John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Luciaaas2

Haggis natočil skvělý remake, měl jsem ztoho strach, ale vše dobře dopadlo, Russell Crowe lehce přehrává, ale krásně se na něj dívá. Tři dny ke svobodě, nejsou nic dlužné originálu a pokud se líbil originál, nebudete zklamaní ani tímto remakem. Škoda jen, že Haggis se nepustil do vlastní tvorby, a že Russell šel do remaku. Ale co, to jsou jen nepatrné mínusy....:-) ()

afroman001

Po delší době výborný thriller. Doporučuji určitě se nebudete nudit. Osobně jsem jim fandil až do konce, ale nebudu nic prozrazovat mrkněte se sami ;-) ()

Airon

Russell Crowe ako " Novodobý gladiator " ktorý sa pokúša presvedčiť sám seba že jeho žena je nevinná i napriek tomu že dôkazy svedčia proti nej.Dôkladné plány stredoškolského učiteľa ktorý sa mení na plánovača úteku a nezastaviteľného manžela dodávajú dráme to pravé orechové.Film je rozdelený do dvoch častí ... prvá časť smutný príbeh z nie šťastným koncom pre otca a syna a druhá časť akcia ako sa patrí ,výborné dramatické scény a režisér ktorý nás necháva až do poslednej minúty na vážkach ako to všetko dopadne.....nebudem prezrádzať :)...skvelý film a vrelo odporúčam !!!!! ... čo však by som ešte zmenil v tomto filme je veľmi malá rola Olivie Wilde , myslím si že mohla viac zasiahnuť a ovplyvniť dej.Hodnotenie 5 hviezdičiek a 89 % . ()

karel63

Po dlouhé době film, u kterého se nenudíte. Přestože mám Russella zařazeného trochu jinde, tak tady zahrál excelentně. Klobouk dolů tvůrcům, že z policie neudělala bambuli, ale naopoak jim dodali trochu humoru, čímž z nich nedělá ty zlý, co chtěj chytit chudinku lumpa. ()

shinlove

Po dlouhé době opravdu výborný film, který jsem intenzivně prožíval s hlavním hrdinou, jako bych žil jeho život a souboj s policií sám... Samozřejmě jsem našel i drobné chyby, ale těmi se opravdu nenechám ovlivňovat. Fakt jsem si tento film užil od začátku do konce. 5* ()

zekon

Parádní jízda kdy se ze zdánlivě rodinného dramatu vyklube svižná nenudná akční napínavá podívaná. Russell Crowe je borec umí zahrát asi vše a je mu to přirozené. Perfektně nagradovaná zápletka se zajímavým závěrem. Film který stojí za to vidět. ()

kubala

Napätie a očakávanie až sa mi potili nohy (nezažil som to už niekoľko rokov), Russell Crowe dokonalý, menšie roly pre Liama Neesona a Briana Dennehyo taktiež potešili a aj na malom priestore očarili. Okrem Croweovho výkonu jednoznačne dokonalá hudba. Výčitky typu jasne vyhranených postáv síce beriem, ale na celkovom dojme filmu mi to nič neubralo. Samozrejme Next Three Days miestami pripomína viacero filmov, ale v Croweovom podaní obyčajného človeka, miestami bezradného, ale sto percent odhodlaného spraviť pre svoju rodinu všetko si v mojom filmovom denníku zachová určite špeciálne miesto.Poprosím viac Russela Crowea a viac Paula Haggisa ()

PatryCzech

Už dlouho jsem neviděl takhle napínavý thriller kdy člověk opravdu netuší jak to skončí, zda hlavní "hrdinové" přežijí či nikoliv. Dle mého výborný scénář, hudba a herecký výkon Russella Crowa. Ten plán, který vymyslel jsem mu věřil a vždy když se něco nepovedlo, tak mi to zkazilo náladu a byl jsem smutný spolu s Russellem :-) ()

chaosteory

Nechápu. Tohle a remake? To okamžitě začnu shánět předlohu, protože lepší to snad ani nemůže být. Při délce kolem dvou hodin je opravdu umění a kunšt vytvořit fungující podívanou. Smekám. Režisér pálí jednu dramatickou scénu za druhou, a když si napětím nervu vlasy, málem mě nutí vytáhnout kapesnik. To celé má opřené o výbornou hereckou základnu v čele s Russellem Crowem. Ten je i po letech pořád sázka najistotu a předvádí další ztrhující výkon, on to nehraje, on tím žije. Dokonce i ten plán přešitej z Prison Breaku má grády, tady jsem prožíval ty infarktový stavy. Vypíchnout můžu i hudbu, fakt dost přidává na výrazu děje a těch pár songů co zaznělo, se mi hodně líbilo. ()

StressMode

Pomalejší, ale uvěřitelnější rozjezd a potom hollywoodsky akční ale pekelně napínavej děj až sem si málem okousal uši do špičata :) Prostě film co vtáhne a nepustí. Z velký části díky Russellovi, kterej hraje chlapa co by moh z fleku vyhrát anketu o nejlepší partii na světě... :) ()

DHard

Pouze lehce nadprůměrné krimi, které je remakem francouzského filmu pod rutinérskou režií Paula Haggise. Celé to ma švih, spád, herecky standartní, přesto jsem čekal jsem víc. 60% ()

schindler

Hnedka na začátku mě doslova bouchnul přes uši odlišný dabing Russella Crowe než na který jsem byl zvyklý, ale po nějaké době jsem si zvykl. Celý film je natočen trochu jinak, důraz se bere hlavně na reálnější pojetí. Dokonce i Crowe působí jako ten nejobyčejnější člověk na světě, pro kterého je téměř neřešitelný problém ukrást třeba auto. Asi tak po hodině, kde se všichni jenom rozkoukávají se dostaví akce s feťáky a film se rozjede jako dobře namazaný stroj a až do konce mě ani na chvilku nenudil. Zas jednou solidní napínavý thriller. ()

BeaVV

Asi som mala velkú smolu že som videla povodný film Nevinná a preto som si Tri dni k slobode nemohla vychutnat tak ako by som to videla pred Nevinnou. Celý dej bol pre ma predvidatelný a napatie sa vytratilo a nepomohol ani Rusell. Škoda ()

koci

Opravdu přímočará a neochvějná struktura scénáře vás donutí této "rodince" držet pěsti až do konce. Je to uhrančivá jízda, není to zázrak. ()

badett

Skvěly film s dobrými dějovými zvraty a do konce s nečitelným závěrem. Jenom doporučuju nedívat se s dabingem ten stojí za ***** ()

ewus

Pocas celeho filmu vlastne neviete aka je skutocnost a len obdivujete akeho uzasneho manzela a vobec chlapa Russell stvarnuje. Ci uz dokonalym oteckovanim alebo inteligenciou a planovanim alebo vierou v nevinu svojej zeny, o ktorej nikto nevie ci je skutocna. Spravne napatie a akcia tomu vobec nechyba a takymto filmom davam zelenu a dufam, ze sa coskoro premnozia:) Russell tu zahral niekolko tvari uplne brilantne a neda sa mu nic vytknut - tak ako je milujucim otcom a mazelom, tak je drsnakom v drogovom hniezdocku ale zaroven ukaze aj slabost a nervozitu (ked Elizabeth prevezme situaciu do vlastnych ruk), ktora posobi tak prirodzene, ze mate chut rezisera vybozkavat za to ze nespravil z Russella totalneho "majstra sveta" vo vsetkom coho sa len dotkne. Jedna hviezda dolu len za trochu podivny napad s cukrovkou a mozno nie uplne preukazanie neviny. ()

camomilla

Skvele natoceny film, ktery me nenechal ani na chvili vydechnout. Jednou z nejsympatictejsich veci je, ze hlavni hrdina neni zadny vyslouzily vojak/policajt/spion ci podobny "McGyver". Z toho duvodu korunuji na pet. ()

Ounak

Průměrný film svého žánru , dobrý výkon hlavní postavy ( Russell Crowe ) nestačí na čtyři hvězdičky. S filmem se dá strávit hezké deštivé odpoledne , nenese sice žádné skryté poselství , ale na odreagování to bohatě stačí. Viděno na DvD (T) ()

complex

silná dráma, ktorá je na úrovni, od dobre napísaného scenáru až po výber hercov.. aj keď človek vie, že ako celý film dopadne hneď od začiatku je tam dosť prekvapení, ktoré by človek nepredpokladal... slušná napínavá dráma.... ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona