Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Lukaso1

Noc hrůzy nebyla až tak hrůzná, ale film mě bavil. Nečekal jsem od toho nic převratnýho, ale na film jsem se šel bezmyšlenkovitě pobavit. To se povedlo a přesto že se jedná o průměrný počin, snímek Vám doporučím. ()

beso74

Škoda, mohol to byť fajn remake, ale toľko škôd ako spôsobilo jedno Stmievanie, dokázal spôsobiť jedine istý filantrop z prvej polovice 20tého storočia menom Adolf... ()

slavokvasic

C.Farrell sa snažil držať film na vysokej úrovni, ale nech svoju rolu zahral akokoľvek dobre celkovy dojem zas tak dobrý nebol. Počas celého filmu som mal dojem, že režisér sa nevedel rozhodnúť, či natočiť komédiu alebo horor. A tak nenatocil ani jedno, ani druhé. No úplný odpad to tiež nebol. ()

Stanix

Prvně musím říct, že mě ke sledování "pozval" Farrell. Kdyby tu nebyl obsazen, s velkou pravděpodobností bych si filmu ani nevšiml. A za druhé díky hodnocení a kometářů od "důvěryhodných" uživatelů jsem si od tohoto počinu vůbec nic nesliboval. Snad z těchto důvodů jsem se u filmu celkem pobavil a párkrát i rozchechtal. Na spojení žánrů horor - komedie se dívám vždy skepticky a považuju ho za dost nešťastný ba přímo kontraproduktivní, ale tady to kupodivu funguje. Takže ta hodinka a půl opravdu nebyla ztracený čas a utekla celkem rychle. Odpočinkový film na jedno shlídnutí, sakra proč ne?! ()

TommyDiamond

Remake slavného hororu z roku 1985. Není nic horšího než když je váš nový soused upír! Mě se příběh docela líbil. Konec byl sice slabý, ale Colin Farrell mě jako upír docela přesvědčil. Dám tři hvězdy. ()

LudkovaLevaRuka

Ve skutečnosti to není horror ale akční městská fantasy. Fáze "nejsem blázen, musíte mi věřit" je milosrdně krátká, laciných lekaček tu také naštěstí moc není, Farrell mi konečně dokázal, že dokáže hrát i bez pohledu tuleního mláděte, škoda, že ve své smlouvě má dodatek o tom, že v lidské podobě během natáčení neudělá žádný prudký pohyb. Dobré nápady a nečekané zvraty kazí jen nejednotnost stylu jednotlivých částí. ()

Sparky

Ani jednou jsem se nezasmál nebo nelekl.... ale přesto má film jiné kvality. Herecké výkony, kamera, režije, trocha očekávatelnosti a celkový konečný dojem. ()

WolfIssen

Film plný klasických, všedních poznatků o upírech. Nic nového pod sluncem, pokud pojmeme příběh. Colin Farrell jakožto upír obstojný. Hodně mi vadí celkově "teenage" pojetí filmu, komediální prvky a úplná absence chladné, syrové, smrtící atmosféry. ()

Maw

Opravdu příjemný horror s dávkou humorných hlášek. Colin Farrell je podle mě naprosto dokonalý upír, jak herecky tak vzhledově a dokonce mi přítelkyně řekla, že je fakt sexy. Některé věci ve filmu byli sice trošku klišé, ale jinak celkem originální snímek. Možná kdyby byla atmosféra aspoň v těch vraždících scénách trošku víc mrazivá, nebylo by to na škodu. Taky by to mohlo být trošku míň teenagerské, ale to zas tolik nevadí. ()

ratpile

Starý Fright Night v moderním teen balení ala Disturbia. Originál by současným teenagerům příliš nevoněl; a námět je to až příliš atraktivní na to, aby ležel 30 let ladem. Takový remake - proč ne. A Farrell jako upír sakra zabodoval. Opravdu příjemný teen horůrek. ()

Solverino

Skoro na pomezí odpadu. Jedna hvězdička za prima Colina Farella. Jinak víc spíš komedie, o hororu se nedá vůbec mluvit, není tam žádné tajemno :( Celkem trapárna s nesympatickejma a tranejma "nehercema" :( ()

uodevr

Poctivě babský film. Ženám se konstantně budou zapalovat lejtka kdykoliv se před kameru vztyčí Colin a nahodí jeden z těch jeho ommm aaach sweet sexy pohledů, ženy s bažantnějšími tendencemi se zase budou rozplývat nad tunějším ex-nerd hochem a jeho hrdinských činech, a snad se najdou i takové ženy, kterým mincpláca příjde alespoň roztomilý, když už nic jinýho.......no a co z toho teda mám mít já? Relativně slušné gore, avšak pouze v konceptu (obávám se, že triková stránka je snad ještě úsměvnější, než tuhle v letošním Conanovi), povedené funneh scény a fakt, že to tu hoďku a třičtvrtě vlastně vůbec nenudí. Kdybych na to ale šel do kina, asi bych litoval. >_> ()

Brmbolec

A ja som si to užil. Colin Farel bol super, úloha mu pekne sadla. Typický tuctový upírsky horor orientovaný na mladšie publikum. Ale koho to zaujíma? Pôvodný film som nevidel a ani ho nechcem vidieť :) Pre mňa je hlavné, že som sa nenudil 3* + 1* za Colina ()

Mr.Roman

Mierna vykrádačka Disturbie (ktorá bola remakeom Okna do dvora..) a obeť 3D neduhov, ale inak veľmi fajn guilty pleasure na večer. ()

The_Peach

Klasika film z prostredia mojich "milovaných" amerických tínedžerov, ktorých je v poslednej dobe natočených strašne veľa. Dopredu sa dalo predvídať, že čo sa bude odohrávať a ako budú jednotlivé postavy konať. Toto je film, ktorý nenadchne ale ani neurazí a dá sa v pohode pozrieť. Neviem prečo, ale po chvíli pozerania som si povedal, že takéto niečo podobné som už videl: chalan, baba a podivný sused, ktorého pozorovali a niečo skrýval...no jasné, bolo to v DISTURBII. A ak mám niečo vyzdvihnúť, tak jedine Colina Farrella. Neviem prečo, ale mne sa zdá, ze tomu chlapovi tieto role sedia. Už v Daredevilovi sa mi páčilo, ako zahral svoju postavu. Hlavne by som vyzdvihol jeho prácu očami a to jeho zazeranie :-D, kvoli nemu dávam také hodnotenie aké dávam. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020