Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Heroine odpad!

Český film, kapitola sama pro sebe. Úplnou náhodou jsem zhlédla Román pro muže v televizi, jinak bych do toho ani nešla. A neudělala bych špatně, protože tohle sledovat, to je ztráta času. Dialogy trapné, postavy nevěrohodné, herci špatní, (např. Miroslav Vladyka má skutečně jen jeden výraz v obličeji po celý film), co má být krásné je naprosto odporné, co má být kruté, je v porovnání s realitou naprosto směšné, film je pomalý a bez obsahu, a když se objeví Budař s vražednými úmysly, má člověk opravdu chuť to vypnout. Takže pro Čechy jen další odpad do sbírky. ()

*Colorado

Na rozdíl od Románu pro ženy mě to nezaujalo a především ani nebavilo. Nehledě na to, že mi po shlédnutí přišel film naprosto zbytečný a vcelku o ničem. Jsem muž, ale tenhle román není pro mě. ()

Ydrosten odpad!

Trapný film o chlapech. Jestli jsme opravdu takový hovada jak se tady vykresluje , tak se za sebe stydím. ODPAD. A nezachrání to ani hezká Táňa. EDIT : 10.6.2012 -:- Napsal mi jakejsi jouza do pošty že jsem film asi vůbec nepochopil a ať hodnotím rači pohádky než kvalitní filmy. Moje odpověď a zároveň dodatek k tomu co jsem napsal. Pokud se mám na film dívat jako na komedii , tak jsem se zasmál myslím jen jednou. Pokud mám na film kouknout okem dramatika , tak nechápu co na téhle stupiditě bylo dramatického. To že Vladyka hrál umírajícího ? Jako soráč ale kdybych umíral , tak určitě nepolezu na výlet někam do hor , a ještě ze šlapkou kterou mi nakonec přebere imbecilní brácha ( za tokový výlet bych asi hodně poděkoval ) Kdybych se měl na film dívat jen jako na satiru , tak nevím , ale asi satiře nerozumím. A donutil ( režisér ) si toho " čuráka " odpustit mohl , protože nevěřím tomu že by tohle opravdu někdo někde v restauraci řekl. ()

agassi68

Keď sa súdny divák posadí a sleduje toto herecké trápenie nemôže to vydržať do konca. Vladyka celý čas s maskou idiota, Pauhofová naivná slovenka radodajného typu /ako ináč/, rádobyvtipné scénky snažiace sa parodovať zbohatlícke maniere, ktoré tak skvelo fungovali v Kurvahoši tu vyznievajú veľmi trápne. A ani Donutil nezachránil celý tento amaterizmus.. ()

BeranSon

Je to tady opět. Snaha zfilmovat každý "bestseller" Michala Viewegha je v poslední době už tak trošku přes čáru. Hlavní problém je v tom, že autor se bojí jít do jiné problematiky, nežli jsou mezilidské vztahy a tak vznikají knihy, které jsou na jedno brdo. Každý z hlavní trojice sourozenců je v podání své postavy obstojný a potom už vše jen doplňuje kráska Táňa Pauhofová, která svým striptýzem a jinými hrátky potěší hlavně mužské osazenstvo. Nějaké momenty jsou i celkem zábavné. -6/10- ()

Evander

Román pro muže je na naše poměry rozhodně nadprůměrným filmem. Ze zdejšího hodnocení je mi trochu smutno. Ale to už je úděl filmů, které nejsou středním proudem, a o to více pokud ještě nesou nějakou hlubší myšlenku. U filmu jsem se dobře bavil, i přesto, že jsem očekával spíše lehčí komedii. Velmi mne zaujaly herecké výkony snad všech hlavních protagonistů a vysloveně smekám před výkony Donutila a Vladyky. 65% ()

horovska

Přes všechny scenáristické nedotaženosti a ústupky produkci, přes všechnu "českou malost" a "prvoplánovou vulgaritu" čpící z dialogů, přes další a další oprávněné námitky proti tomuto filmu - kterým rozumím a souhlasím s nimi ve velké většině - ukamenujte mne - mně se to líbilo. Snad to byla Vanda Hybnerová, která mi svým civilně lidským projevem povýšila komedii na hořkou psychologickou sondu do sourozeneckého vztahu tří rozdílných osobností. Skvělá dvojka Budař - Čapka, jediné opravdu komické okamžiky filmu. Jinak v kině smích skoro slyšet nebyl. Hloupé vullgární vtipy Cyryla jistě neměly v úmyslu diváka pobavit, ale patřly k profilu hlavního hrdiny. Jediné, co jsem tedy opravdu nepochopila - zbytečný úvod do celého filmu. Za tu krátkou chvilku není šance se zorientovat, kdo je kdo. Snad je tam těch prvních pět minut jen pro informaci, že se hrdinové znali? Vždyť i ta je pro film nedůležitá. A pak palec dolů za hloupě a prvoplánově čnící Millerovu písničku v závěru. Pane producente proboha proč? ()

parabellum

Já si nemůžu pomoct ale u filmu jsem se docela dobře bavil, asi to bude tím, že Miroslava Donutila mám ve velké oblibě a jeho osobitý humur se mi od dětství velmi líbí. Délka filmu mě až neskutečně utekla a na konci jsem se divil, že se na mě vyrojily titulky. Určitě bych pozměnil konec, který film překotně utíná. Jinak za mě určitě lepší než Román pro ženy !!! ()

..Anya

Velmi pěkné. Začátek a průvodní kamera prostě excelentní. Tomáše Bařinu začínám mít pomalu v oblibě. Donutil, pro mě špatný komik, je zde poslem dobrých suchých žertů. Na české poměry pohodová podívaná. ()

radaza

Na rozdíl od Románu pro ženy nejde o hříčku vyšperkovanou několika vychytanými hláškami. Postavy jsou důvěryhodné a divák by neměl zaměňovat odpor k postavě s její důvěryhodností. Trochu na závadu je komická dvojka fotbalista-pasák, která jakoby vypadla z mnoha dalších českých filmů. Na poměry českých komedií ( i když se nejedná o čistou komedii) se jedná o nadprůměrnou zábavu a kdo se jede do kina bavit, toho neurazí. ()

LANSA

Pár výbornejch vtípků a velice podařený obsazení mi poskytlo solidní zážitek. Rozhodně nebudu mít problém, ten film zkouknout znovu. ()

Stíba

Až na místy zbytečně do extrémů dotažené "vtípky" v čele s plánovanou vraždou zábavný film postavený na nijak složitém leč vcelku originálním příběhu. Bařina dobře odhadl co se současnému českému divákovi bude líbit a soudě podle reakcí diváků v sále se trefil velice dobře. Donutil byl ve své roli naprosto trefný a filmu hodně dal. ()

martiňák

Tak výjimečně budu souhlasit s recenzí na film od M. Spáčilové, ve které tvrdí, že se jedná o jednu ze zdařilejších adaptací Vieweghovy předlohy a že je to především film o různých druhách lidské samoty. Téma je pro mě mimořádně atraktivní - nesourodá skupinka odlišných outsiderů se vydá na společnou cestu, kde se jejich osudy vybarví a mírně promíchají. Také téma poslední cesty jednoho z nich je zajímavé. Cesta, osudy a charaktery jsou podány díky režisérovi citlivě a vkusně, herci jsou výborní. Dají se najít i slabší stránky - např. postavy M. Donutila a F. Čapky místy působí spíš jako karikatury, ale jen místy a dá se to snést. Když čtu hodnocení ostatních, tak jsem buď objevil malý skvost tam kde ho ostatní pro své předsudky nevidí, nebo vidím z nejasných důvodů malý skvost v pokleslém braku. Přijde mi že 1. možnost je správně. Objektivně na 4*, abych trochu vylepšil hodnocení ostatních, dávám 5*. ()

Nail

Moc nechápu tolik negativních hodnocení a komentářů. Já jsem od toho žádné kdoví jaké složitější koukání nečekal. A dostalo se mi co jsem si myslel, taková česká oddychová jednoduší komedie kde jsem se i dost nasmál, třeba jak Donutil vyprávěl vtipy. Mě se to prostě líbilo :-) ()

Kissak

Zalať bůh za každou dobrou českou komedii. Už mám dost těch uměleckejch, intelektuálních a depresivních sraček na který se nedá koukat, ale kritici je oceňují. ()