John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

jacksax

Chaotický úvod plynule přešel do depresivního příběhu (pravda některé návaly depresí mi způsobilo taťkovo jednání), až po standardní ničím nepřekvapující finále. Přesto režisér výborně manipuluje s informacemi (a tím co nám kdy naservíruje), díky nimž se vlastně vůbec nenudíte. Absolutní nepochopení mám jen pro scénu s kvalitou kávy na policejní stanici. ()

Hepy13

Shrnu to stručně. Na tomto filmu se mi líbily především dvě věci. 1) Když opomenu mého oblíbence Russella. Tak ta první je, že hlavní hrdina není žádný superman který " vykosí "celou věznici, postřílí půl města a osvobodí manželku. Ale že je to běžný pracující člověk který miluje svou ženu a syna. A je ochoten pro ně udělat cokoliv. Nemá žádné zkušenosti se zločinem ani se zbraněmi. 2) Druhá věc je ta, že celá akce kdy Russell vymýšlí plán na útěk z vězení, a následný útěk netrvají nějakých ušmudlaných 20 minut. Ale zabere to prakticky celý film. ()

Florfila

Na tomhle filmu se mi líbila hlavně reálnost. Už jsem byla přesycena filmů, kdy z obyčejných lidí se během jednoho dne stávají přeborníci na zbraně, útěky z vězení a střety s podsvětím. Crowe to zahrál moc pěkně. Jednoduše oddaný tatík od rodiny, který se ze dne na den musel potýkat s nepřízní osudu. To jak nevěděl kam má jít pro falešné papíry, kdo z nás by to také věděl, bylo podáno mistrovsky. Takže 3 hvězdičky za reálnost. A jen tři hvězdičky proto, že jsem nebyla schopná úplně vnímat to napětí, které chtěl tvůrce zjevně v divákovi udržovat. Jinak film, který neurazí. ()

Erik7595

Síce téma "čoho všetkého je človek schopný, ak je v bezvýchodiskovej situácií a musí ochrániť to, na čom mu najviac záleží" bola vo filmoch použitá už nespočet krát. Ale v tomto prípade to vôbec neprekáža, keďže je film zrežírovaný bravúrne. Začiatok filmu začína veľmi pokľudne a pohodovo, aby sa zrazom hlavným postavám zo sekundy na sekundu zmenil život o 360 stupňov. Vďaka skvelému hereckej zostave (tušil som, že Russel Crowe je dobrý herec, ale tu ma ešte viac milo prekvapil) sa darí vo filme budovať a udržiavať neustále napätie. Pozitívom, ktorý ma potešil, bola skutočnosť, že aj napriek dômyselnému plánu, ktorý si John chystal dlhodobejšie, sa mu nie vždy darilo naplno . Film má približne prvú polovicu pomalší rozbeh, avšak to pomáha budovaní deja a vytvorení emočnej odozvy. Po tej približnej polovici sa to začne prehupovávať do premyslenej akčnej adrenalínovej honičky, ktorá nenechala vydýchnuť. Dávam zaslúžených 5* za veľmi dobrý krimi-thriller, ktorý ma chytil od začiatku do konca a ktorý si niekedy pozriem rozhodne znovu. 95% ()

andio

Russell Crowe předvádí další super herecký výkon ve filmu, který vás svojí poslední půlhodinu přilepí k obrazovce a vy budete nadšeně čekat, jak se to všechno vyvrbí. Tři dny ke svobodě je skvělý film spojující prvky drama a thrilleru zábavnou a neokoukanou cestou, obsahuje spousty kvalitních akčních záběrů, zvraty jsou fakt super a nebudu hledět na to, že je to vytáhnuté ze staršího Francouzského filmu "Nevinná", protože bych si tím akorát kazil zábavu. 9/10 ()

lukano

Velmi dobré drama s Russellem Crowem trvající přes dvě hodiny, při kterém se člověk nenudí a při tom by mohlo pokračovat ještě dál. Russell Crowe mě v tomto filmu opět nezklamal. Je to jeden z mála současných novodobých herců, které uznávám. ()

Kervorkian

Ach jaj. Dlho som nevidel žiadny film. Ani nezávislý, ani komerčný. Viacmenej samé klišé, typický umelosť - ktorú som ale čakal, sem tam sa to snaží byť dojímavé ako Michal Hudák, a tak ďalej. Škoda reči. Ale budiš, dlho som nevidel film, tak budem zhovievavý. ()

WinstonS

Croweovi tyhle civilní role sedí daleko víc než akční mlátičky a la Gladiátor. Úpornost a až umanutá touha, s níž se snažil získat pro svoji nespravedlivě odsouzenou ženu svobodu, mně doslova učarovala. Úplně mu rozumím, kdybych se já dostal do podobné situace, udělal bych cokoliv. Na první shlédnutí čtyři hvězdy, napodruhé mě celý příběh dostal ještě víc. ()

Standic1

Russell Crowe v roli amatérského zločince, který se chystá dostat svou manželku z vězení, protože je nevinná (já vím, to říkají všichni, ale ona opravdu je) a už není jiné možnosti. Liam Neeson jako profík na útěky z vězení, si tu zahrál svoji "životní" mini roli, ale potěšil. Co se týče příběhu, tak ten byl naprosto geniální. Po každé když měl Russel v očích slzy, nebo se klepal před loupeží, aby získal peníze, tak jsem to prožíval s ním. Toho amatéra, co to dělá poprvé jsem mu sežral se vším všudy a po filmu jsem měl sto chutí vylepit si mapu města na zeď, počmárat ji klíčovými slovy, přidat pár fotek a jít vyloupit banku :D . Mimo to všechno se tu setkáte s velkým množstvím naprosto geniálních scén, díky kterým neodtrhnete oči od obrazovky a já nemůžu jinak, než tento kousek doporučit. ()

kaze

Russella môžem, vždy a všade a tento film nesklamal. príbeh bol spracovyný skvelo a vôbec mi tie 2 hodiny nevadili. Russell príbeh ťahal ako býk a človek sa nestihol venovať ničomu inému. Pochybujem však, že na svete existuje taký muž, ktorý by dokázal pre svojju ženu ešte aj vraždiť. Ale ako thriller to bola skvelá téma. pozriem isto ešte pár krát. ()

MAJkLSON

Nejdrive jsem si myslel, ze je to jen dalsi zbytecne krimi, ale omyl, film hodne prekvapil a to hlavne diky vytecnemu rukopisu Paula Haggise a sympatickeho castingu hercu. Hodne povedeny akcni thriller, ktery stoji za videni! ()

KOZEL84

Originál sem viděl.Teda spíš sem si ho pouštěl a viděl sem jen začátek a konec,protože sem ho většinu prospal.Takže tu máme další zbytečný remake,který zaujme jen výborným výkonem Russella Crowea,což nijak nepřekvapí,ale stejně mi připadá,podle jeho výběru rolí,jako by rezignoval na svou kariéru.Poslední dobou to prostě nejsou role hodné jeho talentu.Film má stát na napětí,ale z čeho tu jako mám být napnutý?!I kdybych neviděl originál (nikdy nepřestanu obdivovat De Palmu za to,že v Carlitově Cestě v první scéně ukáže hrdinův konec a stejně mě pak donutil hryzat si nehty,šedivět a fandit mu,aby to zvládnul).A jako obrovský průser vidím Elizabeth Banks.Chemie mezi ní a Crowem nebyla naprosto žádná a já fakt nevěřím,že by to kvůli ní všechno dělal.Haggisova režie lehce nadprůměrem.3 a půl kvůli Russelovi. ()

jorgus

original jsem nevidel, ale tohle melo k dokanlosti hodne blizko..péo dlouhe dobe pro me vyborny Crowe a hlavne v prvnich dvou tretinach i vyborny pribeh:) ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona