Thomick

Kate jako ultra wife-bitch? Mhm. Ne, vážně ... z mýho laickýho pohledu (nečet jsem předlohu, neviděl jsem Arnieho verzi, nehrál jsem hru) zkrátka prvotřídní sci-fi jízda s atraktivnim námětem. Nic víc, ale ani nic míň. ()

claudel

Je to dost akční, jsou tu nějaká pro, nějaká proti, ale nějak mi to celé nesedlo. Na původní film si za nic na světě nevzpomínám, snad si nevybavím ani jednu scénu, takže srovnávat nebudu. Souhlasím s těmi komentáři, které vyzdvihují výkon Kate Beckinsale. Byla ze všech zúčastněných naprosto nejlepší, spolupráce s jejím manželem jí zkrátka svědčí. ()

Dharter

Velmi unikátní film. Zejména kvůli příjemně optimistickému závěru. Ještě, když jsem chodil na určité místo, viděl jsem na Óčku trailer (v té době jsem neměl přístup na net), a tedy nevím, ale ve filmu jsem pak později nerozpoznal jediný fragment z toho traileru, což je podivné. Stále to mám tak. Samotný film bych určitě nechtěl vidět v kině, protože se v ději nachází jedna scéna, která na první zhlédnutí vyžaduje hlubší vstřebání, a proto vidět film v kině, musel bych snad z toho kina odejít. :) A ty kecy od slečny Kajdy23, že film je pitomý, dokazuje opravdu to, že viděla stejný film, jako já. A to i v případě, že já viděl extended verzi, tedy o deset minut rozšířenou verzi oproti kino verzi. Myslím si, že při tomhle typu filmu popírat nutnost namodulovat se na vysoko-energetické fluktuace z filmu (ale i od diváků, viz např. uživatel Shadwell, který též ohodnotil jako jediný z mých Oblíbených stejným hodnocením, jako já - 5*), vypovídá o nízko-energetickém stavu vnímání/myšlení těchto popíračů. Možná se ale mýlím, ale opravdu jet u tohoto filmu s hodnocením pod 4*, není normální. (: ✔ ()

JASON_X

Velké zklamání - těšil jsem se na remake slavného sci-fi z osmdesátých, a byla mi předhozena slátanina pro žrouty popcornu. Sice se nám páni tvůrci snaží namluvit příbuznost jejich dílka třeba s Blade Runnerem (ty potemnělé a deštivé velkoměstské ulice) nebo s Fifth Elementem (honička v autovznášedlech), ale to je jen pozlátko; obsah nového Total Recallu je totiž otřesně plytký a hloupý (ano, jistě, hloupoučký byl i jeho předchůdce se Schwarzikem, ale ne tolik a navíc byl zábavný). Už třeba ten "budoucí" zeměpis - zlá Spojená Federace Británie a ubohá vykořisťovaná Kolonie... Krista boha, který mimoň tohle vymýšlel... Nejzajímavější moment: změna gravitace při průchodu zemským jádrem. Nejblbější moment: průchod zemským jádrem. Tunelem skrz něj. Hmmm... Navíc v hlavní roli přitroublý šašek Colin Farrell, jehož výraz je naprostou většinu času podobný výrazu sousedovic vyplašeného jezevčíka. A ani Kate Beckinsale v těsných kalhotách tu hrůzu nezachránila. Zklamání, poprvé i podruhé. Snad bych ale býval dal i tak aspoň tři hvězdy, za žánr a za vizuál, ale těch posledních asi dvacet minut je opravdu hrůzostrašně blbých. ()

mm13

V prvom rade rušili narážky na Verhoevenov (Schwarzeneggerov?) Total Recall. Zbytočné. Chcelo to viac sebavedomia. No a viac sebavedomia sa malo vliať aj do koncipovania finále, v ktorom sa tvorcovia preľakli kam až došli a okamžite a narýchlo z toho vycúvali... až skoro dali zabudnúť na to, akú vynikajúcu prácu s "dickovským" svetom, ktorému sa asi ešte žiaden film nepriblížil viac (vrátane inak po všetkých stránkach geniálneho Blade Runnera), do tohto momentu odviedli. So všetkým, čo k tomu patrí. Romány a poviedky Philipa K. Dicka si v poslednom čase čítam priebežne a musím jednoznačne skonštatovať, že akýmsi zázrakom ten extrakt toho, ako sa díval na svet a ako ho vo svojich dobrodružnejšie ladených príbehoch opisoval, ten je v troch štvrtinách tejto verzie Total Recall prítomný. So všetkým, čo robí Dicka Dickom. ()

luka4615

Jako první Vás na tomto snímku zaujmou jeho futuristické kulisy, při nichž každé srdce fanouška snímku "Blade Runner" zaplesá radostí. Dále to bohužel zas taková sláva není, jelikož Total Recall režiséra Lena Wisemana je pod touto krásně naleštěnou slupkou další šablonovitou záležitostí, která do tohoto žánru nepřináší vůbec, ale vůbec nic nového. Jako nenáročná sci-fi jednohubka tedy Total Recall v rámci svých možností postačí, nicméně pokud po něm budete chtít něco víc, budete pravděpodobně velmi zklamáni. (Netflix) „The past is a construct of the mind. It blinds us. It fools us into believing it. But the heart wants to live in the present. Look there. You'll find your answer.“ ()

Sawy

Remake Total Recall byl mým osobním černým koněm léta hned z několika důvodů.Colin Farrell je můj nejoblíbenější herec a těšil jsem se,že ho po delší době opět uvidím ve velkém filmu.Len Wiseman natočil Smrtonosnou past 4.0 a ukázal,že je jedním z nejzajímavějších akčních režisérů současnosti.A konečně,původní Verhoevenův film se mi líbil,ale neadoruji jej do té míry,aby se mi myšlenka remaku hnusila a film tak předem odsuzoval.Byl jsem zvědavý,jak si nadějný tvůrčí tým s látkou poradí a říkal jsem si,že prostor pro nové zajímavé uchopení tu určitě je.A v tom nakonec tkví největší problém filmu.Nového a překvapivého tady totiž po příběhové stránce není ale vůbec nic.Verhoevenova klasika zvážněla,dostala krásnou CGI patinu a vzala si tu trochu z Blade Runnera,tu trochu z Minority Report,ale jinak tu máme v podstatě doslovný přepis originálu.Což je problém hlavně kvůli faktu,že zatímco ten sice částečně estetiku 80. let využíval,ale částečně si z ní zároveň dělal srandu a navíc byl zábavně brutální,nahláškovaný a verhoevenovsky přiúchylněný,remake se bere naprosto vážně,Colin neumí prodat hlášky a s výjimkou obrovského rozpočtu,který na plátně rozhodně je vidět,nemá nic,čím by ztracené přednosti originálu dorovnal.Wiseman je naštěstí stále ještě špičkový řemeslník,takže když už dostal 150 milionů na naprosto zbytečnou látku,dokázal alespoň vytvořit film,který jakž takž šlape,vytvořil hodně sexy sci-fi svět a výbornou akcí dokáže nejednou solidně strhnout,od jednotlivých momentů až po celé scény.Když se k tomu rozduní mohutná hudba Gregsona-Williamse,má člověk chvílemi tendence ke spokojenosti.Jenže pak jsem si řekl,o kolik by bylo lepší a zajímavější,kdyby všechny ty prachy a zajímavě vymyšlený svět nacpali do originálního sci-fi projektu,napsali Colinovi šťavnatější roli a nechali Wisemana,aby se vyblbnul.Ne to zbytečně tlačit do absolutně zbytečného remaku,který dle tržeb i reakcí stejně nikoho nezajímal.A že dostal nejzbytečnější film letošního léta do vínku nejlepší akční scény roku je sice hezký paradox,ale celkově průměrný dojem to nezachrání. 60 % ()

Morholt

Lepší než jsem očekával. Scénař je sice vesměs okopírovaný a nějakém osobitém režijním rukopisu nemůže být řeč, ale Wiseman měl narozdíl od Verhoevena k dispozici takřka neomezené technické možnosti a těch také naplno využil. Akce je dechberoucí a ponurá atmosféra futuristického světa má sakra něco do sebe. I díky tomu se člověk, kromě jiného, může oprostit od mdlých výkonů Colina Farella a Jessicy Biel. Jinak ti, kteří se těšili na tříkozu či Tonyho, tak alespoň částečně zklamáni nebyli, ale v tomto pojetí mi přišla pocta původní verzi poněku neohrabaná a nepatřičná. 60% ()

Lucasion

Total Recall bez Marsu? Total Recall bez násilí a nechutností? Total Recall bez jediné kapky krve?? Dámy a pánové to není přeci Total Recall! Aspoň, že tu tříprsou prostitutku tam nechali. Film je dělaný jak přes kopírák s tím rozdílem, že nejlepší věci tu prostě nejsou. Co na tom, že vizuál je pěkný. To už má dnes každý druhý film. Pěkné mini odkazy na původní film ve stylu babky ve žlutých šatech při procházce kontrolou, jsou úsměvné. Ovšem dialogy jsou tak špatně napsaný, že nad nimi obracím oči v sloup. Naštěstí tu máme dvě hezké herečky Kate a Jessicu, které jsou tak hrozně podobné, že to bije do očí. Proč aspoň jedna z nich nemohla být blondýnka, určitě by se každý (nejen já) pak lépe orientoval. Remake Total Recallu je brak, který nesahá originálu ani po kotníky. Sci-fi vizuál a akce na každém kroku nezakryje prostý fakt, že film je skutečně podprůměrnou splácaninou bez nápadu. (40 %) ()

Shaqualyck

Wiseman ví, kam postavit kameru, jak udělat efektní záběr, dokáže popohnat herce, aby se neloudali po place, umí seřvat animátora, instruovat trikaře a odrecitovat nazpaměť děj několika desítek těch úplně nejvíc cool filmů – byl by z něj prostě skvělej asistent režie. Zkrátka technicky zdatnej fanda z povolání. A na filmové škole měl z opisování jedničku podtrženou. To je však na režisérskou extraligu proklatě málo. Seznam toho, co všechno tady pan režisér převzal/asimiloval/okopčil/ukradl odjinud, je dlouhej jak týden před výplatou a nemá smysl se s tím zdržovat. Kdo má nakoukáno, ten ví (bohužel). Blbý je, že k tomu „cizímu“ materiálu nepřidal nikdo v podstatě nic navíc. Ten film není špatnej – má slušný obsazení, skvělou výpravu (taky stál pěknej ranec) + asi 3 skutečně hbité akční scény. Jenom je šíleně průměrnej a vzhledem k existenci Verhoevenova kultovního ORIGINÁLU taky totálně zbytečnej. Jako by ho podle šablony natočil robot. Kuchyňskej. Jinak - není to remake, byť na zapřísáhlé fanoušky „původního“ Rygólu co chvíli významně pomrkává. BTW nevšiml jsem si jediné zmínky o mutantech, tož nevím, kde se tam vzala ta paní/slečna se třemi ňadry??? Snad módní výstřelek plastického chirurga? Nebo spíš Wimmerova blbost? Možná obojí… ()

TheJokerCZ

Tento film má své světlé, ale i ty tmavé stránky. Bohužel já jsem viděl většinou ty tmavší. Začátek byl docela zajímavý, ale potom se to přelije do takového stereotypu, který se už nese v duchu celého filmu. Akční scény jsou celkem dobré, velmi se mi líbila ta antigravitační, ale ten příběh opravdu pokulhává. Zkrátka se na to hezky dívá, ale je to nuda. 6/10 ()

EXpenza

Žádné dobrodružství,žádná napínavá scena u které byste se kroutili napětím. Je to škoda,protože námět filmu je výbornej,ale zpracování poněkud vázne,no...posudte sami... ()

ScarPoul

V priebehu tohto dňa už druhé sklamanie. Wiseman je síce zručný režisér, ale obávam sa, že v tomto prípade si ukrojil väčší kus než by bolo rozumné. Film má výborný úvod. Predstavenie svetov, navodenie atmosféry, upršaná kolónia, Beckinsale v nohavičkách, a všetko je to zakončené skvelo nasnímanou a dynamickou a hlavne nápaditou naháňačkou po strechách. Potom príde na rad vysvetľovanie, ktoré je nezáživné, polopatistické a hlavne bez väčšej šance dostať sa divákovi pod kožu. Farrell aj Beckinsale sú sympaťáci, ale scenáristické prešľapy nedokážu zachrániť. Každá ďalšia akčná scéna nám ponúka vždy inú lokáciu, ale postráda logiku a častokrát je aj zle nasnímaná - naháňačka na diaľnici. Inú zase zachraňuje atraktívne prostredie a nápaditá kamera - výťahové šachty. Ale nech sa tvorcovia aj herci snažia akokoľvek všetko to speje k hlúpemu a po všetkých stránkach nezvládnutému finále. Na fyzikálne zákony sa tu nedbá a preto sú niektoré chyby neprípustnejšie než by mali byť. Či už šplhanie po rebríku "the Fall"- u kde ako keby neexistovala rýchlosť a gravitácia alebo prestrelky, kde má každý dostatok času sa schovať a následne vystreliť. Jediné čo na filme oceňujem je výborná atmosféra, skvelá hudba a akrobatická Beckinsale ktorú otvorene Wisemanovi závidím. Inak sa jedná o naozaj priemerný a hlúpučký film. ()

RelaxMan

Ve výsledku to není " Total Fekál " jak mnozí fanoušci původní filmu očekávali. Na druhou stranu megahit letošního roku zdaleka také né. Je to průmérné sci-fi s povedenou výpravou a vizuálními efekty. Colin Farrell to hraje dobře, i když ho divák musí občas porovnávat s Arnoldem. Co se týče obou hereček ve vedlejších rolích, tak nejsou špatné, ale původní Sharonka je prostě Sharonka. Film bych doporučil všem těm co mají sci-fi absťák, pokud ho zrovna nemáte, tak si klidně počkejte nějaký čas, až to nasadí do svého programu TV Nova. Myslím, že dlouhým čekáním o žádný velký zážitek nepřijdete. Co říci na závěr: Nemá smysl remakovat filmy, jejiž originál je sám o sobě dokonalý. ARNOLD FOREVER !!! ()

Lacike

Pôvodny film s Arniem mam rad, ale nie som jeho zaslepeny uctievac, takze myslienka remaku mi nepripadala ako zly napad. Takisto volba rezisera sa mi pozdavala. Po jeho slabsich prvych filmoch ma neskutocne prekvapil skvelou stvrtou Smrtonosnou pascou, takze som bol zvedavy, ci to bola nahoda, alebo sa naozaj tak zazracne zlepsil. No a hned na rovinu poviem, ze z vysledku som velmi sklamany. Uz prvych 20 minut v ktorych sa zoznamujeme s postavami a prostredim bolo neskutocne nezazivnych. A bohuzial akonahle nastupili na scenu akcne sceny, tak sa to vôbec nezmenilo. Ano su prehladne natocene, vyprava je velkolepa a triky bezchybne, ale celkovo na mna pôsobili strasne sterilne a ani jedna scena ma vôbec nezaujala natolko, aby som ju mal chut vidiet znova a mal som dokonca problem vydrzat ju sledovat uz na prvy raz bez pretacania. Herecke obsadenie je tiez velkym sklamanim. Colin Farrell snad doteraz v ziadnom filme nebol tak nevyrazny a aj ked je ovela lepsi herec ako Arnie, tak na jeho stvarnenie v pôvodnom filme absolutne nema. Jessica Biel je na tom podobne a velmi za Colinom v nevyraznosti nezaostava. To uz Kate Beckinsale je na tom lepsie a aspon ma dokazala rozosmiat tym ako je v ulohe neznicitelnej terminatorky absolutne nevierohodna. Ostatne postavy ani nestoja za zmienku pretoze to su uz len kratucke steky. No a zapletka? Ze vraj reimaginacia, či čo. Ha, ha. Sproste vykradnutie originalu s par kozmetickymi zmenami, aby sa nepovedalo. Vdaka tomu je film este väcsia nuda, lebo je dokonale predvidatelny. Zato odkazy na konkretne sceny z originalu pôsobia neskutocne trapne a nelogicky (jednoznacne kraluje debilna scena s presviedčaním hlavneho hrdinu, ze to je len sen). Radsej si ich mohli odpustit. Takze vysledkom je sterilny a miestami neskutocne trapny remake z ktoreho sa stal zasluzeny prepadak. Tentokrat mi ani nevadi, ze to mozno ovplyvní vznik dalsich sci-fi filmov. Radsej nech nevznikaju ziadne ako taketo bezpohlavne sracky. Na dalsie Wisemanove fillmy si dam velky pozor. Die Hard 4 bola pravdepodobne len stastna výnimka. 3/10. ()

Caszidy

Jasně, není to žádné veledílo a původní originál s Arniem je někde jinde, hlavně co se týče atmosféry, příběhu a dalších věcí, jenže to jiskření mezi trojicí Farrell, Beckinsale a Biel je tak podařené, že to u mně ve spojení s výbornými akčními scénami, kvalitním vizuálem a hudbou stačí na přebití pokulhávající druhé půlky snímku, stejně jako faktu, že účast Billa Nighyho na plátně trvala asi tak dvě minuty. A myšlenka použití "zeměpádu" se mi vcelku líbila. Očividně narozdíl od vedle mně na ČSFD premiéře sedících "nezávislých intoušů", kteří to ohodnotili pohrdavým posměškem. Lidi, je to přeci jen akční sci-fi! Co se na to dívat jako na žánrovku a ne jako na film, ohlašující útok na 2001:Vesmírnou odysseu?! ()

Borrtex

Při sledování tohoto filmu jsem si stahoval jednu z mých srdcovek: Rychle zběsile 3. No a po nějaké době když byl Total Recall zhruba v půlce, se mi rychle zběsile dostahovalo, a já si řekl že radši zhlédnu rychle zběsile.... Ano až tak se mi zdál Total Recall nudný. Naprosto o ničem. Nepochytil jsem děj ani nic. Noční můra všech scifiovek!!!! 35% ()

maseer2

vizuál je skvělý, hudební doprovod rovněž, akční scény jsou vcelku strhující a holkám to sluší.. tohle všechno mi ovšem vystačilo ke spokojenosti jen zhruba do poloviny, u zbytku filmu jsem se pak už celkem nudil.. ()

PROROK14

Tak toto ma príjemne prekvapilo. Na moje dve obľúbené herečky sa pozeralo dobre, aj keď musím priznať, že na Džesiku trocha lepšie. Príbeh sa mi páčil, aj keď ten koniec bol trocha popriťahovaný za vlasy. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011