Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

bararich8

Možná je problémem to, že film opravdu uvázl někde na pomezí hororu a komedie, na to aby to byl slušný horor, jsou tam moc okaté efekty a na komedii to prostě občas místy nevypadá. Ale co, celkem jsem se bavil, navíc ani hudba nebyla špatná. Kvalitní průměr. 3* ()

Yancl

Ták trochu zbytečný film, který do sebe plete protichůdné žánry - horor/komedie. A mohu potvrdit, že ani jedno se nedaří -> vylekala mě pouze úvodní scéna a zasmál jsem se celkem 2x po celou dobu sledování téhle slátaniny. Dobře, C. Farrell působil jako upír věrohodně, ale ten zbytek mi připadl postavený na hlavu. Vždyť ty nelogicky tragické scény přímo razily do očí ( lehký ťukanec autem do druhý káry odmrští vozidlo na střechu, přímo na upíra ? :D )... těchto "mimo-realitu" scén je fim plný. [28%] ()

Wabaki

Ze začátku jsem byl napnutej, jak se to všechno vyvine, nicméně nebyl důvod. Opravdu mě bavil Colin Farrel, ale to nestačí. 35% ()

PEZ

Je smutne vidiet, v akych filmoch v poslednej dobe Colin Farrell hra. V roku 2002 talent roka, o desat rokov herec, ktory strieda dobre kusky s o dost horsimi. Sam priznal, ze to posledne roky s drogami prehanal a ze si tym aj ciastocne zahatal hollywoodsku cestu k A-ckovym titulom. Pevne verim, ze sa poucil a vrati sa spat k tomu, co tak dobre vie. Nadchadzajuce kusky pre rok 2013 davaju nadej, ze sa tak stane. Fright Night je bohuzial velmi jednoduchy upirsky film s trapnymi trikmi a televiznym pribehom. V podstatne si nie je co zapametat a je zazrak, ze to slo do kin (nie nejako uspesne). A i ked Colin Farrell zahral kvalitne a Imogen Poots tiez (o tej este budeme pocut), odporucam preskocit. ()

emdvojka

Náhodou dobrý film, ktorý aj keď občas stráca dych, nesklame. Dokonca sa mu upísali aj kvalitní a charizmatickí herci, ktorí to v niektorých samoúčelných scénach zachraňujú a robia z tejto jednohubky znesiteľný priam momentami zábavný a napínavý celok. ()

Torgal

Tento film je očividne priznané béčko, ale jeho zábavnosť nie je natoľko veľká, aby obhájila hlúpy scenár. Od Farella v roli upíra som tiež čakal viac ako jeden úškľabok v otrasnej maske. Na viacerých veciach som sa pousmial (najlepší bol over the top Tennant) , ale na priemernú známku to aj tak nevidím. 5-/10 ()

helraiser

A tohle bylo jako co sakra. Tohle, že měla být tolik očekáváná upířina a k tomu ještě remake výborného a především zábavného zářezu do upířího subžánru z 80.let. Tak především to není zábavné a už vůbec to není horor, postavy otřesné, digi srajdy a naprosto otřesnej upír v hlavní roli. Naprosto příšerný klon dnešních moderních upířin, na kterej se dá Koukat jen s vypětím všech sil. Kde jsou ty časy, kdy byla radost Koukat na řádění upírů, tahle moderní vlna stojí za prd. Nene tak takhle tedy ne, tudy cesta nevede. ()

Vabr

Fajnová žánrovka místy s vysokým akčním scénářem (zvlášť útěk z domu a cesta na silnici). Začnu tím, že film začíná v jiném časovém místě, než jsme většinou zvyklí, jakoby ve prostředku. Protože už víme dost informací o upírech a kdo je jedním z nich díky kámošovi, tak se přeskakuje fáze seznamování a už je to fakt, který po nějaké chvilce hlavní postava taky přebírá. Hodně mě tu překvapila přítomnost Toni Collette. Líbí se mi pravidla upírů a samotný upír je dobrej a prostě jede! Je to překvapivě šíleně akční a místy i brutálnější. Později ve filmu začíná i komedie, u které jsem se s bráchou celkem nasmál 😂. Konec je fajn, ale zde je to CGI už hodně špatný, že jsem občas musel zkřivit obličej. Jinak to CGI bylo ok, ale v jiných místech šlo vidět, že taky není nejlepší. Docela obří rozdíl, když se to porovná s Věcí ze stejnýho roku 😄. Velkolepě působilo to, jak se začali na konci vynořovat z tý svý hlíny. Ale popravdě jsem hlavně očekával u filmu tohodle typu nějakej rychlej bad-ending na konci. Vyhodnocení: Hlavní postava taky nevypadala zrovna dvakrát tak zdravě ()

ifes

Na Fright Night jsem se těšil, jelikož se mi líbil starý snímek a mám rád Colina Farrella. Jenže to co jsem viděl v novém kabátě byla nuda. Žádná poutavá hudba a Colinovi bylo dáno málo prostoru. Je to škoda. Jinak efekty, akce a napětí byly dobré. A jen kvůli Farrellovi dávám o hvězdu více. Sloabé 4 *... ()

ladybird32

Pôvodný Fright Night som nevidela, teda nemám s čím porovnávať...tento film by som ohodnotila ako ešte jeden zábavný teen-horor pri ktororm som si výborne oddýchla. Až do stretnutia s Michaelom Vincentom a Ginger som sa ( priznávam) trošku nudila, ale proste v každom filme sa taká postavička objaviť musí, ktorá celý film oživí, a Tennant so svojím škótskym akcentom to dokázal dokonale. Len ten Colin Farell mi nejak nesedel, vôbec to neviem definovať, no niečo mi na ňom strašne vadilo, ja viem, že to jeho čudné pozeranie sa a tak malo vyvolať dojem mysterióznosti, no mňa to skôr asociovalo na nejaké úchyláctvo či čo :-) A masky a digitálne triky OK, zbožňujem tie niekoľkoradové upírske zuby :D ()

E lan

Průměrná odpočinková upíří vybíječka s velmi povedeným Farrellem, originálním scénářem (tedy alespoň docela originálním) a slušnými triky. Komedii bych ale u tohoto filmu nehledal, to rozhodně ne... ()

kwaicheng

Jednu hvězdičku dávám za Colinovo hezký voči a sexy hlas. Komedie to teda vůbec nebyla. Místo smání jsem koukal na pár baráků v poušti, kde bydleli tělesně dokonalí, ale psychicky naprosto dementní lidi. Přestože mizeli jeden za druhým, nikomu to nepřišlo divný. No prostě logicky - dle hodnocení normálního každodenního žití: hovadina taková, že by i ten nejpřipitomělejší vampejr si radši kudnul do řitě dřevěnou třísku posvěcenou samotným Shmoulou a Semaphorem, než aby v tom hrál. Zaráží mě jedna věc, kterou tu nešlo nepozorovat - páč o ničem jiným nebyla. V Emerice prostě žijou samý nádherný lidi, který jsou v pohodě, který jsou cool, bady, nou štres důd, jeá. Aha jé kamón. Jsem čekal, že ten ústřední fakan, nějakéj Anton Jelcin, co nevidět vobtáhne svojí idiotskou máti na dvorku jejich kůl haluzny. Ty dva byli prostě typický představitelé šťastný emerický dreamteam famílie, pro diváka s IQ vyšším než erekce zajíce polního to pak nutně byly archetypy děvky a debila. Coline, hrál už jsi v lecjakejch pyčovynách, ale tady jsem ti fandil. ()

Rudyamon

Já horory opravdu nemusím, tohle ovšem po náhodně vybraném místě filmu byla evidentně komedie a tak jsem do toho šel a bavil se. Děj v hrubých rysech naprostá klasika. Nemyslím tím klasika jak něco klasicky skvělého, ale klasika filmů s upírským motivem. Městečko jako ze žurnálu, poměrně snobský život a nuda. Najednou se někdo přistěhuje. Nuda pokračuje. Začnou se ztrácet lidi, někomu to začne být divné a už to jede. Pokud to byla komedie, povedla se, nenadchla ani neurazila. Pokud to byl horor, alespoň pro mně byl ještě před hranicí, kdy začínám zatemňovat okna a prohledávat s nožem v ruce kouty, jestli tam někdo nebo něco nečíhá. Já bych to viděl při všech smyslech neporouchaných mírnou záplavou krve a klaustrofóbií stísněných prostorů na takové 3 hvězdičky - 50% a nevyceňujte na mně zuby, víc nedám ... :-) ()

Jazz06

První hodina připomíná vylepšenou Disturbii a je to celkem zábava. Potom se to ovšem změní v krutou upíří řežbu a je to super :D. Tvůrci se rozhodně nestydí a pro ránu nejdou daleko. Zvlášť jsem si užíval proměnu hlavního hrdiny v "drsnýho" zabijáka upírů v cool ohozu. Kdyby se nad tím člověk zamyslel, tak je to pravděpodobně bezduchá zábava, která nemá příliš vlastních nápadů, ale to by byla chyba. Původní verzi jsem neviděl a moc jsem od tohoto filmu nečekal a možná proto se mi to tak líbilo. Když k tomu ještě přičtu dobré obsazení tak jsou to pro mě jasné 4 hvězdy. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020