Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

RobbieM@N

Fright Night se snaží odlišit od Twilightích sraček poměrně hodně, otázka je jak úspěšně se mu to daří. Scénář a režie jsou totiž podprůměrné. Děj je tak jednoduchý až to vypadá, že autorem je student základní školy, navíc neschopnost vytvořit nějakou tu hrůznou atmosféru (a to Colin vypadá dostatečně efektně). Anton Yelchin kromě Star Treku hraje pořád jednu a tu samou hereckou pozu "divného kluka" a ve Fright Night v tom jednoduše pokračuje. Jediná věc, která překvapí, je výborný David Tennant a jeho služebnice Ginger - několik vtipů zafungovalo tak jak mělo. ()

intro

Originál z roku 1985 jsem viděl a podle mého i tahle nová verze snese stejná měřítka. Samozřejmě nemůže mít takové to kouzlo hororu komedii z 80tých let, ale o to se tvůrci ani nesnažili. Vsadili na trochu toho strachu, krve, hezkých holek a zábavy. Povedlo se a bavil jsem se náramně. A a a a o tom to je. ()

JardaBauer

Ta druhá hvězdička je za několik povedených hlášek, za skotského vejpitku Petera Vincenta a show s jeho milenkou a taky za ultimátního fightera s úpíry McLovina. Jinak je to šílená žumpa. Do děje člověk nevidí za jeden roh, ale rovnou za dva a tak ví asi tak minutu dopředu, čeho přesně se to vlastně má leknout. Dost zábavné jsou i triky. Když se tu dá už někdo do nějakého většího pohybu, vypadá to hůř jak loutka z gumy a upíři občas vypadají spíš jako kdyby utekli z Čelistí. Slečně Poots a jinak celkem dobré herečce Toni Collete taky vyděšení z Farrella moc dejde, což bych u hororu považoval celkem za základ. K tomu ještě nikoho nezajímá, proč mizí celé rodiny, proč synové nechodí domů, proč hoří (a že vůbec hoří) domy a taky proč nezletilí syn přiveze svojí matku do nemocnice s otřesem mozku ukradeným a nabouraným autem. Já vím, scénáristá to vysvětluje tím, že se děj odehrává v Las Vegas, tak jo, super. No, každopádně jsem zvědavý, kdy konečně v rámci subžánru někdo překoná švédskou upířinu Let the Right One In. Do té doby nashledanou upíři a milujte a množte se v Twilightech, Nocích hrůzy a podobných žumpách. ()

jafuska

Netradiční film s upírskou tématikou, ale spíše to bylo legrační, než nějaké napětí, no nevím, jestli bych se znovu na tento film podívala, nejspíš ne, ale aspon upír byl pohledný, když už nic tak aspon toto ()

habertek

Tak od tohodle filmu jsem moc nečekal...originál jsem neviděl takže jsem ani nevěděl do čeho jdu a snad kvůli tomu, že jsem od toho moc nečekal mi to přišlo tak dobrý. Bylo to fakt na hraně hororu a komedie (což mám rád), když už měl člověk pocit, že kouká na chladnokrevný horor v tom výbuch smích. Paráda! I obsazení dobré... ()

kiros179

Škoda, že film není jestli to má být komedie nebo horor, dopadlo celé tak nějak jalově. Tři hvězdy o prsa vietnamské ženy a to hlavně kvůli Farrelovi. 55% ()

Olafsson

Viděl jsem hned po původní Fright Night a tohle nebylo ani vtipný ani strašidelný...Postavy víceméně nesympatický a celkový dojem mdlý... Osmdesátková FN mě bavila mnohem víc.. ()

johnsnow

nečakal som veľa a dostal som slušnú komédiu s príchoťou hororu a akcie. Pozerateľné. A samozrejme sexi Imogen a super Yelcin(škoda ho). ()

horor2

Jo, proč ne? V dnešní době se sympatickými herci a režisér Craig Gillespie? Očekávání byla veliká a já byl spokojen. ()

Mamlas odpad!

No, nebyla to noc hrůzy, ale jen půlhodinka hrůzy. Déle jsem to ani s přetáčením nezvládl. Zasmát se nebylo čemu, tak jsem jen bezradně koukal na tu teenageří upíří trapárnu a trpěl, dokud jsem to nevypnul. (6%) ()

Pitryx

Neskutečná nuda. Prvnímu filmu jsem dal dvacítku, a tady to po čtyřiceti minutách vypadá na čistou nulu. Jeden jediný trik. Postavy bezvýrazné a pokud mi byl v prvním filmu hlavní hrdina nesympatický, tady to platí dvojnásob. Akci to chytne hodně za polovinou, ale to už je pro mne pozdě. Navíc je to ve tmě, takže pro mne k ničemu tím tuplem. Dám však dvacítku, stejně jako v předešlému filmu trikařům. Jinak to však nestojí za ztracený čas. ()

LordMack

Můj šálek krve. Hodně mě mrzí, že film má šedivé hodnocení. Víc stylovější záležitost z tohoto tématu asi nejde vidět. Všichni herci do jednoho super. Byť jednou se nestalo, že bych se nudil, Skvělá atmoška, super závěr. GFP!!! Na druhou stranu vzhledem k tématu chápu, že lidem to nemuselo sednout. Pro mě bomba film, po dlouhé době... Pozn. Nejsem znalec předlohy, ovšem v brzké době to napravím, slibuju. ()

benny159

Naozaj milé prekvapenie. Charizmatický Colin a rola upíra mu naozaj sadla. Zaujala ma hlavne scéna v aute, kde ich upír prenasledoval, to otáčanie kamery. Taktiež miešanie hororu s vtipnými scénami bolo tak akurát, aj keď označenie komédia považujem za mierne zavádzajúce. THE BEST však bol David Tennant, ktorého som si užíval naplno. Skrátka ľakačky, akcia, napätie a štipka humoru v príbehu s rýchlym spádom, kde sa zbytočne nezdržiavali s úvodom. Pre mňa 100 % and....fucking E-bay :D ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020