Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Facerr

Pro ženy to bylo o něco lepší, ale i v tomhle Románu jsem se bavil a to hlavně díky tomu pánovi, co mě Donutil pořádně se zařechtat. ()

Sefik

Nemá asi své místo v klenotnici českých filmů, ale zas takový propadák to není. Co recenzenti s jednou hvězdičkou chtějí? Pohádky? Tak ať si pustí veršovaného Mrazíka. Film celkem jasně ukazuje, jak to u nás chodí. Kdo má prachy, koupí si všechno a všechny. Bohužel to platí nejenom u nás. Donutil je pan herec a role arogantního státního úředníka se zhostil na 1. Režisér nenaservíroval tak drsný příběh politické korupce jako byl např. ve filmu Příběhu kmotra, ale naopak ho obohatil o celkem vtipné prvky – 2 kamarádi plánující vraždu jsou neskuteční stejně jako Vladyka při ukázce jak svítí bílé auto. A scéna povýšeného státního zástupce z restaurace, který nakonec jí biftek s plivancem od své sestry též nemá chybu. A těch pár vulgarit? Hlavně nemoralizovat, americké fuck či shit, taky nikomu nevadí… ()

ZHODNOTITEL

NA KONCI MUSÍ BÝT SMRT, BEZ TOHO TO NEBUDE TO SPRÁVNÉ DRÁMO, ŽE? Na můj vkus je to to jediné, co ten film dorazí k zemi. Celou dobu musíme sledovat Vladyku, který si počítá dny ke smrti a konec je bohužel takový jaký je. Takže nás smích přejde i přesto, že je to uváděné jako komedie. Kdyby to skončilo happyendem, věřím, že by to napříč diváckým spektrem potěšilo daleko víc. JE TO TAKOVÝ STUDENTSKÝ FILM, KTERÝ SI MYSLÍ, ŽE UMÍ DOSTATEČNĚ ŠOKOVAT ()

carl.oesch

Přísám bohu, poslední film se značkou M. Vieweg, který jsem jakž takž dokázal strávit. A to díky hercům na čele s Donutilem, kterého sice většina z nás nesnáší, ale musíme si přiznat, že to Pan Herec je. ()

lord_styx

Ať si říká kdo chce co chce, já se bavil! Nešel jsem do kina na hluboký snímek, po kterém bych 3 dny nespal a přemýšlel. Šel jsem na komedii a ano, smích se dostavil a ve značné míře. Vřele všem doporučuji. ()

Verve

Tak tohle by opravdu nešlo. Víc jsem se pobavila u předfilmů - a to je taky co říct. Už nikdy víc!!!! ()

Mapl

Mně se to prostě líbilo. Někdo může namítat, že film je povrchní a že je vcelku předvídatelný, nicméně Miroslav Donutil opět dokázal, že umí zahrát leccos a k tomu ta krásná tatranská příroda. Bohužel i několik hluchých míst zde najdeme nebo zbytečně dlouhých scén mezi Vladykou a Pauhofovou, které spíše na kvalitě snímku ubírají, takže ve finále 3*. 78 % ()

cubiczech

Stereotypy nacpaná nekonzistentní slátanina, kterou nezachrání ani dobré výkony hereckého obsazení (navzdory scénáři). Film má neustálé nutkání útočit na city skrz smutné melodie a protáhlé záběry na smutné obličeje někoho, na kom nám vlastně nezáleží, když ho vlastně ani nemáme čas pořádně poznat. Chování všech postav je podivně nerealistické a celé je to o házení lidí do jednoho, nebo maximálně dvou pytlů, což je výsadou všeho od Viewegha. I když se může scéna v restauraci, kde se Donutil tak pěkně vyjadřuje, zdát zábavnou, tak to vlastně přes tu prkennost dialogů vůbec nefunguje, prostě jim to nežerete. ()

rigby

Film pro dolních 10%? Nezábavné, nenápadité, nudné, křečovité. A to jak samotná předloha, tak zpracování, a v neposlední řadě i herci, které však omlouvá to, že kde není, ani smrt nebere. Možná přidávám ještě malé bezvýznamné +, ale ani to mě nedonutí se na tento film někdy podívat znovu. ()

jjjerry

Velké zklamání. Román pro ženy byl určitě lepší. Tento film se blíží vtipy spíše Kameňáku, ale tam alespoň divák věděl do čeho šel. Všechno je to takové poslepované, umělé. Bohužel ()

Element2

Musím říct, že tohle je první český film, na který jsem se díval s chutí od začátku do konce. Filmy sice přestávají mít nápad a pořád člověk sleduje to samé podané jinak, ale pro mě je tenhle film nejlepší z těch českých, co jsem doposud viděl, na hollywood to sice nemá, ale i tak jsem se byl schopný bavit. Dávám ***, abych trošku zvednul skore. ()

tamadas

Všechno to začínalo tak krásně. Čtveřice hlavních hrdinů mi byla sympatická. Semtam jsem se i zasmál ale ten konec byl odbitý jak cyp. Je vidět že filmaři nevěděli jak to zakončit a scéna s melounem jako by se ve střižně přimotala z nějáké hodně podprůměrné komedie. A na rozdíl třeba od "Než si pro nás příjde" mi vůbec nebylo líto že Bruno na konec umřel. ()

jirka.maso

Na Román pro muže zapomenete stejně snadno, jako na jeden díl 3+1 s Miroslavem Donutilem. Jednoduše proto, že film je to prázdný, takřka bez obsahu a tak nemá co nabídnout. Nelze přeci stavět film na tom, že Donutil řekne dvakrát „ty čuráku“… Kdo například čeká, že uvidí Táňu Pauhofovou v množství větším než částečně zakrytém, bude taktéž zklamán. Jediný, kdo mě celou dobu bavil, byl Jan Budař. Jeho nakupování v hobbymarketu a trénink střelby na meloun jsou bohužel jediným závanem srandy v tomto rádoby románu. ()

Horác

Málem jsem tenhle film vyignoroval, jak jsem byl odrazen komentáři uživatelů čsfd. Teď jsem se konečně odhodlal, a nestačím se divit. Na tomhle filmu nevidím nic tak odpadního. Pro mě dokonce nadprůměrný počin s dobrými výkony v podstatě všech zúčastněných. Navíc mimořádně roztomilá Pauhofová, za kterou musím podle pravidla ve svém profilu přidat jednu hvězdu. ()

wesker

Ne ne ne... doufal jsem alespoň v průměrnou českou podívanou.. ale toto opravdu ne. Za celý film jsem se zasmál snad jen 2x a to je i na poměrně krátkou stopáž hodina a pul dost málo. No a závěrečné titulky kde pěje Donutil mi tu hrůzu jen potvrzují... ()