Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Luukec

Na doraz je hodně kontrastní film.. chvílama vás tou kýčovostí přímo uráží, ale hned na to zase vyřešením těchto situací celkem slušně baví.. konečnej dojem z toho mám kladnej a tak to asi nebude tak špatný.. ()

Illy

Moc povedená komedie založená hlavně na fungujícím jiskření mezi blbem Galiflanakisem a Downeym. Vtipné momenty střídají trochu vážnější, ale příliš se nemoralizuje a film příjemně uteče. Potěšila Juliette Lewis opět v pěkné vedlejší roli (po Conviction), tentokrát dealerky:-) ()

(Z)denny

Měli jste někdy "den blbec"? Nějakou tu nepříjemnost? Nějakej ten "slušej" průser? Něco kvůli čemu jste měli chuť skočit "hlavou do zdi"? Tak to určitě nebylo nic proti tomu co se stalo Peterovi, kterému osud přihrál do cesty pohromu v podání Ethana Trebla.. Snímek Na doraz je docela dobrá komedie, občas sice bohužel spíše trošičku vlažnější než "na doraz", ale ve výsledku se člověk pěkně pobaví ()

Eva_D666

Vcelku koukatelná komedie, kde nesmí chybět minimálně jedno pozvracení a jeden nadrženej pes s ještě nadrženějším páníčkem. Pár směšných momentů a Robertův výkon vytahuje celé hodnocení na 3 hvězdy:-). ()

LaGomme

Pár vtipných skečů u jinak nudné roadmovie. Ústřední dvojice až na pár světlých chvilek průměrná. Zasmál jsem se u 3 scének. 65% ()

Mafyn

Komediální příběh, který si musíte vymyslet, protože tohle se snad nikomu nemůže stát. Je dobré se pobavit a zasmát u cizího neštěstí s neuvěřitelnou kaskádou šílenosti. Při tomto filmu jsem i zapomněl, kde bydlím. ()

Gagner

Film využívající "blbosti" Zacha Galifianakise z Pařby v Las Vegas. Průměrná komedie využívající časté zápletky konfilktu charakterů. ()

Greg25

Na doraz je jedna z těch komedií, kde sice nevyprsknete vyloženě smíchy, ale která vás baví od začátku do konce povedenými nápady, dobře napsanými charaktery, hláškami, které vás přimějou k úsměvu a světě div se (po dlouhé době, respektive prvním průkopníkem byla Pařba ve Vegas) - americká koemdie, kde situační humor má šarm a mistrnou kvalitu. Každopádně zábava, která stojí za to. "Zapomněl jsem zavřít okénko u auta. Vždyť nemáme dveře." 80% ()

j0nathan

Galifianakis s Downeyem je super, charakterem nabytá dvojka. Film je vhodný, pokud hledáte v nějaký klidný večer něco nenáročného. ()

Rondell

68%? To jako vážně? Po pravdě uvažuju, že tomu z protestu napařim odpad. Některý joky byly vyčpělý jak Zdeněk Izer a herecký obsazení funguje maximálně tak v teoretický rovině. V praxi začiná bejt Galifianakis nudně zaškatulkovanej retard a o tom, že Downeyho herec poza postradá pestřejší barvy, se snad nedá ani diskutovat. To by samo o sobě až tak nevadilo, kdyby se nejednalo o jedny z nejokoukanějších herců posledních pár let. ()

Pawlisman

Dosti podivná crazy movie comedy. Chvílemi vážné a trošku anglický humor. Do toho pak crazy honičky v autech o život. No, zajímavé suroviny a postup je v tomto receptu namícháno. Sám jsem z toho nebyl nejrozumnější a tak v tichosti konzumoval a vyčkával. Za tu zvláštní podivuhodnou porci originality asi jedna hvězda navíc. 7,5/10 ()

Flopik

O tomto filme som sa dozvedel až teraz. Musím povedať že ma príjemne prekvapil . Miestami ma to naozaj baví ale miestami ma to nudí. Hudba sa tam hodí až na niektoré miesta , dvojica je sympatická a ide im to spolu. Scéna kde ukradne karavan je fakt pecková tak isto ako keď sa zhúlia . Ale aj tak dávam slabšie také stredné 4* a 70%. ()

Steel32

Jedna z mála těch příjemných, nenucených a hláškujících komedií. Nikdy bych nečekala, že se mi dvojka Downey a Galifianakis bude tolik zamlouvat, ale dalo by se říct, že na nich celý film stojí, protože postavy jim naprosto padnou (Galifianakis, jak jinak) a hlášky od nich působí přirozeně. A samozřejmě taky poklona Sannymu. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)