John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Bumerang

Ach, jo!!! Pan režisér si měl ještě před první klapkou ujasnit, o čem ten jeho biják vlastně bude! Jestli o tom, jak průměrný obtloustlý kantor jde vysvobozovat manželku z lochu a nemá absolutně šajn jak na to (jako 99% z nás), protože pak to šlape suprácky a napětí se dá místy krájet (u scény se zalomeným paklíčem jsem kontroloval obsah trenýrek). Nebo jsou Tři dny ke svobodě o tom, že pravou americkou lásku a rodinu nezničí nikdo a nic? Pač to se Haggisovi podařilo (BOHUŽEL) natočit taky. A celek to děsně ničí. Fakt jsem se asi v půlce filmu tetelil blahem, že je tady konečně zase něco správně drsně věrohodného a pak bum ho - miluju tě, všichni se milujeme, zatkli jsme vůbec tu pravou, hm, no já nevím... Ještě závěrečné obětí rodiny s prozřivšími policisty, poplácání po ramenech a tragédie by byla dokonána. Aspoň, že toho mě konec filmu ušetřil. ()

Lewaso

Útěkový film bez superhdiny. Civilista, který dělá chyby a přesto dokáže téměř nemožné. Tenhle film připoutá k sedačce i chytne za srdce. ()

Reiner

Nepřípustně roztahané. Film je zajímavý tak od své poloviny a to jen díky tomu, že se do toho přidala i nějaká ta akce. Americká policie díky své dedukci vyřeší vše. Někdy dobře, jindy špatně. Každopádně mají skvělou intuici, díky které se umí pohotovostně přesouvat kam je potřeba. :) Film byl pro mě přesto zklamáním. Čekal jsem daleko více. Zejména akce a lepší děj. První část nuda a ta druhá je právě na tři hvězdičky... P.S.: tak šílený dabing R. Crowe udělal dojem :) Nejdříve jsem si myslel, že to je vtip, ale pak jsem usoudil, že ten komický hlas mu, bohužel, po celý film zůstane ... ()

safe

Horší, než francouzský originál - hlavně kamera a obsazení. A když jsem dal Nevinné čtyři hvězdy, tak tady musím ještě jednu ubrat. ()

srolyma

Ženská v rámci konstruktivního řešení napjatých vztahů na pracovišti majzne šéfku po hlavě hasičákem. Té se tenhle způsob vedení dialogu zrovna dvakrát nezamlouvá a tak umře. Ženská je pak lehce překvapená, když jí hned druhý den ráno vtrhne do bytu zakuklené komando (nejspíš to samé, co se zrovna vrátilo z návštěvy u Bina Ládínka) a nasadí ji klepeta. A protože nejsme v Čechách, kde by její čin klasifikovali nejspíš jako neodborné použití prostředků požární ochrany a dostala by těžkou dvouletou podmínku, ale v Americe, tak dostane doživotí. Doživotí do konce života. S tím je po čase celkem smířená, ale na tak její manžel. Po třech letech už má pravačku zřejmě značně unavenou, tak si vygůglí úspěšného několikanásobného vězeňského uprchlíka, který ho seznámí s desaterem správného útěkáře a pak už jde vše jak po másle. Film zpočátku nic moc, ale celá druhá půlka je výborná, napínavá, akční, ikdyž dost přitažená za vlasy. Ale když se nad tu nepravděpodobnost člověk povznese, tak může být spokojený. ()

Don Kryspin

Podobných filmů existuje mnoho a tenhle mezi nimi řadím k těm lepším. Nenudil jsem se ani chvíli a hlavnímu hrdinovi držel palce. Moc se mi líbilo, že Russell Crowe tady představuje běžného chlápka odvedle, bez zkušeností, bez násilnické minulosti. Až okolnosti ho zaženou do situace, kdy musí udělat NĚCO - něco, co zoufale nezná, nemá "natrénováno", neumí v tom chodit. Bylo pro mne snadné představit si sám sebe na jeho místě a ptát se: jak bych v podobné situaci reagoval já? Vymyslel bych něco takového? Zvládl bych to? Šel bych do toho? Film mi celkově připadá poměrně uvěřitelný a realistický, přesto se v ději bohužel občas objevují i méně pravděpodobné "náhody" a hůře uvěřitelné situace. I tak ovšem velmi oceňuji, že autoři scénáře neuráží inteligenci diváka a nenechali v ději žádnou do očí bijící hloupost. ()

a0001

Pardon, ale pôvodný film nevinná 2008 je určite vierodnejší snímok. Toto holywoodské korenie treba vedieť objektívne odmietnuť aj keď je divák na to zvyknutý. Nie zlý film, mám však svojho francúzskeho favorita, ktorý ponúka reálne viac. ()

