Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

SelfishMan

A já bych byl přísahal na hrob našeho křečka, že tenhle příspěvek k naprosto ale naprosto skrz naskrz originálnímu tématu byla Bayova práce. Když se mají taťka transformer a mamka emzačka rádi, tak nám z toho vypadne pěkný Battleshit, který tu prostě ještě nebyl. Zase jednou bylo potřeba oslavit velkého amerického národního ducha a povzbudit trochu toho vlastenectví, ale když je celé U.S. námořnictvo totálně neschopné a Liamova přítomnost hraničí s cameo, tak holt emzákům musí ty jejich kovový kaťata vyprášit beznohej černej frajer s nějakou modelkou a bandou ultra-expendables dědků. Bylo to celé tak hrozně debilní až to člověka celkem dobře pobavilo, 1 * navíc je za parádní soundtrack (AC/DC a Dropkick Murphys holt nedostanu v každém filmu) a další bonsová 1 * je a tu Havaj (protože jsem si tam zrovna koupil letenky na dovolenou). Plus solidně vtipná mi přišla epizodka s burritem na začátku (jinak to teda vtip absolutně postrádalo). ()

Thailon

Vyborna ironia, ako Vesmirna pechota. Spomenme si nato, ked sa budeme k filmu vracat o 10 rokov. Paradny vizual, fajnovi Ufoni. ()

Tomko87

Super efekty, pôsobivý vizuál, ale čo z toho keď je to také hlúpe až to do oči bije. K môjmu počudovaniu, som sa bavil. Však dakedy nieje na škodu vypnúť mozog nad podobnou volovinou. Škoda že Liam Neeson tam bol do počtu a ako postava na plagát. Za to taká Rihanna ma tam pekelne štvala. Škoda že prežila. ()

Saxos

Nejdřív ty ufóny zasypávám kontaktníma zprávama a když se chudáci přiletí podívat, kterej trouba je otravuje, tak na ně zaútočím. Dvě hvězdy za efekty. Hlavně ničící koule jsou roztomilý. Ale to je však vše. ()

PepusGi11._

Celkem povedej film,bavil mě po celou dobu...K tomu hudba od AC/DC při scéně,kdy to prostě ovládli veteráni,to mě dostalo !! :D...Efekty nic moc,na ten rozpočet,kterej na to měli,to mohlo být lepší,místama to bylo dost počítačový na rok 2012...Ale prostě mě to bavilo,byl jsem napnutej po celou dobu,prostě se mi ten film trefil do momentální nálady,proto 75%... ()

Marauder

Podľa mňa toto bol fakt dosť klišé a bol aj príšerne naivní (USA zase zachránila celú planétu Hurá hurá) fakt otras ()

meda2016

Logika věci předznamenává omrzelou kvalitu. Mimozemšťani útočí, jen když na ně namíříme odjištěné zbraně. To my jsme američtí lidé. Rozstřílíme je hned jak to půjde. Hrdinská velikost ve filmové sračce. (Pozor, poslední termín jsem oposlouchal od tvůrců - profíků.) ()

TesterX

Pan Berg se chtěl vrátit do dětství, hrát si s robotkama a využít pro to svoji filmařskou techniku a bohatý rozpočet od studia kvůli svému jménu. Bohužel zjistil, že před ním si začal hrát už Michael Bay a tak přemýšlel, s čím by si mohl hrát místo robotků. A tak ho napadly lodičky. Ty postavil před kameru a proti nim nasadil oškliví emzáky, které usadil do lodiček, které měly v mnoha případech podobné schopnosti jako právě transformerci pana Baye. Ačkoliv se hraní s robotkama před kamerou minimálně párkrát panu Bayi vyplatilo a vzešla z toho poměrně koukatelná (i když infantilní) popkornovka, která nenudila, lodičky pana Berga tak atraktivní nejsou. Možná je to filmovým filtrem, méně barvičkami, nebo tím, že se většina děje odehrává v Pacifiku, kde sem tam na sebe vystřelí pár bombiček jedna nebo druhá strana - každopádně je to nuda a tu nudu dokážou na novou úroveň pozvednout naprosto nesympatičtí hlavní (ne)herci. Pan Berg svoje umění nadobro utopil v oceánu bezbřehé tupé sračky. Takže dávám jednu hvězdu za kouličky, které strategicky cupují armádní složky a silniční infrastruktury - ti byli sympatičtější a citlivější, než všechno ostatní. ()

endrix

Z potomků Dne nezávislosti patří tenhle mezi ty lepší. Samozřejmě je to 131 minut klišé, ale bavil jsem se. ()

Heywood

Výborné počítačové efekty, Rihana skvělá, má to spád i komickou postavu na odlehčení a je zábavné sci-fi, které si na umění moc nehraje a jenom lehce tam vpálí americký patriotismus. Kitsch ze sebe vydá, co může a má to hapijendík. Za námět hvězda navíc, protože tohle se dá vidět i dvakrát. ()

gpx

A kdyby se dalo dát 6 hvězd, dám je bez zaváhání. Už jen proto s jakou úctou se tu prezentují staří námořníci. Tohle je po strašně dlouhé době film, kde se do starých chlapů nekope, nezesměšňují se a je jim prokazována úcta jakou si zaslouží. ()

KukulienkaHO

Najlepšou časťou je prvých 30 minút - a to je veľký problém vzhľadom nato, o aký žáner ide. Keď sa začala prvá akčná pasáž, Bojová loď stratila šmrnc. Drajf to nebralo až v závere, keď sa na scénu dostavili veteráni. Zato dejová linka na ostrove so satelitmi fungovala celkom slušne po celú dobu. Herecky nie moc záživné, ale nájde sa pár výnimiek (nie, Liam medzi nimi nie je). Príbeh je jednoduchý, to ale samozrejme nevadí. Vadí však nelogické správanie hlavnej postavy. Fungovanie mimozemšťanov a záležitostí s nimi spojenými zostalo nevysvetlené. Battle Los Angeles, nenáročný film s rovnakou témou, fungoval vo všetkých ohľadoch oveľa lepšie a bavil. Battleship je však len nudnou 3-hviezdičkovou záležitosťou. ()

DJMaroko

Já tento film prostě miluju a koukám na něj pokaždé co běží v TV i když si ho můžu pustit kdykoliv sám. Ano, ano často to postrádá logiku a těch amerických vlasteneckých keců tam mohlo být opravdu méně. Tohle vše tomuto filmu dokážu odpustit i tu pitomou Rihannu (jako zpěvačka OK, ale tady neměla co dělat). Škoda, že film nevydělal tolik, aby si vysloužil nějaké to pokračování. ()

Kushina

Vcelku příjemný sci-fi film, který ukazuje na všechno, co vlastně amerika má a čím se pyšní. Skvělý souboj proti mimíkům, kteří bylo extrémně pasivní a vlastně nikoho nezabíjeli, když nemuseli. Kdyby ano, tak by byl konec rychle. Chtěli jen navázat komunikaci a v tom jim námořnictvo zabránilo. Ale prostě v rámci nějaký (ne)logiky to bylo příjemný. 60% ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu