HoneyBunny

Jako by scénáristé psali tohle dílko na tripu. Pár věcí se jim hodně povedlo, ale mnohem víc se podělalo. Mám začít s nelogičnostmi a klišé? Dobrá... Padouši mají anglické přízvuky (dokonce i Kate Beckinsale ve chvíli, kdy přepne na svůj terminátoří mod, přejde na posh akcent). Zlí Britové chtějí opanovat hodné Kolonie. Proč jsou Kolonie hodné? Asi proto, že jsou chudé a lidé tu nemluví s britským přízvukem. Ve filmu stačí zabít hlavního padoucha a máme tu happy end (asi jako by v druhé světové stačilo zabít Hitlera a bylo by to). Jessica Biel je stejně nevýrazná jako vždycky a její romanci s hlavním hrdinou jí ani na chvíli nevěřím. A hlavně: lidstvo je schopné postavit výtah skrze zeměkouli, ale nedokáže si poradit se zamořeným územím?!? Pokud ale vypnete mozek a nebudete zbytečně analyzovat, nový Total Recall si můžete užít. Vypadá draze a stylově a Farrell jako vždy válí. Původní verze s Arniem ale pořád kope za úplně jinou ligu. 50 % ()

Anderton

Dystopický subžáner mám v profile v kolonke obľúbených, takže pri ňom často pridávam navyše čisto subjektívnu hviezdičku. Tie štyri nadhodnotené v tomto prípade sú aj za výborne stvárnené a prekvapivo výpravné prostredie sveta o sto rokov, ktoré možno pripomenie klasiky žánru, ale stále máme pocit, že sme vo svete, ktorý takto môže niekedy v budúcnosti fungovať. No a ďalší klad inak priemerného filmu vidím v niekoľkých parafrázach a narážkach na pôvodný Total Recall, ktoré potešia mierne odlišným stvárnením a pointou a sú jedinými humornými prvkami smrteľne vážneho filmu. Ak som bol po prvej hodine nadšený tempom a vizuálom, tak v tej druhej nastupuje trochu ubíjajúca repetetívna akcia s finále, kde ide všetko akosi podozrivo hladko a nie je dôvod sa obávať o hrdinov a ako film skončí. Narážky na súčasnú svetovú politiku nie sú príliš podstatné, toto je čistý eskapizmus. Holandské meno záporáka bude zrejme vtipná narážka na Verhoevena. Aspoň teda dúfam, že boli tvorcovia natoľko inteligentní. ()

Carol Pifková

Oproti originálu tento film nemá šťavu. Videla som ho skôr ako origoš, a preto som ho neporovnávala a mohla som byť viac objektívna. Bohužiaľ je to slabý priemer a po zhliadnutí originálu s Arniem je tento film pre mňa ešte väčšie sklamanie. Ale určite uznávam viac ten napichnutý mobil v ruke ako lokátor v hlave, ktorý sa vyťahuje cez nos. Slabé 3* ()

Frajer42

Námět už je samozřejmě totálně ohraný. Hlavní hrdina ztratí svoji paměť a začne po kouscích zjišťovat kým vlastně byl. A nebyl by to ten správný akční nářez, kdyby nebyl superagentem. Co se mi však líbilo hodně je prostředí, kde se nám vše odehrává. Zdejší provedení budoucnosti se mi líbilo, ačkoli nepřichází s ničím novým. Možná je moje hodnocení výrazně ovlivněno tím, že jsem doposud zřejmě neviděl verzi s Arnoldem, ale já prostě musím dát alespoň 3*. Film je přímočarý, jednoduchý a svižný! ()

AppleCore

Na koncept Nepřítele státu si naroubujte všechny sci-fi fláky od Blade Runnera po Minority Report a dostanete všechno, jenom ne Total Recall, aneb přeplácaná zhovadělost se svižnou akcí, slušnou atmosférou, ale i zákonitě debilnim závěrem, kterej jinak tříhvězdičkovej zážitek posílá o jednu hvězdu níž. Kdybych neznal původní film a nevěděl o jeho hlavních přednostech, asi bych remaku dal hodnocení vyšší, jenomže brutalita, nadsázka a nekompromisní jednání původního Total Recallu zde chybí úplně a já tak nemam důvod ani zájem se na film v budoucnu podívat znova. Zůstává tak jenom hezký pozlátko se skvělou hudbou, jehož obsah, byť jakkoli akční, postrádá všechno, co by mohlo diváka zaujmout. Jako byste si koupili oříškovou čokoládu a po rozbalení zjistili, že jsou tam ty oříšky, ale už ne ta čokoláda. ()

Kothy

Původní verze s Arnoldem Schwarzeneggerem je přece jen lepší. Tohle je trochu divné. Celé se to odehrává na Zemi. Colin Farrell zjišťuje, kdo doopravdy je. Trochu bych viděl problém i v tom, že jsou obě jeho herecké kolegyně brunety. Kate Beckinsale je ale pochopitelně hezčí než Jessica Biel. ;) Jako není to špatné, ale je to trochu zbytečný remake... ()

Spinosaurus

Zbytečné, zbytečné a ještě jednou zbytečné. Opravdu nevím, co režisér očekává od filmu, který první hodinu recykluje původní film do té míry, že z toho jeho fanoušek usne, aby následně udělal alespoň lehounkou změnu v podobě výtahu skrz planetu. Aspoň to byla sympatická věc, v ČR bych jí hned použil pro odeslání jedné nejmenované menšiny někam hodně daleko. Ale zpátky k filmu. Wiseman dokázal, že umí vytvořit působivé obrázky, ale překvapit diváka, pohrát si s ním jako v původním filmu, to je pro něj oříšek. Zatímco v původním Recallu jste každou minutu dumali nad tím, jestli se jedná o sen, či realitu, tady si divák ihned po napíchnutí rozhodne, k jaké verzi se přikloní a možná na konci svůj názor změní, ale nějaké váhání, přemýšlení nad detaily se tady nedostaví, to se ostatně současnému americkému publiku nehodí do krámu - přemýšlet nad filmem. Roli Farrella bych klidně zmáknul i já a výsledek byl stejný. Ne, že by neuměl hrát, ale ta postava je tak nezajímavě napsaná, že jsem při každé scéně měl chuť skandovat: "Schwarzenegger olé!". Kate Beckinsale byl asi jediný důvod, proč jsem během filmu neusnul, hraje dobře, ale ta role jí totálně nesedí a každý asi ví, že je tam jen kvůli svému manželovi. Ještě bych se zastavil u akce, která je děsně monotóní. A co sakra bylo to neustálé likvidování elitních komand??? V původním filmu Schwarzík rozsekal pár špehů v civilu, pár vědátorům ustřelil hlavu, napodnul je na tyč a hlavnímu sráčovi utrh ruce. Tady? Ratatatatatata. A to je všechno. Navíc tam jich třeba hned v té první scéně bylo asi 5 a měli lehké zbraně. Tady jich tam napochoduje snad 20 se supermoderní výzbrojí a Farrell je postřílí jakoby nic. Závěrem dodám, že remaky tohoto typu (notabene na úspěšné a nestárnoucí filmy) jsou hloupé a zbytečné. ()

AllShallFall odpad!

Tenhlel film je taková debilní ubohost. Absolutní zbytečnost všech zbytečností. Jednak to kopíruje prvky z filmů a her. Ti terminátoři co se tam pohybovali úplně byli zkopírovaní z motivů SW: Knights of the Old Republic. Dočista stejné jako sithští vojáci. Souboje s nimi byli též zkopírované. Prostě jako v Terminátorovi. Děj filmu ani náhodou nebyl remake. Scény byli scestné. Například setkání s tříprsou štětkou neproběhlo, než šel Doug Quaid do Recallu, ale když už byl na Marsu. Takže zkrátka mi unikl důvod, proč tam, na Zemi, vůbec byla. Krávovina jak barák, byl ten nesmyslný Výtah, co jezdil zkrz jádro planety. Jůůůůůůůů........Navíc se mi teda vůbec nelíbilo to, že ještě před aplikováním vzpomínky došlo k potyčce, která měla za následek zavraždění zaměstnanců Recallu a vojáků. Bože, tak trapné. Najednou se v něm probudil agentovský smysl a všechny vyvraždil a ani nevěděl, jak to dokázal. Tohle je neustále ohrávaná scéna, použitá snad už v milionech nízkorozpočtových filmů. Nic nového, nic překvapujícího. Zkrátka přátelé. Je to děs. Dnešní mladí režiséři, nemají vůbec žádny smysl pro tvořivost a vynalézavost a myslí si, že divákovi rozevřou hubu z pantů kovbojskejma bojůvkama, kdy po sobě skáčou a vykopávají si zbraně z rukou jak Spidermani. Naserou do toho několik tisíc digitálních efektů, které dnes vidíme v dalších milionech amerických filmů. A myslí si, že budeme blahem sedět na prdeli. Kdyby nevznikl Matrix, nikdy by nikdo snad takové efekty ani nepoužil. Bohužel pane Lene Wisemane, takhle to ale nefunguje. Alespoň ne v Evropě. Myslel jsem si, že herecké obsazení toho filmu bude mít na kvalitu velký vliv. Ale hluboce jsem se mýlil. Nulové výkony. Dokola opakující se a nic z toho. Kate Beckinsale a Jessica Biel, jsou tak půvabné herečky, ale diváka si nezískají jen tím, že si neustále hrají na drsné bojovnice. To totiž dělají v každém svém druhém filmu. Zase jsme u toho, že je to jedno a to samé dokola ohrané. Já nechápu, co vede dnešní mladé režiséry k tomu, vytvářet remaky filmů, co si slávu vydobyli zaslouženě. Akorát slavné filmy pošpiňují, stejně tak jako pošpiňují jejich herce a tvůrce. Takováhle kvalita vypovídá o tom, že to talentovaní režiséři nejsou a nikdy nebudou. Ono mistra udělá to, že vymyslí něco originálního. Staré přísloví praví: „Opakovaný vtip, není vtipem“. Zde máme přesně podobný případ. Underworld byl hezky koukatelný film. Smrtonosná past 4, kvalita, ale tento film je spodina odpadů a já pevně doufám, že tam, na tom dně zůstane a nikdo si na něj nevzpomene. Přestávám věřit tomu, že předchozí tvorba byla opravdu tvorba tohoto režiséra.0% ()

Okara

Když do kina jdete s tím, že se jdete podívat na pohodový akční si-fi áčko, tak zkrátka nemůžete být zklamaní, protože co se týče dynamičnosti a efektů, není co vytknout. Tvůrci se i trefili do mého vkusu, co se týče hereckého obsazení, takže až na scénář, co se místy zamotal sám do sebe a úplný závěr, tak na to, že jsem nečekal nic jsem byl spokojený. A také se mi líbilo pohrávání s pointou, na začátku jsem si myslel, že jsem ji prokoukl, ale ono není všechno zřejmé na první pohled. 60% ()

swamp

Vizuálně perfektní, jinak ale nepovedený remake. Oproti původnímu, skvěle vtipnému a brutálnímu Total recallu s Arniem prostě nuda. Pár akcí zajímavých, potěší i nápis "Vítáme Vás" a některé narážky na původní snímek z roku 1990. Jinak ale zbytečně ukecaná a až příliš vážně myšlená záležitost obsahující neskutečné množství nezajímavých dialogů a logických blbostí - v první řadě asi výtah. No, snad to nebudu ani dále komentovat. ()