Caan

Tohle píšu po čtvrtém shlédnutí - prostě to nemá chybu. Trošku mírnější rozjezd, kdy nejsou úplně jasný pohnutky, proč se rozhodne pro tak radikální krok.. Ale pak plány přejdou k realizaci a to je jízda. Hodina útěku, kdy fandíte a okusujete si nehty. Nepamatuju si film, kterej by mě takhle přikoval ke gauči. Hodně k tomu dopomáhá i geniální hudba, která vás přinutí prožívat to mnohem víc. Viděl jsem to počtvrtý, uvidim i popátý. ()

calculus

Recyklovatelné téma, co na stejné šabloně producenty pořád tolik láká... Tak to by našinec neuhodl:-) Uprchlík to sice zrovna není, ale na druhou stranu uznávám, že to je jeden z žánrově vydařenějších kousků. Oteklý Russell Crowe vystřihl parádního taťku, kterého nejdřív trochu proplesknou, aby pak šel se štípačkami a tenisákem vyřídit místní basu:-) ()

nemer

Po Uprchlíkovi další zajímavá mainstreamová chuťovka z oblasti útěků. Pravda, závěr poamericku jsem tentokrát nečekala, ale to bych od Američanů chtěla asi mnoho :) Jak nemusím R. Crowea, tady hraje opravdu sympaťáka. ()

B3n

Škoda tej prvej polovice, ktorá sa dala o niečo skrátiť a bolo by to dokonalé. Thriller so stupňujúcim sa tempom a napätím, ktorý by si nemal nikto nechať ujsť. Prison Break meets Fugitive. Vynikajúci Russell Crowe, ktorému sú takéto roly ako šité na mieru. ()

Plaque

Napínavý a strhujúci thriller, v ktorom napätie vytvárajú väčšinou celkom normálne veci, napr. kľúč zaseknutý v nesprávnej zámke... Tým chcem hlavne oceniť, že siňor Russell sa nezmenil na kriminálnika, superplánovača úteku, únoscu a čojaviemčoešte z večera do rána. Mnohé veci mu nevyšli a väčšina nevychádzala, tak ako si to predstavoval. Dôležité bolo teda povestné šťastíčko, ktoré zafungovalo presne vtedy, keď to bolo nevyhnutné. No nič, našťastie sa všetko na dobré obrátilo a rodinka siňora Russella mohla začať nový život v slnečnej Venezuele... Nekúp to, navyše ak vychovávaš syna sám na sychravom severe júeséj. Takže, poučenie do budúcnosti milé deti - čítajte klasiku a učte sa návody, nikdy neviete, kedy vám napadne poraziť veterné mlyny... ()

Dejf4

Slušná žánrovka, která sice moc originality nepobrala, ale je napínavá a zábavná. Řemeslně přesná a především za co dávám nejvíce bodíků nahoru je civilní tón snímku. Naopak bodíky dolů za finiš, který přinesl naprosto zbytečný epilog. Každopádně poctivá práce. 7,5/10 ()

Scanerior

Opravdu skvělý film a velice povedený remake filmu Nevinná (2008) . Má skvělý příběh a byl opravdu zážitek tento film vidět. Tento remake je asi povedenější než jeho předchůdce a to zejména proto, že opravdu dobře využívá dvou dalších dějových linek, které nebyly ve filmu Nevinná (2008) tolik využity a to linku s vyšetřovatelem a také ženou, kterou potkává na hřišti. Film je radost sledovat. ()

wowylgu313

To by i šlo :)) taková večerní jednohubka. A třeba i za rok repete ;) 60-65% , emoce a drama na místě. Bylo super pozorovat jak se snaží svojí manželku dostat ven, inteligentní metodou a ne nějaký kopání tunelu pod celou ... Pár věcí mi tam teda moc mozek nezvládal a ta úplná závěrečná scéna (důkaz, kanál) podle mého blbost. No ale co... Mělo to tempo, nápad a Russell předvedl co umí. ()

Stuck

Po delší době skvělý thriler, ale s minimem násilí. Hnacím motorem filmu je skvělý scénář, který spaluje citové pouto po sjednocené rodině. Russel Crowe opět ukázaj jak mu sluší zasmušilý pohled a touha po milované ženě, kterou nechce ztratit. Není hezounem z Gladiátora, ale přesto s vámi flirtuje přes plátno svoji nezdolnou touhou obelstít překážky nastražené smolným osudem jeho ženě. S maželkou jsme s ním prožívali závěr jako by pomáhal nám na svobodu. Ikdyž některé momenty překvapení mohly vyznít lehce kýčovitě film nás nadchl. Pokud se vás drahá polovička zeptá- udělal bys to pro mě taky? neodpovídejte jak já - asi ne,nechal bych se sbalit tou flirtující Olivií Wilde :-) ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona