Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

jolly.rose

Kdo zná knižní podobu Miláčka, jako i televizní tvorbu, musí být velmi zklamán. R. Pattinsona nezachránily ani tak skvělé herečky, jako je Uma Thurman, Kristin Scott Thomas, Christina Ricci..... Nechápu, jak mohlo někoho napadnout ho dát do hlavní role. Jeden bod dávám za úctu k jeho hereckým kolegyním. ()

Hjuud

Plytký shit, vždycky někdo někam přišel a za dvě minuty už byli manželé. Bez emocí, špatná režie, zkrátka podprůměr. ()

Schmetti

Hned jak jsem viděla upoutávku na film Miláček, řekla jsem si, tyjo, to musím vidět! Chtěla jsem jít na něj do kina. Trailer mě vážně zaujal, byl tak dobře sestříhaný, že to vypadalo jako velmi slibný film natočený podle knihy, jenž napsal francouzský spisovatel Guy de Maupassant. Bohužel. Hlavním problémem filmu je, že je moc dlouhý na to, jak málo se v něm děje a vše působí šíleně roztahaně a já se tedy nudila. Hlavní hrdina Georges Duroy, alias Miláček (Robert Pattinson), je vlastně takový chudý zlatokop, co si prosexuje cestu do vyšších vrstev. Robert se vážně snažil hrát a myslím, že mu to docela šlo, ale jeho výraz obličeje, takový ten nic neříkající, jakási křeč, měl by se snažit hrát trochu jinak a já nemusela mít pocit, že si Edward odskočil do Bel Ami a pokouší se osexovat tři bohaté paničky a jednu chudou dívku, jaksi lehkou divu, kterou hrála Natalia Tena - alias Tonksová (jo, hrála v Harry Potterovi stejně jako Robert). Jako nejlepší herecký výkon považuji výkon od Christiny Ricci, která mi tady děsně připomíná Popelku (Šafránkovou), na ní byly vidět emoce. Pak další Miláčkova milenka Uma Thurman, mi připadá jako Chýlková, taky dobře zahrála, ale nejvíc to rozsekala Kristin Scott Thomas, která hrála velmi uťáplou slušnou ženušku, a která se pak Miláčkem nechala táhnout po zemi a vyhodit se z pokoje, protože byla hrozně dotěrná a Miláčkovi byla odporná, i když ji zprvu osexoval a sváděl v kostele. Jako opravdu povedené a nejpovedenější scény považuji ty erotické, kdyby film nebyl tak dlouhý, byla by to možná (pro někoho) vzrušující podívaná. Atmosféra dávné Paříže, myslím, byla celkem přijatelná, ale mohlo to být lepší. Mám pocit, že na ten film prostě nebyl dostatek financí. CELKOVÉ HODNOCENÍ: ★ Sečteno odečteno, film mě nebavil, nudil mě a už bych si ho znovu nepustila. Dávám jednu ★, za snahu a herecký výkon dam, což ale nezachránilo zbytečně dlouhý film a jaksi strnulého Pattinsona. ()

PlysovyMacko

Nímand začne zvádzať a klátit bohaté paničky a vďaka tomu sa vysvihne vyššie na spoločenskom rebríčku. Neskôr sa to zamota - jeho žena ho tiež podvádza alebo si chce zobrať dcéru svojej milenky. Film je malo dramaticky natočený-je to nuda. Pattinson hra svoju úlohu dobre, je slizký, neúprimný a keď povedal, že odmieta byť chudobný, trosku som s nim sucitila. ()

kolacky

Na film nepůjdu, protože jsem na "Patyzóna" alergická, ale podle obrázků je výprava nádherná a holky jsou překrásné a mojí milované Christině Ricci to neobyčejně sluší, sakra, to toho týpka nemohl hrát někdo, kdo nevypadá jako pako a UMÍ HRÁT??? Knížku jsem četla, takže vím, "wo co go", ale takhle to fakt nemusím. ()

frog.g

I přesto, že si matně vybavujete příběh Maupassantovy knihy, dokonalý trailer ve Vás vyvolá pocit, že se musíte vydat na výlet do kina se rozptýlit a shlédnout film s romantickým nádechem. Po chvíli se ale rozvzpomenete, že Bel Ami není ani trochu romantický, ale je plný vypočitatelnosti a hrubosti, výborně zvolené hudby, krásných žen a muže, ze kterého bych klidně mohla mít noční můry. ()

Insspektor

Nuž už len z opisu na kinoletáčiku a fotky toho herca mi prišlo dosť nevoľno, radšej si preto nebudem kaziť krásny zážitok ktorý mám z prečítania knihy týmto filmom. ()

migsee

Tak... Robertovi fandím, protože věřím, že se z té upírské škatulky jednou opravdu dostane (důkazem toho pro mě byl Remember Me). Ovšem v tomto filmu se to fakt nepodařilo a já jsem pořád čekala, kdy se některé z těch scých milenek zakousne do krku :) Takže tolik asi k hlavnímu upírovi, pardón hrdinovi. Co ale musím vyzvednout, je hudba. Ta se teda mimořádně povedla a krásně podkreslovala tu pařížskou zvrhlost a prasáckost:) ()

mata77

Vizuálne veľmi pekné, dobu sa podarilo vystihnúť krásne pomocou množstva detailov, rovnako hudobný podmaz dodáva určitú dramatičnosť situáciám a celému dojmu. Ale Patizón to celé kazil svojou roztrasenosťou a akousi mladíckou nerozvážnosťou, ktorá vôbec nepôsobila zvodne. Nemyslím, že mal byť hneď ostrieľaný zvodca, ale šarm mu chýbal určite, príťažlivosť tak isto. Tiež mi nebolo jasné, či je fakt prešpekulovaný a pre postup hore aj niečo podniká, alebo sa len vezie okolnosťami, pretože v niektorých okamihoch pôsobil trošku tupo. Takže to zachraňuje trojica charizmatických ženských postáv. Čo dodať? Asi si prečítam knihu. ()

Paladin25

Veľmi príjemný herecký výkon Roberta Pattinsona, ktorý v tomto filme vôbec nesklamal. Film má dobrú zápletku a príjemne ma navnadil na prečítanie knihy. ()

Didisek

Bože, takovou ptákovinu jsem dlouho neviděla. Ani nevím co přesně bylo pointou příběhu, v hlavě mi zůstala jenom myšlenka toho, jak jsou si všichni nevěrní! ()

lobo87

Uff, dosť som sa nudil. Celý film mi prišiel chaotický, postavy konali bez vysvetlenia, nevideli sme, čo ich ženie, motivuje. Pattinson sa na úlohu vôbec nehodil a tak dopadol aj jeho výkon. Najväčším pozitívom bola čarovná Christina Ricci... 45% ()

Don Maty

Keby môžem nakopem Pattisona do gulí. Tak príšerný herecký výkon som v živote nevidel. Aby sa niekto pri sexe s Umou Thurman tváril ako keby práve sedel na záchodovej mise? Uma, toto si si nezaslúžila. Námet je skvelý, kniha je dokonalá a takto premrhať potenciál je trestné. Tvorcovia spolu s protagonistom by mali ísť do basy. Mrhanie časom!!...2* ()

hippiesak odpad!

Sorry za ten odpad, ale WTF? Děj stojí za prd, UMA bohužel vypadá hůř než na 44 let a ke všemu jsem to bohužel viděl v dabingu, což ten film potopilo na úplné dno. A opět "chudák Uma" - tak hrozný dabing jsem u ní nikdy neslyšel. Pro fanynky Patizóna to možná bude koukatelný, ale pro jejich manžele, přítele a "miláčky" fakt NE! Chraň Bůh to ještě někdy vidět. A to jsem to ehm ehm koupil manželce na placce za peníze (ta u toho mimochodem usnula) a teď to bude stát v poličce mezi Mazaným Filipem a Milion Dollar Baby (mimochodem oba super filmy). No, prach se může začít hromadit... Snad jednou někdo přijde a poví "wau, Ty máš Patizóna" a já mu tento film (po schválení manželky, byl to přeci jenom dárek pro ni) daruji ovázaný pentlí a jako bonus k tomu nový Figaro s lehce slanou příchutí kukuřice (byla to novinka březen 2014 a máme toho doma plnej šuplík - mimochodem taky slabota). ()

Lex Luthor

Tenhle film disponuje jedním z mých nejoblíbenějších trailerů. Pouštím si ho často, film už tolik ne. NA můj vkus je v něm vynecháno až moc klíčových scén z knihy, kterou jsem četl kdysi k maturitě. Co se týče nenávisti k Pattinsonovi, já ho mam spíš rád. Oproti Radcliffovi ho nemám zaškatulkovaného jako herce jedné role. Když pominu šílenost typu Cosmopolis a Twilight, tak většinou měl dobré role. Těžko říct jestli je tím správným typem hezouna jako Georges Duray, ale to je spíš otázka vkusu. ()

pida123

Dvěma slovy "hrůza děs". Takovejch peněz na to vyplácali a výsledek....Robert Pattison tam vypadá jako debil, Uma Thurman - no ta je tam taková nijaká a zbytek nestojí ani za zmínku. Herci na prd, scénář naprd a původní dílo se ztatilo... Nestahuj to, nekoukej na to, je to TOTÁLNÍ ztráta času. ()

vrba68

Film, který mne dostal. Jako milovník zpracování klasických románů, jsem si toto nemohla nechat ujít. A udělala jsem dobře. Dvě hodiny strávené v kině, přikovaná v sedadle, s úžasem sleduji výkon R.Pattinsona, který snad nemůže nechat nikoho na pochybách, že umí hrát. Pardon, určitě někoho ano, neboť předsudky a vlastní komplexy formují mnoho lidí. Filmové fanoušky nevyjímaje. Poctivá snaha R.P. ukázat co v něm je, je vidět na každém jeho gestu i výrazu tváře. Výkony všech tří hlavních ženských představitelek jsou excelentní, přičemž kreaci Scott Thomasové bych vyzdvihla nejvíc. Osobně znám ženu, která se takhle chovala. Obsolutní závislost, citová odevzdanost a oddanost stárnoucí dámy mladému hejskovi je možná šokující , ale naprosto pochopitelná pro ty, kteří ví , že kdo je zaslepen fanatickou láskou, dává rozumu volno. Nádherná výprava a skvělá hudba. Snímek si na nic nehraje a výkony hlavních předtavitelů jej povyšují vysokou nad průměr. Doporučuji těm, kteří milují klasiku a dokážou ocenit poctivou filmařinu. ()

evca_007

Nic jsem o tomhle filmu kromě předlohy neznala a jsem po dnešku příjemně překvapená. Jistě některé věci mi vadily, ale celkově na mě film působil parádně. Jsem fanynkou Maupassanta, takže jsem si přišla na své. A jako bonus...výkon Umy Thurman. Byla skvělá od začátku až do konce. ()

Hermine

Pattinson má tak přitroublý výraz, že se na něj prakticky nedá dívat, což je docela problém, protože se vyskytuje v 95% obrazů... ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)