Ant

Akční výplach, který se Wisemanovi podařilo ukočírovat. Bohužel (nebo v tomto případě bohudík) jsem neviděla originál, takže ani nemůžu srovnávat. Farrell do role Quaida sedí, ale celý film má stejně zmatený výraz a to se při 2-hodinové stopáži musí omrzet. Beckinsale je badass jako vždy. Biel je spíš do počtu a úplně bych se bez ní obešla. Film funguje nejlíp ve své první polovině, kdy jsem hltala skvělou výpravu postapokalyptického světa. Jenže během té hodiny vytáhne Wiseman z rukávu všechny svá esa a na tu druhou už mu nic nezbyde. Pak je to sice akční jízda, ale už mě nic nepřekvapilo. Lepší průměr a to hlavně za nejlepší akční scény, jaké jsem tento rok v kině zatím viděla. ()

Trajektt

Trapnost nad trapnost. Ty vymaštěnci, né že nedokážou vymyslet novej příběh, ale ještě mají tu drzost zprznit jeden z nejkultovnějších snímků začátku devadesátých let. Nemůžou točit remake ve kterém hrál božskej Arnold a zkoušet ho nahradit úplně jiným hercem, kterej má úplně jinej hereckej profil. To samý Sharon Stone se také nedá nahradit. Hlavně Arnold se nahradit ani nedá, to je jako by jste dělali remake Terminátora s Dwaynem Johnsonem nebo jiným přitroublým novodobým akčním hrdinou. Původní film s Arnoldem byl vstupenkou do Hollywoodského výsluní pro tehdy začínajícího holandského režiséra Paula Verhoevena, kterého si Arnold vyloženě vybral po zhlédnutí jeho akční prvotiny RoboCop (1987), kterou se mimochodem taktéž podařilo zmrvit a to v roce 2014. V tomto dystopickém sci-fi snímku, který byl natočen podle povídky „Zapamutejeme si to za vás se slevou" od mého oblíbeného spisovatele Philipa Kindreda Dicka můžeme vidět velké množství vizuálních efektů, přehršle akčních scén, přemíru maskérských divů, ale ani toto všechno nám dohromady nedá původní příběh se skvělými hereckými výkony a původní pointou a kouzelné vykreslení života na Marsu. Z mého pohledu už v Hollywoodu došli originální nápady na natočení kultovních sci-fi snímků jako byl původní Total Recall (1990), Vetřelec a řada dalších. A tak se ty ubožáci nechali inspirovat těmito snímky a udělali z nich silně podprůměrné pokoukáníčko pro méně inteligentní publikum, které je odkojené na bezduchých příbězích typu Avengers ad. Všechno to ztratilo kouzlo a stala se z toho tuctová podívaná bez ladu a skladu, kterou kdyby viděl Philip Kindred Dick, tak by se určitě otáčel v hrobě. Ani nevím za co ty dvě hvězdy vůbec dávám asi jenom za ten název a úctu k původnímu filmu. Za mě nezasloužených 40%. ()

predators

Digitalizace všeho a všech, takže vizuálně vynikající. Jj, stále se tu někam utíká, ale to mi nevadilo. Colin je hodně v cajku, stejně jako se dobře dívá na ony honící se slečny...a jo, honící se za Colinem. Nemá cenu srovnávat původní TR, upřímně, kdo z nás si jej pamatuje?! Ten novodobý si jde svou vlastní cestou a já se u něj bavil dobře! 70% ()

Slartibarkfast

Existuje jen jeden Total Recall a ten už natočen byl. Arnie možná není špičkový herec a machr na dlouhé a složité dialogy, ale tahle břečka se mu nemůže rovnat. Kdo zná originál nad tímhle smutným pokusem jen zapláče. Colin se snaží, ale není to ono. Kdyby se tohle alespoň snažilo věrně napodobit původní verzi, ale prostě nelze notoricky známý film překopat a vydávat pak něco úplně jiného za remake. Ve staré verzi vše nějak fungovalo, ale tady je nějak všechno špatně. Za snahu a za to, že jsem to hned nevypnul, dávám dvě hvězdy. Skalním fanouškům Arnieho se ale nedivím, že dali tomuhle míň. 40% ()

cukorek

Sen, alebo skutočnosť fantázia, alebo realita.V tomto prípade prevedenie tejto myšlienky vloženej do staršieho filmu, prinieslo svieže zakopnutie v poslednej dobe stále viac populárnom sci-fi žánri. Novodobé spracovanie prinieslo ovocie hlavne v zdravej a neprehnanej fantázii, keď zábery na mesto občas pôsobili ako zo skutočného sna. Umelá inteligencia a život ľudí, ktorí s nimi spolunažívali a delili sa o spoločné, prevratné vynálezy ako zeme pád, ktorým cestovali okolo jadra zeme, či fosforové tetovanie a nakoniec chladnička s obrovským dotykovým displejom výborne zobrazili nasledujúci vývoj a modernizáciu ľudstva. Nie všetko tvorcovia skopírovali z originálnej predlohy, čo malo za následok vynechanie excentrickej bytosti z pod plášťa vodcu odborárskeho odboja, čo mi prospelo. Výmena Arnolda za Colina u mňa zožala úspech a nebudem tajiť ani svoju náklonnosť k Kate Beckinsale , ktorá zase opäť ukázala, že pod nanesením make upom sa skrýva duša bojovníčky. Každá akcia v ktorej sa objavila dostavala skvelý náboj. Napriek spomenutým pozitívam film nenaplnil moje očakávanie, možno aj preto, že dej som si pamätal a vedel čo bude nasledovať. Chýbalo mi tam niečo čo by ma ozaj prekvapilo, viac napätia a priestoru pre vyhrotenie niektorých situácii.60% ()

PetrPan

Vzhledem k předloze bude asi rachitický Colin větší dick než steroidní Arnie, ale jinak na mě Total Recall působil spíš jako Total Recycle, kdy vezmete krásně vymodelovanou a dokonalou petku, odšroubujete, vylijete zbytek tekutiny, sešlápnete a vyhodíte do kontejneru, pak se to vytřídí, rozdrtí a granuluje--výsledkem je beztvará sračka, která by mohla být využita k výrobě další dokonalé lahve, ale zatím se tak bohužel nestalo. ()

nash.

Slušné řemeslo, vydařený vizuál, efektní akce s několika lahůdkovými momenty, na které bylo radost pohledět. Bohužel plné spokojenosti lehce bránilo několik zádrhelů. Pokud budu brát film jako remake, pak třeba výměna Marsu za komický výtah zemským jádrem, který sebou nese několik lapsů v logice příběhu a fyzikálních zákonech. Překvapilo mě také, že to přes všechnu akci, běhání, skákání, střílení a exploze, bylo ke konci nějaké zdlouhavé. Rezignaci na rovinu realita/sen, jakožto hry s Quaidem i divákem, je škoda, mění celé vyznění filmu, ale beru to jako pokus nepořizovat pouze nový kabát starému hitu, ale udělat ho jinak. To, že to takhle příliš nefungovalo je věc jiná a z tohoto úhlu pohledu je dokonce možné, že kdyby se na motiv Rekallu vykašlali úplně, fungovalo by to všechno mnohem lépe. A možná by vykrádačky starších hitů nemusely být tak okaté. Ale jinak mě film jako nablýskaná nenáročná akční jízda se snaživě zlou Kate (Jsem jeho manželka!) docela bavil. ()

Arsenal83

O sprznený originál sa vôbec nejedná. Colin Farrell totiž vôbec neprznil a že si mal aj z čoho vybrať, pretože Jessica sa ešte trocha podbala na Mary z rodiny od reverenda, čo v reálnom živote je pedofil, no a Kate nemala ešte face liftingom obočie posunuté do uhla, ako keby ho vrhla oštepom, a pery jej nezmaľoval žiadny kickboxer. Inak na môj vkus veľa strieľačiek, pričom v budúcnosti naozaj môžeme očakávať svetový mir, pretože presnosť tých zbraní je viac než pochybná. Z 1500 guliek sa trafí tak jedna a aj tá len šuchne podošvu na topánke. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011