John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Skylwalker42

Nečekaně dobrý film s perfektním Russellem. Ten hraje opravdu brilantně. Věříte mu každou možnou emoci. A do poslední chvíle nevíte, jak to vše skončí. Druhý nejlepší "útěkářský" snímek po Uprchlíkovi. ()

panki9922

Zručne natočený thriller ktorý sa pomalšie rozbieha, ale keď sa do toho Russel rozhodne konečne oprieť, tá jazda stojí zato. (SPOILER) Perfektne sa do filmu hodia songy od Mobyho, obzvlášť - Mistake - keď ústredná dvojica (ktorej to mimochodom pristane a krásne to medzi nimi funguje) uniká v aute po diaľnici a Elizabeth sa rozhodne ehm..veď posúďte samy :) Originál som nevidel, hodnotím teda remake, ktorý má nadpriemernú kvalitu v rámci svojho žánru. Na The Next Three Days som natrafil úplnou náhodou a pri tom sa jedná o výborný film, vďakabohu za to. Edit: Aj po opakovanom zhliadnutí s odstupom pár rokov, dokáže tento thriller strhnúť diváka v druhej polovici filmu. Príjemné zimomriavky. ()

Franki69

Asi jsme nebyli s přítelkyní ve správné náladě. Jen tak, že jsme po hodině sledování nekňuby, učícího se z internetu jak si vyrobit falešný klíč nebo se pokouší kontaktovat pittsburské podsvětí ve snaze dostat se k falešným dokladům film nevypli. Nakonec ale zvítězila zvědavost…a najednou se nekňuba ukázal jako geniální mastermind, který přechytračil všechny americké policie (…ano, včetně FBI) vymyslel naprosto geniálně složitý plán únosu své ženy z pittsburského vězení, celou svoji rodinu letecky přemístil do Caracasu a jen tak mimochodem vystřílel lokální varnu pervitinu, a to prosím pěkně pistolí, u které se při jejím nákupu ještě nedávno ptal, jak se do ní dávají náboje. Tak já nevím…těšil jsem se na Crowa a Neesona (ten je ale ve filmu asi 5 minut) a dostal jsem něco jiného a nebylo mi to moc příjemné. Takže..za ten plán a také s uznáním, že Crowe dokázal svoji těžko uhratelnou figuru ušláplého středoškolského profesora, donuceného pod tlakem okolností jednat jako chlap předat divákům se ctí dávám 55%. Asi by bylo zajímavější film vidět bez reklam na Prima Max a v původním znění…tak to berte s rezervou. ()

hony23

Jeden z nejlepších útěkářských filmů, ve chvíli, kdy Russell Crowe začne realizovat svůj plán, je to neskutečná jízda. První půlka je o něco slabší, ale ani ta nenudí a je jasné, že film musí gradovat až v závěru. ()

Karbos

Dostal jsem se k tomu až po 10ti letech ale aspoň teď můžu za sebe říct, že si to tohle pěkný hodnocení zaslouží, páč to vypadá, že ještě před 10ti lety, se normálně psali k filmům i scénáře u kterých někdo i přemýšlel. Hlevně díky tomu, se i z filmů s na první pohled úplně tuctovou a kýčovitou zápletkou (jako je tady), může stát strhující, napínavá a gradující podívaná..... .....poctivé **** ()

Dawe2

Po téměř deseti letech opětovně shlédnuto, nic to neztratilo, pořád je to na pět hvězd a řadí se to k pár nejlepším filmům, které jsem rád viděl dvakrát a kdo ví, třeba ne naposledy. Napětí by se ve filmu dalo krájet, neuvěřitelné. Přes dvě hodiny uteče, ani se neotočíte. Velké doporučení. ()

Veber

Skvěle dávkované a jsem ráda za závěr, kde jsem zjistila, jak to tedy bylo. Čas před obrazovkou mi uplynul, ani nevím jak. Jsem ráda, že díky promyšlenému scénáři divák netušil, jak moc má celou akci John promyšlenou. ()

PTuranyi

Skvelý thriller o úteku/únose na slobodu. Scenáristi použili zopár trikov na vystupňovania napätia a náhod umožňujúcich únik. Dej má rýchly spád a žiadne hluché miesta, herci idú na výbornú a o hlavných hrdinov som sa naozaj bál. Trocha čudne vyznievajú vysvetľovacie scény, keď kriminalisti akože sledujú rekonštruovaný priebeh vraždy a ešte som nepochopil tú vec so strateným gombíkom. ()

