Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

luka4615

I když je snímek Battleship jedna velká a naleštěná reklama na USA a její NAVY složky, po chvíli sledování zjistíte, že se u tohoto akčního "béčka" s jeho velkolepým rozpočtem a ještě velkolepějšími scénami vážně dobře bavíte. Jako filmová "no-brain" jednohubka totiž Battleship funguje více než dokonale. A to mi tentokrát vážně stačí. „We are going to die. You're going to die, I'm going to die, we're all going to die... just not today.“ ()

matestlust

Další do řady klasických amerických kino limonád o mimozemské invazi a chrabrých amerických vojácích ( v tomto případně námořnících ), bojujících proti nim. Takových filmů americká produkce vyplodí nespočet a všechny jsou vesměs na stejné brdo. Tady to ale pevně jistí skvělý triky, akurátní stopáž a parádní kamera, celkově se na to dobře kouká a film jako celek pobaví. ()

Sawy

Nebýt komediálního začátku,scény střílení naslepo (podobnou poctu HASBRO kořenům jsem nečekal) a Bergovy naprosté jistoty ve využívání rozpočtu a krásném dávkování eye candy momentů,byla by Bitevní loď přesně tak nudně přepáleným,tupým a přes velké množství akce nudícím blockbusterem,jako Transformers 2 a 3.Takhle taková je jen asi ze tří čtvrtin :-) Na velkém plátně to téhle předražené,technicky precizní předzvěsti letní sezony bezpochyby sluší.Ale Peter Berg je zkrátka spíše snaživým řemeslníkem,který pokukuje po svých vzorech,ale dokonalosti jejich stylu ne a ne dosáhnout.Dokáže natočit krásně přehlednou a čistou akční sekvenci,ale nedokáže z ní vykřesat emoce.Zpomalovačky a libé snímání ženských figur nedokáže prodat jako Michael Bay ve své nejlepší formě,v patriotismu a politické korektnosti (už nestačí jen černoch,který všechny spasí,on musí být ještě ke všemu mrzák!) působí ještě naivněji než Roland Emmerich.Když se navíc v celém filmu nenajde figurka,které bych měl alespoň elementární potřebu fandit,něco je zatraceně špatně.Ne že by Kitsch něco kazil,svého nezodpovědného floutka vystřihl naprosto přijatelně,ale postava je to natolik neživotná a její přerod ve velitele natolik odfláknutý,že stejně nemá šanci jakkoliv zapůsobit.V mnoha ohledech to už už vypadá,že by se mohl film přehoupnout do kvalitního guilty pleasure,ale ani takový potenciál nakonec není pořádně zužitkován,na to jsou některé nápady a témata až příliš zajímavá a hodná rozvedení,na které samozřejmě nedojde.Sledování okolního světa z pohledu emzáků je zajímavé,ale absolutně jsem nepobral,proč tváří v tvář člověku zabíjejí jen,když je to nutné a pak bez mrknutí oka zlikvidují naprosto samoúčelným způsobem jakýsi havajský most.Smíření Ameriky a Japonska poblíž Pearl Harboru pod tíhou okolností jakž takž funguje,ale opět v podobném výplachu působí jen jako korektní pěst na oko.A ve výsledku zklamalo i měřítko filmu,žádné velké námořní bitvy se nedočkáme, po většinu stopáže totiž sledujeme jedinou loď a zbytek flotily poslušně čeká za bariérou.Škoda,s dvousetmilionovým rozpočtem jsme mohli dostat solidní řežbu.Všechno,čím by mohla Bitevní loď diváka nějak zaumout,jsme zkrátka a dobře už viděli jinde a často mnohem lépe podané.Film nemá šanci vysloveně urazit (tedy pokud se vám z podobně proarmádního,kapitalistického a skrz naskrz amerického produktu nezvedá žaludek už předem - ale pak bych předpokládal,že se mu vyhnete velikým obloukem).Na to je příliš kvalitně ošetřený a zrealizovaný zkušeným tvůrčím týmem.Na to,aby se stal skutečně dechberoucím spektáklem,ze kterého nám spadne čelist pod sedačku,mu ale schází alespoň špetka nějaké osobitosti,která by jej vystřelila nad průměr.Nic víc než průměrem totiž nakonec tenhle mix Top Gunu a Transformers skutečně není. 55 % ()

Morholt

Střílení, bouchání, lítání, cachtání, nějáká ta láska, povedený marťani, občasná nuda, hromada klišé, všudypřítomnej americkej patos, za kterej by se nestyděl ani Emmerich a dva momenty, který mě dostaly do kolen ("Kyborg!" a nástup veteránů). Kolikrát jsem si říkal, jestli to Berg opravdu myslí vážně. 50% je maximum. ()

Lucasion

Dva bráchové na válečných lodích uprostřed Pacificu najdou další emzáky. Nikterak originální příběh začne luxusní první částí filmu. Kdy horkou hlavu mladšího bratra (Taylor Kitsch) musí krotit ten správnější (Alexander Skarsgård). A propo Alexander je jeden z nejlepších herců tohoto filmu, hraje skvěle. První hodinu je to takové rodinné a válečné drama, které svoji vizualizací je opravdu ohromné. Jakoby vaším celoživotním snem byla služba u U.S NAVY. Pak ovšem začíná druhá část filmu, která už zas tak dobrá není. Po potopení lodi zlými emzáky začíná to pravé terno. Výbuchy v každé třetí scéně a já bych se vůbec nedivil, kdyby tohle nebyla zásluha Baye. Na plátně už hraje prim pouze Taylor Kitsch a ani Liam Neeson mu nestačí. Hvězda filmu - Neeson je odstrčen do pozadí a skoro vůbec tam není. Emzáci vypadají skoro jako lidé. No zkrátka si říkáte, že někdo byl líný něco vymýšlet. Dále ke konci je tu spoustu absurdních scén. Škoda. Battleship je vizualizací luxusní podívaná se super herci a za cool soundtracku od Jablonského je to prostě bomba, které ale vadí zbytečně absurdní scény a málo Neesona. ( 74 procent ) ()

prome

Tradiční blockbuster, ke kterému se hodí nálepka klon Transformers (zvláště druhý a třetí díl). Infantilní dialogy (první půl hodinu jsem vysloveně trpěl), spousta děr a nelogičností a efektní a vizuálně pěkná akce s dobrou kamerou. Peter Berg akci prostě umí. Je to přesně takové, jak to ukazovaly trailery, takže se nekonná žádné překvapení a ani žádné zklamání. ()

RelaxMan odpad!

Tenhle film by se měl jmenovat spíš " BATTLESHIT " ! To by ho totiž přesně vystihovalo. Klidně bych ho zařadil do shitologie s dalšími kousky a to " Světové Invaze a Skyline ". Mám rád akční sci-fi, ale tohle je prostě bezmyšlenková parodie na tento žánr. Tolik trapných scén a dialogů v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. Posledních 30 minut se diváci v kině prakticky jenom smáli, což svědčí o všem. Čekal jsem, že aspoň triky a zvuk to zachrání, což se také nestalo. Soundtrack též žádná pecka, prakticky je to kříženec " Trona " a hitovek od AC/DC, takže žádný originál. PS: Vzkaz pro L. Neesona: Liame, neber úplně každou nabídku, zkus si přečíst pár scénářů dopředu, než do něčeho zase půjdeš. Byla by tě velká škoda, protože si jeden z nejlepších herců. ()

Genero

Mladí hoši bloudící ve své sexualitě si raději zahrají Lodě a já jako neochvějný vyznavač lobotomie a Ribanniných hlubokých očí a mělkých koz se mohu v klidu nechat opájet touto jako tykev vydlabanou, ale nesmírně zábavnou podívanou. Doktor Kronk beze zbytku naplnil svůj neblahý úděl veselého sračkaře, který se ovšem za to nestydí. Jedinou drobnou výhradu bych měl k vzezření ufounů, kterým by s jejich ksichtem slušelo namísto skafandru spíše nějaké pěkné metalové tričko. Přiznám se, že při vystoupení ne-ještě-docela-nemrtvých námořníků, vyplouvajících v rezavém památníku za doprovodu Johnsonova slavičího hlasu, moje prostata zajásala a kroupy se mi draly do očí. Ten večer už mi náladu pokazila jen zpráva, že se Tom a Kateřina poškorpili a budou se rozvádět:-((. ()

Lacike

Ukazkovy priklad mizernej kvality sucasnych Hollywoodskych blockusterov. Prakticky absentujuca skutocne fungujuca zapletka je nahradena mnozstvom digitalnych sterilnych trikov, ktore boli evidentne drahe, ale pouzité su dost nudne a neinvencne. Ani jedna akcna scena ma neohurila. Snad len scena s driftovanim bojoveho kriznika je natolko WTF az je naozaj zabavna. Lenze ani stedry vyse 200 megovy rozpocet nestacil na to, aby bol film vyplneny akcnymi scenami. Takze väcsina stopaze je vyplnena primitivnym blbnutim nesympatickych postav jak z nejakej velmi nepodarenej teenagerskej komedie. Herecke obsadenie to uz tiez nezachrani. Taylor Kitsch zas a znova dokazuje, ze sa stal hviezdou velkym omylom. Brooklyn Decker je dalsia zo sexy nehereciek, Rihanna mala ostat pri speve a jediny skutocny herec v obsadeni Liam Neeson je nielenze vo filme len par minut, ale znova nasadil svoj neslavne znamy vyraz: zarabam na najom a tento film mi je totalne u prdele. Vysledkom je sracka, ktora sa ludom so slabostou pre mizerne filmy evidentne paci, ale podla mna je to sracka, ktora zasluzene komercne prepadla. Nie som velkym fanusikom Michaela Baya, ale jeho priblble blockbustery su aspon zabavne a akcne sceny su natolko spickove, ze si s ktoroukolvek akcnou scenou z Battleship mozu vytriet rit. ()

ScarPoul

Zábavná jednohubka využívajúca tie najotrepanejšie frázy tie, najkrajšie a najpriamočiarejšie vykreslené postavy a sci-fi aspekt, len aby mohla predviesť tie najbombastickejšie súboje na vode. Lenže ono zase až tak bombastické nie je. V súčasnosti epickosť hravo zvládajú Transformers alebo Tron Legacy, dokonca aj samotný John Carter, kde hral tiež hlavnú úlohu Taylor Kitsch je podstatne zábavnejší a inteligentnejší ako toto. Na druhú stranu je to na sto honov lepšie ako taký Pearl Harbor, ktorý sa snažil o viac menej to isté, len to bolo z obdobia druhej svetovej vojny. Battleship je typický príklad brain off zábavy. Ak tak spravíte, je tam kopec miest, ktoré vás potešia či už ste fanúšik sci-fi alebo si hodujete v infantilných dialógoch a postavách. Plus jedno veľké plus patrí k vypaľovačkám od AC/DC, ktoré pomerne ľahko určili atmosféru celého snímku. K dobru mu tiež treba prirátať, že sa hrá na zábavu aj pre menších - kedy sa obíde bez zbytočných vulgarizmov a to mu v určitom momente pomáha, lebo tá infantilnosť je zrazu ospravedlnená. Škoda len toho záveru po titulkoch. ()

Caelos

Tahle holka je ale pěkná kráva. Když se na ni podíváte jen na chvíli, tečou vám sliny z toho jak vypadá sexy. Když se s ní poznáte líp, zjistíte že je sexy asi jako silně přelíčená padesátka, která si myslí že jí je dvacet a je tak strašně blbá, že když promluví, tak to zní jako by vás někdo nutil polykat střepy a penetroval vám ánus opravdu velkým kaktusem. Tak nějak tak bych vysvětlil Battleship, akorát si místo ženské dosaďte Battleship. Více na: http://www.caelos.estranky.cz/clanky/obrazkova/battleship-bitevni-lod--2012-.html ()

maseer2

smíchejte jakousi úchylnou megalomanskou demenci ve stylu (druhých) Transformerů a většinu typických amerických klišé a celé to pro sichr ještě jednou okořeňte trochou (nebo radši celým kýblem) té demence.. a vyleze vám z toho tohle.. Berg se zkrátka urval ze řetězu, scénáristi očividně taky a já v kolonce žánr marně hledám slůvko "komedie".. jenže ultra-zábavný začátek a o nic méně našlapaný konec ke spokojenosti nestačí - prostředek filmu mě totiž i přes svou vizuální bombastičnost víceméně nudil.. i tak ale guilty pleasure na druhou.. ()

BoPo

Ak by sa jednalo o sprievodné zábery k nejakej počítačovej hre, tak by som nemal žiaden problém. Na prehĺbenie hráčskeho zážitku by to mohlo byť adekvátne. Ale ako celovečerný film to pôsobí, ako hrozná pič*vina. Rihanna má šiltovku prišitú k hlave, takže kľudne vedľa nej môže explodovať celý svet a ona ju bude mať v tej samej pozícii. Liam Neeson tu hádže do oceánu skutočne silné hlášky. Partička dôchodcov mala zrejme za úkol uspokojiť gerontofilné chúťky amerického publika. No a samozrejme to najlepšie na záver. To neustále bum, prásk, blik, prásk, bum, musí uspokojiť každý zelený armádny mozog. Takže cieľové skupiny sú jasné. Ale naozaj majú tak silnú základňu, že si zaslúžili viac než 200 milionový rozpočet? ()

st.ranger

Upoutávka je velice klamavá. Možná se to může podobat Bayovo robotí trilogii, ale zde si dal někdo opravdu záležet. Žádný záchodový humor nebo trapné scény, žádný pseudo-zvrat nebo snaživě překombinovaný děj. Jediné, co přetrvává je značně hloupá kamera, zabírající dění příliš zblízka, rozklepaně a samozřejmě klipovým střihem. Celková stopáž by se též dala zkrátit, úvod je až zbytečně dlouhý a slouží jen na seznámení s hlavními protagonisty. Celkem zbytečné, když v průběhu děje se každý chová podle určené šablonky, dokonce i nerd se na poslední chvíli projeví jako odhodlaný patriot. Herci se snaží, nikdo nepřehrává, i když Skarsgård mi vháněl křeč do rtů a oči v sloup svým nedospělým mateřským dohledem, ale to bude částečně kvůli scénáři. A překvapivě mi ani Rihanna nevadila a do pozice i celkem pasovala, což už se nedá říct o hudbě, kterou Jablonky značně odflákl. Kombinace nyvýrazných motivů a podivných zvuků, připomínalo mi to retardovaného Reznora. Naštěstí vše zachraňuje úderná muzika AC/DC. Celkově příjemná, nenásilná akční podívaná s klasickou dávnou klišé. Je až překvapivé, že se v dnešní době dá natočit film, který není ve 3D. Berg má v tomto případě můj obdiv, přestože se ve filmu nachází několik scén, které by pro tento zbytečný formát odpovídaly. ()

Hismael

Kdybych nevěděl, že bitevní loď je od tvůrců Tramsformers, tak by mi to bylo po dokoukání naprosto jasný. Když odečtu všechny pc efekty, zbyde jen neškodná americká blbina. Tvůrci si nejspíš musí myslet, že divákovi budou stačit obří vybuchující mimozemské lodě. V příběhu byla hlavní snaha věnována handicapovaným a starým lidem i strojům, které se snaží ukázat jako stále potřebné a předat divákům určitou naději do života, naznačit jim, že toho můžou v životě ještě hodně dokázat. Zní to sice docela dobře, bohužel výsledek je trochu někde jinde. Takže Béčkový příběh, dialogy většinou o ničem a to vše se krčí za finančně nákladnými akčními pc efekty, které sice skvěle vypadají, ale zároveň není vhodné se nad nimi v určitých částech příliš zamýšlet. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu