Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

S.Quentin QUALE

Když si odložíte mozek do sklenice na klapáky, tak se budete i bavit. Já tohle většinou nemusím, ale tady bylo několik subjektivních faktorů, díky kterým projednou zhřeším a dám se nadprůměrný hodnocení. Jinak je to samozřejmě akční (sci-fi) sračka. 70% ()

Rominator

Na záčatku filmu je k dispozici celá flotila bitevních lodí, ale do pořádného boje s mimozemšťany se jich dostane pouze několik. Samozřejmě je to docela škoda, protože mohlo být více akce, ale s tím se již nedá nic dělat. Hlavním problémem snímku jsou scény, které jsou těžko uvěřitelné: od vyslání signálu po přílet mimozemšťanů uběhlo málo času, technicky vyspělejší návštěvníci z vesmíru potřebují náš satelit, funkční výzbroj na muzejní USS Missouri... ()

Peytl

Pochopitelně jsem čekal zábavnou blbost, tak nějak standardně 50% zábavy a 50% kreténismu, jak je u těchto filmů zvykem. Chyba lávky, už po deseti minutách byla hloupost na celý film (131 minut) vyplýtvána a nastal nášup brutální demence, která by tloukla do očí i debílka s inteligenčním kvocientem do 40 bodů. Podtrženo sečteno, 90/10 ve prospěch mentální retardace. Ok, co tam máme dál Bergu, ó, ano, ty jeden lumpe, škoda že jsi nemohl poradit Rusákům ve Velký vlastenecký, protože jistě nebylo nic snazšího, než zlikvidovat Nemčourům jejich Tigery pomocí brambor narvaných do výfuků, vrhaných z rychle tlačených trakařů s plochou dráhou letu. Mohlo vše skončit do 42 roku a já dodnes nechápu, proč armády vyřadily z výzbroje tak sofistikované zařízení jako byl oštěp a prak. Nezoufejme, díky krizi se můžeme dočkat všeho a tento snímek se bude jednou povinně sledovat ve West Pointu jakožto průkopnický. Dvě hvězdy dávám plukovniku Bergovi za to, že mě zbavil močových kamenů, protože při scéně, kdy vyskočila :) před kameru parta senilů ( při vší úctě ke stáří) jsem už chcal smíchy tlakem šesti set barů jak výkonná wapka. Vsadil bych se, že to nebylo myšleno vážně, to bez ironie, ale ani tato vložka film nezachrání, byť byl silně tlačen do žánru parodie/komedie, jedním slovem HLOUPOST. ()

Goldbeater

Battleship je těsně pod hranicí tří hvězd. Chybělo jen málo. Je to ve své podstatě únosná podívaná, které bohužel škodí scénář. Závěrečné generační řešení krize je monstrózně naivní a v rádoby vážné scéně se polovina kina rozesmála. Místy je to asi opravdu nechtěně vtipné, a ve zbytku snímku je to jen suchá snůška akce. Neuškodila by možná o něco kratší stopáž, ale není to výrazným problémem. K efektům nemám výhrady, byly velmi dobré a vzhled ufonů docela ušel. No, tímto filmem by se mohla kapitola obřích mimozemských robotů už uzavřít, pokud by nějaký tvůrce nepřišel s opravdu originální peckou. Začíná to být nudné. ()

liskam

Začalo to jako béčková lovestory, přešlo to na béčkovej Amistad, pak se tam najednou voběvily emzáci, a byl z toho béčkovej akčňák. Ve chvíly kdy byl průměrný věk herců 70 let a průměrný počet nohou na jednoho herce 1,75 z toho byla povedená béčková taškařice a končilo to opět jako béčková lovestory. Peter Berg se opravdu nebojí natočit jakýkoli filmový žánr. A proč jsem tomu dal 4 hvězdy...?? No než jsem si to pustil, tak jsem si vyndal mozek. Bez něj si to člověk opravdu užije. ()

mzss1

Docela očekávaný film a mě dost zklamal. Efekty akčních scén jsou docela dobré, ale zázraky aby mě uchvátili - to se říci nedá. Asi prvních půl hodiny filmu zoufalá nuda - nic mě nezaujalo. Když už se něco ve filmu dělo, tak to za moc nestálo. Tvůrci trochu vykrádaly motiv ze série Transformers. Hlavní hrdina Taylor Kitsch mě moc nezaujal. Byl jsem překvapen, že Liam Neeson hrál ve filmu jen na začátku a pak chvíli na konci. Konečná bitva, kdy bitevní lod zvítězí nad mimozemštanama byla zajímavější, ale asi tak o 1%. Púvodně jsem dal slabé 2*, ale musím to okosit na pouho 1*, pevnou, ale 2* si tato nuda fakt nezaslouží. Na hraně mezi 1 a 2* celkově. 29% = * ()

kingik

Vzhůru na palubu super moderní bitevní lodě s Taylorem Kitschem a spol. Statečná vojenská posádka pod vedením neméně statečného poručíka Hoppera bude hájit čest svých uniforem, americké vlajky a americké důchodové reformy proti mimozemské invazi na moři až do roztrhání těla. Nenechte si ujít tuhle správnou obří kokotinu, o které je těžké usoudit, jak byla od počátku koncipována a zamýšlena. Jestli náhodou Peter Berg nevyhlásil nepřímo boj proti megalomanskému Michaelu Bayovi, jehož schematicky pojatým filmům se tenhle ukázkový blockbuster vysmívá, ale současně zůstává svůj. To je dost troufalé takto pojmout film s náznaky parodie, ale pokaždé provést včasný úkrok zpět a přímo "vyfa(c)kovat" egomaniackého Baye. Jen jednou se to filmu nepovede dostatečně, a to když do boje zasáhnou stařešinové v důchodu, respektive váleční veteráni, a proti zajímavě vyvedeným mimozemštanům nasadí vlastní životy. V té chvíli se z filmu ztratil nadhled a bylo to podle mě zbytečně zahnané do extrému. Jinak to ostatní si zaslouží superlativy. Od technického provedení s precizně exponovanou trikovou stránkou přes zvukové efekty až po herecké obsazení, u kterého nevadí ani Rihanna v zeleném suknu, a pánové zase budou paf z vnadné blondýnky Brooklyn Decker. Nezahrála by si ve filmu příliš velkou roli, ale scénáristé si asi uvědomili, že by bylo škoda mít ji jen na začátku a na konci, a tak tam trošku na sílu vsunuli (nevím, kam a co přesně vsouvali) scény, kdy jako atraktivní terapeutistka podnikne výšlap po kopcích se svým pacientem, černochem bez noh. A tuhle roli asi netřeba komentovat. Netřeba zdůraznovat, že film prakticky kopíruje schéma většiny blockbusterů, ale činí tak s lehkostí, a jak už jsem zmínil na začátku, s patřičným nadhledem, a to včetně jejich nechtěně úsměvných prvků. Jsme tak svědky například úvodního nápaditého "balení" krásky v baru hlavním hrdinou a jeho následné komické snahy zajistit jí její oblíbený pokrm. Na útok mimozemské civilizace se také moc dlouho nečeká a přijde záhy, je strhující a trvá po zbytek filmu. Prostředí zvolené pro boj, v tomto případě oceán, je rovněž relativně neokoukané a nepříliš zažité. Režisér a příležitostný herec Peter Berg natočil perfektní a místy ironizující spektákl, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Prodej hraček společnosti Hasbro je zaručen. A Liam Neeson hraje rozsahově menší roli táty Brooklyn Decker, ale jestli si nakonec vzala nebo nevzala hlavního hrdinu, to už se nedozvíme, protože žádost o ruku se měla projednávat u společné večeře. 100% ()

Payushka

V Hancockovi tak bohužel skončil celý film – mírným rozladěním. Bitevní loď ale ve své poslední půlhodince zase dostane grády, a divák tak může odcházet z kina spokojen. Co na tom, že uprostřed málem usnul. Liam Neeson opět trousí místo suchých hlášek suché pohledy, potitulková sekvence uklidní, že bude i pokračování, a navíc se splnil účel filmu. Dostanete neuvěřitelnou chuť zahrát si Lodě. ()

dr.horrible

Súboj dôchodcov s mimozemšťanmi, to je možné iba v Hollywoode. Úplná blbosť, ale zároveň ťažko pohodová blbosť, ktorá sa vôbec neberie vážne a v ktorej na mňa trápne nepôsobil ani ten do extrému hnaný patriotizmus, a dokonca ani povinný americký happy end. Výbuchov je tu viac ako u Baya, hlášok tak akurát a Kitsch s Rihannou sú super dvojka (Mahalo, motherfucker!), takže ja som spokojný. Okrem toho scenár je maximálne zábavný; dozvieme sa napríklad, že rozdiel medzi loďou a torpédoborcom je taký, že torpédoborce sú awesome! Alebo si predstavte scénku z NASA, kde jeden z vedcov vedie príhovor o tom, že na planétach blízko slnka nie je možný život, lebo je tam moc teplo a s tými vzdialenými, že je to presne opačne. Hneď v úvode vás odzbroja totálnou debilitou a až do záveru nepoľavia. Vedľajšia dejová línia s tou blonckou a kyborgom ma bavila trochu menej, no aj tak mi stopáž neprišla premrštená. Na to je tam moc akcie a všetkého. Takže,skoro štyri hviezdy. Top Gun sucks. ()

InJo

Neošizený blockbuster, který sice utrpěl mnoho přímých zásahů od totálně klišovitého (a námořnictvo hrdě propagujícího) scénáře, ale od potopení se na dno byl naštěstí zachráněn osobou pana režiséra. Peter Berg je totiž výrazně střídmější (a dospělejší) vypravěč než Michael Bay (v TRANSFORMERS). Nelibuje si tolik v otravně hektickém tempu (např. nemá potřebu stříhat v akčních scénách každou půlvteřinu) a ani v podbízivém dětinském humoru (ten, který je přítomen zde, je ve většině případů neurážlivý a místy dokonce výborný, viz vloupačka v úvodu). Akce, triky a výprava jsou poctivě velkofilmové, Berg navíc naštěstí zvládá se ctí ustát i "klidnější" pasáže. A poslední dvacetiminutovka je přesně ten typ neodolatelně debilní podívané, jež vám vykouzlí přiblblý úsměv na rtech smrtící kombinací patosu (nástup veteránů), tupých a omletých hlášek ("Všichni jednou umřeme,...", "Bylo mi ctí s vámi sloužit!"), kick-ass hudby (AC/DC!) a samozřejmě finální řežby. A přestože jde o v podstatě úplně klasické xenofóbní invazivní akční sci-fi o (bezdůvodně) zlých mimozemšťanech, alespoň to utužuje americko-japonské vztahy... ;-) 70 % ()

IQ Tiqe

Berg novým Bayem? Skoro. Je to variace na Den nezávislosti, akorát se odehrává na moři. A Baye jsem z toho zkrátka cítil. # Filmu chybí nějaký lidský příběh; až do půlky je to hodně ploché, povrchní, bez nosného příběhu a výrazné osobnosti. Neeson hraje jen druhé housle. Co naopak přebývá, je klasické a neskuteščně ohrané americké burcující vlastenectví, brr! Prostě typický blockbuster - dobrá hudba, akce, drží si tempo až do závěrečných minut, pár úderných vtipných hlášek, slušní emzáci i jejich "hračky" (určitá podoba s Transformers náhodná asi nebude). Pár otazníků u chování nepřítele by se našlo. Popravdě, dal jsem už 4* horším kouskům, tak zavřu obě oči a překousnu slabší příběh. # Asi nezapomenu na scénu se "smykem" bitevní lodi. # Po zhlédnutí po pár měsících doma: ocenil jsem parádní dynamiku zvuku (tentokrát jsem postřehl podobu s Inception) a plno efektů, ale příběh je slabý, postrádá nějaký silný moment (takový Miachael Bay bez koulí), zasmál jsem se asi jako v kině a americké vlastenectví už mi tolik nevadilo. # [viděno: kino] # příběh 5 | hudba 8 | humor 2 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Sobis87

Tak jo, zrovna jsem viděl film podle hry Lodě, kde beznohý černý mariňák zkopal mimozemšťana s gangsta bradkou a parta důchodců pak s jednou starou kocábkou zachránila celou planetu před invazí z vesmíru. Výpovědní hodnota filmu: Amíci stále cítí potřebu velmi naivním a až dětinským způsobem přesvědčovat masy, že v jejich zemi neexistuje něco jako xenofobie/rasismus, že si váží starých lidí, že to jsou romantizující nostalgici...a že mají běžného diváka za debila, protože si jinak nedokážu vysvětlit, jak můžou být ochotní investovat tolik peněz a energie talentovaných lidí do takových kravin, jako je právě Bitevní loď. ()

Sinecod

Strašně hloupé! Ona nějaká ta klišovitá pitomost nevadí, dost často baví, ale taky s mírou! Ještě kousek a můžou si to američani pouštět na den nezávislosti. Ze špatného hocha se stane ten nejvíc cool námořníček, kterej zachrání celej svět. Všechny ty trapné fráze ze všech filmů o emzácích se sešli zrovna tady v té největší koncentraci. Jediné co chybělo bylo: Umřu za vlast, umřu svobodný! Počkejte si na konec po titulkách(ach ne, bude Battleship 2)! ()

Kudly4

Je to blboučké, ale zábavné, technologie úžasná a hlavně ta akce !! Po herecké stránce to taky není špatné. Bavil jsem se. ()

HoneyBunny

Čistokrevný letní biják... skvělá monumentální výprava, krásné kulisy a mrtě obřích lodí, které ještě nikdy nevypadaly tak sexy! Taylor Kitch je pořád herecké dřevo, mdlá blondýna je správně ztepilá, Rihanna je překvapivě ok a ti, kteří jsou herecky nějak schopní (Neeson, Skarsgard) tu dostávají jen minimum prostoru. Ale co, stejně je tenhle film o lodičkách a zlých mimozemšťanech... Osobně mě překvapilo, že je tenhle film o něco chytřejší a monumentálnější, než jsem čekala. Peter Berg je rozhodně lepší režisér než Michael Bay a jeho akční scény mají grády a jsou přehledné. Battleship si na nic nehraje a to je mi na ní sympatické. A kdy už, prosím, někdo natočí adaptaci Člověče, nezlob se? ()

Anderton

Postupom času a veku ma už prestáva baviť prvoplánová akcia. Baví ma v ambicióznejších projektoch typu trilógií Batman, alebo Bourne, ale v prípade Battleship, alebo tretích Transformerov som sa už jednoducho nudil. Je to vlastne v poriadku, pretože Battleship je film, ktorý najlepšie funguje pre chlapcov medzi desiatim a šestnástim rokom života. Ja by som bol vtedy z neho hotový. Dialógy sú obzvlášť klišoidné, koľko krát sme už počuli Oh my god, Už si niekedy videl niečo také? Run!!! atď, atď. Aby som len nenadával, scény, keď sú mimozemšťania tvárou tvár s pozemšťanmi, sú napínavé. Aspoň v tomto Battleship prináša niečo nové. Na Neesona zabudnite, vôbec sa nezúčastní akcie a je tu len pár minút. ()

Socrates

Vydržel jsem. Opravdu jsem tu první půlhodinu s vypětím všech sil přečkal, protože jsem si prostě říkal, že to nemůže bejt taková k smrti trapná hovnařina po celý dvě hodiny. Odměnou mi pak byl průměrnej akční film s povedenejma, ale taky podivnejma (co se jejich myšlenkovejch pochodů týče) emzáčkama, u kterýho jsem se nenudil, ale v závěru filmu jsem se opět musel několikrát stydět, protože tohle jestli měla bejt nadsázka, tak se to mělo dát najevo jasněji a lepším způsobem. Slušnej popcorn, vlastně pardon, kuřecí burrito! ()

Frajer42

Tento film je více americký než amerika. Nevím, kam ho přesně zaškatulkovat. Akce se mi moc líbila a bylo jí docela hodně. Neviděl jsem mnoho filmů, kde jsou krásně nasnímané torpédoborce a další lodě, takže mě to potěšilo. Na druhou stranu je zde skutečně kopec momentů, který film totálně shazují. Ano, mluvím o opět o přehnaném patriotismu. Zde to tedy dohnaly v některých momentech až do totálních extrémů. Nejvíce mě šokoval beznohý negr, který takřka vlastníma černýma rukama skolil emzáka. Mimochodem, emzáci se mi velmi líbili. Jen bych od nich čekal mnohem propracovanější arsenal zbraní, aby s teplými námořníky mohli vést rovnocenný souboj. Velmi mě rozesmála, údajně 70 let stará lodička, na které náhodou přebývali geronti a potvrdili pravidlo, které úvádí, že co se v mládí naučíš ve stáří, jak když najdeš. Až dodnes jsem žil v omylu. Předpokládal jsem, že podobně velké a podobně těžké lodě je poměrně těžké řídit a jsou velmi špatné v manévrování. Tento film mě zcela vyvedl z omylu. Taková otočka na kotvě není přece žádný problém. S herci jsem větší problém neměl. Pouze mě trošičku srala Rihanna. Po dlouhé úvaze nemohu dát více než 2*, ačkoli jsem se v průběhu filmu ani trošku nenudil. p.s. Nasraného beznohého negříka už prosím vícekrát ne. ()

AppleCore

Jestli něco fakt nesnášim na valný většině invazních blockbusterů, je to vždycky způsob, kterým lidstvo porazí marťany. Je to pokaždý na poslední chvíli vycucaný z prstu a působí to nemožně. Po poslednim sestřelenym ufu nastane oslava lidský inteligence, rozezní se orchestr a všichni si daj pusu. Faktem však je, že jsme blbí a návštěvníci z kosmu by nás smetli třeba i pohledem. Přesně tímhle komplexem Battleship trpí. Ač je akce famózní, efekty monumentální a hudba dynamická, vždy nastane moment, kterej s přehledem srazí film ke dnu a je jedno jestli je to beznohej hromotluk bušící vetřelce do huby, nebo veteráni zpomaleně kráčející v tónech klišojdní hudby. Zkrátka a dobře, všechno co funguje je zastíněno demencí americkejch tvůrců, kteří mají věčnou potřebu dělat ze sebe hrdiny a borce. Co ale hodně oceňuju je vzhled ufounů, kteří sice nevypadají zrovna sympaticky, zato ale působí natolik inteligentně, že by klidně nakopali prdele všem alienům, predátorům a kdejaký chapadlovitý stvůře ze dnu nezávislosti. Závěrem bych řek už jenom to, že neskutečně debilní happy konec sune film na tři hvězdy. A to obvykle dávám všem blockbusterům pět hvězd, ta doba ovšem končí, protože už je trapný, že se všechny točí podle stejnýho scénáře. ()

Kothy

To byla ale kravina! Nelogičtější film už jsem dlouho neviděl. Ještě, že sem na tom nebyl v kině, bych litoval peněz. Tak určitě, když jim mimozemšťani zničí všechny torpédoborce, tak je porazí s blbou rezavou lodí z 2. světové. Tu ještě ovládá banda dědků, protože by to už nikdo jiný nezvládl. A beznohý borec tam mlátí mimozemšťany, jasně. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu