John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

SimpanzJi

Tři dny ke svobodě je klasický thriller s prvky romantiky. Russela mám rád, takže jsem se na něj i těšil. Stejně jako na Elizabeth. I přesto, že to mělo spád, přece jenom je ale 2h10m přetažená stopáž. Co se týče scénáře, ten byl super. Stejně jako kamera. Když vezmu v potaz Stéphane Fontaine, dost se mi u ní líbil styl kamerování v Sambě s Omarem Sy. Jinak super plakáty, který mě taky dost zaujaly. 1. 11. 2015 ()

Johnny.ARN

V pohode krimi thriller, ktorý to však zobral hopem a razí si vlastnu cestu. Nehľadáme vraha, plánujeme útek. Zápletka nič moc, nefunkčnosť polície ukážková. Skôr zaujme samotný plán a gladiátor, ktorý síce má tvárovu obrnu ale nejak tak ten snímok drží. Bolo tam ale málo Olívie. 3 z 5 ()

anli

Kriminalni drama o jednom osudovem rozhodnuti.Remeslene zdarila zanrovka,ktera sice neprinasi nic noveho pod sluncem,ale je svizne napsana( misty ma jen male chyby v logice nekterych postupu),svizne rezirovana a Russell Crowe je opravdu vyborny.Myslim,ze reziser ukazal,jak lze se standartnim materialem zaujmout divaka.Misty je to opravdu slusny adrenalin a misty zase hezka romantika.Takze kolem a kolem-nic noveho pod sluncem,ale filmarsky velmi dobre odvedena prace,takze myslim,ze vetsina divaku bude spokojena a ja davam svobodnych 80%. ()

Zdeňka

Největším tahačem celého výborného pocitu z filmu bylo určité napětí, které zde panovalo, nejistota, která sálala z celého snímu. Celou dobu jsem si pokládala celkem dost zásadní otázku: ZDA TO UDĚLALA? Prostě ten pocit, kdy nemůžete oči odtrhnout od plátna, aby Vám neunikla žádná informace, miluju :o) ()

neoBlast

I když je Paul Haggis celkem ucházejícím režisérem, stále je v první řadě špičkovým scénáristou. A tento fakt je na The Next Three Days okatý jako čert na třídenním festivalu vanilkových dortů. 70 % ()

rowdys

TNTD sa v prvej polovici tvári dosť komorne, ale netreba sa nechať odradiť, lebo tretí akt kope gule. Nie je to žiadny Bourne, ako sa mi trailer snažil natlačiť do hlavy ešte i Powellovým hudobným podmazom, no skôr dačo ako mamka s ockom utekajú z väzenia. Neni to ani moc zjednodušené ani moc prehnané, vlastne celkom uveriteľne podané to bolo, hlavne pre nás trpezlivejších. Haggis mňa osobne neohúril svojim vykonštruovaným Crashom, ale som rád, že som nad ním nezlomil palicu úplne, lebo The Next Three Days sa mu celkom vydarili, Crowe je vždy pán a hlavne film má i svoje napínavé chvíľky. Na druhú stranu tá dráma tam rejžovi zase nejak nevyšla, lebo mi bolo kvázi na kopyte či sa im to podarí alebo nie. Ako celok mi film príde skôr ako fajn zabijak času v lietadle, než ako niečo na čo by som sa ešte v budúcnosti chystal znovu. ()

Thommie

SIlný příběh, který sice postrádá 'wow' efekt, ale zase vítězí jinde. Russel Crowe byl opět skvělý. a neméně herecky vyspělá byla i něžnější část castingu Elizabeth Banks a Olivia Wilde :)) no a zkušeností oplývající Brian Dennehy... no koncert. ()

marvan

Francouzskou předlohu POUR ELLE Haggis patřičně zploštil a přiblížil vkusu amerického publika a "vyšlehal" ve vysokooktanovou jízdu. Přestože filmu v mnoha jednotlivostech nelze upřít zlepšení oproti předloze, v jednom klíčovém bodě selhává. POUR ELLE byl vlastně milostný příběh o proměně krotkého intelektuála v nekompromisního odpůrce establishmentu. Ženu, která vyvolala v manželovi takovou oddanost hrála charismatická Diane Kruger, v americké verzi se tato úchvatná bohyně změnila zásluhou scénáře a hlavní představitelky v podání Banksové v typický ženský "produkt" americké kultury: protivnou a hysterickou protestantskou krávu. Croweova snaha osvobodit ženu z vězení tak ztrácí opodstatnění, původní milostná motivace se mění v pouhou aroganci: Já jsem Američan a zmůžu cokoli! ()

venison

Perfektní podívaná s napínavým příběhem, dlouho jsem neviděla takhle super utíkačku z vězení a k tomu naplánovanou úplným amatérem !!! Do poslední chvíle jsem netušila jak to dopadne.. Bezva :-) ()

Phietros

Skvěle natočené drama ze života, které nám ukazuje kam jste ochotni zajít, aby jste ochránili svou rodinu a zůstali spolu. Po zatčení manželky, která byla neprávem odsouzena za vraždu své kamarádky, kde jí viděl někdo z lidí odjíždět z místa činu se rozhodne její muž vzít zákon do svých rukou. Sestavuje plán, jak jí dostat z vězení, při kterém nasazuje i svůj život, když se pokouší dostat k ilegálním členům gangu, aby získal doklady. Zaplatí si bývalého vězně, který již 7x uprchl, aby mu pověděl vše co musí znát jak uprchnout a čemu se vyvarovat a důkladně mapuje každý den věznici. Vše má promyšlené, ale aniž by dotáhnul svoje plány do úplného konce, mají jeho ženu převést za 3 dny do jiné věznice. A tak mu nezbývá nic jiného, než nasadit svou odvahu, kuráž a čelit bez jakáhekoliv zaváhání této životní výzvě, za svobodou se svojí manželkou a dítětem… ()

Redi

Lehce nadprůměrný krimi thriller s charismatickým Russell Crowem a krásnou a sympatickou Elizabeth Banks. ()

Brandon

Místy patetické až na střechu a možná ještě výš (uřvanej Crowe je trapnej), místy blbé jak pučtok a možná ještě víc (scénaristi by si měli něco přečíst o cukrovce), ale hlavně film jako celek vůbec nefunguje. P.S. Neesonův herecký výkon připomíná výstup ochotníka z kulturáku. ()

yeniczek

Perfektně zvládnuté drama starého typu, které mezi posledními filmy podobného ražení dost vyčnívá. Škoda jen, že se to zdá příliš dlouhé a mírné prostřihání by tomu neuškodilo... O tom, že je to remake jsem se dozvěděl až po zhlédnutí, takže nemůžu soudit. Ale mám chuť se podívat i na francouzskou předlohu, tak moc se mi to líbilo. 8/10 ()

drake31

V najbližších troch dňoch na tento snímok asi zabudnem, ale ako jednorázová záležitosť to funguje veľmi dobre a dokázalo ma to držať v napätí až do konca ... a to už o niečom svedčí. Po celú dobu som čakal kedy konečne príde ten "prison break" a s tým samozrejme aj spojený runaway zúčastnených. Bolo to podané sviežo, s poriadnou dávkou napätia, troškou depresie a klasických USA kecov a pátosu. Sám som sa čudoval že tie dve hoďky som pritom vydržal. Nakoniec len pochválim casting ktorý si ma získal na plnej čiare - a to hlavne vedľajšie úlohy, či už tie podstatné alebo nepodstatné. Plný počet to ale nemôže, lebo ten by som si musel potvrdiť druhým zhliadnutím a nechcem riskovať že si pokazím zážitok :) ()

JohnSmith

Dosti přitažený za vlasy. Crowe je výbornej, dokázal zahrát normálního tátu od rodiny a ne akčního bijce. Sice bych na jeho místě spíš sbalil tu pěknou maminku,než abych tahal manželku z basy,ale to by zase nebylo tak zajímavý pro film. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona