillips nam po vynikajucom Hangover prezentuje dalsiu "zarucenu" komediu, ktora sice funguje dobre, ale neprinasa nic nove a od zaciatku je jasne, ako to vsetko dopadne...Ono zas to by nemuselo byt na skodu veci, zabehane stereotypy a filmove archetypy niekedy funguju....funguju aj tu, ale nie tak, aby z Due Date mohlo byt nieco dlhodobejsie. ()

J0hny5

Za mě lepší než Pařba ve vegas. Sice by se to mohlo zdát ochuzenější, jelikož tentokrát cestují jen dva, ale mě to prostě bavilo o trochu víc. Prostě normální road movie komedie, která pobaví, nic víc. 65% ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)