Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Raven0

Nevtipná komedie. Ano, pár scének je podařených, ale spočítal bych je na prstech jedné ruky. Dosti otřepaná a plochá je i základní premisa příběhu. Nic nového pod sluncem.... ()

uiu

Tahle komedie očividně není pro každého. Podle hodnocení zde jsem čekala jen to nejhorší a nakonec jsem se dočkala dobré zábavy a výbuchů smíchu. A těch výbuchů bylo několik, což se mi už dlouho u americké komedie nestalo, takže se nebojím dát 4 hvězdy. Robert Downey Jr. jako vážný pesimista a Zach Galifianakis jako hloupý optimista. Dohromady je svede náhoda a musí spolu přežít cestu napříč Amerikou. Do toho pes s roztomilým kukučem a pro mě příjemně strávený večer u filmu. ()

BoncheR

Kopec detailov nevysvetlených, a kopec "srandy" nevtipnej. Robert Downey nieje typický komik a vslovene sa nehodí ku Zachovi. škoda ale tento film ma vôbec neoslovil. ()

Hnedoocko

Pařba v Las Vegas byla extratřída, nicméně tento film si oproti němu nevede nijak výrazně hůř. Pobavila jsem se od začátku do úplného konce, a ikdyž děj neměl tak rychlý spád, mé hodnocení je 4,5*. ()

venison

Pokud hledáte dobré a nové vtipné scénky, tak zde tedy rozhodně nehledejte.. Je to zase jeden z těch filmů, které „znáte“ a ještě jste je ani neviděli.. To, že víte co přijde v dalším okamžiku, ale ještě tento film nedegraduje.. Naopak, skvěle jsem si u toho odpočinula a příjemně se pobavila.. Dvojka Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis je neokoukaná a myslím, že se charaktery hlavních rolí skvěle doplňují.. :-) ()

tnp101

Vykrádačka Letadel, vlaků a automobilů, nicméně přesně to, co ve zmíněné osmdesátkové klasice tak dobře klapalo, funguje i zde, čímž mám na mysli především ústřední dvojku se silnou vzájemnou chemií. To napomáhá k bezbolestnému akceptování několika zaškobrtnutí, která nás během této svižné road movie čekají, přičemž poměr povedených a slabších scén/gagů i tak s přehledem hovoří ve prospěch první kategorie. Film mě navíc i napodruhé s ročním rozestupem bavil stejně jako při premiérové projekci. Příjemná, neurážející záležitost a prozatím lepší tři. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Hodnocení nových snímků v Blu-ray kabátě je až na výjimky vesměs velmi pozitivní a ani v případě komedie "Na doraz" tomu není jinak. Obrazový přepis je z technického hlediska perfektní, samotný obraz pak nabízí vskutku kvalitní podívanou. Přepis s poměrem stran 2,40:1 oslní především výbornou drobnokresbou, díky které naplno vyniknou i ty nejnepatrnější detaily textur obličejů, či oblečení. Příjemné zrno obraz obohacuje o klasický filmový dojem a barvy jsou podány studenější formou, ale naprosto s přehledem vyniknou všechny myslitelné tóny, čemuž napomáhá i kontrast a sytá černá. Pleťovky pak občas nabudou lehce sytějšího tónu, ale ve výsledku jde o zanedbatelnou maličkost, jako celek je totiž obrazový přepis disku kvalitní a nelze mu takřka nic vytknout. I originální zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER je na tom z technického hlediska bezchybně. Jediný problém představuje samotný žánr filmu. Od převážně konverzační komedie zkrátka nelze očekávat bombastičnost blockbusterovských stop. Naštěstí to neznamená, že si jí na reproduktorech televizoru užijete stejně jako na kvalitním domácím kině. Kromě ukázkových dialogů totiž umí i pořádně nabudit subwoofer a to jak v akčních scénách (příklad bouračka), tak při reprodukci především rockového soundtracku. Jako celek tak stopa působí příjemně dynamicky, a i když se zadní kanály moc nezapotí, i relativně prostorově. Česká stopa v klasickém DD 5.1 je na tom zvukově srovnatelně, přestože zvuk mluveného slova je tomu originálnímu svou čistotou na hony vzdálený, což musím chtě nechtě konstatovat i u samotného dabingu. Ten je sice při delším poslechu neškodný, ale v přímém porovnání je to bída, což bohužel platí také o bonusové nabídce, ke které se dostáváme nyní. Začneme kompletní 3 minutovou sekvencí z "Dva a půl chlapa" a pokračujeme nijak úžasnou kolekcí třech smazaných (nebo spíše prodloužených) scén, z nichž za zmínku stojí pouze ta, v níž nám Ethan (Zach Galifianakis) prozradí svého favorita v souboji o nejdůležitější postavu ve výše zmiňovaném sitcomu. Následuje průměrná 6 minutová gag reel (nepovedené záběry a jiné blbinky) a dvojce krátkých (41 a 30 sekund) sestřihů (otázky Ethana a akce), tedy naprosté zbytečnosti. Tragičnost přídavných materiálů pak nezachrání ani jejich plná HD prezentace a české titulky. Jde o audiovizuálně kvalitní titul, ze kterého člověku sice nejspíš nevypadnou oči z důlku a už vůbec neprasknou ušní bubínky, ale film prezentuje v maximální kondici. Absence použitelných bonusů bohužel snižuje výsledné hodnocení na hranici 50%. () (méně) (více)

Tomik.

Tak to by teda nešlo. Až teď vidím, jak jsem Pařbě ve Vegas křivdil, když jsem ji svého času tak vehementně kritizoval. Ústřední dvojice postav slibovala prvotřídní podívanou, takže jsem čekal komediální jízdu vysokého kalibru u které se člověk řádně odpoutá, žádné výjimečné podívané se mi však nedostalo. Ne, že bych se musel tlemit celý film, ale tady člověk horko těžko hledal jedinou scénu na úrovni. U rádoby vtipných scén jsem se nudil, u vážných to nebylo o moc lepší. Teda ze začátku to ještě šlo, postupem času ale děj upadal, scény se stávaly fekálnějšími, vtip mizel, můj výraz mrznul. Vyjímka budiž onen útěk z mexické hranice, ten měl docela grády. Jinak upřímně nechápu, jak se Downey a Zach uvolili k natočení něčeho takového. A jó, prachy, v tom to bude. Tak jako tak, obnažující se pes, káva z otcova popele, bitka s vozíčkářem a jiné scény mi jasně ukázaly, že tohle nebude film, který si ještě někdy v budoucnu pustím znovu. Korunku tomu nasadil závěr, kdy si scénárista dovolil udělat srandu z něčeho takového, jako je porod (nasměroval ústřední dvojici do špatné porodní místnosti a po zjištění Downeyho zjištění, že je "jeho" nově narozené děťátko černoušek, věta "WHAT THE FUCK" nepůsobila nejvhodněji). Možná tomu jenom nerozumím, nevím, holt asi tento styl humoru není pro mě. Co oceňuji, jsou velmi pěkné záběry přírody, u Grand Canonu jsem slintal jaká to byla nádhera. To ale bylo asi tak jediné, co se mi líbilo. Škoda, čekal jsem víc. Potenciál zde byl, film mě ale za srdce určitě nechytl… ()

drake31

Och môj bože, och môj bože ... tieto slova zneli po každej sekvencii filmu keď som sa nedokázal prestať smiať. Todd Philips to po minuloročnom výbornom Hangoveri opäť dokázal a natočil dokonalú komédiu a u mňa uspel na plnej čiare. Due Downey Jr. & Galifianakis neskutočný, úžasný, dokonalý ... Takisto humor ktorého tam je poriadna dávka je, zas sa opakujem, neskutočný úžasný, dokonalý ... Nenachádzam slov, smial som sa od začiatku do konca, niekoľkokrát aj pár minút bez prestávky a cesta domov dopadla tak isto. Najlepší komediálny počin roka, tak ako minule Hangover ... Todd Phillips sa pre mňa stáva synonymom pre neskutočnú zábavu, a s veľkou radosťou budem vyhliadať jeho ďalšie filmy .... Uff, ešte teraz sa smejem nad istými scénami. P.S. prvý komentár :) ()

tere.z

Robert Downey Jr. je pečlivě oholený chlap v perfektně padnoucím saku, sexy slunečních brýlích a milovanou těhotnou manželkou na telefonu. Zach Galifianakis je zastydlý hippík s vystrčeným pupkem, trvalou na hlavě a buldokem pod paží. Tito dva se hříčkou osudu (nebo spíš „talentu“ Galifianakisova hrdiny) ocitnou v jednom autě na cestě přes celé Spojené státy. Aneb další road movie o tom, jak k sobě dva naprosto odlišní týpci nacházejí cestu, je tady. Rozdíl je v tom, že Na doraz chce být totálně šílený, supervtipný a naprosto bez servítek. A takový částečně je, jenže má problém: i když se u spousty scén chechtáte na celé kolo, jako celek pokulhává. Downey v jedné scéně říká: „Nefavorizované družstvo vyhraje v Super Bowlu? Takovej film se natáčí každý dva roky.“ Omyl. Takový film, jako Na doraz, se natáčí pořád dokola. Galifianakis s Downeym ho sice řádně opepřili, to ale stejně nestačí - celkově pořád průměr. ()

sochy.zirafka

Rozlučku se svobodou vystřídal porod, chlast vystřídalo hulení a šíleně zábavný humor vystřídal humor pouze zábavný... Ačkoliv masturbující pes jisté kouzlo má, to se musí nechat. Due Date je Pařba s mírnou kocovinou, oblíbeným Downey džejárem a Zachem Sakrajaksetopíše s poblitým plnovousem. Prostě taková milá jednohubka, která neurazí. ()

yeniczek

Tak nějak nevím. Části bych napáli 4* bez rozmýšlení, ale větčinu času to nebylo úplně stoprocentní. Bavil jsem se, ale u posledního filmu Phillipse jsem se na Pařbě ve Vegas bavil tolik víc. Trochu mě Downey štval neustálýma změnama nálad a masturbující pes mě vyloženě znechutil. 7/10 je to tak mezi: *** a půl ()

hroubek

Todd Phillips si moje uznání získal už u Starskyho a Hutche, který podle mého názoru je jednou z nejlepších buddy-movies vůbec.A pak přišla šílená jízda jménem Pařba ve Vegas, která všem vytřela zrak a ještě tenhle rok to zkusí zopakovat.Ale těd k Na doraz je to další komedie kde se cestuje z jednoho konce USA na druhý něco podobného jako v Road Tripu ale akorat o dost více dospělejší a taky ambicioznější.Když máte hlavních rolích Tony Starka a jedno z nejšílenějších lidí z Pařby tak čekáte trochu víc.Film není tak vtipný jak se v trailerech zdálo, protože většina vtipu byla použita v právě v trailerech ale i tak se tam našli super kousky jako parodování Kmotra nebo super výstup Juliette Lewis jako dealerky trávy.Některé ale zace byly až moc WTF jako ta scéna s masturbací.Komedie, která neurazí ale působí spíš jako výpln mezi Pařbami než jako samostatný film. ()

Brain-D

Čekal jsem od tohohle hodně a ono to svým způsobem celkem dost splnilo. Zach byl prostě dement na n-tou vs. Robert Downey Jr., který byl takovej konzervativní sepjatý chlápek. No je to Road-movie, kterou jste ještě neviděli prostě. Podle mě i lepší než Pařba v Las Vegas. ()

Mihail123

Prekvapivo nie až taký prúser aký som od nezáživných trailerov očakával. Má to spád, nenútený humor a po dobu 95 minút som sa až tak veľmi nenudil. Celkom príjemná oddychovka a pauza Todda Phillipsa medzi Hangovermi. ()

Millanium

Road movie komedie, která sice nebude celý čas zaměstnávat vaší bránici (nečekejte další pařbu ve wegas), nicméně se jistě nudit nebudete. To je způsobeno především charaktery, které nejsou ploché, jako v obdobných komediích. Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis tvoří lehce nepředstavitelnou, nicméně fungující dvojici. 70% ()

demented

Neurazí, ale ani nenadchne. Downey je výborný ako vždy, Galifianakis mi začína ísť s tým svojim dobráckym retardom, ktorý je typovo na vlas rovnaký v každom! jeho filme (hrá to ten chlap vôbec? :)), pomaly ale isto na nervy a Phillips dokazuje, že Hangover bola len jedna veľká náhoda, ktorá sa už pravdepodobne nikdy nezopakuje. ()

Beatle

Nebudu zase nadhodnocovat film jen kvůli herci :) DUE DATE je americky vtipný, downeyovsky arogantní a galifianakisovsky úchylný. Ale až na dvě scény, které jsou opravdu k smíchu, je to dosti slabý snímek. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)