Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

numi

Je to cool (díky Táni Pauhofové), ale není to v pohodě. V Románu pro muže nefunguje nic, dokonce ani striptýz není sexy. Ale pokud jde o stand-out okamžiky - tak nefungující a nepřesvědčivý konec jsem snad ještě v žádném filmu neviděl. ()

blackrain

Chcete natočit dokonalou reklamu na BMW? Zeptejte se Tomáše Bařiny. Ten vám ochotně poradí jak na to. Tato automobilka s roztočenou vrtulí ve znaku tu představila svůj téměř celý vozový park. Od příběhu jsem očekávala něco jiného a to byla zásadní chyba v přístupu. ()

kaylin

Na tomhle filmu nevidím nic, co by tam bylo zajímavé, snad jen ukázka toho, že Donutil pořád umí zahrát pořádného šmejda, i když tentokrát to nemusí být přitroublé trdlo. Jen jsem si potvrdil, že filmy podle Viewegha jsou něco, co nemusím, stejně jako jeho knihy. ()

Kaluž odpad!

Jako kdyby to prase točilo (a psalo). Enšpígl: Nechtěl by ses postavit ke vchodu do kina a pouštět dovnitř jenom diváky, kteří si to dle tebe zaslouží? ()

Mikita

Tak ani teď mě nikdo nepřesvědčil, že podobné filmy stojí za nákup drahého lístku do kina. Hezký vizuál na chabý děj a absenci vygradování příběhu nestačí. Vladyka výborný. Scény s vlaky bezkonkurenční. Jinak čekání na to, kdo se s Tali vyspí či nevyspí mi nepřijde dostatečně zajímavé, aby to udrželo mou pozornost celý film. Nuda v Tatrách. ()

slunicko2

A kdyby nezemřeli, žili by tam dodnes... 1) Nejúspěšnější autor současné české červené knihovny Michal Viewegh si podle vlastní knihy napsal scénář. Režisér filmu Bobule (!) pozval nejúspěšnějšího herce současnosti Miroslava Donutila a bylo zaděláno na úspěch. 2) Snímek má rysy vlastní všem vieweghovským filmům - je-li přítomen humor, sedí nenápadně někde vzadu (pokud se neodstěhoval do Humpolce, chtělo by se dodat). Ovšem i dramatické okamžiky se nad příběhem vznášejí jako obláčky v předpovědi počasí na Nově - stejně lehce a stejně nevěrohodně. Prostě komedii se nesměji a drama mě nedojme (u Viewegha). 3) Z uvedeného nevyplývá, že film považuji za špatný, to vůbec ne. Jenom nejde emocionálně do extrémů. Nechutné i tragické situace servíruje autor (potažmo i režisér) na běloskvoucím ubrusu za cinkotu křišťálových skleniček a stříbrných příborů. Je to všechno takové úhledné, příjemně zabalené, vhodné pro konzumaci kýmkoli kdekoli. ()

rt12

Asi mě ukamenujete, ale mě se film líbil. Donutil tomu dává šťávu, je to výbušný tvrdohlavý samec. Sourozenci v podání Vladyky a Vandy Hybnerové jsou introverti, kteří se snaží vzepřít, ale moc se jim to nedaří. Až přeteče pověstná poslední kapka v poháru trpělivosti. Přemýšlím proč je zde tak nízké hodnocení je to spíš k vůli tomu, že když někde hraje Donutil, je to automaticky špatný, protože je ,,jen bavič". A tady ještě k tomu napsal scénář Viewegh a ten taky moc nefrčí. Nebo je to opravdu takový odpad ? ()

topi odpad!

Fuj, to byla sračka!!!! Ty Vieweghoviny by se měly přestat už točit. A Donutil si potvrdil své postavení zaprodaného herce, který za prachy udělá všechno. ()

Thomassi

Proč to tady tolik strháváte? Vždyť to nebylo zase tak špatné. Renčuv Román pro ženy byl sice lepší, ale myslím si, že pod padasátku by to nemělo klesnout. Příběhově je to sice blbina, která není v našich luzích a hájích jediná (jsou daleko horší slátaniny, a když píšu daleko horší, myslím tím fakt pi*oviny), ale film neskutečně drží herecké obsazení a dobré hlášky. Kdo je tady naprostá jednička, tak to je Miroslav Donutil. I když hraje nafoukanýho, neskutečně zazobanýho bastarda, kterej ale má smysl pro humor, tak přesto jsem si jeho postavu Cyrila hodně oblíbil. Vlastně kdykoliv promluvil, vždy jsem měl usměv ve tváři. Ostatní herci sice trochu zaostávají, ale i přesto mě dokázali pobavit i oni. Já jsem totiž od filmu ani moc nečekal, spíše jsem se zaměřil převážně na tu srandu. A s tím, jak to dopadlo, jsem spokojen. ()

Lenula4

Mám pocit, že pan Donutil se k tomuto filmu nechal donutit! zbytečná role pro něj a a mrhání hereckého talentu..Film podle mě nemá co nabídnout, možná některé vtipné momenty, které byli ale spíše trapné. Pro mě též ztráta času. Škoda! ()

K.B.L.

A mně se ten film vcelku líbil. Žádná bomba, to teda ne, ale koukatelný byl a to docela dobře. Moc mi tedy nesedlo submisivní chování postav Hybnerové a Vladyky, ale bylo zajímavé sledovat výkon Donutila. Je to sice nekonečněkrát omleté téma, ale člověk by si měl občas důrazněji uvědomit, že "peníze nejsou všechno". ()

kajas

"Kdo pije pravidelně, ten nenadejchá." Tenhle film si zřejmě neoblíbím tolik jako "Román pro ženy" (asi mi chyběla ta hudba od Supportů ;)), ale rozhodně se vy, potenciální diváci, nenechte ovlivnit zdejším hodnocením a prostě se bavte. Budař a Čapka jsou naprosto bomboví (teda hlavně Čapka, doufám, že bude víc vidět), Táňa je opravdu krásná, Vanda mi kupodivu taky nevadila, Vladyka se v roli smutně zírajícího a téměř němého Bruna vyloženě našel a Donutil je génius. ()

Vessper

Až na pár dobrých prohozů, většinou v podání "dementního fotbalisty" a celkem slušného Donutila to bylo nudné, místy i docela trapné. U filmu mi chyběla pointa i nápad. Knižní podobu od Viewegha jsem nečetl, a tak možná proto (možná by mi ani to nepomohlo) z tohoto počinu dodnes vlastně nevím co tím chtěl autor říct. Román pro ženy byl rozhodně lepší. ()

fallangell odpad!

Vulgární česká road movie. která postrádá vývoj postav, děje i vtipu. Zkrátka postrádá jakýkoliv důvod existence. Smutné, verze pro ženy se mi totiž líbila. ()

kinderman

Román pro ženy nechtěně pobavil tím, jak se tvůrci pokusili vieweghovsky šroubovaná souvětí vpravit do úst filmovým postavám. Román pro muže je zase tak minimalistická moralita, že ji hravě přebijí pohlednicové záběry tatranské přírody. ()

dyfur

Film sa odohráva v Prahe a Vysokých Tatrách-konkrétne na Štrbskom plese a Skalnatom plese,ale celkovo je to až na pár dobrých scenok slabé-na M.Donutila istotne-ten bol výborný ako vždy,len hrať nebolo až tak čo....... moja zaujímavosť: Interiérové scény z Tater - pokoj, bazén a bar - byly natočeny v hotelu Kempinski. Závěrečná scéna byla natočena v obci Třebotov nedaleko Prahy. (dyfur) ()

OG_Swifty

Tvorba Michala Viewegha mě nikdy nebavila a v tomhle filmu se opět potvrdilo, že cílovou kategorií prostě nejsem. Vladyka hraje sám sebe (až na tu rakovinu, doufám), Donutil rovněž hraje sám sebe, Hybnerka by si zasloužila asi něco lepšího a Pauhofová tam hraje celkem dobře pořádný řezivo. Ten její přítel a ten amant Vandy mi přišli jako další exces debilní tvorby Viewegha, takže kritizovat to asi nemusím... vulgarismy mi vtipný rozhodně nepřišly (a nejsem puritán, naopak) a celkově to stálo za prd. Ági Gubíková mi nic neříká, ale asi by mi s ní nevadilo třeba to "áčko" :D ()