F2003F

Fajn triler s dobrým scenárom. Poväčšine nevyužití herci, niektorý aj dosť chabé výkony (Elizabeth, Olivia), hrajúci postavy s blbým správaním upraveným pre potreby príbehu aby všetko mohlo rozprávkovo zapadať do nereálne "náhodných" sledov udalostí k (ne)očakávane šťastnému koncu. V tomto je podaný napríklad Law Abiding Citizen lepšie, pretože sa v tom hlavnej postave dá aspoň fandiť alebo ju pochopiť. Tu ale nie je dostatočne podaný priestor na vytvorenie vlastného názoru o pointe (keďže sa vyjasní až v úplnom závere) a tým film zahadzuje väčšie množstvo potenciálne vhodných vlastností pre funkčné podanie obsahu. Charaktery sa nepredstavia takmer vôbec, kvôli tomu sa nedá s nimi sympatizovať ani na jednej strane. K tomu otrasná kamera, ktorá sa nevyrovnane v nevhodných momentoch natriasa a v iných zas naskytuje odveci closeup záber, ale to možno len strihačovi zajebalo. Miestami obsah pôsobí zmätene a je ťažšie sa v ňom orientovať, akohy nestíhal vlastné tempo aj keď má necelých desivo dlhých 130min. Tak v čom je to teda dobré? Réžia, rovnako ako napríklad u Crash, vie všetky nedostatky elegantne ukočírovať do únosnej miery, že vo výsledku ide napätím o zábavnú jazdu. Napätie sa totiž dá skoro aj krájať a pritom v silnej atmosfére akou výrazne oplýva značí na dojme väčšiu časť. Inak nič zaujímavé, naivita nad kvalitou ako bežne. ()

Ailly

Krimi thriller, ktorého krimi stránka je povšimnutá len nepatrne (ak nerátam záverečné zázračné osvietenie jedného z policajtov a následnú patetickú gombíkovú scénu) a thrillerom v skutočnosti začína byť až poslednú pol hodinku. To predtým je zbytočne dlhé a z veľkej časti nelogické, ale - Crowe si šplhol, a páčila sa mi celá tá myšlienka kam až dokáže človek zájsť za záchranu rodiny a ženy ktorú miluje, kam posunie svoje morálne hranice, čoho sa vzdá a ako hlboko musí siahnuť aby našiel silu a odvahu o ktorej ani netušil že môže mať. A to všetko bez záruky že to robí pre správnu vec. Pre mňa skôr dráma ako thriller, ale to hodnotenie neovplyvňuje. ()

noek

Tři dny ke svobodě? Film se spíš měl jmenovat dvě hodiny ke svobodě, ale z kinosálu. Marně si teď vzpomínám, o čem by stálo napsat. Ano, jedna věc mě skutečně zaujala. Postava manželky, která zůstala takřka po celou dobu filmu apatická k rozsudku (jednou zaslzela, abych ji nekřivdil). Podivně smířená... snad aby člověk chvíli přemýšlel o její nevinně? Prostě její postava by si zasloužila aspoň jakousi psychologii. Takhle jsem sledoval úmornou snahu vysvobodit z vězení "autistu". ()

R-2

Ach jo, jsem chtěl říct, když jsem viděl, jak se zase někdo pouští do remake, navíc mladého (2roky!) a skvělého filmu (Nevinná - Pour elle - Francie 2008), naštěstí se film povedl a 4* je přesně to, co si zaslouží. Dokonce američani dokázali "akci" udržet na uzdě a tak diváka neruší nesmyslné akční scény, roztřesená kamera a další "vychytávky" akčních snímků. I tak všem milovníkům dramat a detektivních zápletek doporučuji originální francouzkou verzi, kdy styl francouzkého filmu nemá chybu. ()

Yvettka

Ještě, že jsem to kino neplatila. Slátanina na entou, všechno naprosto dokonale klape, manželka padající z auta, které udělá trojité hodiny a nějakým zázrakem na něj nepůsobí odstředivá síla a vůbec nic se mu nestane, hlavní hrdina postřílí kde koho a všechno osahá a zanechá otisky, z mně neznámého důvodu si s sebou táhne mrvtolu do auta a fakt, že asi v amerických basách dámám barví vlasy na tmavo (ráno je blondýna, druhej den má tmavě hnědý vlasy) už ani nepíšu. Manželce bylo tak nějak fuk, že sedí a pomalu se mi nechtělo věřit, že to neudělala. Nápad možná pěknej, ale kdyby to nebylo tak přitažený za vlasy. ()

Jurcekk

Crash, Ellah aj toto mi pripadajú také "kultivované". Dobre sa na to pozerá, má to atmosféru, napätie, prekvapia... Nechcel by som byť súper polície v Seattle. Bolo to len tak tak... ()

Paokara

Další skvělé herecké představení v podání Russella Crowa,výborně zrežírované a s kamerou na jedničku,nemůže přinést nic jiného než 90 procentní podívanou!!jen houšť takovýchto filmů.. ()

DJether

Po většinu filmu se zdálo, že hlavní hrdina (Russell Crowe) neví, co dělá, ale nakonec se ukázalo, že to měl celé poměrně dobře promyšlené. Velmi povedený thriller. 85% ()

VanThomass

Vynikající snímek o tom, jak síla rodiny předčí vše. Russell Crowe ač s pár kily navíc opět kraluje a Elizabeth Bank je prostě krásná i bez make-upu. P. Haggis si vzal pod režijní taktovku jako obvykle skvělé sousto a vůbec nevadí, že se jedná o remake. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona