Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Daggeron

What the fuck? 88%? Slovom osemdesiatosem percent? 63. najlepší film? Dvanásty najobľúbenejší? Kvôli čomu? Iba preto, že meno režiséra je David Fincher? Alebo som ja už úplný hlupák, ničomu nerozumiem a nič som nepochopil? Možno. Ale keď sa obzriem spätne dozadu, je to neskutočná kravina. Priznávam, že twistom s nami autor vybabral. Priznávam, že som to nečakal. Aj keď to nebolo ničím novátorské a podobné príbehové makety a rozuzlenia sme tu už mali. Ale naozaj ma to prekvapilo. Avšak možno i preto, že väčšia časť filmu odchádza jedným uchom dnu, druhým von. A vám je úplne jedno, čo sa na plátne deje. Skvelý zvrat? Beriem. Ale to je tak všetko. Dielo s množstvom podnetov? Nejakou myšlienkovou hĺbkou? Chápem, že pre zaostalých jedincov môže byť niečím inšpiratívne, ale čo to prináša mne? Vrcholne nič. Hlúposť nad hlúposť, ktorej výpovedná hodnota je nulová. Nič mi nedáva, nič neponúka. A trvá útrpné skoro dve a pol hodiny. Nehovoriac o tom, že som to chcel vypnúť asi po tridsiatich minútach. Nuda. Navyše logicky nelogická, pitomá, jednoducho taká, nad ktorou nie je asi ani dobré sa zamýšľať. To si naozaj pozriem stokrát radšej Mechanika, ktorý funguje na takmer podobnom princípe, ale nemá až tak hlúpy príbeh a disponuje sugestívnejšou a podmanivejšou atmosférou. A to hovorím ako obdivovateľ Fincherovho neskutočného citu pre atmosférično. Lenže toto naozaj nie. Nech David ostane radšej pri temných krimi žánroch, tie mu idú najlepšie. Pre mňa je Klub bitkárov jeho najslabší film. Videný už len z povinnosti, aby som dohnal resty z jeho filmografie. No očividne to bola chyba. A je úplne jedno, či to je alebo nie je efektne natočené, keď je to abnormálna hlúposť. Toto už viac nechcem vidieť. Ak sa to niekomu páči, neberiem mu to. Každý má svoj vkus. Moja šálka kávy to však nie je. Dve, aj to iba kvôli prekvapujúcemu záveru. P. S. Hoci mám rád Nortona, tu z môjho pohľadu exceluje jednoznačne Pitt. Za to Helena dokonale irituje. ()

Don.Quijote

"You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your fucking khakis. You are all singing, all dancing crap of the world." ()

anetd1

Nemilosrdně bezohledná dávka kydání hnoje po konzumní společnosti, kdy je téma stejně aktuální i po celých 20 letech, kdy byla předloha publikována, a nyní pěkně zasahuje do černého. Fuck the system ve své nejpovedenější anarchistické podobě a nejlepší formě, stejně jako Edward s Bradem. Takové odpálení svého bydla a tím celého svého dosavadního jistého života, to je věc. I když se to dá naštěstí zvládnout i tak nějak symbolicky, ale o tom zase příběhy z jinýho rance. Tady jde film do hloubky každýho z nás pěkně surovou cestou a přebrat si to už klasicky může každej sám za sebe. Twist jsem předem neznala a naštěstí (asi?) se mi ho nepodařilo odhalit příliš brzo, abych přišla o jakýsi moment překvapení (vždyť při psaní ho neznal ani sám Palahniuk a ve filmu nám je předkládán celkem nenuceně a elegantně). Jen mi nějakou dobu trvalo strávit Fincherův konec, ale ono nic není jen černé nebo bílé. Ve Finchrově podání se mi pak ale zase moc líbí (mimo jiné) pohrávat si s myšlenkou, že má Marla stejný původ jako Tyler. Přece jen ale sympatizuji více s Palahniukovým originálem a těším se na pokračování. ()

Mrs.SMEGhead

Hrooooooozně táááhlýýý fiiiiiilm, nebýt tam zbytečných scén, nevěnovala bych se x/y věcem okolo, ale 4* protože konec mě opravdu překvapil a úplně odrovnal a taky za Bellatrix Lestrange! ()

blondboss

Tak toto je určite jeden z najpodivnejších snímkov, aké som kedy videl. Fincher do vás napumpuje totálnu "psychárinu", pri ktorej tri štvrtiny filmu budete pozerať, čo sa deje, a zvyšnú finálnu sekvenciu budete pozerať s otvorenými ústami a rozmýšľať nad tým, akú má autosugescia a schizofrenia skutočnú silu. Vskutku originálny námet a film s myšlienkou. Avšak mne to nepripadalo až tak pútavé ako sa to hodnotí na tomto portáli, a to mám Finchera veľmi rád. Takže za mňa 75 %. ()

AndrewNewman

Čoho všetkého je schopný človek, ktorý viac ako 6 mesiacov (alebo aj dlhšie) nespí? Celkovo je to brilantný nápad, v ktorom sa človek, ktorý každý deň chodí do práce, jedáva, s*rie a sleduje telku zrazu otočí voči tomuto stereotypu a rozpúta peklo. A to nielen vo svojej hlave. Každopádne kto čaká, že dostane nejakú psychologickú štúdiu hlavnej postavy, je na omyle. Čim viac nenávidíte systém v ktorom žijete, tým väčším fanúšikom Fight Clubu budete. Čo sa mňa týka, vždy som sa považoval viac za idealistu, ako anarchistu, aj keď...kto by nechcel odpáliť budovu, v ktorej roky pracoval len preto, aby mal čo žrať, vysr*ť a zase dookola, však? ()

Domislava95

"The first rule of Fight Club is: You do NOT talk about Fight Club." A já nemůžu ani kdybych chtěla. I osm měsíců po zkouknutí totiž nenacházím slova, která by popsala ten úžasný zážitek, který se mi naskytl při sledování filmu. Edward, Brad a Helena jsou úžasná trojka, kritizování konzumní společnosti je na místě, plot twist na jedničku a Where is My Mind of Pixies je dokonalé završení celého Klubu Rváčů. 10 out of 10 would watch again, and again, and again... ()

maverick080

Tlieskam! Edward Norton tu podal excelentný výkon. Tak isto aj Brad Pitt a zvyšné obsadenie. Fight Club beriem ako jeden z najpovedenejších kúskov filmografie všetkých čias - výborný vizuál, kamera, strih, hudba, herecké výkony, scénar - všetko! Mínusom je to, ako sa film vlečie a pár drobných chýb. Inak by som kľudne išiel aj za 5! ()

vodkasesemte

You are feeling premature enlightenment - Our fathers were our models for God - You have to consider the possibility that God does not like you - This is not the worst thing that can happen - We dont need Him - Fuck damnation, fuck redemption - We are Gods unwanted children, so be it (co to bylo) - Lost fear - Its only after we have lost everything that we are free to do anything - Imagine how he feels - Tomorrow will be the most beautiful day of his life. His breakfast will taste better than any meal you and I have ever tasted - He had a plan. And it started to make sense in a Tyler-sort of way - No fear. No distractions - You are not the car you driving - You are not the contents of your wallet - And so it went - Listen up, maggost. You are not special. You are not beautiful or unique snowflake. You are the same decaying organic matter as everything else - Tyler built himself an army - We are the all-singing, all-dancing crap of the world - We are all part of the same compost heap - For what purpose? - For what greatest good? - PROJECT MAYHEM - Project Hope - I felt like putting a bullet in every panda - You decide your level of involvement - Stop trying to control everything and just let go - I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck - And most important, Im free in all the ways that you are not - Ppl do it every day - They see themselves as they would like to be - They dont have the courage you have to just run with it - If you erase the debt record, than we all go back to zero - You will create total chaos ()

x_ander

Jeden z nejkultovnějších a rozhodně nejlepších filmů vůbec. Skvěle napsané, zahrané a především bravurně zrežírované drama, které do filmového světa přineslo Tylera Durdena a jednu z nejlepších point filmových příběhů. ()

patbat

Sice tím komentářem poruším první pravidlo Klubu rváčů, ale promluvím o něm! Ten film jsem si oblíbil a vlastně i pochopil až po druhém zhlédnutí, protože je jednoduše jiný. Úžasný Brad Pitt a Edward Norton, jedna z nejlepších filmových dvojicí, co jsem kdy na plátně viděl. A režisér David Fincher mi opět dokázal, že mu patří místo v mé top desítce. Vlastně okomentovat děj si ani netroufnu, takže tady jen vyzdvihuji technickou stránku, ale i tak nářez. ()

Agonie

Je fascinující, jak skvěle se s knihou doplňují. Zatímco film se chlubí funkčnějším a silnějším vyprávěním a příběhem, selhává zase v myšlenkách, které nedokáže tak dobře vystínit. ()

Tr1cK

Fight Club vnímám jako příběh hledání rovnováhy mezi uspořádáním a rebélií, mezi společností a individualismem, mezi blahobytem a svobodou, mezi státem a anarchií. Naprosto zásadní věc. "With your feet in the air and your head on the ground" ()

Marcas

Má to svoje silné stránky, nicméně pro mě zde převažovaly spíše ty slabé. Nechytlo mě to od začátku tak, abych z toho byl super odvařený. Pomyslnou korunku tomu dodal konec, který mi nedával smysl, ale nechci spoilerovat. Stačilo mi vidět jednou, nepočítám, že bych si to někdy pustil znovu. ()

Drozdo57

Po dlhom odstupe od prvého zhliadnutia mi tento film príde pochopiteľnejší a uveriteľnejší. Ale stále nedokážem pochopiť ako sa mohli niektoré veci stať tak, ako sa stali a ja mám stále veľa otázok, na ktoré film nedal odpoveď. A sú to dôležité otázky. Bez nich to celé tiež môže byť fantasmagória a nie hlboký spoločenský komentár. Alebo možno je to obe. Každopádne veľmi dobre sa na to pozerá, Norton je skvelý, ale Brad Pitt je fantastický! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)