Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

Lucpro

Kromě výpravy mě film hodně zklamal. Doufala jsem v koncert souznění herectví, výpravy, kamery a dobrého příběhu, ale ve finále je to jen film, který po dokoukání odložíte v zapomnění. Dokonce ani Robert Pattinson a Uma Thurman mi radost neudělali :( ()

Montmorency

Tak tohle je hodně nepovedená verze, z výborné knižní předlohy nezbylo vůbec nic, navíc dost otřesné herecké výkony v čele s Pattinsonem a botoxem napuchlou Thurman :-( ()

chillyclair

Teď vážně! Uvěřil někdo Pattinsonovi, že může být svůdník žen/dívek starších 15ti let? Já rozhodně ne! Musím se přiznat, že tento film byl pro mě opravdu velkým zklamáním. Snad každých 5 minut jsem se dívala, kdy už bude konec a přehrávané grimasy hlavního hrdiny mě opravdu nudily. Abych zde pouze nekritizovala, chtěla upozornit na hlavní tři hrdinky a především na Christinu Ricci, v které jsem vždy viděla jen Wednesdy Addams. ()

JARDAHONDA

Miláček nabízí příběh Georgese Duroye, který se na konci 19. století ocitá v Paříži a z podkrovních bytů prolezlých štěnicemi si postupně nalézá cestu až do těch nejokázalejších salonů. Díky svému důvtipu a šarmu dává sbohem chudobě a míří vstříc bohatství. Objetí prostitutek mění za vášnivé schůzky se zámožnými krasavicemi a užívá si světa, ve kterém se politici přetahují o vliv s médii, světa, který je posedlý slávou a kde sex znamená moc.. Snímek Miláček je novou adaptací světoznámého romanopisce Guye de Maupassanta. Její téma a prostředí je odrazem Maupassantovy novinářské kariéry, buržoázní Paříže a promiskuitního života, kde vášeń a zkušenosti vítězí nad křehkostí a nevinností.. ()

vixina

Tak toto budú pre mňa slabšie 3*. Len si nie som istá tým, či zrovna Robert je vhodný do role miláčika žien a vypočítavého sukničkára. Osobne by som tam obsadila niekoho (aspoň na pohľad) mladšieho, jemnejšieho a hlavne menej opozeraného - proste zelenáča. Pretože tým Duroy je - mladý zvodca, ktorý za svojimi navonok nevinnými úmyslami skrýva pomstu a plány. Túto polohu som proste Robovi neverila. Zato Uma akoby bola vo svojej koži. Nečítala som síce predlohu, ale bez ťahúňa sa to vlieklo, možno to v tomto podaní nebol až taký materiál pre film. Na teraz to zaokrúhlim nahor, pretože v konci to nabralo ten správny smer pre to, aby celý film mal nejaký zmysel, ideu a pointu. ()

Dadaa

Musím říct, že se mi to líbilo. Zajímavý děj ani herci nebyli vůbec špatní, navíc se děj odehrává ve staré Francii, kterou zbožňuji, takže není pomalu co dodat. Miláček mi dost připomínal Doriana Graye až na to, že každý propadl něčemu jinému, Miláček penězům zato Dorian svému mladistvému vzhledu, a protože se mi Obraz Doriana Graye líbil o něco víc tak dávám Miláčkovi 80 % ()

Shelma

Nejsem si jistá, jestli jsem udělala dobře, že jsem film dokoukala, místy mi z té manipulační loutkohry, která v podstatě zesměšňovala vše, co s láskou, sexem a touhou souvisí, naskakovala až husí kůže, minimálně vzbudila pocit hnusu. Namyslím si, že by Pattinson byl nějak mimo svou roli, zahrál to v rámci svých profesních možností snesitelně. Na tuto roli by se však hodil spíše herec, jehož mimika je ve škále stupnice od 1-10, což rozhodně není případ Pattinsona, u něj si troufnu odhadnoust slabých 1-5. Závěr: tento film je spíše pro fanklub (fanynky) hlavního hrdiny, mezi něž se bohudík nepočítám. ()

Dendas

Příběh mě zaujal i jako kniha a zfilmovat to byl velmi podařený nápad. I když jsem zastánkyně Stmívání ságy, musím se pozastavit nad výběrem hlavního aktéra. Robert Pattinson se mi pro tuto roli příliš nehodí, není na to dost charismatický a neumí zahrát vychytralého sukničkáře. ()

jjemi

Těšili jste se na Pattinsona jak bude svádět vdané paničky - kradmé pohledy, vyzývavé úsměvy? Na to asi Pattinson není dost zralý (dozraje?). Nejvíce emocí předvedl při zabíjení švába. Politické pikle bez znalosti tehdejší doby jsou těžko pochopitelné. Snad kdyby to člověk viděl 2x, ale tak zábavné to zase není. Zajímavým to učinily jen výkony hereček. S literární předlohou se to poněkud míjí. ()

Luposos

Nuda, nuda, nuda, pořád jsem si říkal, že to třeba o něčem bude, ale opravdu není. Jedna hvězda jen za účast několika krásných a schopných hereček. Patizon je totální dřevo bez výrazu. ()

Verilla

Vynikající ztvárnění Miláčka nenechává na pochybách ani o hereckých talentech, kterým zde byl dán prostor, ani o evropském zachování prostředí staré krásné Paříže a kostýmů. Opravdu málo historických filmů zůstává natolik věrno své předloze a v podobě Guy de Maupassantova Miláčka, dle mého názoru, je snímek víc než zdařilý. Pravdou zůstává, že se mohl autor více věnovat nemožnosti hlavní postavy napsat vůbec nějaký článek do novin a jeho spoléhání na ženské pokolení, ale vzhledem k procítěnému herectví Roberta Pattinsona, to bylo víc než vynahrazeno jeho výkonem a tak mě opravdu přesvědčil o svých hereckých schopnostech. ()

margita figuli

zarazajuco zla adaptacia jedneho z najlepsich romanov franczuskeho realizmu. skoda skveleho hereckeho osadenstva, ktore muselo sekundovat polutovaniahodnemu vykonu roberta pattinsona. ()

TomAbrt

Veliké zklamání. Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale pochybuji, že taková knižní klasika by mohla být nudná jako celý film. Čekal jsem napětí, intriky a finální spád. Místo toho jsem dostal snadno předvídatelný děj, který nakonci nepřekvapí. Pattinson navíc neumí hrát ani chamtivého burana, který najednou k penězům přišel, místo toho předvádí nějaké nabubřelé grimasy, ze kterých nevím co mám čekat. Vztek předvádí s mimikou, opět mě bolí břicho, rychle někam na záchod. Nuda a opět pouze nuda. Jediné co vás na tomto filmu může bavit jsou charismatické herečky, které se své role ujali zdatně a jejich odrytá těla, která vás také jistě potěší. ()

WhiteDevill

Nechápu nízké hodnocení tohoto filmu...?Mě se to líbilo.Ale je to asi tím,že mám slabost pro Roba. :) A musím souhlasit s thomasnikrs,dabérka U.Thurman byla opravdu vybraná blbě... ()

beaverkiller odpad!

Pattinson umí jen jeden výraz a to tvářit se jak vystrašený upír s demencí. Dodnes nenávidím přítelkyni za to, že mne na to přinutila koukat. Nakonec byla i ona znuděná až běda... ()

kakttus

Představa Patizona jako charismatického sexy upíra se rozšířila jako mor a nikdo nebere v úvahu, že "Edward" je charismatický asi jako výše zmiňovaná zelenina a sex-ppeal abyste u něj hledali mikroskopem. Zápletka není příliš originální, ale kromě hlavního hrdiny její zpracování nijak nepokulhává a všechny dámy hrají tak dobře, že je skoro nemožné uvěřit, že by si vybraly Pattinsona, který se bez tuny bílého mejkapu dá splést s betonovou zdí. No dobře, nesnáším ho. ()

jancaD21

Bohužel jsem nemohla překousnout v hlavní roli Pattinsona. Jediná část, která mu seděla - byl okamžik, kdy se z něj stal parchant a sobec, který chce jen moc a peníze - v ten okamžik byl jeho vzhled, slizké vlasy a nesympatická tvář, dokonalá. Ale jinak mi jako přitažlivý muž pro ostatní ženy vůbec nepřišel a na tu roli mi prostě neseděl. Celý ten film protrpěl. ()

Lasllye

Tak nějak nevím proč, ale Robert mě tady až štve. Nehraje špatně, ale asi je to ten jeho výraz. Myslím, že právě on je slabina filmu ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)