V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

drake31

Super zábavný sci-fi výplach ktorý je úžasným spestrením akéhokoľvek dňa. Battleship je presne tím filmom ktorý mi chýbal v tomto roku, niečo poriadne explozívne, bez veľkým myšlienok proste niečo čo chce len baviť. Super relaxačná zábavka s klasicky skvelou Jablonskeho hudbou.... a Brooklyn Decker ááááááááááááááááááááách ()

haj

Překvapivě zábavný, nejvíc se nabízí srovnání s Transformers, ale čekal jsem spíše kvalitativně něco na úrovni dvojky, místo toho se to aspoň pro mě blíží jedničce. Akce prakticky non-stop, občas trochu humoru, povedená hudba, herci jsou vesměs jenom do počtu, stejně jako "příběh", ještě vypustit pár typicky americkejch sentimentálně hloupejch scén, který jsou naprosto zbytečný a jen iritujou, ale i tak příjemná popcornová letní podívaná. ()

Slider

Battleship je tak tupý film, že ak ho človek čo i len na päť minút začne brať vážne, je to jednoznačný odpad. Chvalabohu gigantická porcia dobre zvládnutej akcie neustále odvádza pozornosť od logických kolapsov a na počudovanie tie dve hodiny výbuchov vôbec nenudia. A ako čerešnička na torte ešte návrat deduškov do akcie a tá finta s kotvou proste musia baviť každého:) ()

Pump

Pro mě jako milovníka akční sci-fi byl tohle solidní filmový zážitek. Kulervoucí akce a skvělé herecké obsazení. Jen víc takových filmů. ()

Krysa SPK

Ufoni se zase nepoučili. Zase na Zemi přistáli na dostřel zbraní US army. Resp. tentokrát všemocné US NAVY. O tom, že mimozemská inteligence dostane zase pěkně na frak, nepochybuje nikdo (kromě některých uživatelů ČSFD, kteří jsou nepoučitelní minimálně stejně jako ufoni a budou čekat od amerického blockbusteru o střetu vojáků s mimozemskou entitou intelektuální drama se sociálním a psychologickým aspektem). Od Battleship jsem dostal všechno, co jsem chtěl a na co jsem se tak těšil. Ale příště prosím víc amerických vlajek. Tak, jak to mám rád ! :) Po druhém zhlédnutí na exkluzivním blu-ray vydání musím vyzdvihnout opravdu referenční zvukovou výbavu. PS: Teď mě omluvte, kdu googlit, kde sehnat US NAVY maskáče :) ()

Danny F.

Je to taková seniorská Transformerština. O efektech se ani rozepisovat nebudu, byli prostě povedené. Připadalo mi to dost jaksi usedlé, snad už jednou viděný styl. Na druhou stranu bavilo, nenudilo a dobře u sledování utekl čas. A ta kočanda Rihanna, hmmm... 70% ()

Brain-D

Musím uznat, že je to lepší než Transformers 3. Je to více efektivní a je tam fakt parádní voda. No scénář zas jedno velké nic, Rihanna na to jak je dobrá zpěvačka, tak tady byla taky tak trapná. Taylor Kitsch tu spíš padá než aby skákal jak v Johnu Carterovi. Liem Neeson už je chudák starý a jeho potencionál nevyužitý. Chválím Tadanobu Asano, který se dere více a více do hollywoodu. Filmy od krvavých režiséru japonska (ICHI THE KILLER) asi od něj už moc neuvidíme. ()

Fakipics

3x jsem u toho usnul a to naprosto střízlivý. Možná kdybych dostal větší porci nenasytného likvidování města... bohužel mi vyschlo nad mořskou přestřelkou bitevních lodí... a když konečně ztroskotá a člověk si myslí, že bude akční zábava na ostrově, plná očekávaných převratů a dobrodružného sexu............huráááá......................ne, oni musí najít další loď. ()

Unnamed

Další z filmů se snovým rozpočtem a scénářem, který ani za to hov** nestojí. Když to přejdu, efekty samosebou dobré, stejně tak hudba, začátek a poslední 15 minutovka zábavné, toť ale vše. Samé klišé a provalené hlášky. Fandové Mass Effectu zase asi zažili šok, když viděli kdo že to napadá Zemi. Stálo to za zhlédnutí? Možná. Za lístek do kina? Asi ne. Za těch 209 mil.? Rozhodně ne! ()

TionMedon

Óóó, to mi hrálo do noty. Námořnictvo jsem si zamiloval už od prvního shlédnutí Mastera and Commandera a od té doby jsem toho o něm už hodně nastudoval. Mě se film líbil hlavně svojí spádovostí a skvělým soundtrackem, hlavně mě potěšili Dropkick Murphys, které jsem neslyšel od filmu The Departed. Jen jsem trochu nevěřil driftování s plně nabitou USS Missouri. Komentováno v podroušilém stavu, :) ()

Ceres

Ne moc chytrý film, vtípky, které berou spíše puberťáky, ale i když to má poměrně delší stopáž, tak já se od toho nemohl odtrhnout a to se počítá, docela mě překvapila i Rihanna (to sem se ale dozvěděl až po slédnutí, stejně její tvorbu vůbec neznám xD), na kterou se i pěkně koukalo. Normálně by to byl průměr, ale přeci jen jsem se bavil, takže těsně, ale i tak. ()

VanTom

Tak to si snad dělají prdel! :-) Upřímně doufám, že ano, protože jestli filmaři mysleli tuhle hloupoučkou náborovou vlasteneckou agitku vážně, tak jejich tupost nezná mezí. Bitevní loď je výplach té největší tonáže, takový mix Transformers, Dne nezávislosti a Pirátů z Karibiku. Hlavní atrakci, tedy akční a bojové scény, zvládá sice Berg naprosto suverénně, jsou velkolepé, napínavé a vtahující, perfektní po trikové stránce, jejich razanci však naprosto zbytečně tlumí neustálé prostřihy na hrdinné vojáky a vyjevené civilisty (popř. hrdinné civilisty a vyjevené vojáky), což mne z bezmyšlenkové zábavy docela vytrhávalo a nutilo přemýšlet nad logikou věci. Tato činnost se však přísně nedoporučuje! ()

VasaX

Lokální, námořnický, naleštěný Den nezávislosti, tak trochu jinak. Očekával jsem hodně tupý blockbuster, něco jako Transformers, ale nepřepálené tak hluboko do sra*ek. A klepal jsem se strachy z toho, že to bude mít 131 minut. Ale náhodou, tedy až na přehršle klasických blockbusterovských klišé (nezkrotný fešáček, co je extra nadaný ale zahazuje to a rebeluje, úspěšný starší brácha co se ho snaží postavit do lany a nakonec se mu to, svým způsobem, podaří a ujme se zodpovědnosti, dá dohromady príma partu, která si ještě na začátku moc netykala, k tomu vedlejší tým - vědec třasořitka, co se tak sem tam pochlapí, vyhaslá veteránská jiskřička co znovu najde zápal, holka co se umí chopit otěží, starý páky, co předvedou že starý železo občas do šrotu ještě nepatří, a dále a dále a dále....), je to překvapivě príma podívaná. Pro lidi co mají rádi akci a dokážou přijmout fakt, že je to bezduché klišé, a nechají se tou akcí těmi 131 minutami hladce protáhnout. Takže ano. Za mě ano. Battleship má grády, rozhodně to ale není nic nadprůměrného, nic nového, více testosteronu a koulí obecně než mozku. Takže to dále než na průměr nedotáhne. Ale ten průměr je velmi uspokojivý._____________ PS: Víte co by s tou kostkou po závěrečných titulcích filmaři raději udělat? Narvat si ji do prd...! Peter Berg si očividně nemohl odpustit nahodit háček na Battleship 2. ()

jolanek

Ja sa povazujem za skromneho chlapca, takto si predstavujem oddychovku vecer ked priatelka sa musi ucit a ja nemam nic ine na praci. Nic vela som necakal a tolko som i dostal, pobavilo, potesilo, naplnilo ma to napatim a potom ako pacificke more i schladilo, co viac na vecer? :) ()

pravdovravny

,,Kapitáne máme v trupu lodi trhlinu!!", Táto hláška stála v danej situácií zato. Ale k filmu, ukážka typického oddychového blockbustera, k 4 hviezdám tomu paradoxne chýbajú kvalitnejšie efekty! Asi mám ľatku nastavenú vysoko, ale zato vdačím pánovi Bayovi:D. PS: začiatok filmu dáva celkom pekne aj zmysel, nápad to bol dobrý ale potom akosi sa všetko pototo a už sa ide len z akcie do akcie. ()

fefee

Milé prekvapenie. Battleship napriek obrovsky naloženej kope klišé a naivností silno vyvažuje zábavnosťou a krásnym vizuálom, (pri scéne prvého kontaktu na mori s mimozemskou loďou som prestával dýchať), akciou ktorá je takmer neustála, počas vyše dvoj hodinovej expanzií na obrazovke neprestáva nudiť. Jednoducho pozrel som, užil som si film a zabavil sa. 3,5* ()

Sany33

Film sa nehrá na niečo čím nie je, hneď od začiatku vám presne vykreslí hranice toho, kto je hlavná postava, kto bude hrať iba druhé husle a kto asi na 99% umrie hneď v nasledujúcej scéne. Tento blockbuster bol reklamovaný snáď celé leto a za tvár si zobral Barbadoskú sexbombu Rihanu, ktorá si strihla vo filme aj príjemnú cameo úlohu dôstojníčky na leteckej lodi. Príjemným prekvapením pre mňa bol Taylor Kitsch, ktorý sa pomaly ale isto začína zaraďovať medzi novú generáciu akčných hrdinov. Neprekvapilo by ma, keby si strihol úlohu v najbližších Expendables. Vráťme sa ale k filmu. Poloha je jasná. Emzáci napadli zem a treba im nakopať prdel vo veľkom štýle a poslať ich nazad na Alfa Centauri. Samozrejme tento nášup musí byť sprevádzaný ohromnými vizuálnymi orgazmami a klišoidnými hláškami v štýle Arnolda Scheartzenegra ale u mňa film bodoval. 79% ()

JohnSmith

No byl jsem dost na vážkách, jak film ohodnotit. Triky jsou bezva, akční scény taky, jen jsou všechny na jedno brdo. Přijde mi, že s humorem to tvůrci poněkud přehnali, je to sice vtipný, ale už to hraničí s komedií až parodií. Už jsem jen čekal, že se mezi veterány lodi USS Missouri objeví Steven Seagal. Další problém je v tom, že Neeson a Skarsgard se objeví jen na chvíli a zbytek musí zachraňovat Kitsch, který prostě nemá na to, aby táhnul celý film, zvlášť, když triků ze kterých budete mít otevřenou pusu je ve srovnání s Transformers mnohem méně. Třeba ani nepřekvapila vykrádačka z Pirátů z Karibiku a to otáčení lodi na kotvě. Tak či onak, je to letní blockbuster a asi vydělá dost peněz a kdo ví, třeba se natočí ještě pár dílů. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu