Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Karja

Po nějaké době poměrně vydařená česká komedie. Více než tři hvězdičky ji ale nedám. Úsměvných a mnohdy unikátních hlášek je tam nepřeberné množství, respektive alespoň jedna do minuty, ale co je moc, to je moc. Rádoby humorná debata s mrtvolou už je ovšem nemístní. Ale klobouk dolů před některými herci. Výkon šedesátileté Elišky Balzerové byl opravdu bravurní! 50 % ()

Briny

Podle mě velice úsměvná komedie. Musím se přiznat, že nemám moc v lásce české filmy, ale na tento jsem se i přes to na doporučení vydala do kina. Upřímně jsem nečekala nic převratného, jelikož mě Jiří Vejdělek nezaujal ani filmem Václav ani Účastníci zájezdu, avšak tentokrát zabodoval. Opravdu vtipný příběh (smála jsem se od začátku do konce) o tom co se může stát ženám tří generací. Vřele doporučuji, aby jste se podívali pokud od filmu zrovna nečekáte nic víc než kvalitní komedii o ženách, které si občas sahají až na dno. ()

Vig

Nedokála jsem udržet koncentraci, jediné, co mne zaujalo byl potenciál Elišky Balzerové a její vtipné hlášky: "nepodceňuj IQ svojí frndy" :) ()

kacudzde

Oddychová česká komedie s vynikající Eliškou Balzerovou. " Nepodceňuj IQ svojí frndy!" Viděno v kině 19.3.2010. ()

zaziny

pokus o český "americký film"(dojemná smrt, uvědomnění si ženy v letech že je stále krásná, usmíření všech na konci), který je zároveň propagací na celou škálu výrobků v Česku k dostání (od mobilnách telefonů až po jogurt), sponzorské dary fungují... zprvu se mi film zdál jako celkem slušná komedie, ale jakmile se začal rýsovat vztah mezi starší ženou mladším klukem a asi po deseti minutách jeho "budování" se spolu vyspali, sem si řekla jen ježišmarja. navíc ve chvíli, která měla diváky v kině rozesmutnit a oni se místo toho začli smát sem si říkala jestli je hloupý obecenstvo nebo ti filmaři. ta mladá slečna se chovala naprosto nelogicky a postava macháčka mi přišla úplně zbytečná, jeho scéna s počůranýma kytkama, no fuj..(trapných vtipů se zde najde víc).. vzhledem k pokleslosti českých komedií (popř.všech současných filmů) se ale tenhle ještě celkem vyvedl - pobavit průměrného diváka dokáže ("malý" český člověk nepolíbený zajímavější cizojazyčnou kinematografií si jej i zamiluje), ale až v příliš dlouhé stopáži, hodinka a půl by filmu slušela víc ()

bigbebi

Pod dojmem vysoké návštěvnosti a různých ód na skvělou CZ komedii jsem se nechál nalákat ( a ne poprvé) a opět jsme velice rychle vystřítlivěl. Fakt nevím, co je na tom filmu tak zábavného, že trhá rekordy v návštěvnosti. Možná občas nějaká replika, možná hlavní hvězda v podání Elišky Balzerové - nevím. Snaha o natočení vtipné komedie upřít nelze, ale výsledek jsou rozpaky a několikeré podívání se v přítmí kina na hodinky, kdy už bude konec. SORRY všem nadšeným, ale mně se to prostě nelíbilo. ()

Rado1988

Příjemný a osvěžujcí film :-) Sice jsem se smál většinou jiným věcem než ženské a konec byl trošku nudný, ale když jsem odcházel z kina, tak jsem ten film chtěl vidět znovu :-) exceluje tam především babička Eliška Balzerová :-) ()

Big Daddy

Příjemná komedie s řadou kvalitních českých herců, ze kterých vyčnívají obě hlavní hrdinky Eliška Balzerová a Lenka Vlasáková. Příběh je lehce stravitelný a vlévá krev do žil především ženám středního věku. V případě mužů sice nejde o film, který zaujme místo v soukromé sbírce, ale určitě minimálně první shlédnutí potěší. ()

glsak

Ufuf.. Vejdělek se nakonec přiklonil na stranu uspokojení tuctové komerční většiny. Škoda. Toto dílko (nechce se mi psát, že je cílováno poněkud více na ženy) spíš připomíná televizní film s dost špatným začátkem (no třeba ta úděsně trapná žravá scéna v posteli, během které sem chtěl odejít), hoodně špatným prodaktplejsmentem (ten do očí bijící německý jogurt v obklopení zeleniny v jinak prázdné ledničce), a s nádechem Troškoviny. Nicméně Balzerka jede a místy se ve mně draly na povrch i emoce (narozdíl od smíchu). No NECELÝ tři. ()

montel

Helena (Lenka Vlasáková) se rozvádí se svým mužem, její dcera Laura (Veronika Kubarová) se potýká s první láskou a do toho všeho se míchá Helenina matka Vilma (Eliška Balzerová), která právě sepisuje své postelové paměti...Úsměvná postelová komedie, která mě nenudila, ale nepřišla mi ničím vyjímečná. Eliška Balzerová mě coby vášnivá babička pobavila. 60% ()

schindler

Ano, dokážu si představit, že na tenhle film přišlo do kin okolo milionu diváků. Zpočátku lehce připomíná Líbáš jako bůh, ale tam kde Poledňáková začíná Troškovatět, tam Vejdělek dokazuje, že patří do české režisérské 1 ligy. Herecké obsazení velice sympatické, dokonce ustálo i vážnější scény, které by jinde skončily kýčem. Hlavně Eliška Balzerová si zaslouží plné hodnocení. Tato milá komedie je určená hlavně v kategorii žena nad 40 let, ale myslím si, že se u ní pobaví uplně každý. ()

pájap

superčeskej film .a to už jsem si myslel že tohle nikdy o naší porevoluční kinematografii nenapíšu.schválně jsem to napsal dohromady aby to všechny trklo.báječná eliška balzerová táhne film ale další postavy jí velmi zdatně sekundují.a jsme u jádra pudla totiž na rozdíl od třeba líbáš jako bůh má tenhle filmDOBREJ SCÉNÁŘ.to prostě dobří herci nemohou dohnat.když chybí myšlenka a děj se zdrcne na úpornou snahu o vtipnost.jen se divím že eliška balzerová nebyla za svůj výkon nijak oceněna.nebo že bych si jen nevšiml???no je fakt že po těch všech pitomostech co jsem po revoluci viděl naší kinematografii zas tak pozorně nesleduji.papa. ()

Jan Preissler

Určitě v tom byla cítit vůně české kinematografie. Pěkné prostředí podzimní Prahy, ryze český humor, ironie. Ale přesto mi na tom filmu něco nesedělo. Nejsem žena, takže to nedokážu ocenit lépe. Je to příjemný film, který bohužel rychle vypustím z hlavy. Za pár let nebudu vědět, o čem to bylo. ()

dragonys

Už dlouho jsem se tak nepobavil u českého filmu ,někdy jsem měl pocit že ty lidi znám osobně . Pro mě zážitek který si s chutí zopakuji ;-) ()

SONYAGENT

Moc pěkný scénář a sympatičtí herci udělali z tohoto filmu opravdový požitek. Balzerová s Dykem byli velmi příjemným překvapením a kdyby americká akademie rozuměla.... ()

sospik

Nadprůměrný český filmek s řadou předvídatelných scén, nadruhou stranu jsem se bavil a užíval si filmek do konce, výborná Balzerová, žral jsem každou blbost :) ()

embee

Po delší době se opět objevila česká komedie, která mě opravdu pobavila. Eliška Balzerová v roli svérázné "babičky" byla prostě excelentní. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků